به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، علی اصغر پیوندی در همایش تیم‌های بهداشتی و درمانی مرکز پزشکی حج و زیارت در حج ۹۸، با اظهار امیدواری نسبت به اینکه برگزاری این همایش موجب ارائه خدمات بهتر و شایسته‌تر به زائران شود، گفت: توفیق خدمت به زائران، نعمت بزرگی است که باید همه پزشکان داوطلب قدردان آن باشند و این خدمت از اجر بسیار بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه پزشکان داوطلب، ارائه خدمت به زائران را به زیارت خود ترجیح می‌دهند، افزود: این نوع خدمات‌دهی پزشکان داوطلب موجب شده است که ایران در ارائه خدمت به زائران حج تمتع در طول این سال‌ها در میان سایر کشورها سرآمد باشد.

رئیس جمعیت هلال احمر با تأکید بر ضرورت ارائه خدمات با کیفیت خوب و در شرایط مناسب، گفت: باید دقت کرد که ارائه این خدمات با وجود همه خستگی‌ها در طول موسم حج به نوعی ارائه شود که زائران از بهترین و با کیفیت‌ترین خدمت بهره‌مند شوند چراکه تلاش هلال احمر بر این است که خدمات خود را به نحو احسن ارائه کند.

وی با اشاره به حضور ۸۶ هزار و ۵۰۰ زائر و ۵۵۰ کادر درمانی در حج ۹۸،گفت: به ازای هر ۳۰۰ زائر یک پزشک داریم و این عدد قابل قبولی برای ارائه خدمت به زائران است. به علاوه پزشکان امسال از میان داوطلبان با دقت بسیاری انتخاب شده‌اند که امیدواریم جمعیت هلال احمر بتواند در حوزه خدمت به حجاج و تسکین آلام بشری وظایف خود را به خوبی انجام دهد.

پیوندی افزود: هلال احمر وظیفه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به ایرانیان در سایر کشورها را برعهده دارد به علاوه هلال احمر ایران در سطح بین المللی بعد از کشور ژاپن دومین جمعیتی است که در پاسخگویی به حوادث، مورد تأیید فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر است و می‌تواند با هماهنگی، در حوزه ارائه خدمت در حوادث بین المللی وارد شود.

وی گفت: میانگین سنی حجاج در حج ۹۸ بالاست. باید با تلاش بیشتر، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به حجاج را به اوج رساند و ان‌شاءالله بتوانیم همچون سال قبل در کاهش صدمات و تلفات موفق باشیم.

ارسال ۶۰ تن دارو به عربستان برای حج ۹۸

رئیس جمعیت هلال احمر همچنین گفت: داروهای مورد نیاز حجاج نیز تهیه شده و فردا به عربستان ارسال خواهد شد. حجم داروها نیز ۶۰ تن است.

انتهای پیام/

20 / 20 علی اصغر پیوندی حج زائران حج اعزام یک پزشک به‌ ازای هر ۳۰۰ زائر رئیس جمعیت هلال‌احمر ضرورت ارائه خدمات با کیفیت خوب و در شرایط مناسب هلال احمر دارو ارسال ۶۰ تن دارو به عربستان برای حج ۹۸

منبع: ایسکانیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

هزار دادرس هلال احمر در مرحله کشوری هفتمین المپیاد آماده شرکت می کنند

سعید بابائی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا اظهار داشت: در پی برگزاری هفتمین مرحله طرح ملی دادرس (دانش آموز آماده در روزهای سخت) در هشت هزار مدرسه برای بیش از ۳۰۰ هزار دانش آموز پایه هشتم و برگزاری مرحله شهرستانی و استانی هفتمین دوره المپیاد آماده (المپیاد مهارتهای امدادی دادرسان هلال احمر) در سراسر کشور، مرحله کشوری این دوره در دو بخش دختران و پسران و در بخش های پناه گیری و خروج ایمن، حمل مصدوم، حمایت حیاتی پایه (BLS)، کنترل خونریزی، پانسمان و بانداژ، شکستگی و آتل بندی، احیاء قلبی و ریوی (CPR) و اسکان اضطراری (چادر زنی) و اطفاء حریق به میزبانی جمعیت هلال احمر استان مازندران برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: شرکت کنندگان در مرحله کشوری هفتمین المپیاد آماده دانش آموزانی هستند که در مرحله درون مدرسه ای، شهر و شهرستان توانسته اند مرحله به مرحله بالاتر بروند و در نهایت به نمایندگی از استان خودشان این تیم ها به مرحله کشوری رسیده اند که در هفتیمن المپیاد آماده به صورت تیمی و نه فردی به رقابت با یکدیگر می پردازند.

معاون پیش‌دبستانی و دانش‌آموزی سازمان جوانان هلال‌احمر اضافه کرد: البته هدف ما در این المپیاد آماده رقابت نیست بلکه هدف ما آموزش و بالاتر بردن توانمندی این دانش آموزان برای روزهای سخت است؛ چرا که در هنگام بحران ها نخستین افرادی که می توانند به داد خودشان و به داد مردم اطراف برسند همین دانش آموزان و بچه های هستند که تعالیم و آموزش های دادرسان هلال احمر را دیده اند به طور مثال در همین سیل اخیر خوزستان چند تیم از همین دانش آموزان دادرس توانستند در امر اسکان اضطراری (چادر زنی) چندین کمپ اسکان سیل زدگان در کنار سایر نیروهای امدادرسان هلال احمر اردوگاه و کمپ های موقت بر پا کنند یا مثال های متعددی در سراسر کشور داریم که این دانش آموزان با آموزش های ابتدایی که فرا گرفته اند، توانسته اند با اجرای مانور هایم لیخ (پیشگیری از خفگی ناگهانی) و احیاء قلبی و ریوی (CPR) جان افراد را نجات دهند.

بابائی با بیان اینکه هدف ما از برگزاری مرحله کشوری هفتمین المپیاد آماده فقط برگزاری یک مسابقه صرف نیست توضیح داد: ما در اجرا و برگزاری این مسابقات اردو برگزار می کنیم چرا که برای یک دانش آموز شرکت در یک اردو تجربه بی بدیل است و برگزاری یک روز اردوی خوب و درست می تواند حتی در مسیر زندگی یک فرد تاثیر گذار باشد؛ ما در واقع اعتقاد داریم که هر یک از این مسابقات المپیاد آماده یک اردو در کنار یک مسابقه است و هر دو در کنار هم مهم هستند به همین علت یکی از برنامه های اصلی ما در برگزاری المپیادهای آماده مسابقاتی است که منجر به دریافت جام بشردوستی می شود؛ که این جام به بهترین تیمی که توانسته نظم و انظباط بهتری داشته باشد، احترام افراد مختلف را حفظ کرده باشد، مشارکت داوطلبانه ای بیشتری در فعالیت های اردویی داشته باشد و تیمی در خدمت اردو باشد اهدا می شود که هر سال این تیم هم در کنار «رتبه برتر المپیاده آماده» انتخاب می شود که جایزه این تیم از نظر مادی و معنوی هم سنگ رتبه برتر المپیاده آماده است.

طرح ملی دادرس یا مهارت آموزی دانش آموزان در روزهای سخت، هفت سال است که به صورت مستمر در حال برگزاری است.

هدف از برپایی این دوره های آموزشی برای دانش آموزان این بوده است که در هنگام خطر آمادگی لازم را داشته باشند و در وهله ی اول محافظ جان خود باشند و تواناتی نجات جان همکلاسی ها و خانواده هایشان را داشته باشند.
«سازمان جوانان هلال احمر نهادی مردمی و تخصصی در امور جوانان است که با انجام مطالعات راهبردی در زمینه اصول، اهداف و ارزش های نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر، برای ارائه خدمات آموزشی، هدایتی و تربیتی جوانان را جذب، توانمند و در قالب تیم های ورزیده سازماندهی می کند تا بتوانند از طریق انجام فعالیت های خداپسندانه، بشردوستانه، امدادی، عام المنفعه و داوطلبانه با دیگران تعامل و امور خود و جامعه را به شکل موثر اداره و هدایت کنند.»

ایران می‌تواند در منازعه با آمریکا روی "چین" و "روسیه" حساب باز کند؟

۵۰۰ روز در بند و ۶۵۰ صفحه کیفرخواست| مطهری: نهاد تخصصی می‌گوید بازداشتی‌های محیط زیست، جاسوس نیستند| حاکمیت دوگانه باید روزی حل شود| نباید این‌طور باشد که وزارت اطلاعات به مجلس پاسخ‌گو باشد اما سازمان اطلاعات سپاه پاسخ‌گو نباشد

خبری مهم که شاید در صورت انتشار آن میترا استاد زنده می‌ماند!

کلیدواژه: علی اصغر پیوندی حج زائران حج رئیس جمعیت هلال احمر هلال احمر دارو

منبع این خبر، وبسایت www.iscanews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۷۱۷۲۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اجرای طرح ساماندهی داوطلبان هلال احمر استان ایلام
 • اختصاص یک نهم مالیات بر ارزش افزوده برای خرید تجهیزات امدادی هلال احمر
 • تبادلات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و هلال‌احمر آغاز شد
 • نجات کوهنورد گرفتار در کوه دنا توسط بالگرد هلال احمر+عکس
 • کمک افزون بر هفت میلیارد ریالی هلال احمر گیلان در طرح های حمایتی
 • آغاز به کار هشت باشگاه تخصصی اعضا در سازمان جوانان هلال احمر
 • اعزام ۱۶۰۰ زائر سیستان‌وبلوچستانی به سرزمین وحی
 • قرچک صاحب جمعیت هلال احمر می شود
 • مراجعه بیش از ۳۵۰۰ زائر ایرانی به مراکز درمانی هلال احمر در مدینه منوره
 • ۱۰۰۰ بسته معیشتی سیل‌زدگان به هلال‌احمر خوزستان تحویل داده شد
 • سمنان میزبان کارگاه آموزشی جمعیت هلال احمر
 • جمعیت هلال احمر در قرچک مستقر می‌شود
 • ◄ نهمین روز از عملیات حج؛ اعزام 3000 زائر خانه خدا از فرودگاه‎های کشور
 • راه‌اندازی خدمت کار درمانی و گفتاردرمانی در درمانگاه هلال احمر قزوین
 • حضور سفیر صلح جهانی هلال احمر در گلستان
 • اعزام ۴۹ کاروان سلامت هلال احمر به نقاط مختلف خراسان جنوبی
 • داروخانه‌های هلال‌احمر دارای پروانه از وزارت بهداشت هستند/قصدی برای ایجاد داروخانه جدید نداریم
 • رسالت اصلی هلال احمر امداد و نجات در حوادث مختلف است
 • موشن‌گرافی / توزیع پزشک در مناطق محروم، عادلانه‌تر می‌شود؟