مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: هم اکنون ۵ هزار و ۲۶۰ کلاس درس در استان سیستم گرمایشی استاندارد ندارند که در این زمینه نیازمند ورود خیرین هستیم. ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۴ استانها کهگیلویه و بویراحمد نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، هادی زارع‌پور در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: 2 هزار و 600 کلاس درس غیر استاندارد در این استان وجود دارد که نیازمند مقاوم سازی است.

وی با اشاره به اینکه کهگیلویه و بویراحمد دومین استان کشور به لحاظ سرانه فضای آموزشی است، عنوان کرد: 120 مدرسه مستقر در فضای استجاری در مناطق مختلف استان فعالیت دارند.

زارع‌پور ابراز کرد: در 5 سال اخیر 165 مدرسه پیش ساخته در روستاها و مناطق عشایری این استان مستقر شد که طبق بررسی‌های انجام شده 100 مورد دیگر برای مناطق سخت گذر با جمعیت کم نیاز است.

وی با اشاره به اینکه 134 فضای آموزشی در 5 سال اخیر توسط خیران در مناطق مختلف استان احداث و تحویل آموزش و پرورش  شده و هم اکنون 64 مدرسه در قالب 294 کلاس درس با اعتباری افزون بر 350 میلیارد ریال نیز در دست ساخت است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کهگیلویه وبویراحمد نیز در این جشنواره افزود: هم اکنون 57 مدرسه در قالب 279 کلاس درس با زیربنای 28 هزار متر مربع توسط خیران بومی و غیر بومی در حال احداث است.

پیروز کرمی یکی از سیاست‌های اصلی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور را گسترش استفاده از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر در کلاس‌های درس دانست و بیان کرد: تاکنون یک هزار و 500 کلاس درس از سوی خیران مدرسه ساز در این ساخته و تحویل شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه وبویراحمد نیز در این جشنواره اظهار داشت: تمامی دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌ها، شوراهای اسلامی شهر و روستا و دهیاری‌های این استان تا حد امکان فرآیند ساخت مدرسه‌های خیرساز در نقاط مختلف استان را تسهیل کرده و نهایت همکاری را با خیرین مدرسه ساز داشته باشند.

سید محمد کاظم نظری افزود: مشکلات و کمبودهای مدارس کهگیلویه وبویراحمد به طور مستند و در قالب عکس یا فیلم در اختیار خیران مدرسه ساز بومی و غیربومی قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه مناطق روستایی و حاشیه برخی شهرهای این استان به ویژه یاسوج با کمبود شدید فضای آموزشی روبه‌رو است، تصریح کرد: انتظار می‌رود که خیران مدرسه ساز برای کاهش مشکلات مدارس استثنایی نیز اقدام‌های لازم را انجام دهند.

به گزارش تسنیم، خیران بومی و غیر بومی شرکت کننده در بیست و یکمین جشنواره خیران مدرسه ساز کهگیلویه و بویراحمد افزون بر 140 میلیارد ریال همراه با 2 هزار و 700 مترمربع زمین برای ساخت مدرسه در این استان تعهد کردند.

انتهای پیام/ش

R41452/P/S6,69/CT7

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

زنجان‌ ۳۰۸ مدرسه تخریبی دارد؛ استاندارد‌سازی بخاری‌های نفتی مدارس روستایی‌

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان با بیان اینکه بخاری‌های نفتی مدارس روستایی‌ استاندارد‌سازی می‌شود، گفت: زنجان‌ ۳۰۸ مدرسه تخریبی دارد. ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸ استانها زنجان نظرات - اخبار استانها -

جهانگیر صفری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زنجان اظهار داشت: در سال جاری و با استفاده از مشارکت و کمک‌های خیرین در تمام روستاهایی که گازرسانی شده ‌با تمام بخاری‌های و گازی غیر استاندارد خداحافظی خواهد شد.

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته مقاوم‌سازی و نوسازی مدارس عنوان کرد: در استان زنجان در حال حاضر تعداد 3 هزار و 517 مدرسه وجود دارد که از این تعداد 308 مدرسه تخریبی است و 580 مدرسه نیز نیاز به مقاوم‌سازی دارد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان در زمینه وضعیت اقدامات صورت گرفته پیرامون مقاوم سازی و نوسازی مدارس بیان کرد:  از سال 97 مقاوم سازی 6 مدرسه شروع شده است و نیز در زمینه 16 مدرسه از میان تخریبی آغاز به کار کرده است یعنی اقداماتی پیرامون اصلاح 92 کلاس تخریبی و مقاوم سازی  22 کلاس از میان مدارس نیازمند به مقاوم سازی شروع به کار شده است که اگر اعتبار آن کامل شود  تحویل داده می‌شود.

‌مسابقات قرآن دانش‌آموزی به میزبانی زنجان برگزار می‌شود5300 نفر در زنجان زیرپوشش برنامه‌های سوادآموزی قرار می‌گیرندرشد 400 درصدی اعتبارات نوسازی مدارس زنجان

صفری با اشاره به اینکه حدود 900 میلیارد تومان اعتبار لازم است, خاطر نشان کرد: در سال گذشته یعنی در سال 96 اعتبارات ملی بسیار خوب بود چرا که مبلغ اعتبار تخصیص داده شده 10 میلیارد تومان بود و در سال 97؛  اعتبارات 40 میلیارد تومان شده یعنی در حدود 400 درصد رشد حاصل شده بود و به همین امر برای نخستین بار بیش از 55 پروژه به مناقصه گذاشته شد.

وی در خصوص اعتبارات استانی تخصیص داده شده به استان زنجان خاطر نشان کرد: اعتبارات  استانی در سال 96 که حدود 28 میلیارد تومان بود و تخصیص آن 18 میلیارد تومان شد در سال 97 مبلغ 54 میلیارد تومان با تخصیص  28 میلیارد تومان بود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان گفت: در استان زنجان بیش از 3300 کلاس وجود داشت که بخاری نفتی و گازی غیراستاندارد داشت از سال 91-92 جهت استاندارد سازی سیستم گرمایشی آنها اقدام شد که نتیجه این اقدامات انجام شده این بوده است که تاکنون حدود 2 هزار و 340 مدرسه استاندارد سازی شده است و تعداد 917 مدرسه وجود دارد که نیاز به استاندارد سازی دارد تا این بخاری‌های نفتی و گازی غیراستاندارد برچیده شود.

صفری عنوان کرد: در سال جاری تعداد 80 مدرسه در برنامه  اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس است که از استانداردسازی شود و بخاری‌های نفتی آنها به شکل بخاری استاندارد یا سیستم گرمایشی موتورخانه تبدیل شود.

وی در ارتباط با کمک‌ها و مشارکت‌های صورت گرفته توسط خیرین  به اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان بیان کرد: معمولا خیرین همیشه یار و یاور اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان بوده‌اند و بیشتر به آموزش و پرورش کمک می‌کنند و همیشه از خدمات و اقدامات خوب آنها استفاده می‌شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان افزود: در خصوص ریز و جزییات کمک‌های خیرین باید از انجمن‌های خیرین پرسیده شود چراکه مبالغ کمک‌ها به حساب اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس وارد نمی‌شود.

صفری با بیان اینکه اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان کارفرما نیست, عنوان کرد: اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس  تنها یک مجری و دستگاه اجرایی است و متناسب با اعتباراتی که در اختیار اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس قرار گیرد متناسب با آن اقدام به احداث مدارسی می‌کند که به اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس جهت ساخت معرفی شود.

 انتهای پیام/ش

R41375/P/S6,59/CT1

واکنش پلیس به ویدئوی درگیری مامور با دختر جوان: با شوخی‌های سخیف باعث جریحه‌دار شدن احساس شهروندان شدند! | ۵ پسر و دختر دستگیر شدند| به دلیل مصرف مواد مخدر توهم‌زا فاقد حالت طبیعی بوده‌اند| اگر مأمور خطایی مرتکب شده باشد برخورد می‌کنیم|+عکس

ترامپ: بدون هیچگونه پیش‌شرطی آماده مذاکره با ایران هستیم| چرا حمله آمریکا به ایران لغو شد؟

علت مرگ غیرمنتظره فائقه دوستی مجری جوان تلویزیون چه بود؟

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۸۱۳۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تهران دومین استان محروم کشور از لحاظ فضاهای آموزشی
 • مجامع خیرین مدرسه‌یار ایجاد می‌شود/ نیاز استان تهران به 18 هزار کلاس درس
 • وجود 74 پروژه آموزشی استان در دست احداث / تحقق 730 میلیارد ریالی خیرین در 20 جشنواره/ افتتاح 9 پروژه با 61 کلاس درس در مهرماه سالجاری
 • استان سمنان در تحقق تعهدات خیران بسیار بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد
 • 7500 کلاس درس لرستان نیازمند استانداردسازی گرمایشی
 • ۷۳۰ میلیارد ریال از تعهدات خیران مدرسه‌ساز استان سمنان محقق شد
 • ۷۵۰۰ کلاس درس نیازمند استانداردسازی سیستم گرمایشی است
 • خداحافظی زنجان با مدارس خشتی و گلی
 • ۷۵۰۰ کلاس درس در لرستان نیازمند استانداردسازی سیستم گرمایشی است
 • ۲ هزار و ۴۰۰ مدرسه از سوی خیران در ‌کرمان ساخته شد‌
 • طرح ۳ ساله کردن آموزش دانشجو معلمان در دست بررسی است/طرح ورود دانشجو معلمان پس از دو سال به کلاس درس منتفی شد
 • خیران ۵۶۴ مدرسه در استان گلستان ساختند
 • 3500 کلاس درس ناایمن در گلستان
 • ساخت بیش از ۱۳۰ هزار کلاس درس توسط خیرین/ ۷۰ درصد مدارس کشور استاندارد هستند
 • ۴۵ درصد تعهد خیرین مدرسه‌ساز استان کرمان محقق شد
 • برگزاری بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز گلستان + تصاویر
 • کرمان| بیش از نیمی از مدارس کشور به همت خیران ساخته شده است
 • تحقق ۶۵ درصدی تعهد خیران مدرسه ساز گلستان/۳۵۰۰ کلاس ناایمن داریم
 • ۲هزار کلاس درس مازندران باید مقاوم سازی شود/صندلی داغ برای مسئولان اجرایی