به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خلیج فارس؛ مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: این کشتی با ۲۱ خدمه صبح امروز ساعت ۹ و ۵۰ دقیقه در ۳۵ مایلی بندرجاسک در آب‌های بین المللی دریای عمان دچار حادثه آتش سوزی در قسمت موتورخانه شد.

الله مراد عفیفی پور افزود: خدمه این کشتی بلافاصله به شناور‌های عبوری منتقل شدند و این آتش پس از مدتی اطفا شد و بزودی خدمه به کشتی منتقل می‌شوند.

وی گفت: این کشتی با پرچم پاناما حامل بار نفتا از مقصد عربستان به تایوان بود.

      

منبع: اکوفارس

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

تحولات مهم غرب آسیا و آفریقا در هفته جاری؛ از حمله به نفت‌کش در دریای عمان تا مرگ مرسی

این هفته غرب آسیا و آفریقا شاهد تحولات مهمی بود که مهمترین آن حمله به دو نفت کش در دریای عمان و مرگ محمد مرسی اولین رئیس جمهور منتخب مصر بعد از سرنگونی مبارک بود. ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱ بین الملل آسیای غربی نظرات - اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، حمله به دو نفت کش در دریای عمان بلافاصله بعد از انتشار به تیتر یک اخبار رسانه های جهان تبدیل شد. بعد از این حادثه، آمریکا و عربستان انگشت اتهام را به سمت ایران نشانه رفتند تا بار دیگر استراتژی فشار حداکثری برای به سازش کشاندن تهران و تن دادن به میانجیگیری ژاپن که همزمان با سفر نخست وزیر این کشور به ایران صورت گرفت، را در پیش بگیرند.

پیام اقدام مشکوک علیه نفتکش‌ها در دریای عمان؛ امنیت و ناامنی برای همهتصاویر اختصاصی تسنیم از خدمه نفتکش سانحه‌دیده در دریای عمانفیلمها و عکسهای اختصاصی تسنیم از حادثه امروز نفتکش‌ها در دریای عمان و ناوشکن آمریکاییتحلیل تسنیم درباره انفجار نفتکش‌ها در دریای عمان: چرا انگشت اتهام متوجه آمریکاست؟

دیدار روحانی با امیر قطر در دوشنبه

دیدار دکتر حسن روحانی و امیر قطر در حاشیه پنجمین نشست سران کنفرانس تعامل و اعتماد سازی در آسیا(سیکا) در دوشنبه پایتخت تاجکستان از خبرهای مهم منطقه بود که خشم و عصبانیت رسانه های سعودی و اماراتی را به همراه داشت.

این رسانه ها تلاش کردند که این دیدار قطر را افتادن دوحه به آغوش ایران و خروج از موضع عربی تجزیه و تحلیل کنند و ادعا کردند که قطر با این دیدار در صدد است که بحران در مناسبات این کشور با کشورهای حوزه خلیج فارس ادامه یابد .

روحانی در دیدار امیر قطر: تهران خواهان توسعه بیش از پیش روابط با دوحه استروحانی و امیر قطر دیدار کردند + عکستداوم حملات پهپادی رزمندگان مقاومت به فرودگاههای عربستان

یگان پهپادی ارتش یمن این هفته نیز در پاسخ به حملات ائتلاف سعودی به مناطق مختلف یمن و حمله به غیرنظامیان و نیز تداوم محاصره فرودگاه صنعا و تحریم اقتصادی این کشور ، فرودگاههای ابها و جیزان در جنوب عربستان را هدف حملات پهپادی «قاصف K2» قرار دادند. 

فیلم/ لحظه اصابت موشک کروز یمنی‌ها به فرودگاه «ابها» عربستانعطوان: نتانیاهو پیام حمله موشکی انصارالله به فرودگاه «أبها» را فهمیده استموازنه‌های جدید و تغییرات استراتژیک در جنگ یمن/ آیا انصارالله یک قدرت منطقه‌ای شده است؟

 

تمدید معافیت عراق از تحریم‌های آمریکا 

به گزارش تسنیم، خبر دیگر اینکه،  دولت آمریکا برای سومین بار ، عراق را از تحریم های تحمیلی علیه جمهوری اسلامی ایران در زمینه برق و گاز معاف کرد.

یک مقام مسئول بلندپایه دولت عراق به خبرگزاری فرانسه گفت : عراق در چارچوب تمدید جدید به مدت 90 روز ، همچنان به واردات انرژی از ایران ادامه می دهد.

به گفته این مسئول، این امر پس از مذاکرات طولانی با آمریکا در روزهای اخیر و پس از پایان مهلت معافیت قبلی صورت گرفته است.

تمدید معافیت عراق از تحریم‌های آمریکا؛ ادامه واردات برق و گاز از ایران

سفر ثامر السبهان وزیر مشاور سعودی به دیروز الزور سوریه 

سفر ثامر السبهان وزیر مشاور سعودی برای حمایت و نجات نیروهای دموکراتیک سوریه به دیرالزور از دیگر خبرهای مهم منطقه در هفته جاری بود . 

گزارش شده که در این دیدار که با حضور مقامات آمریکایی صورت گرفته است، ثامر السبهان سفیر سابق عربستان در عراق که از این کشور اخراج شده بود، مبالغی را به نمایندگان عشار این کشور در منطقه پرداخت کرده تا آنها را به حمایت از نفوذ نیروهای دموکراتیک سوریه متقاعد کند.

«ثامر السبهان» وزیر مشاور سعودی در دیرالزور چه‌ می‌کند؟

 

تشکیل رسمی اپوزیسیون در عراق 

جریان حکمت ملی عراق به رهبری سید عمار حکیم رسما با صدور بیانیه ای از تشکیل رسمی اپوزسیون در عراق خبر داد و اعلام کرد که با رویکردی ملی، سازنده و مبتنی بر قانون اساسی از این پس به عنوان اپوزیسیون به فعالیت سیاسی خود ادامه می دهد.

ابوزسیون شکل گرفته به رهبری جریان حکمت ملی ، نظارت بر دولت از طریق پارلمان و رسانه های خود را دنبال می کند. به عقیده این جریان، تشکیل یک اپوزیسیون ملی و سازنده در راستای حل مشکلات مردم عراق، که روندی کاملا قانونی دارد و نه تنها بدنبال به چالش کشیدن دولت و کارشکنی نیست بلکه مکمل دولت محسوب می شود.

گزارش: تشکیل رسمی اپوزیسیون در عراق و چند نکتهجریان حکیم : به عنوان اپوزیسیون به فعالیت سیاسی خود ادامه خواهیم داد

مرگ مرسی اولین رئیس جمهور منتخب مصر پس از سرنگونی مبارک

تلویزیون رسمی مصر عصر روز دوشنبه اعلام کرد که محمد مرسی به‌هنگام جلسه محاکمه فوت کرده است.‎ در پی درگذشت محمد مرسی وزارت کشور مصر حالت آماده‌باش فوق‌العاده در این کشور اعلام کرد.‎ بر اساس گزارش تلویزیون رسمی مصر، مرسی در جلسه دادگاه بیهوش شده و درگذشته است.‎

مرسی از زمان برکناری تاکنون در زندان به‌سر می‌بُرد و در چندین پرونده به اعدام و یا حبس ابد محکوم شده بود. قتل معترضان در اطراف کاخ الاتحادیه، جاسوسی برای قطر و ایران، حمله به یک زندان در سال 2011 میلادی و فراری دادن هزاران زندانی از جمله اتهاماتی بود که دادستانی مصر به مرسی وارد کرده بود.‎

تحلیلگران سیاسی نادیده گرفتن اپوزسیون داخلی و اعتماد بیش از اندازه مرسی به غرب و برخی از کشورهای منطقه را از نقاط ضف اخوان در مصر ارزیابی می‌کنند. 

شرایط اسفناک اقتصادی در میان توده های مردم، وضعیت نابسامان امنیتی جامعه مصر، بی تجربگی و عملکرد بد اسلامگرایان در امر حکومت داری، نارضایتی احزاب و گروههای سیاسی از عملکرد و حکومت مرسی و مهم تر از آن تکیه وی به غرب و برخی از رژیم های منطقه که دلخوشی از حکومت اخوان نداشتند را می توان از جمله عوامل اصلی در شکل گیری کودتای نرم 2013 مصر نام برد. با شکست دولت مرسی می توان گفت یکی دیگر از فرصت‌های تاریخی که پس از چندین دهه نصیب جریان اسلام گرای مصر شده بود از دست رفت. 

مصاحبه| السیسی از پیامدهای فوت مرسی نگران است / باید منتظر ناآرامی‌ها در مصر باشیمتبعات خطرناک مرگ محمد مرسی در مصربه بهانه درگذشت «محمد مرسی»؛ مصر و انقلابی نیمه‌تمام؛ اعتماد به آمریکا به زیانش تمام شدمقاله تسنیم| سقوط مرسی و پشت‌پرده ورود نظامیان به قدرت در مصرامانی: آمریکا و عربستان از پشت به مرسی خنجر زدند

 

حمله موشکی به موصل

منابع عراقی سه‌شنبه شب از فرود یک فروند موشک کاتیوشا در نزدیکی مجتمع کاخ‌های ریاست‌جمهوری واقع در سمت ساحل چپ شهر موصل خبر دادند. مجتمع کاخ‌های ریاست‌جمهوری در شهر موصل محل استقرار مشاوران نظامی آمریکا است.

از سوی دیگر شبکه الفرات از حمله موشکی به نزدیکی مقر فرماندهی عملیات حشد شعبی در شهر مرکز استان نینوا خبر داده است. یک منبع امنیتی عراقی گفته است انفجار این موشکی هیچ خسارتی به دنبال نداشته  است.

رسانه های منطقه صبح روز چهارشنبه همچنین  از شلیک موشک به چند شرکت نفتی خارجی در استان بصره در جنوب عراق خبر دادند. گزارش شده که در جریان این حمله دو کارگر عراقی زخمی شده‌اند. 

حمله موشکی به موصلحمله موشکی به مقر عملیات حشد شعبی در موصلاسکای نیوز عربی خبر داد: حمله موشکی به چند شرکت نفتی خارجی در بصره

انتهای پیام/

R36442/P36446/S8,88,90/CT7

سپاه یک فروند پهپاد جاسوسی آمریکایی را سرنگون کرد+ جزئیات عملیات

سپاه یک فروند پهپاد جاسوسی آمریکایی را سرنگون کرد

مشخصات و تصویر پهپاد جاسوسی آمریکا که سپاه سرنگون کرد

منبع این خبر، وبسایت www.ecofars.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۸۰۶۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آتش برپیکره جنگل‌های بلوط دنا / خاکستر، میراث زاگرس برای آیندگان
 • روایت ایران از حادثه دریای عمان
 • احتمال سفر وزرای خارجه فرانسه، انگلیس و آلمان به ایران برای نجات برجام/ واکنش وزیر دفاع به حوادث دریای عمان/ مشروح اولین جلسه رسیدگی پرونده کیمیاخودرو/ جزئیات طرح خانه‌دار شدن کارکنان دولت از زبان وزیر راه و شهرسازی
 • کشف یکی از بزرگ‌ترین محموله‎های کوکائین در تاریخ آمریکا
 • حمله به نفتکش ژاپنی در دریای عمان، توسط مین دریایی مشابه مین‌های ایرانی صورت گرفته است
 • وزش باد اطفای آتش در پناهگاه حیات وحش میانکاله را کند کرد
 • واکنش لاوروف به اتهامات ضد ایرانیِ آمریکا در حادثه دریای عمان
 • انفجار نفتکش ژاپنی در دریای عمان بر اثر مین چسبنده روی داده است
 • لاوروف: شواهد ارائه شده از سوی آمریکا مبهم است/ تهران حامی تحقیق مستقل در حادثه دریای عمان است
 • اطفای آتش‌سوزی در یکی از مراتع سلطانیه؛ کشیک‌های اطفای حریق منابع طبیعی ‌۲۴ ساعته شد
 • اعضای تیم فوتسال بانوان پارس آرای شیراز: ما را به تهران منتقل نکنید
 • ردپای آمریکا در حمله به نفتکش‌ها/ ایران ارده کند، تنگه هرمز را «آشکارا» می‌بندد
 • ماهواره‌های خلیج‌فارس نوع تمساح زیر کشتی‌ها را هم تشخیص می‌دهند/ آمریکا مقصر واقعی نفتکش‌ها را می‌شناسد
 • وزیر دفاع اتهام به ایران درخصوص حمله به نفت‌کش‌ها در دریای عمان را رد کرد
 • مدارک آمریکا برای متهم کردن ایران در وقایع دریای عمان قابل استناد نیست
 • آتش‌سوزی‌های عمدی محیط زیست؛ از زغال تا سنجاب
 • واکنش سندرز به ادعای دخالت ایران در حادثه دریای عمان
 • آتش زدن محیط زیست برای زغال و سنجاب
 • آتش سوزی عمدی محیط زیست برای گرفتن سنجاب