خبرگزاری میزان- اینفوگرافی زیر به بررسی میزان مصرف آب در ایران می پردازد.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، اینفوگرافی زیر به بررسی میزان مصرف آب در دو بخش شرب و کشاورزی در کشور نسبت به میاتگین جهانی می پردازد.

انتهای پیام/

 

منبع: خبرگزاری میزان

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

عملیات سخت پلیس برای پاکسازی ۶ پاتوق سوداگران مرگ/ هروئین در تپه‌های جاجرود گرمی ۲۰ هزارتومان/ معتادی که ساعت ۲ بامداد برای چیدن کنگر آمده بود!+فیلم و تصاویر

خبرگزاری میزان- «امکان تیراندازی وجود دارد، بعد از بررسی همه جوانب احتمالی نظر خود را اعلام کنید.» این جمله بخشی از تماس یک شماره ناشناس در روز گذشته است. تاریخ انتشار: 14:26 - 30 تير 1398 - کد خبر: ۵۳۴۹۶۰

گروه جامعه خبرگزاری میزان|احسان گل محمدی: «امکان تیراندازی وجود دارد، بعد از بررسی همه جوانب احتمالی نظر خود را اعلام کنید.» این جمله بخشی از تماس یک شماره ناشناس در روز گذشته است.

حدود عصر روز شنبه بود که فردی با یک شماره ناشناس تماس گرفت و گفت «امشب عملیاتی قرار است انجام شود و احتمال تیراندازی و شاید اتفاقات دیگر وجود دارد، دقایقی بعد دوباره با شما تماس گرفته می‌شود، لطفا با بررسی همه جوانب احتمالی، حضور یا عدم حضور خود را در کنار تیم عملیات اعلام فرمایید»

هماهنگی‌ها صورت گرفت؛ حدود ساعت ۷ شب، موقعیت مکانی از سوی پلیس برای خبرنگاران ارسال شد، به یکی از پایگاه‌های پلیس، مراجعه کردیم؛ با حضور در این پایگاه متوجه شدیم که قرار است، پلیس در یک عملیات ضربتی، به ۶ پاتوق موادفروشان سرشناس رفته و آن‌ها را دستگیر کند.

خبرنگاران در اکیپ‌های عملیات پلیس تقسیم شدند و به سمت منطقه‌ای در حوالی جاجرود حرکت کردند؛ نکته قابل توجه این بود که خودرو‌های متعددی در کنار خودروی ما قرار می‌گرفتند و درخواست‌هایی را از فرمانده عملیات داشتند، اما فرمانده اصلا به آن‌ها نمی‌گفت که باید به سرعت به منطقه عملیات برود و مشکلات آن‌ها را بررسی می‌کرد؛ به عنوان مثال در حین رسیدن به عملیات یک خودروی پژو با دو سرنشین ادعا کرد که خودرویی قصد آزار و اذیت آن‌ها را دارد که فرمانده عملیات این مورد را بررسی کرد و مشکل را مرتفع کرد.

کمی قبل‌تر از پاتوق‌ها توقف کردیم و بعد دستور عملیات صادر شد؛ تمامی تیم‌های عملیات شروع به کار کردند؛ جاده برای مدتی محدود بسته شد تا اگر در منطقه تیراندازی صورت گرفت آسیبی به مردم عادی وارد نشود.

بخشی از تیم عملیات را نیرو‌هایی با لباس پلیس و بخشی را نیرو‌های یگان ویژه و بخش دیگر را نیرو‌های پلیس با لباس شخصی تشکیل می‌دادند؛ نکته جالب این بود که اگر این نیرو‌های لباس شخصی را در خیابان می‌دیدم شاید اصلا فکر نمی‌کردم که از نیرو‌های پلیس و مبارزه با مواد مخدر باشند؛ نیرو‌های جوان و با تیپ‌های امروزی و بدن‌هایی بسیار ورزیده.

عملیات حساسی بود؛ آنطور که یکی از فرماندهان عملیات به خبرنگار میزان می‌گفت «در این عملیات‌ها معمولا چند نفر از نیرو‌های لباس شخصی در پوشش خریدار مواد مخدر وارد پاتوق‌ها می‌شوند و کافیست که سوداگران مرگ از عملیات یا پوششی بودن این افراد اطلاع پیدا کنند تا ماجرا به طور کلی تغییر کند و اتفاقات تلخی خلاف آنچه که پیش بینی می‌شد رقم بخورد.»

نیرو‌ها وارد عمل شدند، دستگیری‌های گسترده صورت گرفت؛ خبر خوب اینکه در این عملیات حساس و منسجم، ۱۵ سوداگر مرگ و فروشندگان اصلی موادمخدر دستگیر شدند، علاوه بر این حدود ۱۰۰ معتاد رسمی و تفننی و حدود ۷۰ معتاد متجاهر نیز بازداشت شدند و کار غربالگری و ساماندهی این افراد انجام می‌شود.

همچنین سرهنگ عبدالوهاب حسنوند سرکلانتر چهارم پلیس پیشگیری تهران بزرگ، بامداد امروز در جمع خبرنگاران اطمینان داد که کلیه محور‌ها و پاتوق‌های منتهی به جاجرود، به صورت کامل پاکسازی شده است، سرهنگ عبدالوهاب حسنوند البته این نکته را هم اضافه کرد که آنچه از شب گذشته تا بامداد امروز در این محور صورت گرفته پایان ماجرا نیست و عملیات پلیس تا امنیت کامل این محور‌ها ادامه دارد.

در فیلم زیر یکی از افرادی که در عملیات شب گذشته پلیس دستگیر شد را می بینید:

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

«فروش مواد مخدر در تپه‌های جاجرود به چه صورتی انجام می‌شد؟» شاید این سوال در ذهن شما هم نقش بسته باشد؛ یکی از روش‌های فروش در این تپه ها، با استفاده از چراغ قوه انجام می‌شده؛ یعنی اینکه یکی از افراد اکیپ فروش مواد با چراغ قوه به افرادی که معمولا توسط افراد دیگر، آدرس پاتوق آن‌ها را گرفته اند، علامت می‌دهد و آن فرد به تپه‌ها می‌رود و مواد مخدر را خریداری و در برخی از موارد در همان تپه‌ها استعمال می‌کند.

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی


گفت‌وگوی خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان با یکی از مصرف کنندگان مواد مخدر که شب گذشته دستگیر شد را می توانید در زیر ببینید؛ او در این گفت‌و‌گو در مورد نحوه خرید مواد در تپه‌های جاجرود و قیمت هروئین توضیح می‌دهد:

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

فروشندگان مواد مخدر البته معمولا بی گدار به آّب نمی‌زنند و در مسیر چند نفری کمین می‌کنند و اوضاع را بررسی می‌کنند علاوه بر این بر بالای تپه‌ها افرادی را به عنوان دیده بان قرار می‌دهند تا اوضاع را رصد کنند و به اطلاع آن‌ها برسانند.

در فیلم کوتاه زیر صندلی یکی از دیده‌بان‌های فروشنده‌های مواد مخدر که توسط نیروی پلیس به آتش کشیده شده را می‌توانید ببینید؛ این دیده‌بان، وظیفه رصد جاده‌، را برعهده داشته است:

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

بعد از پاکسازی کامل محل، سگ‌های موادیاب وارد میدان شدند تا اگر مواد مخدری در بخشی پنهان شده بتوانند آن را کشف کنند.

در فیلم زیر بخشی از لحظه‌های حضور این سگ های موادیاب در محل عملیات را می بینید:

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

یکی از مصرف کنندگان مواد مخدر که در عملیات دیروز دستگیر شد، به خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان در خصوص آنچه در تپه‌های جاجرود تا قبل از عملیات پلیس می‌گذشت می‌گوید: «دو نفر با حدود ۴۰ سال سن در این تپه‌ها مواد می‌فروختند و من هم برای ریخت هروئین به آن‌ها مراجعه کردم. هربار ۱۰ هزارتومان به آن‌ها می‌دادم و آن‌ها حدودا نیم گرم هروئین به من می‌دادند.»

این مصرف کننده مواد مخدر در پاسخ به این سوال که پاتوق آن‌ها به غیر از این تپه‌ها کجا بود، نیز گفت: «علی و مراد مکان دیگری را به من معرفی نکردند و گفتند از ساعت ۸ شب تا ۲ بامداد در این پاتوق حضور داریم.»

او در خصوص چگونگی آشنایی با این پاتوق نیز افزود: فردی در تهران، این دو نفر را معرفی کرد و گفت «آنجا که رفتی چراغ انداختند به سمت آن‌ها حرکت کن.»

در فیلم زیر وسائل استعمال مواد مخدر که در محل باقی مانده را می‌توانید ببینید:

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

مصرف کننده دیگری که در تپه‌های جاجرود دستگیر شده بود؛ اعتیاد خود را انکار می‌کرد و می‌گفت هیچ مواد مخدری مصرف نمی‌کند! خبرنگار میزان از او پرسید پس ساعت ۱ بامداد در این تپه‌ها به دنبال چه می‌گشتی؟ که او گفت برای دستچین کردن گیاه کنگر به تپه‌ها آمده ام!

در فیلم زیر یکی از موتورسیکلت هایی که از سوداگران مرگ ضبط شده را می بینید؛ ماموران پلیس در حال استعلام هستند تا ببینند این موتور سیکلت دزدی است یا خیر و متعلق به چه کسی است:

کد ویدیو دانلود فیلم اصلیانتهای پیام/

احمدی‌نژاد خواستار مذاکره ایران با امریکا شد؛ مذاکره درباره مسائل اساسی مهم‌تر از "برجام" است

احمدی‌نژاد خواستار مذاکره ایران با امریکا شد؛ مذاکره درباره مسائل اساسی مهم‌تر از حیات یا مرگ "برجام" است

(تصاویر +16) قتل دختر مشهور اینستاگرامی و انتشار تصاویر خون‌آلودش در اینستاگرام!

کلیدواژه: اینفوگرافی میزان مصرف آب مصرف آب صرفه جویی در مصرف آب

منبع این خبر، وبسایت www.mizanonline.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۷۱۶۷۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ۶۰ درصد از تولیدات گوشت مرغ استان مرکزی مازاد بر مصرف است
 • فرآیند دریافت المثنی کارت هوشمند سوخت و حذف رمز + اینفوگرافی
 • دستاوردهای اجرای قانون تمرکز زیر ساطور دولت +اینفوگرافی
 • اینفوگرافی/ جاده ابریشم جدید
 • اینفوگرافی/ تولید شیشه
 • اینفوگرافی / وضعیت مهاجرت در شهرهای ایران
 • اینفوگرافی/ آلودگی هوا
 • وضعیت مهاجرت در شهر‌های ایران + اینفوگرافی
 • وضعیت مهاجرت در شهرهای ایران (اینفوگرافی)
 • بررسی میزان توسعه اقتصادی آمریکا طی ۱۵۰ سال گذشته
 • اینفوگرافی/ راهنمایی پزشکی برای زائران جهت حفظ سلامت چشم
 • کاهش مصرف برق کشور با وجود تداوم گرمای هوا
 • مصرف آب در یزد ۲۳ درصد افزایش یافت
 • تولید و مصرف انرژی در ایران (اینفوگرافی)
 • اینفوگرافی / تولید و مصرف انرژی در ایران
 • میزان مفید مصرف کاکائو برای کودک چقدر است؟
 • بازیکنانی که بیشترین حقوق را در اروپا می‌گیرند!
 • معرفی بازیکنانی که بیشترین حقوق را در اروپا می گیرند!
 • جدیدترین اطلاعات از میزان تولید و مصرف آب در تهران