به گزارش خبرنگار مهر، نشست هم اندیشی فعالان حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی استان قزوین با حضور جمال عرف معاون سیاسی، امنیتی وزیر کشور، حمید ملأ نوری مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور، جلالی معاون تقسیمات کشوری، سعید جلالی مدیرکل تقسیمات کشوری، زاهدی استاندار، حبیبی معاون سیاسی امنیتی استانداری و جمعی از فعالان استان قزوین ظهر پنجشنبه در سالن باغستان برگزار شد.

حمید ملأ نوری در این نشست اظهار داشت: احزاب سیاسی باید خود را با شرایط موجود و قوانین تطبیق دهند و رویکرد ما در وزارت کشور توسعه سیاسی و تقویت احزاب است.

صدور مجوز برای ۲۴۷ حزب / فعالیت رسمی ۱۲۰ حزب

مدیرکل سیاسی وزارت کشور تصریح کرد: در سال‌های گذشته برای ۲۴۷ حزب مجوز فعالیت صادر شده که برخی فقط در انتخابات فعال می‌شدند و برخی نیز به نوعی احزاب خانوادگی و دوستانه هستند در حالی که از نگاه ما هر حزب بر اساس قانون باید حداقل با ۳۰۰ نفر عضو در استان‌ها تشکیل شود و مجمع برگزار کند.

وی بیان کرد: هر حزب استانی باید حداقل یک جمعیت ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر داشته باشد تا بتواند دفاتر استانی خود را راه اندازی کرده و بر اساس قانون ادامه فعالیت دهد.

مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور یادآور شد: احزاب ملی نیز می‌توانند در مرکز استان شعبه راه اندازی کنند اما فرآیند راه اندازی حزب جدید راه اندازی دفاتر در یک سوم مناطق هر استان است و اکر حزب کشوری باشد باید در یک سوم کشور دفتر ایجاد کند.

مجوز فعالیت احزاب تسهیل شده است

وی از ایجاد تسهیلات لازم در صدور مجوز فعالیت احزاب خبر داد و گفت: شرایط را بسیار آسان کرده ایم و با یک برگ نداشتن سوی پیشینه افراد می‌توانند دفتر دایر کنند.

ملا نوری اضافه کرد: اگر مجمعی با اعضای کمتر تشکیل شود منع فانونی دارد، مثلاً مجمع یا کانون زندانیان سیاسی تعداد کمی هستند که هر سال هم تعدادشان کاهش می‌یابد لذا پیشنهاد کردیم نام انها اصلاح شود تا بتوانند عضوگیری کنند و به اقلیت تبدیل نشوند.

راه اندازی خانه احزاب در ۱۷ استان کشور

وی در ادامه گفت: با راه اندازی خانه احزاب تلاش می‌کنیم ضمن حمایت بیشتر از فعالان سیاسی زمینه توسعه فعالیت آنها نیز مهیا شود.

ملا نوری بیان کرد: در حال حاضر خانه احزاب در ۱۷ استان کشور راه اندازی شده و با تخصیص یارانه دولتی زمینه حمایت از فعالیت آنها مهیا شده است.

پرداخت دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان یارانه احزاب

وی اظهار داشت: در سال گذشته دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان یارانه به احزاب سراسر کشور پرداخت شد و امسال پیگیر هستیم تا این اعتبارات تخصیص داده شود.

ملا نوری اضافه کرد: در تصمیم گیری کشور باید از احزاب که نخبگان جامعه هستند استفاده کنیم تا درست گام برداریم که این مهم با راه اندازی خانه احزاب تقویت شده است.

وی در ادامه گفت: در حال حاضر بیش از ۱۳۰۰ تشکل صنفی و تخصصی در کشور فعالیت می‌کنند که مجوز خود را از کمیسیون ماده ۱۰ دریافت کرده اند.

ملا نوری یادآور شد: امسال هم شاهد برگزاری انتخابات مجلس خواهیم بود لذا توجه به فعالیت احزاب اهمیت دو چندانی دارد و ما نیز باید در مسیر حمایت از این تشکل‌ها حرکت کنیم.

احزاب با قانون جدید خود را هماهنگ کنند

وی در ادامه گفت: احزاب بایستی خود را با قانون جدید هماهنگ کنند که در این راستا از مجموع ۲۴۷ حزب که در گذشته
مجوز گرفته اند در حال حاضر ۱۲۰ حزب در حال
تطبیق هستند و از این پس فقط همین احزاب دارای مجوز می‌توانند فعالیت می‌کنند و بقیه احزابی که در گذشته اجازه فعالیت گرفته اند اما شرایط خود را به روز نکرده اند دیگر مجاز به فعالیت نخواهند بود و بالید دوباره تقاضای تأسیس دهند.

چند جبهه سیاسی مجوز فعالیت قانونی گرفته اند

ملا نوری در ادامه اظهار داشت: همچنین چند جبهه تقاضای مجوز فعالیت داشته اند که تاکنون فعالیت جبهه جمنا، جبهه نیروهای انقلاب، جبهه اصلاح طلبان ایران اسلامی و جبهه اصولگرایان استان قم مجوز فعالیت دارند و بقیه قانونی نیستند.

وی گفت: مجوز تجمع و راهپیمایی توسط کمیسیون ماده ۱۰ صادر می‌شود و این کار در اختیار استانداری است و فقط احزاب و تشکل‌های تخصصی دارای مجوز می‌توانند درخواست راهپیمایی داشته باشند و برای تجمع در مکان‌های سرپوشیده نیازی به مجوز نیست.

ملا نوری افزود: انتصابات. در دفتر سیاسی وزار کشور صورت می‌گیرد و تاکید وزیر کشور بر چند ویژگی از جمله تخصص، کارآمدی و اشراف بر قانون، داشتن انگیزه بالا در اجرای سیاست‌های دولت و حسن خلق و رفتار است.

وی تصریح کرد: جوان گرایی و استفاده از ظرفیت بانوان توانمند نیز در اولویت برنامه‌های وزارت کشور در واگذاری مسؤلیت ها است.

کد خبر 4640001

منبع: مهر

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

دپارتمان آموزشی تخصصی زبان انگلیسی ویژه کودکان زیر 7 سال در ارومیه راه اندازی می شود

به گزارش برنا آذربایجان غربی، امین رستم زاده، سرپرست جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی در کمیته تخصصی تصویب نهایی سرفصل های آموزشی دوره های زبان انگلیسی جهاد دانشگاهی استان اظهار کرد: این دپارتمان در راستای رفع یکی از دغدغه های آموزشی همشهریان و خانواده های محترم استان راه اندازی خواهد شد و برنامه ریزیهای لازم برای برگزاری این دوره ها ایجادشده که طبق برنامه عملیاتی بعمل آمده برای ترم تابستان سالجاری پذیرش فراگیر خواهد داشت.

وی گفت: با راه اندازی این دپارتمان و  برپایی این طرح ویژه کودکان زیر 7 سال، مرکز آموزش جهاد دانشگاهی استان در تمامی مراکز وابسته از جمله خوی، ماکو و شعب شهرستان ارومیه برای تمامی سنین کلاس های زبان انگلیسی برگزار خواهد کرد که این امر نیز بعنوان مزیت آموزشی برای فراگیران و خانواده های محترم محسوب می شود.

سرپرست جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی افزود: طراحی فضای آموزشی این دپارتمان با همفکری و هم اندیشی معماران تخصصی آموزشی با مدرسان و کارگروههای علمی آموزشی درراستای همپوشانی و تکمیل سبک های مختلف آموزشی و یادگیری زبان برای کودکان  بصورت خلاقانه با دکورهای حجمی آموزشی ترسیم ساخته و یا خریداری و تجهیز نصب شده است و در این راستا کلاسها و فضاهای خاص آموزشی کودکان نیز توامان طراحی و لابراتورهای تخصصی در این خصوص در جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی راه اندازی گردیده است.

رستم زاده  در خصوص فواید راه اندازی این دپارتمان آموزشی مخصوص کودکان زیر 7 سال اظهار کرد: همه کودکان و زبان آموزان توانایی ها و ضعف هایی دارند و بهترین راه برای اینکه از توانایی هایشان استفاده کنیم و آن ها را تحت تاثیر قرار دهیم این است که سبک یادگیری آنها و هوش های مختلف مثل هوش زبانی، هوش موسیقایی، هوش بصری- فضایی، هوش جسمی، هوش عقلانی، هوش معنوی، هوش هیجانی،هوش درون فردی و طبیعت گرا را از ابتدا بشناسیم و بتوانیم ازآنها برای آموزش زبان انگلیسی استفاده بکنیم.

سرپرست  جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی افزود: رویکرد جهاد دانشگاهی به اموزش زبان کودکان مبتنی بر کارآفرینی، فهم اجتماعی مهارت ارتباطات و مهارت زندگی وخلاقیت ذهنی نونهالان خواهد بود که این آموزش  با تکیه بر ارزش های جامعه و کشور در قالب زبان انگلیسی به کودکان ارایه خواهد شد.

دکتر رستم زاده  با اشاره به اینکه تنها با داشتن برنامه ای مدون و هدف دار می توان آموزشی اثر گذار و اثر بخش برای کودکان رقم زد خاطر نشان کرد : چون انتقال مفاهیم، انگاره ها و آموزه های متعالی سبک و مهارت اصیل و جوهری زندگی به اندیشه و شخصیت کودکان در برنامه ریزی تربیتی خانواده ها از طرق مختلف در شخصیت ذهنی کودکان قبل از مدرسه شکل می گیرد لذا یکی از شیوه هایی که می تواند برای کودکان اثر بخش باشد محیط ها، مولفه ها و قالب های مورد علاقه ی کودکان است که شعر، نقاشی ، هنر، آموزش های غیر رسمی از جمله این قالب ها می تواند تلقی شود.

سرپرست جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی گفت: مفاهیم اخلاقی، اجتماعی، سبک زندگی ارزشی ، انسانی، مهارت های سیاسی ، فرهنگی ، خلاقیت، کار آفرینی، موفقیت ، انگیزه آفرینی نشاط و زندگی و حقوق شهروندی از جمله  مباحث مد نظر این نهاد  برای غنی سازی ذهنی کودکان قبل از ورود به مدرسه و دوره های رسمی است که هرکدام نیازمند مباحث تخصصی با مدل های نظری، آموزشی و تطبیقی است که از اواخر سال گذشته در کار گروه های تخصصی کمیته علمی زبان انگلیسی بر روی آن مطالعه تطبیقی و محتوا سازی انجام شده است.

دکتر رستم زاده با اشاره به مطالبات مردم ادامه داد: با توجه به اینکه ثبت نام کودکان زیر هفت سال در این نهاد تا ترم قبل صورت نمی گرفت و خانواده ها در مراکز دیگر این دوره ها را طی می کردند  و  متقاضیانی که در مقاطع نوجوانان و بزرگسالان به این نهاد بعد از هفت سال مراجعه میکردند مدرسان مرکز با خلاء اساسی آموزشی در ادبیات یاد گیری ذهنی آنان مواجه می شدند و  در واقع زنجیره آموزشی گسسته ای تشکیل می گردید که در این راستا کمیته علمی  جهاد دانشگاهی با تشکیل جلسات  متعدد و کارگروههای آن در یک اقدام جهادی سر فصل های بدیع و خلاقانه متناسب با مدل های نظری، آموزشی تدوین و طراحی کرده  تا این به هم پیوستگی و اهداف تربیتی این نهاد انقلابی در خدمت به مردم منطقه در راستای رفع چالش خانواده ها حل شود.

سرپرست جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه رویکرد آموزشی جهاد دانشگاهی مبتنی بر مسولیت اجتماعی این نهاد انقلابی است خاطر نشان کرد :جهاد دانشگاهی هیچ گونه افزایش شهریه ای با وجود بالا رفتن هزینه های جاری و آموزشی در راستای رفاه حال شهروندان و مسولیت اجتماعی خود و وضعیت معشیت مردم نداشته است وفقط درصدی جزیی به میزان ده درصد در دوره های  سطوح بالای بزرگسالان به صورت محدود افزایش شهریه داشته است

وی با اشاره به بهسازی و باز سازی و  تجهیز ساختمان آموزشی این نهاد خاطر نشان کرد :در راستای ایجاد فضای کیفی آموزشی و ارتقاء و تجهیز مکان های آموزشی بر اساس طراحی علمی آموزشی اکثر ساختمان های این نهاد در ترم جاری بهسازی و متناسب سازی با متد های نوین آموزشی و تجهیز علمی گردیده است.

سرپرست جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی خاطر نشان کرد : ساختمان های ماکو خوی و 6 شعبه در ارومیه بر اساس پلان علمی آموزشی تجهیز و تکمیل،  نو سازی یا بهسازی علمی گردیده اند تا فضا های آموزشی نیز متناسب با محتوای غنی آموزشی جهاد به شکل نوین در خدمت همشهریان محترم باشد .

ایرانی، معاون اموزشی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی نیز در این جلسه اظهار کرد: با توجه به مطالبه عمومی مردم و رسالت های این نهاد انقلابی در خلق برنامه ها و طرح های اثر گذار خلاقانه و رفع چالش های آموزشی و خلاء های یادگیری، دپارتمان زبان کودکان جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی منطبق با متدهای نوین آموزشی علمی با مطالعات و نیازسنجی های تطبیقی و تصویب فازهای عملیاتی در کارگروه های علمی راه اندازی گردیده است .

وی با اشاره به اینکه در آزمون های استخدامی، مدارک آموزش زبان انگلیسی جهاد دانشگاهی همانند سایر مهارت آموزی های این نهاد به عنوان مرجع مورد تایید اعلام گردیده است خاطر نشان کرد : در مباحث آموزشی به غیر از محتوا سازی و عمق دهی به سر فصل ها در کلیه ی دوره های آموزشی تاکید بر خروجی محور بودن کاربردی دوره هاست و این اعتماد علمی سبب گردید تا سازمان اداری و استخدامی ریاست جمهوری  ، مرکز آزمون جهاد دانشگاهی را بعنوان مجری ششمین دوره آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی استان انتخاب نماید که با موفقیت این آزمون را در سطح استان به اتمام رسانید و در سال جاری نیز به صورت ملی آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی مختلف دولتی و خصوصی را برگزار خواهد کرد.

معاون اموزشی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی کمیته علمی جهاد دانشگاهی و جذب مدرسین بعد از آزمون های تخصصی و عمومی ومصاحبه های مختلف و غربالگری علمی، برگزاری  دوره های عمومی و تخصصی مدرسی مخصوص جهاد دانشگاهی را وجه تمایز این نهاد در بخش آموزش زبان انگلیسی و سایر دوره های تخصصی و بین رشته ای و ضمن خدمت این نهاد اعلام کرد که منجر به ایجاد اعتماد عمومی و علمی اجتماعی مردم به این نهاد گردیده است و هر ساله شاهد افزایش فراگیران بوده و درصدد برنامه ریزی علمی برای تحقق هر چه کیفی تر موضوع در سالهای آتی هستیم.

ایرانی افزود: با راه اندازی این دپارتمان و تجهیزات تخصص نوین اموزشی و افتتاح محیط های تخصصی مدرن اموزشی  علاوه بر اینکه کودکان با پایه قوی علمی راهی سطوح بالاتر می شوند، والدین نیز می توانند همزمان در کلاس های سطوح بزرگسالان نام نویسی کنند.

معاون اموزشی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با اشاره به تفاوتها و مزیت های کلاس های زبان انگلیسی جهاد دانشگاهی خاطرنشان کرد:این نهاد با کمترین شهریه بصورت نیمه دولتی سرفصل های تخصصی هدفمند و منطبق با ارزشهای اصیل جامعه و متدهای به‌روز نوین بین المللی بعنوان یک نهاد علمی انقلابی در راستای رسالت جهادی خود بصورت کاملا تخصصی به مردم ارائه خدمت می کند.

حاجی زاده مدیرگروه تخصصی زبان انگلیسی معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی نیز در ادامه این جلسه در خصوص پروسه تصویب و  شیوه های آموزشی این دپارتمان گفت: متدهای آموزشی و محیط کلاس های بخش کودکان مطابق با استانداردهای نوین آموزشی بین المللی طراحی شده است که محیط منحصر بفرد  شاد، لذت بخش و جذاب و اثربخش را برای کودکان فراهم می سازد و مدرسینی که در این کلاس ها حضور خواهند داشت بدلیل حساس بودن کودکان علاوه بر آشنایی با دانش زبان انگلیسی, با روحیات و روانشناسی کودکان نیز دوره های خاص آموزشی را طی کرده اند.

حاجی زاده مدیرگروه تخصصی زبان انگلیسی معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه تنها با برنامه‌ای مدون و هدفدار آموزش اثرگذار و اثر بخش را می توان برای کودکان رقم زد خاطرنشان کرد : ۱۲ جلسه کمیته علمی تخصصی کودکان برای تدوین تعداد ترم ها و سرفصل ها و متون آموزشی متناسب از ابتدای سال جاری به صورت تخصصی برگزار گردیده است و تطبیق استفاده از تجارب قبلی و چالش‌های پیش رو در راستای داشتن احساسی کاملا متفاوت نسبت به موضوع مهم یادگیری و لحاظ مولفه های اثرگذار در این سنین خاص و حساس بصورت هدفمند  از رویکردهای مورد تاکید علمی کمیته بوده است.

حاجی زاده طراحی و تدوین سرفصل ها و انجام مطالعات برای اثر بخش بودن و اجتناب از متون تکراری متداول آموزشی کودکان را با این هدف که در سال‌های آتی از درس و آموزش زده نشده و خلط تفهیم و یادگیری زبان انگلیسی و فارسی به وجود نیاید از وجه تمایز های علمی سرفصل های جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی خاطرنشان و تاکید کرد: بر اساس رویکرد مدیریت واحد و سیاست توسعه و تعمیق فعالیت های آموزشی درصدد تدوین و طراحی استانداردی علمی تخصصی متناسب با ادبیات روحی و شخصیتی در حوزه آموزش زبان منحصر به جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی هستیم که سر فصل موضوعات و منابع آن برای ترم های اولیه تدوین و در مرحله پری تست قرار گرفته است.

حاجی زاده مدیرگروه تخصصی زبان انگلیسی معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با تقدیر از حمایتهای مسئولان جهاد دانشگاهی واحد در تخصیص اعتبار مناسب در این شرایط مالی برای هزینه کرد در ایجاد بسترهای سخت افزاری و طراحی محیط ها وکلاس های فیزیکی مدرن بین المللی و امکانات آموزشی نوین با وجود کمبود اعتبارات و در عین حال عدم افزایش شهریه برای رعایت حال شهروندان خاطرنشان کرد:بستر نرم افزاری علمی و سخت افزاری تخصصی معاونت اموزشی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی محیطی برای اموزش زبان انگلیسی کودکان بوجود آورده که در سطح کشور بعنوان مدل الگویی بی بدیل خواهد بود و در برنامه ریزیهای آتی برای ایجاد تمایز و بروز کردن و غنی سازی ذهن کودکان و بلوغ آنان و اصلاح فرآیندها به شکل خلاقانه در راستای تعالی علمی جوهری در کشور هستیم.

در ادامه اعضای کمیته تخصصی تصویب نهایی سرفصل های آموزشی دوره های زبان انگلیسی جهاد دانشگاهی به بیان دیدگاهها و نظرات خود در خصوص موضوع جلسه پرداختند.

واکنش پلیس به ویدئوی درگیری مامور با دختر جوان: با شوخی‌های سخیف باعث جریحه‌دار شدن احساس شهروندان شدند! | ۵ پسر و دختر دستگیر شدند| به دلیل مصرف مواد مخدر توهم‌زا فاقد حالت طبیعی بوده‌اند| اگر مأمور خطایی مرتکب شده باشد برخورد می‌کنیم|+عکس

ترامپ: بدون هیچگونه پیش‌شرطی آماده مذاکره با ایران هستیم| چرا حمله آمریکا به ایران لغو شد؟

علت مرگ غیرمنتظره فائقه دوستی مجری جوان تلویزیون چه بود؟

کلیدواژه: حمید ملانوری استانداری قزوین احزاب

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۸۱۷۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بیشترین واحد صنفی فاقد مجوز در مشهد مربوط به مشاورین املاک است
 • الکساندر نوری برای پرسپولیس چقدر آب می خورد؟
 • دستمزد پیشنهادی الکس نوری به پرسپولیس لو رفت
 • الکساندر نوری پرسپولیسی می شود؟/ حضور این مربی چقدر آب می‌خورد؟
 • پرسپولیس، در انتظار چراغ سبز نوری در ترکیه
 • نخستین بخش آموزش تخصصی زبان انگلیسی کودکان زیر ۷ سال ارومیه راه‌اندازی می‌شود
 • الکساندر نوری در آستانه پرسپولیسی شدن
 • هزینه حضور الکساندر نوری در پرسپولیس
 • عضویت ۱۷ هزار نفر در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای/ تلاش برای کیفی سازی خدمات
 • جلسه مدیران باشگاه پرسپولیس در ترکیه با آگوستین چیچ، مدیربرنامه‌های الکساندر نوری
 • شانس بالای الکساندر نوری برای سرمربیگری پرسپولیس؛ هزینه حضور مربی سابق وردربرمن در جمع سرخپوشان چقدر است؟
 • الکساندر نوری در حوالی پرسپولیسی شدن/هزینه حضور این مربی چقدر آب می‌خورد؟
 • پرسپولیسی‌ها خبر دارند الکساندر نوری چقدر از تراکتور می‌خواست؟!
 • پرسپولیس و سه گزینه نهایی پیش رو؛ از الکس نوری تا آنته چاچیچ
 • برخی حوزه‌های انتخابیه عملا کارهای تبلیغاتی خود را آغاز کردند/ باوجود 105 حزب مجوزدار قطعا 75 شکاف در کشور داریم
 • سه گزینه نهایی پرسپولیس برای جانشینی برانکو مشخص شد؛ ماسیمو کاررا، آنته چاچیچ و الکساندر نوری!
 • تهران| واحدهای صنفی خارج از محدوده باید در شهرک‌های صنعتی مستقر شوند
 • شناسایی 10هزار واحد صنفی فاقد مجوز در شهرستان شیراز/ مردم فقط از مجوزدارها خرید کنند
 • سه گزینه قطعی پرسپولیس؛ کاررا، نوری و هموطن برانکو