رییس سازمان سنجش آموزش کشور از بازداشت دو نفر از موافقان تعویق زمان برگزاری کنکور در تجمع هفته گذشته خبر داد و گفت: این دو نفر به هیچ عنوان داوطلب و یا سیل‌زده نبودند بلکه جعل عنوان سازمان سنجش را در پرونده خود داشتند که با شکایت سازمان سنجش حین حضور در تجمع هفته گذشته بازداشت شدند و در حال حاضر با قرار وثیقه آزاد هستند.

به گزارش صدای ایران از ایسنا، دکتر ابراهیم خدایی به اعتراض تعدادی از موافقان تعویق زمان برگزاری کنکور که هفته گذشته در مقابل ساختمان سازمان سنجش آموزش کشور اتفاق افتاد اشاره کرد و گفت: اوایل هفته گذشته چندین نفر مقابل این سازمان با عنوان داوطلب تجمع و خواهان تعویق زمان برگزاری آزمون سراسری شدند که البته تعداد این افراد حدود ۳۰ نفر می‌شد که بعدها مشخص شد این معترضان خودشان مؤسسات کنکوری دارند و به عنوان مشاور فعالیت می‌کنند که این افراد به هیچ عنوان سیل زده نبودند و بیشتر داوطلب رشته علوم تجربی بودند و استرس قبولی در رشته‌های پزشکی را داشتند.

جعل عنوان سازمان سنجش توسط یک مؤسسه متخلف

دکتر خدایی ادامه داد: افرادی که اخیراً با تجمع در مقابل سازمان سنجش خواهان تعویق زمان برگزاری کنکور بودند، سابقه جعل عنوان سازمان سنجش و آموزش کشور را داشتند و حتی کانالی را برای دسترسی به مقاصد خود درست کرده بودند که از آن تحت عنوان کانال اخبار رسمی سازمان سنجش یاد شده بود. به همین جهت سازمان سنجش نیز از این افراد شکایت کرده بود و طبیعتاً ما احساس کردیم که در بین این افراد به هیچ عنوان بحث سیل‌زدگان و دغدغه حمایت از داوطلبان این منطقه مطرح نیست، لذا با شکایتی که از این افراد شده بود توانستیم خاطیان را دستگیر کنیم.

دستگیری دو نفر از اخلالگران کنکور

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطر نشان کرد: به هیچ عنوان دستگیر شدگان اخیر در مقابل سازمان سنجش از داوطلبان آزمون سراسری نبودند و دو نفر در تجمع دستگیر شدند که یکی از این افراد مستندساز بود و با توجه به شکایتی که سازمان سنجش از این افراد متخلف به دلیل جعل عنوان سازمان انجام داده بود توانستیم آنها را بازداشت کنیم که البته در حال حاضر با قرار وثیقه آزاد شده‌اند، بنابراین به هیچ عنوان داوطلبانی از مناطق سیل‌زده دستگیر نشدند.

وی در ادامه به آخرین تصمیمات سازمان سنجش در خصوص تعویق یا عدم تعویق زمان برگزاری کنکور سراسری سال ۱۳۹۸ اشاره کرد و گفت: بعد از این‌که تصمیم گرفتیم زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۸ به دلیل وقوع سیل به تعویق بیفتد، بحث تعویق زمان برگزاری کنکور سراسری نیز مطرح شد، اما براساس تصمیم صورت گرفته در سازمان سنجش به هیچ عنوان زمان برگزاری این آزمون به تعویق نخواهد افتاد و کنکور سراسری طبق زمانبندی اعلام شده برگزار خواهد شد.

دکتر خدایی در ادامه تصریح کرد: ما به دو دلیل با تعویق زمان برگزاری کنکور موافقت نکردیم. اول این‌که کنکور به عنوان یک آزمون ملی با تعداد بسیار زیادی از داوطلب (یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر) برگزار می‌شود، لذا از یکسال قبل زمان برگزاری این آزمون اعلام و داوطلبان براساس آن برنامه‌ریزی کرده‌اند. اصولاً اعداد ۱۰ یا ۲۰ هزار نفری موافقان تعویق که در قالب کمپینی تقاضای خود را برای تعویق کنکور عنوان کردند یک امر طبیعی است. همچنان که ما در یک آزمون معمولی نیز مشاهده می‌کنیم عده‌ای موافق تعویق زمان برگزاری آزمون می‌شوند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور همچنین اظهار کرد: با توجه به این‌که این سازمان با حقوق سایر داوطلبان آزمون سراسری درگیر بود در نتیجه به طور جدی با اعتراض سایر داوطلبان که مخالف تعویق کنکور بودند مواجه شد، بنابراین مساله دیگری که در بحث آزمون سراسری مطرح است این است که اصولاً فرآیند برگزاری این آزمون نیازمند یک عملیات میدانی است و صرف برگزاری این آزمون مطرح نیست و کنکور نیازمند بازه زمانی حدود ۱۵ روزه برای انتخاب رشته است و زمانی نیز باید برای مصاحبه و گزینش ۲۰ روزه برای داوطلبان دانشگاه فرهنگیان اختصاص داد؛ یا حتی در برخی از رشته‌ها نظیر تربیت بدنی و معماری این فرآیندهای اجرایی باید طی شود، لذا بازه زمانی برگزاری آزمون سراسری به هر اندازه که به تعویق می‌افتاد ما مجبور بودیم آغاز سال تحصیلی را دیرتر از موعد مقرر شروع کنیم.

تأخیر یک ماهه برگزاری کلاس‌های درس آزمون دوره‌های ارشد در سال جاری

دکتر خدایی تاکید کرد: همچنان که زمان برگزاری کلاس‌های دوره‌های کارشناسی ارشد در سال جاری به دلیل تعویق زمان برگزاری این آزمون دیرتر از موعد مقرر آغاز خواهد شد به گونه‌ای که اگر دانشگاه‌ها بتوانند کلاس‌های درس خود را از ۱۵ مهرماه شروع کنند، کار سختی را انجام داده‌اند. طی سال‌های گذشته کلاس‌های آموزشی از ۱۵ شهریورماه آغاز می‌شد، اما با توجه به این‌که نتایج این آزمون اواخر شهریورماه اعلام می‌شود و یک هفته نیز داوطلبان برای ثبت نام در دانشگاه‌ها فرصت دارند حدوداً یک ماه کلاس‌های درس با تأخیر برگزار خواهد شد.

به هیچ عنوان زمان برگزاری کنکور به تعویق نخواهد افتاد

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در ادامه خاطر نشان کرد: به هیچ عنوان زمان برگزاری آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ تعویق نخواهد افتاد، چرا که با تعویق این آزمون تمامی برنامه‌ریزی یکساله سازمان سنجش اعم از آزمون‌های استخدامی، شروع ترم‌های تحصیلی و غیره با اخلال مواجه خواهد شد.

کنکور ۱۳ و ۱۴ تیرماه برگزار می‌شود

دکتر خدایی تاکید کرد: مجدداً عنوان می‌کنم که زمان برگزاری آزمون سراسری تحت هیچ عنوانی به تعویق نخواهد افتاد و این آزمون در ۱۳ و ۱۴ تیرماه جاری طبق زمان‌بندی اعلام شده برگزار خواهد شد و کسانی که بیشتر دنبال اخلال در برگزاری آزمون هستند به مقاصد خود دست نخواهند یافت.

عده‌ای دنبال سوء‌استفاده از احساسات پاک مردم ایران هستند

به گفته وی متأسفانه عده‌ای دنبال سوء‌استفاده از عواطف و احساسات پاک مردم ایران در خصوص توجه به مناطق سیل‌زده هستند که البته این افراد دنبال کلاهبرداری، جمع‌کردن فالور و فروش محصولات آموزشی و ترغیب برای جذب متقاضی به منظور شرکت در کلاس‌های کنکور خود هستند، بنابراین به مقاصد خود نخواهند رسید و کنکور نیز طبق برنامه زمانی برگزار خواهد شد.

آمار داوطلبان کنکور مناطق سیل‌زده

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور همچنین به آمار داوطلبان کنکور مناطق سیل‌زده اشاره کرد و گفت: ما آمار اولیه از شهرهایی نظیر پلدختر، آق‌قلا، شهرهای لرستان، خوزستان، گلستان و غیره که در مناطق سیل‌زده آسیب دیدند در اختیار داریم، اما آماری از داوطلبان در روستاهای این مناطق نداریم و براساس آمار اولیه این چهار منطقه به نظر می‌آید کمتر از ۲۰ هزار نفر داوطلب کنکور سراسری از این مناطق باشند. البته باید آمار دقیق از شهرهایی که آسیب دیدند را از وزارت کشور دریافت کرد.

منبع: صدای ایران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

جزئیات برگزاری مرحله دوم آزمون دکتری دانشگاه تربیت مدرس اعلام شد

مدیر همکاری‌های آموزشی و آزمون دانشگاه تربیت مدرس گفت: مرحله دوم آزمون ورودی دوره‌های دکتری تخصصی سال ۹۸ این دانشگاه در ۱۲۳ رشته گرایش دارای ظرفیت پذیرش دانشجو تا ۴ تیرماه ادامه دارد.

به گزارش ایسنا، دکتر بیژن هاشمی مدیر همکاری‌های آموزشی و آزمون دانشگاه تربیت مدرس ضمن بیان این مطلب به نحوه برگزاری آزمون دکتری دانشگاه اظهار داشت: در مرحله اول آزمون نیمه متمرکز دکتری که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار شده است بیش از ۵۸ هزار داوطلب برای ۵۱۸ ظرفیت پذیرش دانشگاه (شامل ۴۳۸ ظرفیت روزانه و ۸۰ ظرفیت نوبت دوم) به دانشگاه معرفی شدند که از این تعداد، ۶۰۳۲ داوطلب بر اساس حد نصاب مرحله نخست، مجاز به شرکت در مرحله دوم آزمون دکتری دانشگاه شدند. این تعداد داوطلب اولیه متقاضی تحصیل در دانشگاه تربیت مدرس، حاکی از جاذبه و مقبولیت دانشگاه در بین داوطلبان ادامه تحصیل در دوره‌های دکتری تخصصی دارد.

هاشمی خاطرنشان کرد: در سال جاری دانشکده مدیریت و اقتصاد دارای بیشترین تعداد متقاضی در بین دانشکده‌های دانشگاه بوده است.

وی افزود: مرحله دوم آزمون دکتری تخصصی توسط هیأتی منتخب از اعضای هیأت علمی و مدیران گروه‌ها آموزشی تحت نظارت معاون آموزشی دانشکده و مدیریت همکاری‌های آموزشی و آزمون دانشگاه تربیت مدرس در ۱۲۳ رشته – گرایش برگزار می‌شود. در این مرحله ارزیابی داوطلبان بر اساس سوابق آموزشی، پژوهشی، جوایز، اختراعات و طرح‌های تحقیقاتی و … (به میزان ۴۰ درصد) و مصاحبه علمی حضوری (به میزان ۶۰ درصد) توسط اعضای هیأت علمی منتخب انجام می‌شود. در نهایت پذیرش داوطلبان بر مبنای ضریب وزنی ۵۰ درصد از نمره مرحله اول آزمون کتبی سازمان سنجش آموزش کشور و ۵۰ درصد مرحله دوم بررسی سوابق علمی و مصاحبه حضوری داوطلبان انجام خواهد شد.

مدیر همکاری‌های آموزشی و آزمون دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به زمان اعلام نتایج گفت: نتایج مرحله دوم داوطلبان (بررسی سوابق علمی و مصاحبه حضوری) اواسط تیرماه به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام و نتایج نهایی آنان بر اساس نمره نهایی داوطلبان، حد نصاب دانشگاه و اولویت انتخابی داوطلبان در اوایل شهریور ماه توسط سازمان سنجش آموزش کشور به داوطلبان و دانشگاه اعلام خواهد شد.

وی تصریح کرد: بررسی سوابق علمی و مصاحبه دکتری برای دو گروه از داوطلبان (شامل افراد معرفی شده از طریق آزمون نیمه متمرکز دکتری تخصصی و نیز داوطلبان استعدادهای درخشان) انجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، هاشمی افزود: تعداد داوطلبان متقاضی پذیرش از طریق استعدادهای درخشان در دانشگاه ۴۲۸ نفر برای ۱۵ دانشکده بوده است که ۲۱۰ نفر از آنان، حائز شرایط اولیه پذیرش برای شرکت در جلسه مصاحبه بوده و با توجه به تعداد رشته‌ها و داوطلبان واجد شرایط، دانشکده هنر و معماری دارای بیشترین متقاضی پذیرش از طریق استعدادهای درخشان را دارا می‌باشد. تعداد داوطلبان واجد شرایط اولیه پذیرش از طریق استعدادهای درخشان در دوره‌های دکتری تخصصی سال جاری دانشگاه دارای رشد ۱۰۰ درصدی نسبت به سال گذشته بوده است.

مدیر همکاری‌های آموزشی و آزمون دانشگاه تربیت مدرس در عین حال یادآور شد: بررسی سوابق علمی و مصاحبه این داوطلبان همزمان با سایر داوطلبان دوره‌های دکتری تخصصی دانشگاه بر اساس آئین نامه اختصاصی پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان مصوب شورای دانشگاه انجام می‌شود و ارزیابی این داوطلبان بر اساس ۴۰ درصد امتیاز سوابق پژوهشی، ۳۰ درصد سوابق آموزشی و ۳۰ درصد مصاحبه علمی حضوری صورت می‌پذیرد و داوطلبان واجد شرایط در این سهمیه در سقف ظرفیت مربوط در صورت کسب حداقل ۶۰ امتیاز از مجموع امتیازات فوق و تأیید گروه آموزشی، معاون آموزشی دانشکده و موافقت معاون آموزشی دانشگاه و تأیید نهایی سنجش آموزش کشور در دانشگاه پذیرفته خواهند شد.

انتهای پیام

خاتمی: با جمع و تفریق آمار شورای نگهبان هم ۲ میلیون رای گم شده است| حداقل ۷ میلیون و ۸۹ هزار و ۹۹۳ رأی تقلب شده است؛ فتنه واقعی این است| آبروی نظام در مواجه صحیح با خیانت است

نماینده مجلس: معنی وجود حیات شبانه این است که اجازه دهید مردم به کلوپ و کازینو بروند!

پسر سیدحسن خمینی: متصدیان دفتر رهبری من را به صف اول نماز عیدفطر راهنمایی کردند

کلیدواژه: کنکور سراسری کنکور 98 زمان برگزاری کنکور صدای ایران ایران صدا ایران صدا سازمان سنجش

منبع این خبر، وبسایت sedayiran.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۸۱۹۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • علت برگزاری نشدن انتخابات شورای صنفی دانشگاه شهید بهشتی / قبل از پایان امتحانات تکلیف مشخص می‌شود
 • تعویق زمان تخریب روستای «خان احمر» به خاطر «معامله قرن»
 • برگزاری آزمون‌های مدارس سمپاد از 30 خرداد+ جزییات
 • زمان برگزاری آزمون استخدامی مجموعه‌های علمی و تحقیقاتی اعلام شد
 • زمان برگزاری آزمون‌های مدارس سمپاد
 • کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد 98 منتشر شد
 • انتشار کلید سئوالات کنکور ارشد ۹۸ تا عصر امروز
 • توکلی: کلید سوالات کنکور ارشد ۹۸، عصر امروز ۲۸ خردادماه منتشر می‌شود
 • کلید سوالات کنکور ارشد ۹۸، عصر امروز ۲۸ خردادماه منتشر می‌شود
 • کلید سوالات کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ امروز ساعت ۱۸ منتشر می‌شود
 • کلید سئوالات کنکور ارشد ۹۸ امروز منتشر می شود
 • برانکو عامل تعویق در تمدید قرارداد بشار رسن با پرسپولیس
 • چرا سمپادی‌ها آسان‌تر در کنکور قبول می‌شوند؟
 • معارفه رسمی برانکو در الاهلی به تعویق افتاد
 • سایت عربستانی: معارفه رسمی برانکو ایوانکوویچ به تعویق افتاد
 • تعویق در معرفی برانکو به عنوان سرمربی جدید الاهلی/عربستانی‌ها قید سرمربی پرسپولیس را زدند؟
 • تعویق در معرفی برانکو به عنوان سرمربی جدید الاهلی/عربستانی قید سرمربی پرسپولیس را زدند؟
 • معارفه برانکو در الاهلی به تعویق افتاد
 • به تعویق افتادن معارفه برانکو در الاهلی