به گزارش گروه سیاسی برنا، روابط عمومی حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) با انتشار مطلبی در پاسخ به شایعات منتشر شده در فضای مجازی اعلام کرد: " با توجه به خبری که روز چهارشنبه مورخ ٢٢ خرداد ٩٨ به نقل از نایب رئیس محترم کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی منتشر و موجب نگرانی محبان ساحت نورانی امین ولایت حضرت شاهچراغ علیه السلام شده است، روابط عمومی و امور بین الملل آستان مقدس ضمن تکذیب خبر فوق و شایعه‌ی حمله‌ی تروریستی خشن به حرم مطهر به اطلاع می‌رساند علیرغم آنکه کشور عزیزمان همواره هدف تهدیدات امنیتی عناصر معاند و بدخواهان بوده و هست، به لطف خداوند متعال و عنایات کریمانه ی حضرت، و همچنین تلاش و مجاهدت شبانه روزی و بدون ادعای نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی، آستان مقدس تاکنون شاهد هیچ گونه حادثه تروریستی و امنیتی نبوده و آرامش مشهود و ستودنی بر فضای حرم مطهر حاکم، و روند خدمت رسانی و زیارت و توسل زائران و مجاوران گرانقدر در کمال آرامش و نظم برقرار است. به فضل الهی حرم مطهر حضرت شاهچراغ علیه السلام، همواره ملجاء و پناهگاه امن دلدادگان خاندان عصمت علیهم صلوات الله در جنوب کشور است. "

"از نخبگان سیاسی و فعالان فضای اجتماعی و رسانه‌ای نیز انتظار می‌رود هنگام بیان نظرات و نحوه‌ی اطلاع رسانی، جانب امنیت خاطر و آرامش قلب محبان اهل بیت علیهم السلام را در اولویت قرار داده و به تقویت خدمتگزاری بهتر، و امنیت و آرامش بیشتر حرم سوم اهل بیت علیهم السلام در ایران اسلامی مدد برسانند. "

منبع: خبرگزاری برنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

انتخاب و زندگی آگاهانه باعث رسیدن انسان به آرامش می شود

به گزارش ایرنا حجت الاسلام جواد ارجمندی روز سه شنبه در نشست تخصصی سبک زندگی و نقش آن در تحکیم بنیان خانواده افزود: انتخاب منطقی، دقیق و آگاهانه و درک زن و مرد از همدیگر در محیط خانواده زمینه رسیدن انسان به آرامش را فراهم می‌کند.

وی اظهار داشت: خداوند متعال شب و خانه را از جمله عوامل آرامش عنوان می‌کند ولی متأسفانه امروز خانه‌ها از نظر تزئیناتی و دکوراسیون پیشرفت کرده‌اند ولی آرامشی وجود ندارد و افراد خانواده روز به روز از هم فاصله می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه خانه‌ای که آرامش ندارد با وجود شباهت به کاخ شبیه قبر است، افزود: شما اگر سرمایه دارترین فرد نیز باشید ولی چون در زندگی و خانه از آرامش برخوردار نیستید نمی‌توانید از زندگی خود لذت ببرید.

وی به انتخاب دقیق و آگاهانه همسر اشاره کرد و افزود: امروز شاهد زنان و مردانی هستیم که باهم ازدواج کرده‌اند ولی دنبال فرد دیگری می‌گردندکه این رفتار یعنی در انتخاب خود دقت نداشته‌اند.

وی بیان کرد: شب برای آرامش در خانه و کنار اعضای خانه است در حالی که امروز بسیاری از اعضای خانواده‌ها شب‌ها را در پارک می گذارنند و آرامش را در بیرون از منزل جستجو می‌کنند.

حجت الاسلام ارجمندی اضافه کرد: ازدواج یعنی اتحاد دو انسان نه دو طلبکار و دو انسانی که آینده و سرنوشت مشترکی دارند.

روانشناس و استاد دانشگاه ارومیه نیز در این نشست گفت: زن و مرد باید به فردیت یکدیگر احترام بگذارند و به‌گونه‌ای نباشد که گویی زن و مرد همچون زنجیری به پای یکدیگر بسته شده‌اند و زوج‌هایی که بتوانند بین این دو مورد تعادل برقرار کنند، زندگی موفقی خواهند داشت.

شاپور احمدی ادامه داد: در کارکرد تربیتی آیتم‌های کلیدی و مهمی شامل سبک‌های فرزندپروری، تعامل مثبت، اتخاذ رویه تربیت یکسان و الگوی عملی مثبت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به سه کارکرد اقتصادی، عاطفی، جنسی و تربیتی در سبک زندگی و کارکردهای آن و با بیان اینکه اقتصاد خانواده به لحاظ سنتی برعهده مرد خانواده قرار دارد، اظهار داشت: عزت نفس مرد نیز وابسته به درآمد و شغل او بوده و زمانی‌که مرد خانواده با چالش‌های اقتصادی مواجه می‌شود، بدون تردید سایر کارکردهای خانواده زمین‌گیر می‌شود.

وی اضافه کرد: در خانواده‌های متوسط نیز نقش اقتصاد خانواده از این حیث بررسی می‌شود که همسران خانواده باید تعریف جدیدی از اقتصاد را در خانواده ارائه دهند و تا زمانی‌که مهارت‌های ارتباطی در خانواده بهینه و سازنده نیست، در چنین شرایطی خانواده ضرر زیادی خواهد دید.

احمدی با تاکید بر اینکه خانواده راهی جز این ندارد که از طریق اخذ آموزش‌های توان‌افزا و مشاوره خود را به روز کرده و با شرایط سازگاری پیدا کند، بیان کرد: متأسفانه نهاد متولی خانواده در جامعه نداریم و اهمیت چندانی به نهاد خانواده داده نمی‌شود که این مورد باید در دستور کار دولت قرار گیرد.

وی گفت: سبک زندگی مجموعه‌ای از طرز تلقی‌ها، ارزش‌ها، شیوه‌های رفتار، حالت‌ها و سلیقه‌ها در هر چیزی را در برمی‌گیرد و سبک زندگی سالم با مدنظر قرار دادن چهار بعد سلامت فردی از دید WHO(سازمان جهانی بهداشت) سلامت جسمانی، روانی، اجتماعی و معنوی بررسی می‌شود

احمدی با تاکید بر اینکه امروزه ما هیچ راهکاری برای خانواده‌ها به جز آموزش نداریم، گفت: تمامی مسائل خانوادگی باید از کانال آموزش بگذرد و ما تا دانش و مهارت لازم را نداشته باشیم، نمی‌توانیم موفق عمل کنیم و فردی که مهارت‌های زندگی را نیاموزد، درواقع بی‌سواد محسوب می‌شود.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی نیز اظهار داشت: تحکیم بنیان خانواده و سبک زندگی یکی از برنامه‌هایی است که به‌منظور آموزش‌های مختلف در زمینه‌های مرتبط با ازدواج و طلاق برگزار می‌شود.

رسول بابازاده با اشاره به اینکه این موضوع باید به‌عنوان یکی از سیاست‌های ادارات فرهنگی در کشور قرار گیرد، بیان کرد: درخصوص مناسبات خانوادگی، مثلثی بر پایه سه موضوع رابطه اخلاقی زن و شوهر قبل از ازدواج، رابطه اخلاقی زن و شوهر در مرحله تشکیل خانواده و بعد از آن و روابط با فرزندان وجود دارد که باید تقویت شود.

وی اضافه کرد: اگر این سه اضلاع به عنوان ضلع‌های اساسی در زندگی قرار گیرد، در تحکیم بنیان خانواده و زندگی اجتماعی موفق عمل خواهیم کرد و تنظیم بهترین نوع رابطه زن و مرد، از خلال تقویت بین این سه ضلع می‌گذرد

وی اظهار داشت: خانواده می‌تواند سه شکل به خود بگیرد که عبارت از خانواده متلاشی، متزلزل و متعادل بوده و ما باید بدانیم چگونه می‌توانیم خانواده متعادل را در سطح جامعه گسترش دهیم.

وی با تاکید بر اینکه بنیان اخلاقی خانواده قبل از ازدواج پایه‌ریزی شده و تشکیل شکل هندسی خانواده از طریق پیوند زناشویی شکل می‌گیرد، گفت: سه الگو برای سبک زندگی می‌توان تعریف کرد که عبارت از استفاده از آموزه‌های الهی و دینی، اخلاق همسر، عشق، عاطفه، همدلی، محبت و پرهیز از خشونت و زور و تراوش‌های عشق و محبت و روابط و مناسبات اخلاقی است.

وی تاکید کرد: اگر خانواده ما سالم باشد و سبک زندگی درستی داشته باشیم، در پشت این امر جامعه‌ای به‌دور از ناهنجاری‌ها خواهیم داشت و می‌توان در مقابل بسیاری از آسیب‌های اجتماعی ایستادگی کرد.

به گزارش ایرنا، تحقق منویات رهبر معظم انقلاب، استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های نهادهای مردمی، احیای ظرفیت‌های مردمی و تبادل اطلاعات از جمله اهداف برگزاری نشست‌های تخصصی سبک زندگی، نقش و کارکرد آن در تحکیم بنیان خانواده است.

۸۱۳۵ / ‏۷۱۲۹

خاتمی: با جمع و تفریق آمار شورای نگهبان هم ۲ میلیون رای گم شده است| حداقل ۷ میلیون و ۸۹ هزار و ۹۹۳ رأی تقلب شده است؛ فتنه واقعی این است| آبروی نظام در مواجه صحیح با خیانت است

نماینده مجلس: معنی وجود حیات شبانه این است که اجازه دهید مردم به کلوپ و کازینو بروند!

پسر سیدحسن خمینی: متصدیان دفتر رهبری من را به صف اول نماز عیدفطر راهنمایی کردند

کلیدواژه: امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حرم مطهر حمله تروریستی رسانه شورای اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.borna.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۸۱۸۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سفر نخستین دپیلمات آمریکای لاتین به عتبات مقدسه/ حرم امام علی(ع) بازتابی از انسانیت است+ عکس
 • سفر یک هیئت از ائمه مساجد انگلیس به آستان مطهر علوی در نجف اشرف
 • روایت تشرف امام خمینی (ره) به حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)
 • آیین تعویض پرچم گنبد حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)تصاویر
 • فرزانه آرامش به عنوان نماینده ی جدید شورای شهرستان بندرعباس انتخاب شد
 • اطلاعیه سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور به مناسبت بازگشت پیکر مطهر شهید محمدحسین مومنی
 • برگزاری کلاس های ریاضی تا اوریکامی در کانون حضرت ابوالفضل (ع) گرگان
 • بمب‌گذاری در حرم رضوی؛ نخستین اقدام مشترک منافقان با وهابیت
 • بمب‌گذاری در حرم رضوی، نخستین اقدام مشترک منافقین با وهابیت
 • حدیث روز/ روایت حضرت عبدالعظیم( ع) از توصیه امام هادی(ع) درباره صلوات
 • تسلیحات گروه‌های تروریستی بوسیله اعضای شورای امنیت تامین می‌شود
 • قبله تهران در شب وفات حضرت عبدالعظیم (ع) به سوگ نشست
 • پیکر مطهر شهید مؤمنی؛ روحانی پاکستانی فاطمیون در معراج شهدا+فیلم
 • سفیر امام رضاعلیه السلام/حکمت برابری با زیارت سیدالشهدا
 • نشست تولیت‌های اعتاب مقدسه ایران در شیراز برگزار می‌شود
 • ویژه برنامه‌های ایام رحلت محدث والامقام «حضرت عبدالعظیم(ع)»
 • انهدام یک گروهک تروریستی وابسته به داعش در شمال مغرب
 • عامل انتشار فیلم حمله تروریستی کرایست چرچ به ۲۱ ماه حبس محکوم شد
 • همکاری مسجد مقدس جمکران با حرم حضرت زینب(س) در حوزه‌های فرهنگی آئینی