نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: باید از ظرفیت‌های موجود داخلی و خارجی که در کشور شکل گرفته در راستای صادرات بیشتر صنعت قطعه‌سازی خودرو استفاده بهتری شود. ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۰ استانها خراسان رضوی نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، حجت‌الاسلام نصراله پژمان‌فر ظهر امروز در نشست با اعضای انجمن قطعه‌سازان خودرو که در سالن اجتماعات شرکت شهرک‌های صنعتی استان برگزار شد، اظهار داشت: باید از ظرفیت‌های موجود داخلی و خارجی که در کشور شکل گرفته در راستای صادرات بیشتر صنعت قطعه‌سازی خودرو استفاده بهتری شود و فضای کسب و کار در این صنعت به سمتی برود که تولید مضاعف و توانمندی قطعه سازان مستمر باشد به ویژه در مباحث بازارهای خارجی و کشورهایی که هدفگذاری شده است.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی که در حوزه تولید و اشتغال داشتند، افزود: باید حوزه تولید و اشتغال به سمتی برود تا ظرفیت‌های گوناگونی که در بخش‌های مختلف وجود دارد به خوبی مورد استفاده قرار گیرد و مورد غفلت مدیران دستگاه‌های اجرایی قرار نگیرد و طوری بهره‌گیری شود که به عنوان یک زنجیره کامل در شرایط جنگ اقتصادی مورد استفاده قرار گیرد.

تلاش ایران برای افزایش صادرات پتروشیمی به جای خام فروشی نفتصادرات 500 میلیون دلاری صنایع دستی؛ کارگاه‌های مناطق سیل‌زده در اولویت تسهیلات هستندسند چشم‌انداز برنامه جامع تولید و صادرات محصولات صنایع دستی استان بوشهر تدوین شد

پژمان‌فر ادامه داد: تحریم فرصتی شده و ظرفیت جدیدی برای کشور فراهم کرده که واحدهای صنعتی و تولیدی می‌توانند صادرات مطلوبی به کشورهای همسایه و نیز بازارهای اروپا داشته باشند که از ابتدای امسال و در سال گذشته اتفاقات خوبی در حوزه صنعت افتاده است.

وی ضمن تقدیر از تلاش‌های مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی در پیگیری امور مربوط به تولید با اشاره به اینکه گره‌گشایی از کار صنعتگران رسالت همه است، تأکید کرد: نمایندگان مجلس مطالبه‌گر خواسته‌های مردم و تمامی قشرهای جامعه هستند و مطالبه‌های صنعتگران یکی از دغدغه‌های اصلی ما در مجلس شورای اسلامی بوده و هر جا کوتاهی در این زمینه باشد با جدیت تا حصول نتیجه پیگیری خواهیم کرد تا انجام شود.

در ادامه مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی، گفت: برای صنعت قطعات خودرو سازی ظرفیت‌های جدیدی در کشورهای ایتالیا، هند و تایوان شکل گرفته که بخش خصوصی باید حداکثر استفاده را به کار بگیرد.

مسعود مهدی‌زاده مقدم بیان کرد: نظام پیمانکاری spx که با حمایت‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران شکل گرفته، اعضای آن طی مذاکراتی که در نمایشگاه شهر بولونیا ایتالیا با استانداری این شهر و بخش خصوصی انجام دادند، آمادگی خود را برای سرمایه گذاری در کشور ایران و شهر تبریز و مشهد اعلام کردند. 

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند از تمام ظرفیت ها باید به خوبی استفاده شود و از تهدیدها فرصت بسازیم، بیان کرد: تمامی طرح هایی که در شهرک‌ها و نواحی صنعتی شکل می گیرد باید به عنوان یک هدف صادراتی اجرا شود و فرصت های جدید ایجاد کنیم زیرا تولیدات داخلی هیچ کاستی در کیفیت ندارند فقط باید یک برنامه ریزی دقیق و منسجم داشته باشند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی گفت: تمامی ارکان قوا و نمایندگان استان همواره پیگیر مسائل مرتبط با مشکلات تولید هستند و حجت‌الاسلام پژمان‌فر به شکلی ویژه در این زمینه وقت گذاشته و در جهت رفع مسایل و مشکلات کارآفرینان تلاش نموده اند که از همه عزیزان سپاسگزاری باید کرد.

انتهای پیام/ش

R41347/P/S6,1188/CT11

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

۳هزار دستگاه پژو۳۰۱ امسال تولید می‌شود

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «مازیار بیگلو»  در خصوص پروژه تولید پژو ۳۰۱، افزود: عمده مشکل قطعه سازان در این خودرو، قطعات الکترونیکی است و در این زمینه با سازندگانی که خوشنام و با سابقه بوده و توانایی داخلی سازی بالاتری داشته‌اند، وارد همکاری شده‌ایم.

این مقام صنفی یادآور شد: بزرگترین مشکل فراروی قطعه سازان پرداخت نشدن هفت هزار میلیارد تومان (یا همان ۸۴۴ میلیون یورو) وعده داده شده از سوی بانک مرکزی است. این مساله به ویژه در مورد پژو ۳۰۱ که خودرویی سرمایه بر است و باید قالب‌ها، خطوط و دستگاه‌های آن ساخته شود و ۳۰۰ قطعه ساز درگیر آن هستند، مشکلات بیشتری ایجاد کرده است.

وی بیان داشت: «کم لطفی» بانک مرکزی سبب شده تا علاوه بر ایجاد مشکل در تولیدات جاری قطعه سازان، تولید پژو ۳۰۱ نیز با مشکل مواجه شود.

بی گلو ادامه داد: گروه خودروسازی سایپا نیز پروژه مشابهی را تعریف کرده و اگر نقدینگی مورد نیاز آنها تأمین نشود، همه پروژه‌های جاری و پروژه جدیدشان با مشکل مواجه خواهد شد.

اشاره بی گلو به تولید رُهام، محصول شرکت خودروسازی سایپا است که با موتور، طراحی ملی و پلتفرم داخلی توسط طراحان و مهندسان ایرانی ساخته شده است.

وی تاکید کرد: ادامه این شرایط، کاهش تولید قطعه سازان و خودروسازان و بیکاری بیش از ۵۰۰ هزار نفر را در صنعت قطعه سازی به دنبال خواهد داشت و مسببان این وضعیت باید عواقب آن را بپذیرند.

دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو در خصوص پژو ۳۰۱ و داخلی سازی آن گفت: خودروی پژو ۳۰۱ نخستین بار برای بازار چین طراحی و تولید شده بود و با ملاحظاتی که در زمینه خودکفایی در تولید و داخلی سازی این محصول انجام شد، تلاش کردیم تا ضمن حفظ کیفیت تولید، عملکرد این خودرو نیز ارتقا یابد.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل استفاده از قطعات تولید داخل به جای قطعات سی. کی. دی (قطعات منفصله)، تولید این خودرو با هزینه‌های پایین‌تری نسبت به برنامه ریزی اولیه انجام خواهد شد.

با اجرای برجام مقرر بود خودرو پژو ۳۰۱ به عنوان دومین محصول شرکت مشترک ایران خودرو و پژو با ساخت داخل بالای ۵۰ درصد تولید شود، اما با خروج پژو از کشورمان پس از تحریم‌ها قرار است این خودرو بدون حضور پژو و با توانمندی قطعه سازان و صاحبان دانش فنی ایرانی و همچنین مواد اولیه داخلی تولید می‌شود.

مشارکت صنایع نظامی‌در تولید پژو ۳۰۱

بی گلو ادامه داد: صنایع نظامی و دفاعی نیز در ساخت قطعات با فناوری بالا این خودرو مشارکت خواهند داشت.

وی در خصوص قطعه حساس یی. سی. یو (ECU یا همان کامپیوتر) این محصول گفت: بخش نرم افزاری این قطعات در داخل کشور تولید می‌شود که از کیفیت خوبی نیز برخوردار است، اما برخی قطعات الکترونیکی استاندارد بخش سخت افزاری آن باید از خارج وارد شود.

بی گلو خاطرنشان کرد: تاکنون دستیابی به خودکفایی و عمق داخلی سازی ۸۰ درصدی در این خودرو محقق شده و اگر برخی زیرساخت‌های مربوط به صنایع مادر آماده شود، درصد خودکفایی در ساخت این محصول بیشتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه امروز ایران خودرو و سایپا جزو خودکفاترین شرکت‌های خودروسازی جهان هستند، افزود: در جهان شاهدیم حتی بزرگترین شرکت‌های خودروسازی بخش عمده قطعات خود را در سایر کشورها تولید می‌کنند و باید «ژست خودکفایی» را کنار بزنیم.

بی گلو ادامه داد: در تولید پژو ۳۰۱ فقط برخی قطعات از جمله ورق استیل و پلی آمید که در ایران تولید نشده و بعضی قطعات استاندارد مثل بلبرینگ‌ها و قطعات الکترونیکی خاص که به دلیل تیراژ پایین شأن اقتصادی نیستند، از خارج وارد می‌شوند.

واکنش کیهان به عکس‌های جدید ستاره اسکندری

"گشت ارشاد" یا "ارشاد گشت؟!" | واکنش‌ها به ویدئوی درگیری مامور پلیس با دختر جوان

اطفای حریق در بیمارستان بعثت

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۸۱۰۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ساکنان محدوده شهرک صنعتی کرمان به قطعی آب واکنش نشان دادند
 • ۲۶ درصد واحدهای تولیدی شهرک صنعتی بیرجند غیرفعال است
 • دو سوم واحدهای تولیدی شهرک های صنعتی آذربایجان غربی فعال است
 • صادرات ۳۰ میلیون یورویی واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی خراسان جنوبی
 • اکثر واحدهای صنعتی خراسان جنوبی زیر ۵۰ درصد ظرفیت تولید می‌کنند
 • گلایه قطعه سازان از بد عهدی خودروسازان
 • جذب ۳۳ سرمایه گذار در شهرک‌های صنعتی قزوین
 • 3 هزار دستگاه پژو 301 امسال تولید می شود
 • نرخ مرگ و میر صنعت در خراسان‌ رضوی بالا است‌
 • نرخ مرگ و میر صنعت در کشور و خراسان‌رضوی بالا است‌
 • رتبه نخست جذب سرمایه گذار در شهرک های صنعتی کشور به قزوین رسید
 • رتبه نخست جذب سرمایه گذار در شهرک های صنعتی به قزوین رسید
 • شهرک‌های صنعتی اصفهان ۸۰ درصد هزینه‌ دوره مهارت‌های حرفه‌ای را تقبل می‌کند
 • درخواست یک نماینده مجلس از رییس جمهور برای حل مشکل قطعه ساران
 • ساخت ۸ شهرک صنعتی جدید در اصفهان
 • استاندار تهران: دستگاه‌های اجرایی بسترهای شادی و نشاط مؤمنانه را در استان تهران فراهم کنند
 • سه شهرک و ناحیه صنعتی اردستان درون محدوده شهری است
 • کشاورزی دیجیتال و نقش آن در بهبود فضای کسب و کار
 • بهبود فضای کسب و کار در سایه کشاورزی دیجیتال