دبیر رئیس مطبوعاتی وزارت امور خارجه ژاپن در هتل اسپیناس تهران درباره مذاکرات «حسن روحانی»، رئیس‌جمهور ایران و «شینزو آبه»، نخست‌وزیر ژاپن اظهارنظر کرد.

به گزارش صدای ایران از فارس، «تاکشی اوسوگا»، سخنگوی وزارت خارجه ژاپن بامداد پنجشنبه در هتل اسپیناس تهران در جمع خبرنگاران به تشریح موارد مطرح‌شده در دیدار «حسن روحانی»، رئیس‌جمهور ایران و «شینزو آبه»، نخست‌وزیر ژاپن پرداخت. 

وی گفت: «نخست‌وزیر ژاپن در دیدار با روحانی گفت سفر به ایران افتخاری برای او است. آبه گفت ایران و ژاپن دوستان سنتی هستند و او به عنوان یک دوست، از افزایش تنش در منطقه نگران است.»

به گفته اوگاسو، نخست‌وزیر ژاپن گفت که با رییس‌جمهور روحانی تبادل نظری صریح درباره کاهش تنش داشته‌اند. نخست‌وزیر بر علاقه ژاپن برای تعمیق و گسترش دوستانه با ایران تاکید کرد و گفت ژاپن خواهان گسترش روابط در زمینه فرهنگی، آموزشی و ورزشی است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی ژاپن اضافه کرد: «آبه گفت ژاپن همواره از برجام حمایت کرده و انتظار دارد که ایران همچنان به این توافق پایبند بماند.»

اوگاسو به نقل از آبه گفت ژاپن همواره از برجام حمایت کرده و انتظار دارد که ایران همچنان به این توافق پایبند بماند. روحانی در این دیدار گفت که ایران به دنبال بر هم زدن توافق هسته‌ای نیست و خواهان دست یابی به سلاح اتمی نیز نیست. 

وی تأکید کرد: «ارزیابی ما مثبت است. اینکه نخست‌وزیر آبه توانست مستقیما روی این موضوع کار کند و شخصا از همتای خود بخواهد که تنش‌ها در منطقه کاهش یابد، بسیار سازنده بود.»

سخنگوی دستگاه دیپلماسی ژاپن تصریح کرد: «از بیانیه رییس‌جمهور روحانی که گفت ایران به دنبال جنگ با ایالات متحده نیست، تقدیر می‌کنیم.»

وی اضافه کرد: «صلح و ثبات در منطقه خاورمیانه، نه فقط برای کشورهای این منطقه، نه فقط برای ژاپن، بلکه برای تمام جهان مهم است.»

اوگاسو تأیید کرد ایران یکی از موضوعات مورد بحث در تماس تلفنی اخیر میان «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا و نخست‌وزیر ژاپن بوده است.

اوگاسو همچنین گفت: «از افزایش تنش‌ها، به شدت نگران هستیم. همانطور که نخست‌وزیر گفت، ریسک درگیری تصادفی وجود دارد. باید از ریسک یا افزایش بیشتر تنش که می‌تواند به درگیری منجر شود، جلوگیری کرد.»

این مقام ژاپنی بار دیگر تأکید کرد: «در نتیجه بحث‌های صریحی که صورت گرفت، بیانیه‌های مثبتی از رییس‌جمهور روحانی شنیدیم و به همین دلیل تصور می‌کنیم که گفت‌وگوها مثبت بوده است.»

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه از روحانی برای شرکت در نشست گروه ۲۰ دعوت شده است یا خیر گفت: «صادقانه بگویم، نمی‌دانم. اما تصور نمی‌کنم، چون فقط دو‌هفته تا این نشست فرصت مانده است.»

او در بخش دیگری از این نشست خبری در مورد اینکه ایا آبه حامل پیامی از ترامپ است گفت نمی‌تواند محتوای نشست روحانی و آبه را افشا کند. 

اوگاسو سپس به سوالی درباره خرید نفت توسط ژاپن از ایران پاسخ داد و گفت: «در سیستم ما، خرید نفت با محصولات نفت از ایران یا دیگر کشورها، تصمیمی مربوط به شرکت‌هاست و من نمی‌توانم در این مورد پیش‌بینی کنم.»

مقام ژاپنی از ارائه جزئیات درباره اینکه آیا سران دو کشور درباره تجارت بحثی انجام داده‌اند یا خیر خودداری کرده و به گفتن این بسنده کرد که «دو طرف درباره موضوعات دوجانبه که بر مردم ایران اثرگذار است گفت‌وگو کردند.» وی گفت: «بیش از این نمی‌توانم اظهار نظر کنم.»

وی همچنین تحلیل‌ها و گمانه‌زنی‌ها مبنی بر اینکه نخست‌وزیر ژاپن برای میانجی‌گری میان ایران و آمریکا روانه تهران شده را رد کرد و گفت:هدف سفر نخست‌وزیر آبه به ایران ایفای نقش به عنوان میانجی نبوده است. می‌خواهیم بر این موضوع تصریح کنیم.»

سخنگوی وزارت خارجه ژاپن درباره اینکه نتیجه نشست چه بوده گفت: « صرف همین تماس، به این معنی است که دیدار خوبی صورت گرفته است، اما نمی‌خواهم از عبارت مثمر ثمر صحبت کنم، چراکه این بدان معنی است که این نشست یک نتیجه ملموس داشته است.»

منبع: صدای ایران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

دفاعیه وریا غفوری در قبال حرف‌های معاون ورزشی باشگاه استقلال

به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، وریا غفوری ملی پوش فوتبال کشورمان پس از اظهارات علی خطیر معاون ورزشی باشگاه استقلال متنی را برای دفاع از خود منتشر کرد.

دفاعیه وریا غفوری در قبال حرف‌های معاون ورزشی باشگاه استقلال

"قبل از هر چیز باید در مورد مسائلی صحبت کنم که در مورد قرار فصل گذشته بنده گفته می‌شود و آن هم همان سیاستی را دارد که هواداران را علیه من تحریک کند. بنده فصل گذشته به جای مبلغ قرارداد و معادل آن خودرویی از باشگاه دریافت کردم که البته این موضوع هم پیشنهاد خودشان بود. من در سال‌های قبل هرگز به جز مبلغ قراردادم چیز دیگری از باشگاه طلب نکرده بودم. این مساله هم جزییاتی دارد. بعدا در تلویزیون صحبت‌هایی مطرح شد که مبلغ این خودرو بالا رفته است، اما من این خودرو را به مبلغی پایین‌تر از ارزش قراردادم فروخته بودم و افزایش قیمت خودرو شامل حال من نشد که این طرف و آن طرف در مورد آن صحبت می‌شود.

در مورد قرارداد امسال من مطابق همه سال‌ها بعد از لیگ برتر مدتی استراحت کردم و بعد به اردوی تیم ملی ملحق شدم. در بازگشت از اردوی تیم ملی برای مذاکره به باشگاه استقلال رفتم و صحبت‌هایی مثبتی با آقای منزوی داشتم، علیرغم اینکه از تیم‌های دیگری هم پیشنهاد داشتم که نمی‌خواهم در مورد آن صحبت کنم. مذاکرات من با استقلال خیلی مثبت پیش می‌رفت و من شرط و شروط خاصی در مورد مدت و مبلغ قرارداد نداشتم که بخواهد مانع جدی برای عقد قرارداد باشد، اما امروز صبح با مصاحبه‌ای روبرو شدم در مورد شفاف سازی قرارداد وریا غفوری که واقعا متعجب شدم.

من دوست دارم در استقلال فوتبالم را ادامه بدهم و شرط عجیبی و غریبی هم برای حضور در این تیم ندارم، اما این سیر طبیعی مذاکره با بازیکنان است که بازیکن درخواست‌هایی دارد و باشگاه هم انتظاراتی دارد و در نهایت خواسته طرفین به هم نزدیک می‌شود. احساس می‌کردم در مذاکرات ما هم روند طبیعی در حال طی شدن است و در نهایت این گفت و گوی به زعم خودشان شفاف سازانه را دیدم. مصاحبه‌ای که باعث تاسفم شد، چون هدفی جز خراب کردن من نداشت.

آنچه که اسمش شفاف سازی گذاشته شده به نظر من برای تحریک بازیکن برای ترک تیم است و البته زیر فشار قرار دادن بازیکن که خود این موضوع هم رویه مناسبی نیست. در باشگاه با شخصیتی مثل استقلال نباید این اتفاق بیفتد. در نهایت استنباط من از این موضوع این است که با توجه به روند مناسبی که مذاکرات داشت این صحبت نباید عنوان می‌شد و شاید به این دلیل عنوان شده که مذاکرات به نتیجه نرسد.

حالا که صحبت از شفاف سازی است که همه از آن استقبال می‌کنند بد نیست در مورد مسائل دیگری هم صحبت شود نه فقط یک پیشنهاد امضا نشده و حرف‌هایی که در محیط امن باشگاه بین طرفین رد و بدل شده است. حالا بحث قرارداد‌ها است بد نیست در مورد رقم قرارداد بازیکنان خارجی مثل آقای ایسما هم صحبت شود که در سال اقتصاد مقاومتی و بحث‌هایی از این دست قرارداد یک ساله ایشان به اندازه قرارداد ۳ ساله بازیکنی مثل وریا غفوری است. انتظار این است که بازیکنان خارجی کیفیتی بالاتر از بازیکنان داخلی داشته باشند، اما ما یکسری بند‌ها در قرارداد این بازیکنان دیده ایم. بازیکن اگر در استقلال برابر یک تیم معمولی یک امتیاز بگیرد ۱۰۰۰ دلار معادل ۱۴ میلیون تومان پاداش دریافت می‌کند، این توهین به شخصیت باشگاه استقلال نیست؟

این مسائل باید شفاف سازی شود نه قرارداد بازیکنان خودی و قرار دادنشان روبروی هواداران و تخریب شخصیت بازیکنان، بازیکنی که با تمام وجود برای تیمش جنگیده است. این یعنی بازیکن برای هر برد ۳ هزار دلار دریافت می‌کند، یعنی هر برد ۵۰ میلیون تومان روی دست باشگاه خرج می‌گذارد. اگر تیم سه پیروزی کسب کند پاداش این بازیکن به اندازه قرارداد ۲ - ۳ بازیکن جوان تیم می‌شود، این ظلم نیست در حق استقلال؟ این قراداد توسط آقای خطیر بسته شده است. اگر حرف از شفاف سازی است این را شفاف سازی کند، باید رای سوپر کاپ را شفاف سازی کند که ایشان با کلی سر و صدا و مشهور کردن خودش به نتیجه‌ای نرسید. به هواداران شفاف بگوید نتوانستم کاری بکنم.

خطیر از بدو ورود تلاش کرد با ورود به مباحث پر سر و صدا برای خود محبوبیت درست کند که البته موفق هم بوده، اما نتیجه این صحبت‌ها و هیاهو چیست و چه دستاوردی برای استقلال داشته است؟ من از ایشان می‌خواهم طبق صحبت‌های قبلی نتیجه رای سوپر کاپ را اعلام کند.

موضوع دیگر صحبتی است که ایشان در مورد شفر کردند که من شرم دارم آن‌ها را به زبان بیاورم. آقای شفر یک مربی زحمتکش بود که یک جام برای استقلال آورد و خوب یا بد دوران همکاری اش با استقلال به پایان رسید. حالا با به زبان آوردن آن صحبت‌ها آن هم در باشگاهی که همیشه برای سرمربی‌های خود احترام خاصی قائل بوده واقعا نادرست است و باعث سرافکندی ما در مقابل تیم‌های دیگر شده است. موضوعی که اتفاقا باید با درایت مدیریت و در یک محیط آرام با تخفیف گرفتن از آقای شفر حل می‌شد، اما این مساله هم یک جریان دیگر برای دیده شدن ایشان شد که در نهایت فکر می‌کنم ضرر زیادی هم به استقلال برسد.

موضوع بعدی درز کردن اخبار محرمانه باشگاه است که برای اولین بار دارد اتفاق می‌افتد، آن هم در چه باشگاهی؟ در باشگاه بزرگ استقلال که همیشه به بی حاشیه بودن زبانزد بوده است. حالا که بحث شفاف سازی است بهتر است در این زمینه هم توضیح بدهند که چه کسی اسناد و مدارک محرمانه و مسائلی مثل یک ویس واتس آپی یا تلگرامی را از باشگاه بیرون می‌دهد؟ مگر جز این است که ویسی که شامل حرف‌های خصوصی باشگاه است انتشار آن به پیکره باشگاه لطمه می‌زند؟

ایشان بیاید در مورد نداشتن امکانات و زمین تمرین زمانی که ما در کورس قهرمانی بودیم توضیح بدهد. چه کسی سوء مدیریت داشت در مورد نداشتن زمین تمرین که بزرگترین لطمه را به ما زد؟ نداشتن امکانات اولیه در مسیر قهرمانی بزرگترین ضربه را به ما زد. این موضوع قبل از دربی یک ضربه بزرگ به ما زد و خیلی بچه‌ها به خاطر سفتی زمین، تمرین در چمن مصنوعی و نداشتن امکانات مصدوم شدند. در زمین‌هایی تمرین می‌کردیم که در شان تیم‌های لیگ دویی هم نبود و بازیکنان سرما می‌خوردند. بازیکنی که منزلش شرق تهران بود، باید ۲ ساعت در ترافیک با عرق در ماشین خود می‌نشست، چون زمین تمرین رختکن نداشت. این ضعف باید شفاف سازی شود، اگر هواداران استقلال به فکر تیم شان هستند باید این‌ها را روشن کنند که چرا استقلال با ۲۰ میلیون هوادار نباید زمین تمرین داشته باشد.

جدا از این بحث‌ها آقای فتحی به عنوان نفر اول تصمیم گیرنده باشگاه نباید سکوت کنند، چون این سکوت مهر تاییدی است بر ضرباتی که آقای خطیر با بی تجربگی به باشگاه استقلال می‌زند. ایشان باید مقابل این اتفاق‌ها بایستد. اگر الان با بازیکنان صحبت کنید خیلی از آن‌ها از برخورد اولیه خطیر و نوع حرف زدنش ناراحت و متعجب هستند. این موضوع است که در سطح اول استقلال و حتی فوتبال ایران کم نظیر است و به نوعی تجربه اول ما محسوب می‌شود.

ایشان کاری که سعی کردند انجام بدهند و در یکی - ۲ مورد موفق هم بوده اند اختلاف انداختن بین بازیکنان تیم بوده و از بین بردن وحدت تیم. ایشان به بچه‌ها زنگ می‌زدند و حرف‌هایی را عنوان می‌کردند که واقعیت نداشت و سعی می‌کردند بازیکنان را مقابل هم قرار بدهند و مشکل در تیم درست کنند تا بتوانند به اهداف خود برسند. خیلی جالب است بدانید این آقا که حرف از استقلالی بودن می‌زند یک جا‌هایی به خاطر اختلاف با شفر از باخت تیم خوشحال می‌شد تا بتواند او را کنار بگذارد، دقیقا زمانی که تیم ما در کورس قهرمانی بود.

یک بار دیگر اعلام می‌کنم نه شرطی برای استقلال گذاشته ام و نه با مدت قرارداد مشکلی دارم. دوست دارم در استقلال بمانم و از نظر مالی هم اختلاف چندانی نداریم. نمی‌گویم از حق خودم می‌گذرم، از تیم‌های با شخصیت پیشنهاد داشته ام، اما سعی کرده ام در استقلال بمانم. هدفم ماندن در استقلال است مگر اینکه این عواملی که به عنوان شفاف سازی کار می‌کنند جلوی این قضیه را بگیرند. همه من را می‌شناسند، نه منفعت طلب هستم و نه دنبال منافع خودم هستم. فقط هدفم این است در جایی که دوست دارم بمانم و بازی کنم. هواداران استقلال بدانند که من دوست دارم در این تیم به فوتبالم ادامه بدهم.

همه من را می‌شناسند، من براساس منافع شخصی حرکت نمی‌کنم، از خودم تعریف نمی‌کنم، اما سابقه من این را نشان می‌دهد. اگر مجبور شدم این حرف‌ها را به زبان بیاورم فقط به خاطر دفاع از خودم بود و تصویری است که شاید در ذهن هواداران استقلال از بازیکنان خودشان به وجود آمده باشد. من به هیچ عنوان قصد حاشیه سازی برای استقلال را نداشتم و نخواهم داشت.

انتهای پیام/

غفوری جواب خطیر را داد

خاتمی: با جمع و تفریق آمار شورای نگهبان هم ۲ میلیون رای گم شده است| حداقل ۷ میلیون و ۸۹ هزار و ۹۹۳ رأی تقلب شده است؛ فتنه واقعی این است| آبروی نظام در مواجه صحیح با خیانت است

نماینده مجلس: معنی وجود حیات شبانه این است که اجازه دهید مردم به کلوپ و کازینو بروند!

پسر سیدحسن خمینی: متصدیان دفتر رهبری من را به صف اول نماز عیدفطر راهنمایی کردند

کلیدواژه: شینزوآبه صدای ایران ایران صدا نخست وزیر ژاپن روحانی ایران ژاپن

منبع این خبر، وبسایت sedayiran.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۸۱۹۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ویدئو / روحانی: مذاکرات با نخست‌وزیر ژاپن مفید بود
 • نشست فوق محرمانه و غيرعلني سناي آمريکا درباره ايران/ واشنگتن دائما در حال ارسال پيام به تهران است!
 • روحانی: مذاکرات با نخست وزیر ژاپن بسیار مفید و ارزشمند بود
 • روحانی: مذاکرات با نخست وزیر ژاپن بسیار مفید و ارزشمند بود/ اقدامات آمریکا علیه ملت ایران تحریم نیست، بلکه جنایت علیه بشریت و تروریسم اقتصادی است
 • "یافته‌های علمی محرمانه" در ایران داک ثبت نمی‌شوند
 • روحانی بیشترین اختیارات را در میان همه روسای جمهور دارد/ مشکل اصلی کار نکردن دولت است/ روحانی به دلیل ناکارآمدی این حرف‌ها را می زند
 • «محرمانه» سریالی برای پدر و مادرها با موضوع نوجوانان/ آگاهی بخشی‌ به زبان ساده
 • استقبال کارگزاران از پاسخ صریح ایران به میانجی‌گری ژاپن/ موافقت انگلیس با پرداخت غرامت به ایران/ ۳۰ کارشناس رسمی دادگستری متهم بانک سرمایه
 • «محرمانه» سریالی برای پدر و مادرها با موضوع نوجوانان
 • کاربران خبرآنلاین سفر آبه را پیشبینی کرده بودند: ترامپ قابل اعتماد نیست
 • قراردادهای محرمانه‌ای که برای فروش خودرو و هواپیما آمدند اما دلارهای ایران را بلعیدند/ پایانی تلخ برای پژو و رنو در جاده مخصوص
 • پیام‌محرمانه به ایران درآستانه انتخابات آمریکا
 • پایان‌نامه‌ها راستی آزمایی می‌شوند/ یافته‌های علمی محرمانه در ایران داک ثبت نمی‌شوند
 • آیا سفر آبه موفق بود؟
 • رهبرانقلاب کدام فرضیات ذهنی نخست وزیر ژاپن را باطل کردند؟/ دیداری که برای روحانی از «آبه شینزو» درس‌آموزتر بود!
 • وزیر علوم: مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان متخلف باطل می‌شود
 • وزیر علوم خبر داد: مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان متخلف باطل می‌شود/ نحوه تشخیص تخلف در پایان‌نامه‌های محرمانه
 • شرم دارم حرف‌های خطیر در مورد شفر را به زبان بیاورم/دوست دارم در استقلال بمانم
 • لزوم ورود قوه قضاییه به قرارداد‌های خارجی خودرو/ محرمانه‌هایی که دلار‌های ایران را بلعید!