رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر مازندران گفت: بانک اطلاعاتی خرده فروشان مواد مخدر در این استان تشکیل شد. ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۳ استانها مازندران نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، سرهنگ علیرضا ثقفی در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران اظهار داشت:  500طرح پاکسازی مناطق آلوده محیط مدارس دانشگاها جهت دستگیری خرده فروشان  اجرا شد.

وی افزود: اقدامات پلیس در زمینه پیشگیری امسال تیم عملیاتی در محورهای موصلاتی استقرار یافتند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر مازندران گفت: همچنین تشکیل بانک اطلاعاتی خرده فروشی پایش تصویری در مناطق آلوده اجرا شده همچنین در 3ماه نخست امسال 830کیلوگرم انواع مواد مخدر سنتی تریاک و حشیش کشف و 3هزار و 70 نفر دستگیر شدند.

استاندار کرمان: تروریست و قاچاق مواد مخدر مهمترین عوامل ناامنی تحمیلی در منطقه است8.5 تن مواد مخدر در خراسان جنوبی کشف شداستاندار تهران: خانه‌های فروش مواد مخدر در مناطق هرندی، شوش و مولوی مصادره می‌شود

ثقفی با اشاره به مصرف موادمخدر گل در جامعه گفت: مصرف گل در واقع ایجاد جذابیت از سوی مافیای مواد مخدر  برای رونق بازار مصرف برای جوانان است که کارها و اقدامات فرهنگی به خصوص رسانه ها می توانند  در جهت اطلاع رسانی آسیب‌های این ماده و کاهش این امر به ما کمک کنند.

عزم همگانی برای مقابله با آسیب های اجتماعی

علی اصغر میرزایی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران اظهار داشت: امروزه یکی از دغدغه های  مقام معظم رهبری بحث  آسیب اجتماعی های اجتماعی به ویژه مواد مخدر است که برای کاهش آن همه دستگاها باید تلاش کنند.

وی افزود: برپایی چادر اطلاع رسانی در مبادی پرترافیک وورودی شهرستان ها، تشکیل بازارچه خیرین با همکاری سازمان مردم نهاد، تهیه بیش از5هزار تراکت با همکاری سازمان بهریستی، پخش بروشور پیشگیری از اعتیاد در مدارس و دانشگاها، برگزاری جنگ شادی در پارک ها از برنامه های کمیته های  مختلف در زمینه کاهش این آسیب بود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران گفت: همایش پیشگیری از اعتیاد باهمکاری بنیاد شهید و کمیته امداد برای جامعه هدف برگزار و مسابقه دوچرخه سواری و تجلیل از خانواده شهدا نیز برگزار می شود.

میرزایی گفت: اجتماعی کردن فعالیتها بسیار مهم است که در برنامه ششم بر این محور برنامه ریزی شد که در هربرنامه 5ساله کاهش 25درصدی داشته باشیم که به این چشم انداز داشته باشیم.

وی ادامه داد: مدیریت نقاط آلوده در 32نقطه انجام شد و پاتوق ها ازبین رفت و طبق بررسی ها با برنامه های فرهنگی  کارفرهنگی و پیشگیری و فعالیت سازمان مردم نهاد درآمد خرده فروشان مواد مخدر کاهش یافت.

فعالیت 360 تیم اجتماع محور برای کاهش آسیب های اجتماعی

فاطمه پورفاطمی معاون پیشگیری سازمان بهزیستی مازندران گفت: متجاهر فردی که سوء رفتاراعتیاد داشته باشد و رفتاری در سطح جامعه ایجادمی کند که متناسب با عرف جامعه نیست و در این جهت امنیت خاطر مسافران، طرح جمع آوری معتادان متجاهر در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود:  شایع ترین ماده مصرفی موادمخدر گل است که کمپین های مختلفی در این زمینه جهت حساس سازی خانواده ها و دستگاهها راه اندازی شد.

وی گفت: مراکز پیشگیری از اعتیاد در 5 شهر استان راه اندازی در هر شهر پایگاه اطلاع رسانی و مشاوره گذاشته شد و در هر شهر برنامه های مختلف جهت اطلاع رسانی اجرا شد و در این راستا 360 تیم اجتماع محور داریم که برای رفع مشکل کمک گیریم.

پورفاطمی گفت: تمام شهرستان تیم سیار کاهش آسیب‌ها خدمات کاهش آسیب راه اندازی شد اما بدانیم پیشگیری بهتر از درمان است که باید همه ما به درستی رسالتمان را انجام دهیم و جهت کاهش آسیب گام برداریم.

معاون پیشگیری سازمان بهزیستی مازندران نیز گفت: با پیگیری های انجام شده 11کمپ سال گذشته پلپ شد و تلاش داریم از پزشک و متخخصان کیفیت کمپ‌ها را افزایش دهیم.

پورفاطمی افزود: مافیای مواد مخدر تلاش می کنند به جامعه به ویژه جوانان آسیب برسانند که زنان و دختران ما نیز متاسفانه در معرض خطرات آسیب اعتیاد قرار دارند که 10درصد معتادان مربوط به زنان است.

انتهای پیام/ ع

R41358/P/S6,74/CT11

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

اجرای ۲۰۰ برنامه برای هفته مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی تدارک شد

به گزارش ایرنا، «احمد ملک حسینی» روز پنجشنبه در جمع اصحاب رسانه در اراک افزود: برپایی نمایشگاه دایم و سیار پیشگیری از اعتیاد، تجلیل از دستگاه های فرهنگی دخیل در امر مبارزه با موادمخدر و خانواده های معظم شهدای این حوزه، اجرای مسابقه های فرهنگی و ورزشی و اجرای همایش مشترک با اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی با هدف ارایه آموزش های پیشگیری از اعتیاد ۷۰۰ نفر از فرهنگیان استان بخشی از این برنامه ها است.

وی اظهار داشت: اجرای تئاتر خیابانی با موضوع اعتیاد، بازدید از مراکز درمان و نگهداری معتادان، پذیرش رایگان معتادان در مراکز درمانی و نگهداری معتادان، پرواز بادبادک ها و برپایی نمایشگاه های سیار و ثابت پیشگیری از اعتیاد در پارک های بزرگ استان بخش دیگری از برنامه های این هفته است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان مرکزی افزود: برگزاری مسابقه فوتسال بهبود یافتگان، برگزاری کارگاه های آموزشی ترک اعتیاد، برپایی ایستگاه های نقاشی کودکان و نوجوانان با همکاری کانون پرورش فکری، ویژه برنامه هایی در مهدهای کودک و غربالگری معتادان نیز بخش دیگری از برنامه های این هفته در استان مرکزی است.

ملک حسینی اضافه کرد: افزایش آگاهی و ایجاد حساسیت در جامعه از مهمترین اهداف اجرای برنامه های این هفته در استان است.

وی ادامه‌داد: بهره گیری از ظرفیت های سمن ها و تشکل های مردمی محور فعالیت ستاد مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی است و در این راستان تا کنون ۱۲۳ سمن در استان سازماندهی شده است.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی اظهار داشت: یک هزار و ۳۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر امسال در نقاط مختلف این استان کشف شد که نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد افزایش داشته است.

ملک حسینی اضافه کرد: ۶ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم انواع مخدر نیز پارسال در استان مرکزی کشف و ضبط شد که در این فرآیند بیش از ۱۳ هزار نفر دستگیر شدند.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی اظهار داشت: مجموعه اقدامات و فعالیت های این شورا در پنج حوزه، درمان، حمایت های اجتماعی، مقابله با عرضه، فرهنگی و پیشگیری، توسعه سازمان های مردم نهاد و حوزه حقوقی است که برای هر یک از این اقدامات برنامه های مدونی تدوین می شود.

جمهوری اسلامی ایران با تقدیم سه هزار و ۷۰۰ شهید و ۱۲ هزار جانباز پرچمدار مبارزه با مواد مخدر است و از این تعداد ۱۸ شهید و ۱۲ جانباز مربوط به استان مرکزی است.

از ۳۱ خرداد تا هفتم تیرماه به عنوان هفته مبارزه با موادمخدر نامگذاری شده است.

۳۰۱۷/‏۶۰۱۳/‏

سپاه یک فروند پهپاد جاسوسی آمریکایی را سرنگون کرد+ جزئیات عملیات

سپاه یک فروند پهپاد جاسوسی آمریکایی را سرنگون کرد

مشخصات و تصویر پهپاد جاسوسی آمریکا که سپاه سرنگون کرد

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۷۳۶۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • قاچاق فرودگاهی مواد مخدر
 • مبارزه با مواد مخدر از طریق نظام‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی ضرورت دارد
 • تجری: لزوم تعامل قوا برای تشکیل واحد پیشگیری از جرم در قوانین
 • تشکیل کمیته پیشگیری از تبلیغ کالا‌های آسیب رسان سلامت محور
 • درمانی برای اعتیاد به مواد صنعتی وجود ندارد
 • درمان مشخصي براي اعتياد به مخدر‌هاي صنعتي وجود ندارد
 • پیش بینی ۱۷۵ برنامه فرهنگی ویژه هفته مبارزه با موادمخدر در گنبدکاووس
 • فرماندار میبد: رویکرد مشاوره برای پیشگیری از آسیب ها را رواج دهیم
 • اعتیاد و معتاد مولد ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی در جامعه/تلاش برای کنترل و کاهش گرایش به مواد مخدر و معتادین
 • پرونده توزیع غیرقانونی قرص های متادون در قزوین تشکیل شد
 • راه‌اندازی سیستم اطلاعاتی کنترل خرید خودرو، راهکاری برای پیشگیری از رشد نامتعارف قیمت‌ها
 • آمادگی غرب مازندران برای مقابله با آتش سوزی جنگل ها با تشکیل ستاد پیشگیری
 • کاهش مصرف مواد مخدر را با آموزش صحیح رقم بزنیم
 • پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر باید در اولویت قرارگیرد
 • دستگاههای فرهنگی برای کاهش آسیب های اجتماعی فعال تر شوند
 • کردستان جزو ۱۰ استان آخر در حوزه آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد است
 • روش‌های سنتی پاسخگوی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نیست
 • کاهش سن مصرف مواد نگران کننده است/فروشندگان از قوانین آگاهی دارند
 • قاچاقچیان مواد مخدر در رشت دستگیر شدند