به گزارش خبرنگار مهر، محمدتقی زمانی بعدازظهر پنجشنبه در حاشیه آغاز عملیات اجرایی مدرسه ۶ کلاسه روستای بی بی شیروان گنبدکاووس اظهارکرد: با ارزیابی بنیاد مسکن ۱۸ هزار و ۲۰۳ واحد مسکونی در سیل آسیب دید که از این تعداد پنج هزار و ۲۴۶ واحد در شهر و ۱۲ هزار و ۹۵۷ واحد مسکونی در مناطق روستایی استان قرار دارد.

طبق گفته وی ۱۰ هزار و ۶۷۳ واحد تعمیری و هفت هزار و ۵۳۰ واحد هم نیازمند بازسازی است.

زمانی نژاد با اشاره به پرداخت بلاعوض به واحدهای آسیب دیده، افزود: از شروع پرداخت کمک های بلاعوض به خانوارهای سیل زده تاکنون بیش از ۱۹ میلیارد تومان به حساب خسارت دیدگان که چهار هزار واحد آسیب دیده را شامل می شود، واریز شده است.

وی گفت: تاکنون ۱۱ هزار پرونده برای واحدهای خسارت دیده تشکیل شده که ۱۰ هزار و ۷۰۰ پرونده آن به بانک‌های عامل ارسال شده است.

زمانی نژاد بیان کرد: از این تعداد پرونده تنها هزار و ۳۰۰ پرونده در بانک‌ها منجر به عقد قرارداد شده که باید شتاب بیشتری به خود بگیرد.

وی اضافه کرد: ۹۰۰ واحد در مرحله پی کنی و ۱۲۰ واحد هم اجرای فونداسیون داشته و برخی واحدها هم به مرحله اجرای ستون‌ها و سقف رسیده است.

کد خبر 4640006

منبع: مهر

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

روند ارائه تسهيلات در مناطق سيل زده بسيار کند است/ اختصاص 50 ميليارد تومان براي تأمين مسکن ايتام

خبرگزاري آريا-مديرکل دفتر مسکن و امور مهندسي ساختمان کميته امداد گفت: مقرر شده 50 ميليارد تومان از صندوق توسعه ملي براي تأمين مسکن ايتام در سراسر کشور اختصاص يابد.

به گزارش خبرنکار آريا، ابراهيم بازيان در نشست خبري در خصوص آخرين اقدامات بازه تأمين مسکن براي مددجويان و آسيب‌ديدگان گفت:‌ يکي از نهادهاي مؤثر و اثربخش در کشور کميته امداد است و خدماتي در بخش‌هاي مختلف ارائه مي‌دهد که يکي از آن تأمين مسکن است.
وي افزود:‌به جهت شرايط اقتصادي اخير نسبت مستأجران به مالکين مسکن بيشتر شده است.
مديرکل دفتر مسکن و امور مهندسي ساختمان کميته امداد افزود: در حوادث اخير همچون سيل و زلزله بازآفريني مناطق شهري، بهسازي و بازسازي روند کندي را پيش مي‌برد که بايستي هر چه سريع‌تر نسبت به تأمين مسکن در دهک‌هاي درآمدي متوسط و رو به پايين اقدام کنيم.
بازيان گفت: در ارتباط با خانواده‌هاي تحت پوشش کميته امداد نيز ميزان مستاجرين نسبت به مالکين بيشتر است و با توجه به شرايط افراد تحت پوشش امداد چالش مسکن براي اين قشر هميشه مضاعف‌تر است. رويکرد نخست کميته امداد در بحث مسکن اين است که از سياست‌هاي دولت در بخش تامين مسکن از جمله تامين زمين مسکن مناسب در روستاها و شهرها استفاده کنند. علاوه بر اينکه در فرايند ساخت مسکن از منابع و تسهيلات بانکي و همچنين معافيت‌هاي ساخت و ساز و انشعابات استفاده کنند.
مديرکل دفتر مسکن و امور مهندسي ساختمان کميته امداد ادامه داد: در سال‌هاي گذشته استفاده از تسهيلات سخت‌تر شده است اما تلاش کميته امداد بر اين بوده که بتواند با استفاده از ظرفيت‌هاي مختلف شرايط احداث و تامين مسکن مددجويان را فراهم کند.
وي گفت: رويکرد دوم کميته امداد استفاده حداکثري از تسهيلات بانکي و دولتي و کمک‌هاي مکمل و استفاده از تسهيلات قرض‌الحسنه و بلاعوض است که در اين بخش 7 سياست از کميته امداد تعريف شده است که از آن جمله مي‌توان به خريد مسکن، احداث مسکن در شهرها و روستاها، تعميرات مسکن، تامين خدمات جانبي واحدهاي مسکوني، احداث سرويس بهداشتي و ... اشاره کرد. در سال گذشته علي‌رغم تمام موانع و مشکلاتي که بود؛ کميته امداد تلاش مضاعفي را در ارتباط با تعهدات خود در حوزه مسکن انجام داد و با توجه به اينکه 60 هزار خدمت در بخش‌هاي مختلف در ارتباط با مسکن مددجويان پيش‌بيني شده بود اما اين نهاد توانست عملکرد قابل قبولي را داشته باشد و اين آمار را به 120 هزار خدمت برساند و با رشد قابل توجهي روبرو بوديم.
وي افزود: در تمام بخش‌هاي مرتبط به حوزه مسکن، اتفاقات خوبي در سال گذشته انجام گرفت به عنوان مثال در بخش مسکن روستايي تعهد کميته امداد 16 هزار مسکن بود اما اين آمار به 21 هزار واحد مسکوني رسيد. علاوه بر اينکه در تامين مسکن شهري نيز تعهدات امداد 5500 واحد بود که در نهايت اين آمار نيز به 10 هزار واحد مسکوني افزايش پيدا کرد.
مديرکل دفتر مسکن و امور مهندسي ساختمان کميته امداد تصريح کرد: در ساير بخش‌هاي ديگر نيز کميته امداد اقدامات خوبي را انجام داد. به طور مثال به احداث سرويس بهداشتي اشاره کرد که تعهدات ما در اين بخش 4 هزار سرويس بود اما در نهايت توانستيم 9 هزار سرويس بهداشتي را احداث کنيم.
بازيان در ادامه اين نشست خبري به استفاده از ظرفيت‌هاي مردمي خيرين و نيکوکاران اشاره کرد و گفت: در اين بخش توانسته‌ايم با استفاده از کمک‌هاي مردمي اقدامات موثري را در تامين مسکن مددجويان انجام دهيم و اين فرآيند در سال جاري نيز ادامه پيدا خواهد کرد.
وي تصريح کرد: براساس تفاهم نامه اي که با سازمان مديريت و کميته امداد منعقد شده، قرار است 17 هزار واحد مسکوني روستايي در استان هاي سيستان و بلوچستان، خراسان جنوبي و کرمان احداث شود که مقدمات آن فراهم شده است. به اين منظور روز گذشته هزار ميليارد تومان تخصيص را در اين رابطه دريافت کرديم.
بازيان خاطرنشان کرد: همچنين قرار است هزار واحد نيز براي ايتام در شش استان احداث شود.
مديرکل مسکن کميته امداد اظهار داشت: در سال جاري احداث 50 هزار واحد مسکوني و خريد مسکن شهري و روستايي در دستور کار قرار دارد. همچنين 19 هزار واحد نيازمند تعمير و 10 هزار واحد روستايي و هزار واحد شهري نيز احداث خواهد شد و تا پايان مرداد تعميرات مناطق سيل زده به پايان مي رسد و تا پايان سال پرونده مسکن در مناطق سيل زده بسته مي شودکه البته شرط آن تأمين منابع بانکي است.
وي افزود: 30 هزار مسکن در سيل اخير دچار خسارت و آسيب شدند. براي کمک به احداث واحدهاي سيل زده شهري 50 ميليون وام قرض الحسنه همراه با 12 ميليون کمک بلاعوض از سوي دولت انجام مي شود که کميته امداد نيز 15ميليون کمک بلاعوض به آن اضافه مي شود. همچنين 40 ميليون وام قرض الحسنه روستايي، 10 ميليون بلاعوض و 10 ميليون نيز ما به آنها کمک بلاعوض مي کنيم. در حوزه تعميرات نيز 15ميليون وام همراه با 5ميليون کمک بلاعوض انجام خواهد شد.
مديرکل مسکن کميته امداد گفت: در استان هاي سيل زده، 95 ميليارد تومان اثاثيه منزل براي مددجويان خريداري کرديم.
بازيان تأکيد کرد:‌سال 98، سال تحول و دگرگوني در حوزه تأمين مسکن مددجويان کميته امداد است.

نماینده مجلس: معنی وجود حیات شبانه این است که اجازه دهید مردم به کلوپ و کازینو بروند!

از ماجرای نفت‌کش‌ها تا بسته‌شدن راه ورود و خروج به سفارت ایران؛ بریتانیا در کنار آمریکا علیه تهران

واکنش رامبد جوان به حمله‌های اخیر! +عکس

کلیدواژه: بنیاد مسکن گلستان گنبدکاووس سیل کمک بلاعوض

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۸۲۰۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مسکن سیل زدگان در تله بروکراسی بانکی
 • ۱۳ میلیارد تومان غرامت به کشاورزان خسارت دیده از سیل پرداخت شد
 • آخرین وضعیت واحدهای خسارت دیده از سیل در گلستان و مازندران
 • ۱۴۷ نفر از سیل‌زدگان گنبدکاووس کمک بلاعوض ساخت مسکن دریافت کردند
 • پرداخت کمک بلاعوض به سیل‌دیدگان میبد
 • ۶۰۰ واحد مسکونی خسارت دیده از سیل در خوزستان تسهیلات دریافت کردند
 • آغاز پرداخت کمک بلاعوض به کشاورزان خسارت‌دیده/ برنج مازندران آلوده نیست
 • ۳۴۰ هزار هکتار را سیل برد، ۳۰ هزار هکتار خسارت می‌گیرند/ فقط ۲۰ درصد کشاورزان سیل‌زده بیمه بودند
 • پرداخت کمک بلاعوض و تسهیلات به کشاورزان سیلزده مازندران آغاز شد
 • اقدامات نهادهای حمایتی با گذشت 90 روز در مناطق سیل‌زده مازندران
 • بازسازی مسکن مددجویان سیل‌زده، اولویت کمیته امداد در سال ۹۸
 • خسارت دیدگان سیل در میبد، کمک بلاعوض دریافت می کنند
 • بازسازی مسکن مددجویان سیل‌زده، اولویت کمیته امداد در سال جدید
 • شناسایی روستا‌های خسارت دیده در سیل/ مکاتبه با بانک مرکزی درخصوص بخشودگی سود و کارمزد تسهیلات کشاورزان حادثه دیده
 • باغداران خسارت دیده کجور نوشهر کمک بلاعوض دریافت می کنند
 • شناسایی روستا‌های خسارت دیده در سیل/نامه رئیس مدیریت بحران کشور درخصوص بخشودگی سود و کارمزد تسهیلات کشاورزان حادثه دیده
 • موج خدمت تا رسیدن سیلزدگان به ساحل آرامش ادامه دارد
 • آغاز پرداخت تسهیلات به واحد‌های صنفی خسارت دیده از سیل
 • جبران خسارت‎های بخش صنعت از سیل در هیئت دولت مغفول ماند/ شرمنده واحدهای خسارت‌دیده هستیم