به گزارش ایکنا؛ دانشجویان آلمانی برای نخستین‌بار توانستند، آزمون فاخ آبیتور (گواهینامه پایان دوره متوسطه) را در رشته آموزش اسلامی سپری کنند در روزهای گذشته، در مجموع پنج دانش‌آموز در دبیرستان گلادبکر هایزنبرگ در ایالت نوردراین-وستفالن امتحان شفاهی دیپلم خود را در رشته آموزش اسلامی گذرانده‌اند. بدین‌ترتیب، ایالت نوردراین- وستفالن، نخستین ایالت آلمان است که در آن، درس آموزش اسلامی برای گواهینامه پایان دوره متوسطه به دانش‌آموزان ارائه شده است.

پیتر هوگ‌ربه، مدیر دبیرستان گلادبکر هایزنبرگ در این باره گفت: «آموزش اسلامی برای مدارس و ادغام جامعه اهمیت زیادی دارد. افزایش آگاهی و درک میان پیروان ادیان مختلف از دغدغه‌های اصلی ما است.» به گفته هوگ‌ربه در دبیرستان گلادبکر هایزنبرگ، ارسلان یالچین و هولیا توکلو درس اسلام را از کلاس پنجم به دانش‌آموزان آموزش می‌دهند.

از سوی دیگر، ارزیابی‌های علمی پروفسور هاچی هالیل اوسلوکان، مدیر مرکز مطالعات ترکیه و تحقیقات در حوزه ادغام  در دانشگاه دویسبورگ-اسن نشان می‌دهد که آموزش اسلامی در ایالت نوردراین-وستفالن باید گسترش یابد. او در این باره گفت:«ارزیابی‌ها به وضوح نشان می‌دهد که آموزش اسلامی در ایالت نوردراین-وستفالن براساس خواسته‌های مسئولان دولت ایالتی به خوبی پیش رفته است. عموم مردم، دانش‌آموزان مسلمانان و خانواده‌های آنها از وضعیت آموزش اسلامی در این ایالت راضی هستند.»

بنا به اعلام رایزنی فرهنگی ایران در آلمان؛ آموزش اسلامی از سال ۲۰۱۲ به صورت پروژه‌ای آزمایشی در مدارس ابتدایی و متوسطه ایالت نوردراین-وستفالن آغاز شد. در حال حاضر، این مدل آموزشی برای ۱۹ هزار و ۴۰۰ دانش‌‌آموز در ۲۳۴ مدرسه ابتدایی و متوسطه در ایالت نوردراین-وستفالن اجرا می‌شود. همچنین ۲۱۵ معلم اجازه دارند که در مدارس این ایالت به آموزش اسلامی بپردازند. از سال ۲۰۱۲، شورای مشورتی، محتوای این دوره آموزشی را تعیین و پرسنل آموزشی را انتخاب می‌کند. نیمی از نمایندگان این شورا توسط وزارت آموزش انتخاب می‌شوند و نیمی دیگر نمایندگان انجمن‌های مسلمان هستند.

این در حالی است که بر اساس تصمیم فراکسیون‌های اتحادیه دمکرات مسیحی و حزب دمکرات آزاد آلمان در مجلس ایالتی، هیئت مشورتی باید به زودی جای خود را به کمیسیون آموزشی دهد. دولت ائتلافی در نوردراین وستفالن تصمیم گرفته‌ است که مدل آزمایشی را با نظارت کمیسیون آموزشی تا سال ۲۰۲۵ ادامه دهد.

در عین حال، سازمان‌های اسلامی که زیر نظر شورای هماهنگی مسلمانان سازمان یافته‌اند، در بیانیه‌ای به ایجاد کمیسیون آموزشی انتقاد کرده‌اند. آنها از مسئولان آموزشی ایالت نوردراین-وستفالن خواسته‌اند که یک سال دیگر نیز مدل فعلی را تمدید کنند تا بتوانند در این مدت روش بهتری برای آموزش اسلامی پیدا کنند.

انتهای پیام

 

منبع: ایکنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

انتقاد تند نماینده ایالت کنتاکی از ترامپ به دلیل مطالعه نکردن برجام

خرداد؛ یک عضو مجلس نمایندگان آمریکا با احمق خطاب کردن رئیس جمهور کشورش، خطاب به او گفت که ترامپ می‌بایست پیش از خروج از توافق هسته‌ای آن را مطالعه می‌کرد.
به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری هیل، جان یارموت نماینده ایالت کنتاکی آمریکا با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود به اظهارات مکرر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که می‌گوید هدف از سیاست‌های او درقبال ایران عدم دستیابی این کشور به سلاح هسته‌ای است، واکنش نشان داد و ترامپ را احمق و ابله خواند.
وی در پیام خود نوشت: ای آدم ابله و احمق؛ سومین خط از توافق هسته‌ای با ایران این مسئله را تضمین کرده است. تو می‌بایست پیش از تصمیم خود برای خروج از این توافق آن را مطالعه می‌کردی.
این نماینده دموکرات همچنین در پیام خود تصویری از بخش "مقدمه و شروط کلی" در برجام را منتشر کرده که حاوی خطی است که او در توئیتش به آن اشاره دارد.
رئیس جمهور ترامپ بارها در اظهارات خود تاکید کرده است که آمریکا نمی‌خواهد ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد.
تنش میان تهران و واشنگتن در یک سال گذشته پس از تصمیم ترامپ برای خروج یک‌جانبه از توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ و سپس بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران تشدید شده است. دولت آمریکا سپس نام سپاه پاسداران را در فهرست  گروه‌های تروریستی قرار داد و تحریم‌های جدید نیز علیه جمهوری اسلامی وضع کرد.
این در حالی است که رئیس‌جمهور آمریکا ادعا می‌کند خواهان مذاکره با ایران است و سیاست‌هایش برای فشار حداکثری بر ایران آوردن این کشور پای میز مذاکره برای رایزنی درباره یک توافق جدید است.
ترامپ همچنین شب گذشته با امضا یک دستور تحریم‌های جدید دیگری علیه ایران اعمال کرد و گفت که این، پاسخی مناسب به اقدامات ایران است که او آن را تحریک‌آمیز توصیف کرد.
وی افزود: من به دنبال درگیری با ایران نیستم. من خواهان گفت‌وگو درباره آن چیزی هستم که باید درباره‌اش با هر کسی که می‌خواهد گفت‌وگو کند، حرف بزنم. در این میان، کسی چه می‌داند چه اتفاقی خواهد افتاد. من تنها می‌توانم بگویم که نمی‌توانیم به ایران اجازه دهیم به سلاح هسته‌ای دست یابد.
رئیس جمهور آمریکا سپس گفت که این تحریم‌ها حتی اگر ایران پهپاد آمریکایی را ساقط نمی‌کرد باز هم اعمال می‌شد. استیو منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا نیز گفت که برخی از این تحریم‌ها در دستور کار قرار داشته و برخی هم در پی اقدامات اخیر ایران وضع شده است.
روز پنج‌شنبه گذشته یک پهپاد جاسوسی آمریکا توسط یک موشک ایرانی هدف قرار گرفت و سرنگون شد. مقامات آمریکایی بلافاصله پس از این حادثه ادعا کردند که هواپیمای آنها در حریم هوایی بین‌المللی در حال پرواز بوده است.
به گزارش ایسنا، رئیس جمهور آمریکا در حالی به شکلی تمسخرآمیز تاکید می‌کند که وی به تهران اجازه نمی‌دهد، سلاح هسته‌ای داشته باشد که جمهوری اسلامی ایران همواره در گذشته ادعاهای غرب و آمریکا در این زمینه را قویاً رد می‌کرد و تاکید داشته که سلاح هسته‌ای هیچ جایی در دکترین دفاعی ایران ندارد. بنابراین، ایران هرگز به دنبال دستیابی به ظرفیت تولید سلاح هسته‌ای نیست.
شایان ذکر است که ایران برای اطمینان جامعه بین‌الملل از این مسئله و با هدف تعامل با جهان وارد مذاکرات هسته‌ای با گروه موسوم به ۱+۵ شد که در نهایت به حصول برجام انجامید. هدف از این توافق لغو تحریم‌های وضع شده علیه کشورمان در ازای محدود شدن برنامه هسته‌ای ایران است. توافقی که واشنگتن سال گذشته آن را زیر پا گذاشته و یک‌جانبه از آن خارج شد.
ایران اعلام کرده است که پس از گذشت یک سال از خروج آمریکا از برجام اکنون قصد دارد اجرای برخی تعهداتش در این توافق را کاهش دهد.
این اظهارات غیر عقلانی رئیس جمهور آمریکا همچنین در حالی است که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تمامی گزارشات خود از اجزای تعهدات هسته‌ای در برجام تائید کرده است که ایران به‌طور کامل به توافق عمل می‌کند.

واکنش کیهان به عکس‌های جدید ستاره اسکندری

"گشت ارشاد" یا "ارشاد گشت؟!" | واکنش‌ها به ویدئوی درگیری مامور پلیس با دختر جوان

اطفای حریق در بیمارستان بعثت

کلیدواژه: ایکنا آموزش اسلامی آزمون آلمان قرآن

منبع این خبر، وبسایت iqna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۸۱۵۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کریستیانو رونالدو؛ جدیدترین رویای دیوید بکام
 • بارش برف تابستانی در یکی از ایالت‌های آمریکا! +تصاویر
 • بارش برف تابستانی در یکی از ایالتهای آمریکا!
 • آغاز ثبت‌نام آزمون‌های آزمایشی سنجش/یک گام جلوتر از دیگران باشید
 • استخدام نیرو‌های آتش نشانی در استان سمنان
 • مرکز سنجش دانشگاه آزاد برای قبولی دانشجویان در آزمون EPT، دوره آموزشی برگزار می‌‌‌کند
 • کدام داوطلبان می توانند در کنکور ۹۸ شرکت کنند؟
 • کدام داوطلبان می توانند در کنکور ۹۸ شرکت کنند/ طراحی دو نوع سئوال
 • پیرمردی که در سن ۹۴ سالگی دیپلم گرفت +تصویر
 • استخدام تکنسین فنی و اپراتور ماشینکاری با مزایا در تهران
 • آغاز ثبت‌نام آزمون‌های آزمایشی سنجش
 • نخستین بخش آموزش تخصصی زبان انگلیسی کودکان زیر ۷ سال ارومیه راه‌اندازی می‌شود
 • دپارتمان آموزشی تخصصی زبان انگلیسی ویژه کودکان زیر 7 سال در ارومیه راه اندازی می شود
 • مخالفت دموکرات ها با بازگشت سفارت آمریکا به تل آویو
 • نحوه و زمان پرینت برگ راهنما و کارت شرکت در آزمون سراسری اعلام شد
 • بیش از یک میلیون و سیصد هزار کارت برای شرکت در آزمون سراسری صادر شد
 • نحوه‌ رفع نقص کارت کنکور ۹۸ اعلام شد/ آغاز توزیع کارت از ۹ تیر
 • دیدار معاون قرآن و عترت وزیر ارشاد با سروزیر ایالت حیدرآباد هند
 • انتظار "دختران هلمند" برای دیپلم ۱۸ ساله شد