به گزارش جماران؛ نماینده دائم ایران در آژانس با اشاره به نشست شورای حکام گفت: در پاسخ به ادعاهای بی اساس عربستان و امارات به این دو کشور توصیه شد از انحراف در مسیر کارکرد آژانس و دولت های عضو آن دست بردارند.

کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین الملی در وین، در مصاحبه ای ویژگی های نشست شورای حکام در خصوص بررسی گزارش آژانس در مورد راستی آزمایی اجرای برجام در ایران را تشریح کرد.

وی اظهار داشت: نشست هفته جاری شورای حکام، در سایه تصمیم اخیر جمهوری اسلامی ایران برای کاهش برخی اقدامات داوطلبانه خود تحت برجام برگزار شد. از این رو، ضمن اینکه پانزدهمین گزارش آژانس اجرای تعهدات ایران را تایید می کند، مدیرکل آژانس در گزارش شفاهی خود به تصمیم اخیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان اشاره کرد.

غریب آبادی افزود: آمانو علت اینکه در گزارش شفاهی خود جمله "ایران در حال اجرای تعهدات مرتبط هسته ای خود تحت برجام می باشد" را در این نشست تکرار نکرد، اینگونه اعلام کرد که در پرتو تصمیم اخیر ایران، تکرار این موضع سابق وی منطبق با واقعیت نخواهد بود.

سفیر ایران اظهار داشت: ما نیز به آمانو تاکید کردیم که به هنگام انعکاس واقعیت های صحنه، باید بی طرفانه عمل نموده و تمامی جوانب واقعیت را منعکس کند، نه به گونه ای که صرفاً بخشی از واقعیت برجسته شود.

نماینده دائم کشورمان همچنین اظهار داشت که در این نشست، حمایت از برجام و چندجانبه گرایی به عنوان محور اصلی بیانیه های کشورهای مختلف (به جز چند کشور و رژیم محدود) بود. عموم کشورها بر ضرورت اجرای تعهدات تمامی اعضای برجام تاکید کردند. همانگونه که آمانو نیز از برجام به عنوان یک دستاورد مهم راستی آزمایی یاد کرد، بسیاری از کشورها نیز برجام را به عنوان یک دستاورد مهم دیپلماسی چندجانبه قلمداد کردند و شکست آن را خسارت جبران ناپذیر برای جامعه بین المللی خواندند.

غریب آبادی با اشاره به اینکه برخی معدود کشورها و همچنین اتحادیه اروپا در بیانیه های خود از ایران خواستند تا اجرای تصمیم اخیر خود را متوقف کند، افزود: در بیانیه ملی کشورمان که از سوی معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه قرائت شد، ضمن تشریح مبانی تصمیم اخیر ایران، این موضوع نیز صراحتا مورد تاکید قرار گرفت که تدوام برجام صرفا با هزینه ایران امکان پذیر نیست و این وظیفه کشورهای باقیمانده در برجام، به ویژه اتحادیه اروپا و سه کشور اروپایی است تا حسن نیت خود را نشان داده و گام های عملی و جدی برای حفظ برجام در ظرف مدت باقیمانده بردارند.  

 سفیر کشورمان همچنین با اشاره به اینکه آمریکا در این نشست ادعا کرد که ایران با تصمیم اخیر خود برجام را نقض کرده است، افزود: به این ادعا نیز در سخنان هیات کشورمان پاسخ لازم داده شد و از جمله  ضمن اشاره به عدم پایبندی دولت آمریکا به تعهدات بین المللی و قطعنامه 2231 شورای امنیت و محکومیت اقدامات یکجانبه این کشور، تاکید شد که اقدام اخیر ایران کاملا در راستای اعمال حقوق خود تحت برجام و بر طبق برجام صورت گرفته است و در این مسیر نیز تاکنون خویشتن داری بالایی از خود نشان داده است.

 غریب آبادی افزود: ادعای طرح مذاکره بدون پیش شرط با ایران برای دستیابی به یک توافق بهتر که از سوی نماینده این کشور در آژانس نیز تکرار شد، در سخنرانی کشورمان پاسخ داده شد. در بیانیه کشورمان در این خصوص آمده است: علیرغم این ادعا، چند روزی از تحمیل تحریم های یکجانبه غیرقانونی آمریکا بر صنایع پتروشیمی ایران نمی گذرد و چنین امری حاکی از بی معنی بودن لفاظی های دولت کنونی آمریکا در وعده خود در مذاکره با ایران است. وی افزود: در این زمینه همچنین تاکید شد که اعمال فشار به اصطلاح حداکثری بر ایران توسط آمریکا و در همان زمان تظاهر به آمادگی مذاکره بدون پیش شرط، چیزی جز نمایش کاذب و غیرصادقانه برای جذب توجه عمومی و گمراهی جامعه بین المللی نیست. در بخش دیگری از موضع کشورمان در این زمینه، آمده است: "اگر بنا است روابط بین دولت ها صلح آمیز باشد، بایستی فقط حول احترام و برابری ملت های مستقل باشد و نه سیاست چماق و هویج و بلوف های سیاسی. دولت آمریکا بارها ثابت کرده است که یک طرف قابل اعتماد برای مذاکره نیست، چه برسد به اجرای یک مذاکره به سرانجام رسیده. اگر آمریکا در مورد وعده هایش صادق است و می خواهد عزم و آمادگی خود را نشان دهد، مسیر شفاف است، و قطعا مسیر صحیح، اعمال تحریم های جدید نیست. آمریکا باید به عنوان یک بازیگر عادی در سیاست بین الملل رفتار کند، و از جایی شروع کند که خاتمه داده است، یعنی شروع پایبندی به تعهداتش تحت برجام. این، معنی بدون پیش شرط است".

غریب آبادی با اشاره به اینکه در این نشست، نماینده رژیم صهیونیستی مواضع انحرافی و ادعاهای خود را تکرار کرد، اظهار داشت: در پاسخ به ادعاهای این رژیم، تاکید کردیم که چنین تلاش های بیهوده ای نمی تواند سابقه مخفی و شرم آور این رژیم را در عدم پایبندی به تمامی هنجارها و استانداردهای بین المللی در حوزه عدم اشاعه و خلع سلاح، منحرف کند. همچنین این واقعیت نیز مورد تاکید قرار گرفت که نماینده رژیمی که در حال ساخت سلاح های هسته ای بوده و فعالیت های هسته ای آن تحت پادمان های آژانس نبوده، در موقعیتی نیست تا دیگران را در مورد تعهداتشان نصیحت کند که خود به آن عمل نمی کند.

نماینده دائم کشورمان با اشاره به اینکه عربستان و امارات تلاش کردند تا با طرح برخی مسائل بی ربط با موضوع این نشست درحوزه منطقه ای و موشکی، اجلاس را منحرف نمایند، ضمن اینکه انزوای آنان کاملا مشهود بود، افزود: در پاسخ به این ادعاها تصریح کردیم که برابر گزارش برخی نمایندگان کنگره آمریکا، تلاش های عربستان برای دستیابی به سلاح هسته ای و همچنین عدم دسترسی این کشور به بازرسان آژانس در بازرسی از راکتور در دست ساخت این کشور، موجب نگرانی جدی است. از اینرو از آژانس خواستیم تا از کشورهایی که قرار است عربستان را در ساخت نیروگاه های احتمالی کمک کنند، بخواهد تا از ارائه راکتورهای هسته ای به عربستان تا زمانی که پادمان های هسته ای مرتبط آژانس را نپذیرفته، خودداری کنند.

غریب آبادی افزود همچنین در پاسخ به این اظهارات غیر مرتبط، به اقدامات بی رحمانه عربستان و امارات در یمن و کشتار مردم مظلوم و بی گناه این کشور پرداختیم و به این دو کشور توصیه کردیم تا از حاشیه ها جهت ایجاد انحراف در مسیر کارکرد آژانس و دولت های عضو آن دست بردارند و به جای آن، از  تقویت بی ثباتی در منطقه از طریق تامین مالی، تجهیزاتی و ایدئولوژیک گروه های تروریستی که هزاران بی گناه را کشته اند، دست بردارند. در این چارچوب، با اشاره به دعوت چند هفته قبل وزیر امور خارجه کشورمان، از همه کشورهای منطقه جهت پیوستن به مذاکرات ایجاد چارچوب امنیت منطقه ای که به واسطه آن امنیت تمامی کشورهای منطقه خلیج فارس تامین می شود، افزودیم: ما با آغوش باز، حاضریم با همه کشورهای منطقه خلیج فارس جهت رسیدن به این هدف، گفتگو و همکاری کنیم.

انتهای پیام

منبع: جماران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

عضو ۱۷۰گرمی بدن که صدها کارکرد حیاتی دارد

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، "کلیه" و دستگاه ادرای  یکی از اعضای حیاتی و بسیار مهم در بدن انسان هستند که وظایف بسیار مهمی دارند، اختلالات و بیماری‌های دستگاه کلیه و مجاری ادرار ممکن است در هر سنی و با هر شدتی رخ دهد.

آشنایی با بهداشت دستگاه ادراری، انواع بیماری‌های دستگاه کلیه و مجاری ادرار و علائم و نشانه‌های آن می‌تواند به پیشگیری از این بیماری‌ها یا تشخیص به‌موقع و درمان موفق‌تر آنها کمک کند.

ساختمان دستگاه ادراری

دستگاه ادراری شامل کلیه( kidney )، حالب‌(ureter )، مثانه (bladder )، پیشابراه (urethra)، غده فوق کلیوی‌(ضمائم کلیه) دستگاه تناسلی است که در این‌جا به صورت مختصر توضیح داده می‌شوند.

کلیه‌ها

کلیه‌ها یک جفت عضو لوبیایی شکل قرمز مایل به قهوه‌ای هستند که در طرفین ستون مهره‌ها و در پشت شکم قرار دارد؛ وزن کلیه یک فرد بالغ حدود 113 تا 170 گرم است و طول کلیه 11 سانتیمتر و عرض آن 6 سانتیمتر و ضخامت آن 3 سانتیمتر است.

کلیه راست به دلیل مجاورت با کبد کمی پایینتر از کلیه چپ قرار دارد و بافت کلیه از دو قسمت قشری (cortex) و مرکزی (medula) ساخته شده است؛ بخش قشری کلیه یک نوار رنگ پریده است که قسمت مرکزی را احاطه کرده است. بخش مرکزی به رنگ تیره است و در طرف داخل بخش قشری قرار دارد؛ کلیه از واحدهای عملی به نام نفرون ساخته شده‌اند، نفرون‌ها ساختمان‌های مسئول عملیات آغازین برای تولید ادرار هستند؛ هر نفرون شامل: کپسول بومن، شبکه مویرگی گلومرول، لوله خمیده اولی یا نزدیک قوس هنله، لوله خمیده دومی یا دور، لوله جمع‌کننده کوچک، لوله‌های جمع‌کننده بزرگ است.

حالب‌ها

حالب‌ها عبارتند از دو عدد لوله به طول  25 تا 30 سانتی‌متر و قطر 3 میلی‌متر که از کلیه شروع می‌شوند و به پایین  و به طرف مثانه رفته  و وارد آن می‌شوند  و ادرار تولید شده از کلیه را به مثانه منتقل می‌کنند.

مثانه

مثانه به شکل کیسه‌ای عضلانی ـ مخاطی، تقریباً شبیه یک مثلث معکوس با حجم حدود 400 تا 500 میلی لیتر است؛ مثانه در شکم (در داخل لگن) قرار دارد که وظیفه آن انبار کردن ادرار است که به هنگام پر بودن به شکل تخم مرغ یا بیضی در می‌آید؛ گردن مثانه دارای دو اسفنگتر  یا دریچه ( از جنس عضله ) است، اسفنگتر داخلی به‌صورت غیر ارادی کنترل می‌شود و اسفنگتر خارجی که به صورت ارادی کنترل می‌شود.

پیشابراه

آخرین بخش دستگاه ادراری پیشابراه است که وظیفه آن انتقال ادرار از مثانه به خارج از بدن و طول پیشابراه در خانم‌ها و آقایان متفاوت است.

غدد فوق کلیوی

 غدد فوق کلیوی به تعداد دو عدد در قسمت فوقانی هر دو کلیه قرار دارند؛ هر غده از یک بخش قشری و یک بخش مرکزی تشکیل شده است؛ بخش قشری غده فوق کلیه هورمون‌های آلدسترون و هیدروکورتیزون و بخش مرکزی غده فوق کلیه هورمون‌های آدرنالین و نوروآدرنالین ترشح می‌کند.

دستگاه تناسلی مردانه

دستگاه تناسلی مردانه شامل بخش‌های زیر است: بیضه، اپی دیدیم، کانال دفران، مجرای انزالی، آلت تناسلی (پنیس)، غدد ضمیمه.

بیضه‌ها به تعداد  دو عدد در کیسه بیضه  و در جلوی  رانها  قرار دارند  و وظیفه آنها ساختن اسپرم و تولید هورمون‌های جنسی مردانه است؛ یک لوله طویل و درهم پیچیده در سطح پشتی بیضه‌ها قرار دارد که به آن اپی دیدیم می‌گویند، وظیفه آن ذخیره و نگهداری اسپرم‌هایی است که بیضه‌ها تولید کرده‌اند.

اسپرم‌ها در هنگام عبور از اپیدیدیم  توانایی حرکت و بارور ساختن تخمک را بدست می‌آورند؛ لوله های عضلانی طویلی به نام کانال دفران اسپرم‌ها را از اپی دیدیم به مجرای انزالی در حفره لگنی منتقل می‌کند؛ کانال دفران پس از پیوستن به مجرای کیسه منی مجرای انزالی زا تشکیل می‌دهد؛ آلت تناسلی ( پنیس ) مرد شامل  دو قسمت ثابت ( ریشه ) و متحرک ( تنه پنیس ) است.

دستگاه تناسلی مردانه شامل سه غده ضمیمه است:

ـ کیسه منی که به تعداد دو عدد در قسمت قاعده مثانه قرار دارد و مایع منی ترشح می‌کند که وظیفه آن نگهداری و تغذیه اسپرم است.

ـ غده کوپر که به تعداد دو عدد بوده و به اندازه نخود است.

ـ غده پروستات به شکل مخروطی بوده و یک غده منفرد دستگاه تولید مثل است؛ پیشابراه و مجاری انزالی از داخل پروستات عبور کرده مجموعه ترشحات پروستات و کیسه‌های منی مایع منی را فراهم می‌سازد که هنگام انزال تخلیه می‌شود.

کارکرد کلیه و دستگاه ادراری

 بدن انسان سالم از حدود 60 درصد آب تشکیل شده است؛ تنظیم تعادل آب توسط کلیه‌ها صورت می‌گیرد و نتیجه آن تولید ادرار در نفرون‌های کلیه است؛ سرخرگ‌ها خون را وارد کلیه کرده و کلیه‌ها با انجام فرآیند پیچیده‌ای مواد زائد خون و آب اضافی را از آن گرفته و خون را تصفیه کرده و مجدداً به بدن می‌فرستند و مواد زائد را به صورت ادرار دفع می‌کنند.

تنظیم تولید سلول‌های قرمز خون

 زمانی که کاهش فشار اکسیژن در داخل خون به وسیله کلیه‌ها تشخیص داده می‌شود، کلیه‌ها با ترشح هورمونی به نام اریتروپوئیتین مغز استخوان را که وظیفه تولید سلول‌های قرمز خون را برعهده دارد، تحریک کرده و تولید گلبول قرمز  و هموگلوبین را افزایش می‌دهند، در نتیجه افزلیش تولید گلبول، حمل اکسیژن بیشتر و فشار آن افزایش می‌یابد و با افزایش فشار اکسیژن، تولید اریتروپوئیتین کم می‌شود و به میزان اولیه برمی‌گردد.

ساخته شدن ویتامین D

کلیه‌ها فرم غیرفعال ویتامین D را که از طریق روده‌ها از غذا جذب شده را به فرم فعال آن تبدیل می‌کنند.

دفع مواد زائد

دفع مواد زائد مانند اوره، کراتین، فسفات، سولفات ها و اسید اوریک از طریق کلیه صورت می‌گیرد، تجمع این مواد زائد در بدن برای سلامتی انسان مضر است.

واکنش پلیس به ویدئوی درگیری مامور با دختر جوان: با شوخی‌های سخیف باعث جریحه‌دار شدن احساس شهروندان شدند! | ۵ پسر و دختر دستگیر شدند| به دلیل مصرف مواد مخدر توهم‌زا فاقد حالت طبیعی بوده‌اند| اگر مأمور خطایی مرتکب شده باشد برخورد می‌کنیم|+عکس

ترامپ: بدون هیچگونه پیش‌شرطی آماده مذاکره با ایران هستیم| چرا حمله آمریکا به ایران لغو شد؟

علت مرگ غیرمنتظره فائقه دوستی مجری جوان تلویزیون چه بود؟

کلیدواژه: قیمت خودرو قیمت دلار نقل و انتقالات لیگ برتر لیگ ملت های والیبال عربستان سعودی برجام اروپا آژانس بین المللی اتمی کاظم غریب آبادی قیمت خودرو قیمت دلار نقل و انتقالات لیگ برتر لیگ ملت های والیبال امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۸۱۶۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تخت‌روانچی: نه خواستار جنگ هستیم و نه می‌خواهیم تنش‌ها در خلیج‌فارس افزایش یابد
 • آمریکا به ماجراجویی علیه ایران پایان دهد/ ایران حق داشت تا در نشست شورای امنیت شرکت کند
 • عکس/ واژگونی پژو پرشیا در جاده ورامین
 • ادعای «آژانس اطلاعات دفاعی» آمریکا درباره چرایی تصمیم برجامی ایران
 • ادعاهای رئیس آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا درباره توان دفاعی ایران
 • اطلاعات کامل درباره تور مالزی آژانس دلتابان
 • سیستم درخواست اقامت دائم سعودی راه‌اندازی شد
 • گرین‌کارت عربستان؛ سیستم درخواست اقامت دائم سعودی راه‌اندازی شد
 • پیام حمله به نفتکش‌ها برای آمریکا، امارات و عربستان/ جایزه نقدی در انتظار کارمندان کم مصرف/ کاظم جلالی سفیر می‌شود؟
 • انحراف در تسهیلات رونق تولید، سرمایه ملی را به باد می دهد
 • نهادهای فرهنگی یزد از انحراف در برنامه های دینی جلوگیری کنند
 • داورزنی و پسرهایشان دست از سر استقلال بردارند
 • جباری: سلطانی‌فر، داورزنی و پسرهایشان دست از سر استقلال بردارند
 • مسئولان موانع پیش روی تولید در استان ایلام را بردارند
 • ۱۹۰ مبلغ دائم در نقاط مختلف کرمانشاه مستقر شدند
 • حدود نیمی از تسهیلات سرمایه گذاری و تولید به انحراف کشیده شده است
 • تفريحات هيجان انگيز تور تابستان با آژانس هواپيمايي سام سير
 • سازمان تبلیغات از انحراف در فعالیت‌های دینی جلوگیری کند
 • تمام تسلیحات اتمی در اختیار این نه کشور + آمار