استاندار گیلان گفت: با توجه به وسعت اراضی حاشیه ایستگاه راه آهن رشت امکان ارائه خدمات حمل و نقل ترکیبی در این محدوده فراهم شد. ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۶ استانها گیلان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، مصطفی سالاری امروز در جلسه بررسی ایجاد هاب لجستیکی در راه آهن گیلان توسعه حمل و نقل ریلی در استان را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: با توجه به وسعت اراضی حاشیه ایستگاه راه آهن رشت امکان ارائه خدمات حمل و نقل ترکیبی در این محدوده فراهم است.

استاندار گیلان ایجاد شاخه‌های جدیدی از نیازمندی‌ها از جمله خدمات رفاهی و عمومی در جریان ارائه خدمات لجستیک در استان را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: ایجاد همه این‌ بخش‌های متنوع می‌تواند پس از طراحی و برنامه‌ریزی از سوی فعالان بخش خصوصی و با مشارکت آنان تأمین شود.

وی جانمایی مسیر تردد با دوچرخه و توجه به برخی امکانات و نیازمندی‌های مسافران نظیر اجاره خودروی بدون راننده در راه‌ آهن را مورد تأکید قرار داد و افزود: با توجه به ظرفیت و دامنه تردد خودروهای منطقه آزاد می توان در بخش ارائه خدمات خودرویی عملکرد قابل توجهی را ارائه داد.

40 درصد مدارس گیلان نیازمند بازسازی استفرآیند بازیافت پسماندهای پتروشیمی در گیلان با ضوابط زیست‌محیطی مطابقت داردگیلان| روند بازسازی مناطق سیل‌زده "رودسر و املش" قابل قبول نیست

سالاری برخی از مزایا و کارکردهای مثبت ترویج و توسعه حمل و نقل ترکیبی در استان گیلان را برشمرد و در تشریح آن ابراز داشت: ترغیب افراد برای استفاده بیشتر از حمل و نقل عمومی و نیز کاهش ترددهای شخصی از جمله برخی از مزیت‌های بی‌شمار ایجاد زمینه‌های حمل و نقل ترکیبی محسوب می‌شوند.

وی در مورد توسعه حمل و نقل دریایی در استان گیلان نیز به مواردی اشاره کرد و در مورد آن‌ها اظهار داشت: در مناطق ساحلی استان گیلان نیز می‌توان حمل و نقل دریایی کوتاه مقیاس با رویکرد گردشگری را به عنوان یکی از مزیت‌های ویژه این خطه به صورت جدی مورد توجه قرار داد.

استاندار گیلان با بیان اینکه راه آهن گیلان به لحاظ موقعیت جغرافیایی در فاصله منطقی تا شهر قرار گرفته است خاطرنشان کرد: باید اراضی که در این محدوده قرار داشته و غالباً نیز دولتی هستند را با یک برنامه‌ریزی دقیق و اصولی به شکل مطلوبی مورد بهره‌برداری قرار دهیم.

نماینده عالی دولت در استان گیلان اجرای حمل و نقل ترکیبی را با طراحی قوی در محدوده ایستگاه راه آهن رشت متذکر شد و افزود: برای قابلیت‌های مسافربری و باربری این ایستگاه باید خدمات لجستیک ویژه‌ای را فراهم کنیم تا ضمن کاهش هزینه‌ها، رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال محقق شود.

سالاری حوزه حمل و نقل ریلی را اساس مبادلات بازرگانی اعلام کرد و اظهار داشت: زمینه‌های لازم برای مشارکت بخش خصوصی و نقش‌آفرینی برای توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل ترکیبی در استان گیلان وجود دارد، بنابراین برای فعال‌سازی این ظرفیت‌ها باید به صورت منطقی برنامه‌ریزی شود.

به گزارش تسنیم، هاب لجستیکی که از آن به‌ ‌عنوان مراکز لجستیکی نیز یاد می‌شود، عبارت است از محلی که در آن همه فعالیت‌های مرتبط با حمل و نقل، ارائه می‌شود و دیگر خدمات لجستیکی کالا‌ها در سطوح بین‌المللی یا ملی توسط چند متصدی انجام می‌گیرد.

انتهای پیام/ش

R7877/P/S6,71/CT11

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

بهره برداری از درمانگاه هموفیلی رشت تا یک ماه آینده

به گزارش ایلنا از رشت، رئیس‌کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای رشت در جلسه این کمیسیون در ساختمان شورای رشت با اشاره به زمان بهره برداری نخستین درمانگاه فوق تخصصی هموفیلی اظهار کرد: این درمانگاه در نهایت  طی یک ماه آینده افتتاح و بهره برداری می رسد.

فاطمه شیرزاد با تاکید بر اینکه راه اندازی درمانگاه هموفیلی در رشت با هدف حمایت از بیماران هموفیلی و تالاسمی در دستور کار قرار گرفت تصریح کرد: هشتاد درصد از این پروژه اجرایی شده است و انتظار داریم بیست درصد باقی مانده نیز در زمان اعلام شده به اتمام برسد.
  وی با اشاره به اینکه بیماران خاص نیازمند حمایت بیشتر دستگاه‌های مسئول بالاخص دولت هستند، بیان کرد: امیدوارم دولتمردان با اختصاص تسهیلات درمانی به افراد مبتلا به بیماری‌های خاص در راستای رفع مشکلات آنان توجه بیشتری معطوف کنند.   رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست و خدمات شهری شورای رشت  با انتقاد از بسته بودن درب ورودی پروژه درمانگاه هموفیلی رشت تصریح کرد: شهردار رشت نیز نسبت به مباحث حوزه بهداشت شهروندان بسیار پیگیر بوده و امیدوارم به زودی شاهد بهره بردری از درمانگاه هموفیلی و رفع مشکلات این بیماران  باشیم.   شیرزاد به پروژه مطالعاتی مرکز آموزش زیست محیطی تالاب عینک رشت اشاره کرد و گفت: فاز نخست مطالعات مرکز آموزش زیست محیطی تالاب عینک رشت به اتمام رسیده و امیدوارم با همراهی آب منطقه ای گیلان ، تالاب عینک رشت به عنوان بزرگترین زیستگاه تالاب شهری به قطب  گردشگری تبدیل شود.   توجه مدیریت شهری به حوزه سلامت شهروندان محمد حسن عاقل منش عضو کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت نیز در این جلسه با تاکید بر تسریع بخشیدن به افتتاح درمانگاه هموفیلی رشت اظهار کرد: این پروژه در راستای توجه مدیریت شهری به حوزه سلامت شهروندان اجرایی شده و امیدارم به زودی شاهد بهره برداری از آن باشیم.   مدیر عامل کانون هموفیلی گیلان نیز در این جلسه با تقدیر از پیگیری های کمیسیون بهداشت ، محیط زیست و خدمات شهری شورای رشت در راستای پیگیری امور مربوط به احداث درمانگاه هموفیلی در رشت اظهار کرد: اجرای این پروژه از پانزدهم فروردین سال ۹۶ به شهرداری رشت واگذار شد . سکینه جهان طلب با تاکید بر اینکه بابت این پروژه یکصد میلیون تومان اعتبار جذب شد افزود: بیماران هموفیلی به واسطه بیماری قادر به مراجعه به تهران برای درمان نیستند و با احداث این درمانگاه بخش زیادی از مشکلات آنان برطرف می شود.  وی با بیان اینکه انتظار تسریع بخشیدن به این پروژه را دارم گفت: با توجه به وضعیت جسمانی بیماران تحت پوشش تقاضا دارم حوزه مدیریت شهری برای تکمیل این پروژه هر چه سریعتر اقدام کند‌.   پیمانکار پروژه درمانگاه هموفیلی رشت نیز در این جلسه به بیان انتظاراتش از شهرداری رشت و مشکلات پیش رو پرداخت. در این جلسه مقرر شد شهرداری رشت طی ۴۸ ساعت آینده نسبت به رفع مشکلات صورت وضعیت پیمانکار در این پروژه و بررسی ابعاد مختلف آن از جمله بهداشتی، فنی ، استحکام بنا و غیره اقدام کند.   دومین دستور جلسه امروز کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای رشت مربوط به مطالعه و راه اندازی مرکز آموزش زیست محیطی تالاب عینک رشت با کارفرمایی شهرداری بود.   مدیر پروژه مطالعات و راه اندازی مرکز آموزش زیست محیطی تالاب عینک رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه هم آوایی شهرداری و آب منطقه ای در چنین پروژه هایی ضرورت دارد اظهار کرد: در سال ۹۵ پیشنهاد مطالعاتی پیرامون تالاب عینک رشت با شهرداری در میان گذاشته شد و با این مهم قصد شناسایی گونه های آبخیز، گیاهی، آب و هوایی و غیره این محدوده را داریم.
  محمد دهدار با تاکید بر اینکه قصد داریم زیر ساخت های گردشگری در کنار دیگر اهداف این مطالعات اجرایی شود افزود:تالاب عینک رشت از ظرفیت مناسبی برای برگزاری مسابقات قایقرانی برخوردار است.   وی با بیان اینکه اصلاح دریچه ورودی و خروجی و حفظ حق آبه تالاب عینک رشت جزو مباحثی است که آب منطقه ای گیلان باید در این باره مساعدت لازم را معطوف کند افزود: با حفظ حق آبه و ایجاد پل چوبی می توان نسبت به جذب گردشگر اقدام کرد و تحقق این مباحث نیازمند همراهی آب منطقه ای گیلان است.   عضو هیئت مدیره آب منطقه ای گیلان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه تمام سعی خود را برای جلب توجه نگاه زیست محیطی سازمان به این پروژه به کار می گیرم اظهار کرد: آب منطقه ای گیلان به عنوان یک پشتیبان در این پروژه همراه شهرداری رشت است.
  رضا ساغری با بیان اینکه حفظ حق آبه تالاب عینک رشت امری ضروری است افزود: در دوران فصول کشاورزی باید با ایجاد دریچه استاندارد و مهندسی نسبت به حفظ حق آبه اقدام شود و تمامی پهنه تالاب عینک رشت از این حق آبه برخوردار باشد.
  وی اصلاح دریچه ورودی و خروجی تالاب را امری دانست و گفت: ایجاد پل چوبی بر روی تالاب عینک رشت  مبحث مهمی است که باید به آن توجه شود و در کنار نیازهای انسانی به دیگر نیازهای حاشیه تالاب نیز توجه شود.
  فاطمه شیرزاد رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت با تاکید به توجه بیشتر نسبت به تالاب عینک رشت گفت: مدیریت شهری آمادگی لازم را به منظور انعقاد تفاهم نامه و قرار داد همکاری دو سویه با آب منطقه ای گیلان پیرامون تالاب عینک رشت دارد و یقینا با تحقق این امر مشکلات پیرامون این تالاب  برطرف و به قطب گردشگری تبدیل می شود.

واکنش کیهان به عکس‌های جدید ستاره اسکندری

"گشت ارشاد" یا "ارشاد گشت؟!" | واکنش‌ها به ویدئوی درگیری مامور پلیس با دختر جوان

اطفای حریق در بیمارستان بعثت

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۸۱۷۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ترکیبی از ستاره‌های آزاد نقل و انتقالات تابستانی +عکس
 • راه‌اندازی آزمایشگاه‌های حمل و نقل پیشرفته در قالب یک تفاهم‌نامه
 • بهره‌برداری از فاز اول طرح جامع حمل‌و‌نقل کشور
 • ۶۵۰ هزار مسافر از خدمات راه‌آهن شمال شرق (۱) بهره‌مند شدند
 • بررسی نحوه حمل ماهیانه ۴۰ هزار تن سیمان صادراتی از طریق خطوط ریلی راه آهن شمالشرق (۱)
 • فاز نخست توسعه ایستگاه راه آهن زاهدان افتتاح شد
 • ◄ اطلاعیه مرکز مدیریت راه های کشور مورخ 4 تیر 98
 • فاز یک ایستگاه راه آهن زاهدان افتتاح شد
 • اما و اگرهای مسئولان همدان برای تعریض جاده ایستگاه راه آهن
 • افتتاح اولین کلینیک تخصصی تغذیه با شیرمادر در بیمارستان 17 شهریور رشت
 • ساماندهی ایستگاه‌ها و پایانه‌های اتوبوس
 • اعتراض نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان به معضل پسماند در سراوان رشت
 • هشتادمین سالگرد فعالیت ایستگاه راه آهن سمنان
 • تشریح تدابیر کمیته حمل و نقل ستاد اربعین حسینی در استان کرمانشاه
 • تشریح تدابیر کمیته حمل و نقل ستاد اربعین کرمانشاه
 • مراسم هشتادمین سالگرد فعالیت ایستگاه راه آهن سمنان برگزار شد
 • تعیین ایستگاه گارمانوری به‌عنوان دهکده لجستیک
 • دیوان محاسبات کشور از رونق و توسعه حمل و نقل ریلی حمایت می‌کند
 • تعیین ایستگاه گارمانوری به‌عنوان دهکده لجستیک قم