خبرگزاري آريا - شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز هم در روند رو به رشد قرار گرفت و 2735 واحد افزايش يافت.
به گزارش خبرگزاري آريا، براساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مديريت فناوري بورس تهران شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پايان معاملات امروز با افزايش 2735 واحد به رقم 233 هزار و 352 واحد رسيد.
شاخص کل با معيار هم‌وزن 872 واحد رشد کرده و به رقم 58 هزار و 131 واحد رسيد.
ارزش بازار در بورس اوراق بهادار تهران به بيش از 883 هزار ميليارد تومان رسيد. امروز معامله‌گران بورس اوراق بهادار تهران 5.9 ميليارد سهام و حق تقدم در قالب 389 هزار نوبت معامله و به ارزش 1745 ميليارد تومان داد و ستد کردند.
امروز عمده نمادهاي بورسي در تقويت شاخص کل موثر بودند که مي‌توان به نمادهاي همراه، وبملت،‌رمپنا، اخابر، تاپيکو، شبندر، فملي اشاره کرد.
نمادهاي پربيننده بورسي امروز مربوط به شرکت‌هاي گروه بانک، خودرو و پتروشيمي بودند. امروز نمادهاي وتجارت مربوط به بانک تجارت با قيمت هر سهم 435 ريال،‌خساپا مربوط به سايپا هر سهم 1637 ريال، وبملت مربوط به بانک ملت 4084 ريال، ايران خودرو،‌ايران ارقام، ماشين‌سازي اراک، پارس خودرو، لنت ترمز ايران و پتروشيمي سرمايه ايرانيان از نمادهاي پربيننده بورسي بوده‌اند.
امروز در فرابورس ايران نيز شاخص کل 19 واحد رشد کرده و به رقم 2956 واحد رسيد.
امروز ارزش روز بازار اول و دوم فرابورس ايران به بيش از 166 هزار ميليارد تومان رسيد. امروز معامله‌گران فرابورس بيش از 2 ميليارد سهام و حق تقدم در قالب 220هزار نوبت معامله و به ارزش 938 ميليارد تومان داد و ستد کردند.
نمادهاي تاثيرگذار در تقويت شاخص فرابورس امروز مربوط به مارون، ميدکو، ماديرا، شاوان بودند و نمادهاي تاثيرگذار در کاهش شاخص فرابورس مربوط به توسعه و عمران استان کرمان،‌سهامي ذوب آهن اصفهان و توليد نيروي برق دماوند بوده‌اند.
امروز نمادهاي پربيننده فرابورس مربوط به شرکت‌هاي ذوب آهن اصفهان،‌سرمايه‌گذاري ميراث فرهنگي، ريل‌پرداز سير، توسعه و عمران استان کرمان، صنايع کاغذ پارس،‌ کشت و صنعت شهداب ناب خراسان و پتروشيمي زاگراس بوده‌اند.
امروز همچنين با پيام ناظر بازار پايان پذيره نويسي واحدهاي صندوق سرمايه‌گذاري سرو سودمند اعلام شد همچنين با پيام ناظر نماد غدام يک مربوط به شرکت خوراک دام پارس با توجه به تغييرات بيش از 50 درصدي قيمت سهام متوقف شد.
همچنين نماد سکرد يک مربوط به سيمان کردستان نيز متوقف شد، نماد فلوله، شرکت لوله و ماشين‌سازي ايران، دکيمي، صنعتي کيميدوارو، سنيرح مربوط به حق تقدم شرکت سيمان سفيد نيريز نيز متوقف شدند.
با پيام ناظر بازار بازگشايي نماد خمحرکه مربوط به صنعتي نيرومحرکه،‌کفرا مربوط به فراورده‌هاي نسوز ايران، کاما مربوط به شرکت باما بعد از برگزاري مجمع عمومي سالانه بازگشايي شدند. همچنين نماد ختوقا مربوط به گروه صنعتي قطعات اتومبيل ايران بازگشايي شد. نماد تکمبا مربوط به شرکت کمباين‌سازي ايران بازگشايي شد. نماد پسهند مربوط به شرکت صنايع لاستيکي سهند بازگشايي شد.
نماد دلر مربوط به داروسازي اکسير نيز بازگشايي شد. نماد سهگمت سيمان هگمتان، غمارگ مربوط به شرکت غذايي مارگارين، شپارس مربوط به شرکت بين‌المللي محصولات پارس، حتوکا مربوط به حمل و نقل توکا نيز با پيام ناظر بازار بعد از افشاي اطلاعات با اهميت گروه الف بازگشايي شدند.
به گزارش فارس، همچنين نماد وپترو مربوط به سرمايه‌گذاري صنايع پتروشيمي نيز بازگشايي شد.

-->

منبع: خبرگزاری آریا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

تداوم رونق معاملات سهام با رشد دو هزار و ۵۳۰واحدی شاخص کل بورس/ آیفکس ۳۰واحد دیگر به پیش رفت

اقتصادآنلاین - محمد امین خدابخش؛ معاملات یک روز دیگر در بازار سهام خاتمه یافت. در این روز شاخص بورس تهران که در روزهای گذشته با رشد مواجه شهد بود امروز نیز در تداوم روند صعودی خود به کانال 245 هزار واحدی رسید. امروز اگرچه نماگر اصلی بازار سهام در ابتدای معاملات این روز با افت اندک مواجه شده بود، با این حال رشد تقاضا در نمادهای فلزی – معدنی و پتروپالایشی سبب شد تا بار دیگر دماسنج اصلی بازار در محدوده مثبت قرار گیرد. به موجب این رونق که بیش از هرچیزی خوشبینی معامله گران نسبت به آینده بازار ناشی می‌شود، در پایان معاملات امروز شاخص کل دو هزار و 530 واحد دیگر رشد کرد و ضمن کسب بازده 1.04 درصدی به سطح 245 هزار و 98 واحد رسید.

همانطور که از رشد شاخص های بورس و فرابورس مشهود بود رونق چندماهه بورس تهران امروز با سبز پوشی بسیاری از نمادها تداوم یافت. رونق یاد شده که ابتدا از خوشبینی و سود سازی مناسب شرکت‌ها در ماه‌های پایانی سال گذشته آغاز شده بود، در ماه‌ها و هفته‌های اخیر به دلایلی از قبیل تداوم عملکرد مناسب شرکت‌ها، رشد قیمت‌های جهانی و قرار گفتن در فصل مجامع ادامه یافت، هم اکنون با فرا رسید زمان گزارش‌ فعالیت‌های ماهانه در تارنمای کدال رشد خود ادامه می‌دهد. همین امر سبب شده تا شاخص هموزن نیز همگام با شاخص اصلی بازار در مسیر رشد گام بردارد و 0.5 درصد دیگر افزایش یابد. رشد این شاخص در روزی که گذشت به میزان 285 واحد بود و این نماگر را به سطح 57 هزار و 996 واحد رساند.

ترین‌های بورسی

معاملات بورس تهران امروز با صدر نشینی گروه شیمیایی در فهرست ارزش معاملات بورس تهران پایان یافت. در این روز نمادهای گروه یاد شده با مجموع ارزش معاملات 186 میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند. گروه‌های خودرو، فلزات اساسی، کانه‌های فلزی و بانک‌ها نیز به ترتیب جایگاه‌های دوم تا پنجم در این زمینه را از آن خود کردند.

عنوان پرمعامله ترین نماد بورسی نیز به «فولاد» تعلق گرفت. در این روز نقل و انتقال بیش از 147 میلیون سهم به ارزش 69 میلیارد تومان، قیمت هر سهم شرکت فولاد مبارکه را به 472 تومان رساند. بیشترین افزایش قیمت نیز در نماد «وبوعلی» مشاهده شد. این افزایش پس از آن رخ داد که  نماد یاد شده پس از نوسان بیش از 50 درصد قیمت بازگشایی شد.

 در میان تمامی گروه‌های بورسی نیز گروه‌های «دباغی و پرداخت چرم»، «استخراج سایر معادن» و «استخراج ذغال سنگ» پر بازده ترین بودند.این گروه‌ها امروز به ترتیب 5، 4.99 و 4.74 درصد رشد داشتند. این در حالی است که گروه‌های «انتشار، چاپ و تکثیر»، «استخراج نفت و گاز» و «کاشی و سرامیک» و نیز به ترتیب 4.64، 2.15 و 1.72 درصد از قیمت سهامشان کاسته شد.

نگاهی به ارزش معاملات

حجم معاملات امروز بورس تهران سه میلیارد و 585 میلیون سهم و ارزش معاملات آن هزار و 389 میلیارد تومان ثبت شد که از این میان هزار و 178 میلیارد تومان آن ارزش معاملات خرد بوده است. در میان نمادها نیز نماد «فولاد»، «خساپا» و «جم پیلن» بیشترین ارزش معاملات را در بورس تهران به خود اختصاص دادند.

 کوتاه از فرابورس

شاخص آیفکس معاملات روز جاری را با صعود 30 واحدی به اتمام رساند. این شاخص بیشترین تاثیر مثبت را از نمادهای «کگهر»، «میدکو» و «زاگرس» پذیرفت. این در حالی است که امروز نمادهایی نظیر «مارون»، «مادیرا» و «وملل» بر روی این شاخص اثر منفی گذاشتند. حجم معاملات این بازار بالغ بر یک میلیارد و 297 میلیون سهم بود و ارزش معاملات سهام در آن به 427 میلیارد تومان رسید. این در حالی است که ارزش کل معاملات این بازار با در نظر گرفتن معاملات اوراق اخزا و تسه در روز جاری به 606 میلیارد تومان رسیده است.

گفتنی است «دی» در روز جاری بیشترین ارزش معاملات را در بازار فرابورس داشت. به طوریکه ارزش داد و ستدهای آن طی روز جاری ضمن تبادل 202 میلیون سهم به ارزش 35 میلیارد تومان رسید.

واکنش کیهان به عکس‌های جدید ستاره اسکندری

"گشت ارشاد" یا "ارشاد گشت؟!" | واکنش‌ها به ویدئوی درگیری مامور پلیس با دختر جوان

اطفای حریق در بیمارستان بعثت

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۸۱۳۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • افزایش ۲۵۳۰ واحدی شاخص کل بورس
 • اهرم کالایی رشد بورس تهران/ شاخص سهام یک درصد دیگر رشد کرد
 • رشد ۲۵۳۰ واحدی شاخص کل بورس
 • بورس سبزپوش ماند/شاخص کل به ۲۴۵ هزار و ۹۸ واحد رسید
 • جهش 2530 واحدی شاخص کل بورس
 • رشد 9421 واحدی شاخص کل بورس در ابتدای معاملات
 • رشد ۲۹۶ واحدی شاخص کل بورس
 • طولانی‌ترین نماد متوقف بورسی منتظر تعیین تکلیف دادگاه است
 • رشد ۵۱۰۰ واحدی شاخص کل/جابجایی ۳.۵میلیارد برگه بهادار در بورس
 • رکورد ۹۲۱ میلیارد تومانی بورس تهران
 • رکورد جدید شاخص بورس تهران / افزایش ۵۱۰۸ واحدی شاخص کل
 • بورس تهران ۹۲۱میلیارد تومانی شد/ بازگشت پر قدرت «جم پیلن» پس از تقسیم سود ۱۰۰درصدی
 • آخرین وضعیت توقف نماد‌ها در تالار شیشه‌ای
 • رکورد شکنی شاخص بورس تهران
 • رشد شاخص کل تا پایان معاملات ماندگار ماند
 • جهش 5108 واحدی شاخص کل بورس تهران
 • آخرين وضعيت توقف نمادها در تالار شيشه‌اي
 • طولانی‌ترین توقف بورسی در انتظار تصمیم قضایی/ تکلیف «آکنتور» را دادگاه مشخص می‌کند
 • شروع سبز بورس/رشد ۲۱۸۰ واحدی شاخص کل