جانشین فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از کشف بیش از یک تن و ۲۴۳ کیلوگرم انواع مواد افیونی در عملیات مقتدرانه پلیس خبر داد. ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۴ استانها سیستان و بلوچستان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سردار احمد طاهری اظهار داشت: ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر استان با یک سری کار گسترده اطلاعاتی به سرنخ‌هایی از قاچاق محموله سنگین موادمخدر توسط یک باند از مناطق مرزی به شهرستان‌های ایرانشهر و دلگان دست یافتند.

جانشین فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: تیم‌های اطلاعاتی و عملیاتی پلیس، با کنترل تحرکات اعضای این باند سرانجام روز گذشته تیمی از اعضای این باند مسلح را که با 2 دستگاه زانتیا در حال جابه جایی محموله در یکی از محورهای فرعی حاشیه شهر ایرانشهر بودند، شناسایی و تحت نظر قرار دادند.

بانک اطلاعاتی قاچاقچیان مواد مخدر در استان مازندران تشکیل شد8.5 تن مواد مخدر در خراسان جنوبی کشف شداستاندار کرمان: تروریست و قاچاق مواد مخدر مهمترین عوامل ناامنی تحمیلی در منطقه است

وی تصریح کرد: ماموران پلیس پس از طی مسافتی به راننده خودروها دستور ایست دادند که سرنشین خودروها به سمت عوامل انتظامی تیراندازی و جان برکفان پلیس مبارزه با مواد مخدر با مقابله به مثل پس از طی مسافتی خودروها را متوقف کردند.

سردار طاهری بیان کرد: در این عملیات مأموران پلیس ضمن دستگیری 3 قاچاقچی در بازرسی از 2 خودروی آنها، 561کیلو و 800 گرم تریاک و یک کیلو هروئین به همراه یک قبضه سلاح کلاش و مقادیری مهمات کشف کردند.

وی خاطرنشان کرد: در ادامه این عملیات جان بر کفان پلیس مبارزه با مواد مخدر در شهرستان دلگان با تیم دیگری از این باند که قصد جابه جایی مواد به خارج از استان را داشتند درگیر شده و در این عملیات مسلحانه ضمن دستگیری 2 قاچاقچی، از خودروی آنها 680 کیلو و 406 گرم تریاک کشف کردند.

وی با اشاره به ادامه تحقیقات برای شناسایی و دستگیری دیگر اعضای متواری این باند مسلح، از شهروندان خواست هرگونه اخبار و اطلاعات در رابطه با فعالیت باندها و فروشندگان مواد مخدر را سریعاً به مرکز فوریت های پلیس 110 اطلاع رسانی کنند تا پلیس در کمترین زمان ممکن با سوداگران مرگ و مخلان نظم و امنیت برخورد قاطع کند.

انتهای پیام/ش

R7843/P/S6,65/CT12

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

سیستان و بلوچستان| فرماندار جدید کنارک معرفی شد

فرماندار جدید شهرستان کنارک در مراسمی با حضور معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان و جمعی از مسئولان و معتمدان استان و شهرستان معرفی شد. ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴ استانها سیستان و بلوچستان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کنارک، علی زینی وند صبح امروز در مراسم تکریم و معارفه فرماندار شهرستان کنارک اظهار داشت: با رعایت چارچوب‌های خاص وزارت کشور تاکنون 15 فرماندار جدید در استان منصوب شده‌اند که با توجه به محدودیت نیروی انسانی و پیچیدگی انتصابات، بهترین انتصابات را در استان داشتیم.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: فرمانداران باید تابلوی شفافیت، اعتمادسازی و قانون‌مداری در اجرای دقیق و اطمینان بخش انتخابات پیش رو باشند.

وی افزود: فرمانداران استان و به ویژه منطقه بلوچستان در وزارت کشور دارای برند هستند، ما احترام ویژه‌ای برای مردم قائل هستیم و تلاش داریم اداره امورشان را به دست افراد با صلاحیت بسپاریم. از مولفه های مهم در انتخاب فرمانداران، دارابودن صلاحیتهای عمومی و تخصصی است که باید احراز شود.

ادامه تغییر فرمانداران سیستان و بلوچستان/ 3 فرماندار با حکم وزیر کشور منصوب شدندادامه تغییر فرمانداران سیستان و بلوچستان/ 3 فرماندار با حکم وزیر کشور منصوب شدندتغییر فرمانداران سیستان و بلوچستان/ فرمانداران هامون، میرجاوه و خاش منصوب شدند

زینی وند افزود: فرماندار قبلی کنارک از نیروهای کارآمد و مورد تایید بود اما از آنجایی که مقرر شده به دلیل مسائل قومی و قبیله‌ای از نیروهای بومی هر شهر استفاده نشود، تصمیم به جابجایی وی گرفته شد.

وی افزود: با توجه به تاکیدات استاندار سیستان و بلوچستان مبنی بر انتخاب فردی توانمند و کارآمد برای کنارک، فرماندار جدید را معرفی کردیم، چرا که با توجه به سوابق کاری، تحول‌گرایی و پاکدستی فرماندار جدید برای ما محرز شده است.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: از فرماندار جدید کنارک انتظار داریم با ایجاد آرامش، همگرایی و بهره‌گیری مناسب از پتانسیل‌ها، این شهرستان را مقر و پایلوت توسعه مفید و هدفمند در استان تبدیل کند.

وی به برگزاری انتخابات مجلس در ماه‌های آینده اشاره کرد و افزود: از فرمانداران هر یک از شهرستان‌های استان؛ برگزاری انتخابات بی‌طرفانه، آزاد، امن، با مشارکت حداکثری و پر نشاط را انتظار داریم.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ظرفیت‌های بی‌بدیل این استان تاکنون مورد بهره‌برداری قرار نگرفته، خاطرنشان کرد: طبیعت زیبا و ظرفیت‌های خدادادی به لحاظ موقعیت جغرافیایی این سرزمین با همکاری مردم و به ویژه نخبگان می‌تواند؛ علاوه بر رفاه و آسایش منطقه برای شهرهای همجوار خود نیز این رفاه را فراهم و به بهبود اوضاع اقتصادی و معیشتی مردم کمک کند.

زینی‌وند افزود: در حوزه گردشگری باید توجه داشته باشیم که لازمه  سفریک فرد گردشگر، آرامش و امنیت روانی و فیزیکی است بنابراین، چنانچه هر یک از مسافران و گردشگران با ناامنی و رفتار نابهنجار مواجه شوند تا سال‌ها نمی‌توانند این خاطره را به فراموشی بسپارند لذا نوع رفتار مردم بومی در رونق این امر بسیار مهم است.

معاون استاندار  بیان داشت: با وجود تأکیدات مقام معظم رهبری و توجه دولت در راستای اهمیت استراتژیکی سواحل مکران، متأسفانه در حال حاضر کمتر از 10 درصد ظرفیت این نعمت خدادادی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

زینی وند با اشاره به بهره‌برداری سایر کشورها از جمله چین از طرح‌های پرورش ماهی و میگو، ادامه داد: این کشورها چند صد برابر کشور ما از این ظرفیت‌ها و قابلیت‌ها استفاده می‌کنند و برای تحقق این موضوع در کشور، آموزش و همکاری نخبگان و ترغیب مردم توسط تریبون داران ضرورت دارد چرا که دولت زیرساخت‌های لازم را فراهم کرده اما توسط مردم و سرمایه‌گذاران آن طور که باید استقبال جدی صورت نگرفته است.

این مقام مسئول با بیان قابلیت‌های فوق‌العاده این منطقه در حوزه صنعت و کشاورزی گفت: استان سیستان و بلوچستان در حال حاضر مورد توجه مجموعه مسئولین کشوری است و حضور مسئولین کشوری در استان نیز موید همین موضوع است بنابراین  باید از این فرصت به بهترین وجه ممکن در راستای به فعلیت رساندن این قابلیت‌ها بهره‌گیری شود.

وی تصریح کرد: تشکیل شوراهای اسلامی به روش قومی و قبیله‌ای و موجب تضعیف اصل شایسته سالاری می‌شود، بنابراین برای مقابله با معضل حاشیه‌نشینی و از طرفی ایجاد مبلمان شهری متناسب با این سواحل زیبا؛ شورای شهرها بایستی انتخاب افراد تحصیل کرده، توانمند و متخصص را به عنوان شهردار در دستور کار خود قرار دهند چرا که در حال حاضر شهرهای استان از نبود ابتدایی‌ترین شاخص‌های زیباسازی شهر ها رنج می‌برند.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان در پایان ابراز امیدواری کرد: با همت و وحدت مردم و همچنین بهره‌گیری از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بی‌شمار استان، آینده‌ای درخشان و روشن برای مردمان این سرزمین را شاهد باشیم.

در پایان این مراسم حمیدالدین یوسفی فرماندار سابق شهرستان خاش به عنوان فرماندار جدید کنارک معرفی و از خدمات ابابکر بلوچ فرماندار سابق این شهرستان تجلیل شد.

انتهای پیام/ ت

R7843/P/S6,65/CT11

سپاه یک فروند پهپاد جاسوسی آمریکایی را سرنگون کرد+ جزئیات عملیات

سپاه یک فروند پهپاد جاسوسی آمریکایی را سرنگون کرد

مشخصات و تصویر پهپاد جاسوسی آمریکا که سپاه سرنگون کرد

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۸۰۵۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • قاچاق فرودگاهی مواد مخدر
 • باند 11 نفره کلاهبرداری آنلاین توسط پلیس فتا شهرستان قدس منهدم شد
 • سیستان و بلوچستان ظرفیت خوبی در برگزاری رقابت های قهرمانی شنای کشور دارد
 • افزون بر هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار به سیستان و بلوچستان تخصیص یافت
 • ۵۰ میلیارد ریال در جشن های گلریزان سیستان و بلوچستان جمع آوری شده است
 • برداشت گندم در ۲۹ هزار هکتار از مزارع سیستان و بلوچستان انجام شد
 • سیستان و بلوچستان پتانسیل خوبی برای تامین گوشت قرمز کشور دارد
 • خیران سیستان و بلوچستان در جشن‌های گلریزان امسال ۵۰ میلیارد کمک کردند
 • رئیس هیئت شنا، شیرجه و واترپلو استان سیستان و بلوچستان معرفی شد
 • اختصاص 1500 هکتار از باغات سیستان و بلوچستان به کشت انبه
 • هلال احمر سیستان و بلوچستان مردم را به پیوستن به پویش با مهر تا مهر دعوت کرد
 • انهدام ۷۴ باند تهیه وتوزیع مواد مخدر در خراسان جنوبی
 • ارایه 7000 خدمت مسکن به مددجویان سیستان و بلوچستان
 • سردار قنبری: سیستان و بلوچستان در حوزه امنیتی نیازمند سخنگو است
 • مبارزه با گسترش بیابان در سیستان و بلوچستان
 • افزایش جذب دانشجویان خارجی در واحدهای دانشگاه آزاد سیستان و بلوچستان
 • کشف ۲۴ سرقت مسلحانه در سیستان و بلوچستان
 • قاچاقچیان مواد مخدر در رشت دستگیر شدند
 • کشف 24 فقره سرقت مسلحانه در سیستان و بلوچستان