رئیس جمهور توسعه گردشگری را از جهت رونق اقتصادی، ایجاد فرصت های جدید اشتغال و افزایش نشاط اجتماعی، دوستی فرهنگ ها و جوامع فوق‌العاده مهم دانست.

به گزارش ایلنا، روحانی در جلسه امروز هیئت دولت که ریاست آن را برعهده داشت، ضمن تأکید بر توسعه گردشگری با استفاده از جاذبه های گردشگری در پیرامون سدها و دریاچه ها، وزارت نیرو و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را مأمور فعال سازی این نوع از گردشگری کرد.

وی همچنین بانک مرکزی را به اعطای تسهیلات لازم به متقاضیان توسعه بوم‌گردی که اشتغالی زود بازده و مبتنی بر ظرفیت های داخلی است، سفارش کرد.

رفع موانع توسعه بوم گردی و تسهیل فرآیندهای آن، از دیگر توصیه‌های رییس جمهور به دستگاه های مسئول بود.

گزارش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درخصوص «گردشگری با رویکرد بوم­گردی»

در ادامه جلسه، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گزارشی درخصوص «گردشگری با رویکرد بوم­گردی» به هیئت وزیران ارایه داد.

این گزارش، به ویژگی‌های مناطق خشک و کم آب کشور و جاذبه­ های گردشگری این مناطق علی­رغم خشکسالی در آنها، ارزش­های بوم­گردی و اکوتوریسم و نیز وضعیت اقامتگاه­های بوم­گردی در مناطق مختلف کشور پرداخته است.

بررسی آمار گردشگری داخلی کشور، نشان دهنده رشد چشمگیر بازدید از مراکز گردشگری و ابنیه و مجموعه­‌های تاریخی است، به گونه­ ای که مجموع آمار بازدید گردشگران از مراکز گردشگری ۱۳۴ میلیون و ۲۳۲ هزار و ۸۲۰ نفر بوده که نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته ۲۴ درصد رشد داشته است.

حضور در شهرهای کوچک و مناطق روستایی کشور و تجربه اقامت در سکونتگاه­‌های بومی، تجربه جدیدی است که امروزه در بین نسل جدید ایرانیان، رو به فزونی است.

تصویب سه لایحه در خصوص موافقتنامه همکاری امنیت در دریای خزر

هیئت وزیران سه پروتکل الحاقی قانون موافقتنامه همکاری امنیت در دریای خزر با موضوعات همکاری و تعامل میان مراجع مرزبانی، مبارزه با جرایم سازمان یافته و مبارزه با تروریسم در دریای خزر را در قالب لوایح مجزا به تصویب رسانید.

گفتنی است، قانون موافقتنامه مربوط به همکاری در زمینه امنیت در دریای خزر در سال ۱۳۹۳ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است.

با تصویب این پروتکل‌های الحاقی به موافقتنامه همکاری امنیت در دریای خزر، اجازه مبادله اسناد آن داده شد.

تعیین نماینده و اعلام نظر دولت درخصوص تعدادی از طرح ‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی

دولت در ادامه، ضمن اعلام نظر در خصوص تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان خود را برای پیگیری این موضوعات تعیین کرد.

منبع: بیتوته

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

بیانیه بیش از 40 تشکل دانشجویی سراسر کشور در واکنش به لایحه جامع تامین امنیت زنان

بسم الله الرحمن الرحیم

اخبار سیاسی - زنان نیمی از جمعیت بشر را تشکیل می دهند. نقش این نیم، حساسترین، ظریفترین، ماندگارترین و موثرترین نقش ها در حرکت تاریخ انسان و در مسیر بشریت به سوی کمال است.(بیانات رهبری در سالروز ولادت حضرت زهرا 5/5/84)

سال ها از عصر جاهلیت اعراب می گذرد. اگر چه دیگر خبری از زنده به گور کردن جسم زن نیست؛ اما هم چنان زن در حصار جاهلیت مدرن محبوس است. جاهلیتی که به جای جسم او، روح و روانش را زنده به گور می‌کند و با شعار پیشرفت زنان، آنان را به استثمار می‌کشاند.

به سادگی می‌توان ردپای چنین جاهلیتی را در طرح‌ها و قوانین مبتنی بر ارزش های غرب یافت. از جمله می‌توان به لایحه تدوین شده توسط معاونت امور زنان ریاست جمهوری، با عنوان «لایحه جامع تامین امنیت زنان» اشاره نمود. این لایحه ۵۱ ماده دارد و خشونت علیه زنان را در ۵ بعد جسمانی، روانی-عاطفی، جنسی، اقتصادی و اجتماعی تعریف کرده است.

اگر چه طراحان آن هدف و دغدغه خود را تاکید رهبری بر حفظ امنیت زنان جامعه می دانند؛ اما با اندکی کنکاش در محتوای این لایحه می‌توان به تناقض میان مواد لایحه و منویات رهبر انقلاب رسید. چرا که تاکید اسلام و رهبری بر حفظ بنیان خانواده با تاکید برنقش سرپرستی مرد و مادری زن است اما برای حق مدیریت مرد حدود مشخص شده و قانون اساسی نیز در صورت ظلم مرد برای او مجازات تعیین کرده است. همچنین طبق ماده ۱۱۳۰ قانون مدنی درصورتی که رفتار مرد سبب عسر و حرج شود، زن حق طلاق دارد و یا اگر خشونت موجب ضرب و جرح گردد برای مجرم دیه و قصاص در نظر گرفته شده است. اما این لایحه با سلب سرپرستی چارچوب‌مند از مرد و بخشیدن آن به هیئات کارشناسی‌ و سمن ها، ثبات خانواده را مورد تهدید قرار می‌دهد.

هیئات و شوراهایی که از اختیارات وسیعی در زمینه بازرسی و تشکیل پرونده برخوردار هستند و قاضی برای صدور حکم ملزم به جلب نظر آنان است که این امر سبب سلب استقلال قاضی و بی نظمی در صدور آراء مراجع می‌گردد.

از دیگر موارد نقصان لایحه مذکور می توان به بهره‌گیری از اصطلاحات مبهم، چندپهلو و پردامنه از قبیل؛ (خشونت، حق آزادی، اغفال و...) اشاره نمود این در حالی است که استفاده از کلمات و اصطلاحات صریح با حدود روشن و آشکار از ضرورت‌های حقوق جزا و جرم انگاری است.

هم‌چنین رخداد جرم انگاری وسیع در این لایحه، مخالف اسناد بالا‌دستی نظام و سیاست‌های کلی قضایی ابلاغ شده توسط رهبری است. در بند ۲سیاست های کلی به کاهش مجازات زندان و حبس اشاره شده است و به عدالت ترمیمی تاکید دارد. اما لایحه جامع تامین امنیت زنان در مقابل هرگونه جرم، اشد مجازات از قبیل حبس و جریمه مالی را برای مجرم درنظر گرفته است. آن هم بدون توجه به مصلحت زیان‌دیده و تبعات جرم‌انگاری بی‌دلیل،که سبب ورود زود هنگام حقوق کیفری به کانون خانواده و فروپاشی آن می شود که خود می تواند مشکلات روحی، اجتماعی و اقتصادی فراوانی برای زن به همراه داشته باشد.

بی شک طراحان این لایحه باید درنظر می‌گرفتند زندگی میدان جنگ نیست که با حقوقی کردن نگاه زوجین، روز به روز بر تنش میان آنان بیافزاییم. باید می‌دانستند که خانواده با اتکا به گذشت است که کانون آرامش می‌گردد. حال پس از مطرح نمودن اندکی از دریای تناقضات این لایحه، باید به مسئولین یادآوری نمود خشونت پنداشتن لزوم رعایت حجاب و ازدواج زیر ۱۸ سال -که هر دو ریشه در دین دارد - به منزله کتمان و مقابله با دستورات الهی است .

این لایحه از منظر قانون اساسی نیز ایراداتی دارد چرا که نظارت بر اجرای آن را به شورای هماهنگی واگذارنموده است، در حالی که طبق قوانین نظارت بر عملکرد محاکم و دادسراها، بر عهده قوه قضاییه است، نه هیئت اجرایی به نام شورای هماهنگی!

اگر به دنبال تامین امنیت هستید و با این هدف والدین را از هرگونه دخالت منع می‌کنید پس چگونه خود مرزها و خط قرمز‌ها را زیر پا گذاشته و حریم خانواده را می‌شکنید؟

به راستی معیار و مبنای شما برای بروز آسیب چیست؟ به راستی کجای دنیا والدینی را که برای حفظ امنیت فرزندش او را از رفتار پر خطر منع می کنند، مجرم می شناسند؟

در حالی که رهبری در سومین نشست اندیشه های راهبردی با موضوع زن و خانواده، بر رفع ظلم و ستم علیه زنان تاکید کرده‌اند؛ اصطلاح خشونت را با مفاهیم خاص از غرب و اسناد بین‌المللی وارد فضای گفتمانی کشور کرده‌اید.

چنین لایحه ای خود نوعی خشونت است، زیرا ظلم و ستم های حقیقی به زن مانند: استفاده ابزاری از زنان در جامعه، ساعت کاری بالای آنان، عدم وجود زمینه مناسب برای فرزند‌آوری و فعالیت‌ اجتماعی مادران و بالارفتن سن ازدواج دختران، را نادیده گرفته اید! به راستی شما مدافع کدام یک از حقوق زنان هستید؟

در پایان از رئیس قوه قضاییه، حجة الاسلام والمسلمین رئیسی، انتظار داریم با کوتاه کردن دست نفوذ غرب و دست‌نشانده‌های آنان در جهت تکریم زن و حفظ کانون خانواده قدم بردارند.

ما نیز توفیقات روز افزون ایشان را از خداوند منان مسئلت می نماییم.

والسلام

 

معاونت فرهنگی بسیج دانشجویی دانشکده محیط زیست کرج بسیج دانشجویی پردیس امیرکبیر دانشگاه فرهنگیان ناحیه علم و اقتصاد بسیج دانشجویی قرارگاه شهید احمدی روشن البرز بسیج دانشجویی دانشگاه ارومیه بسیج دانشجویی دانشکده فنی وحرفه ای دختران خراسان شمالی بجنورد (انقلاب اسلامی) حوزه شهید تهرانی مقدم بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان خراسان شمالی بجنورد بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور قزوین بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین بسیج دانشجویی دانشگاه فنی مهندسی بویین زهرا بسیج دانشجویی دانشگاه فنی بقیة‌الله قزوین بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان یاسوج بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اراک بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد ارومیه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان ارومیه بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی نازلو ارومیه بسیج دانشجویی دانشگاه آذرآبادگان ارومیه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی همدان بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور همدان بسیج دانشجویی پردیس فاطمة الزهرا یزد بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اصفهان بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان شهید باهنر همدان تشکل یوسف زهرا دانشگاه آزاد فلاورجان بسیج دانشجویی دانشگاه جامع کاشان بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان همدان انجمن اسلامی مستقل دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران انجمن اسلامی مستقل دانشکده دانشکده علوم اجتماعی علامه طباطبایی بسیج دانشجویی دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران بسیج دانشجویی دانشکده جغرافیا دانشگاه تهران بسیج دانشجویی دانشگاه پیام‌نور تفت بسیج دانشجویی علوم پزشکی یزد بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بسیج دانشجویی دانشگاه بوعلی سینا همدان بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بجنورد قرارگاه مطالبه گری شهید احمدی روشن قزوین بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران آموزشکده فنی حرفه ای قدسیه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان ساری بسیج دانشجویی موسسه غیر انتفاعی هدف

 

 

 

ایران می‌تواند در منازعه با آمریکا روی "چین" و "روسیه" حساب باز کند؟

۵۰۰ روز در بند و ۶۵۰ صفحه کیفرخواست| مطهری: نهاد تخصصی می‌گوید بازداشتی‌های محیط زیست، جاسوس نیستند| حاکمیت دوگانه باید روزی حل شود| نباید این‌طور باشد که وزارت اطلاعات به مجلس پاسخ‌گو باشد اما سازمان اطلاعات سپاه پاسخ‌گو نباشد

خبری مهم که شاید در صورت انتشار آن میترا استاد زنده می‌ماند!

منبع این خبر، وبسایت beytoote.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۸۳۸۰۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • انتقال آب خزر به فلات مرکزی چقدر آب می‌خورد؟
 • بوم‌گردی در نهالستان گل و گیاه، شگرد کارآفرین خوزستانی برای اشتغالزایی و جذب گردشگر
 • «آوای بوم و برگ» در گالری جاوید برپا می‌شود
 • ارائه توانمندی های دانشگاه در نمایشگاه فناوری های نوین کشورهای حوزه دریای خزر
 • گلستان مجهز به سکوی هواشناسی دریایی شد
 • اجرای طرح انتقال آب دریای خزر رشد و توسعه را رقم می زند
 • کسانی که زندگی ماشینی آن‌ها را خسته کرده بخوانند
 • تبدیل دریاچه اوان در قزوین به مقصد گردشگری طراز اول
 • بوم گردی از ظرفیت‌های گردشگری خلجستان قم است
 • راهکار صاحبنظر روس برای بی اثر کردن تحریم های آمریکا از طریق خزر
 • چاره‌ای جز استفاده از منابع آبی نامتعارف در استان سمنان نیست
 • نخستین سکوی هواشناسی دریایی خزر در گلستان راه‎‌اندازی شد
 • اظهارنظر استاندار درباره هزینه انتقال آب دریای خزر به سمنان
 • تاسیس اقامتگاه های بومگردی در شهرهای کم جمعیت در اولویت است
 • تصویب لایحه مؤاخذه عاملان قتل خاشقچی در مجلس نمایندگان آمریکا
 • پیشنهاد تغییر نام استان گلستان به نام باستانی اش «هیرکان»
 • تصویب کلیات لایحه کمک به ساماندهی پسماندهای عادی با مشارکت بخش غیردولتی
 • انجمن اقامتگاه‌های بوم‌گردی خراسان جنوبی راه‌اندازی شد
 • انجمن حرفه‌ای اقامتگاه‌های بوم‌گردی خراسان جنوبی راه‌اندازی شد