به گزارش خبرنگار مهر، هفته سوم رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال در گروه ایران به میزبانی ارومیه برگزار شد و تیم ملی با ۳ پیروزی شیرین و ارزشمند از این شهر خداحافظی کرد. سالن ۶۰۰۰ هزار نفری غدیر میزبان ۳ روزه یاران ایگور کولاکوویچ و رقیبان بود.

* استقبال بی نظیر مردم ارومیه
مردمان خونگرم و میهمان نواز ارومیه میزبانان خوبی برای ملی پوشان بودند و حتی لحظه‌ای دست از حمایت بازیکنان برابر حریفان برنداشتند. مردمانی که از ساعت‌ها قبل از آغاز بازی در سالن غدیر حاضر و یک صدا با شور و حرارت و سر دادن شعار به حمایت از تیم ملی پرداختند و آنهایی که موفق به خرید بلیت و ورود به ورزشگاه نشده بودند در پارک‌ها به صورت جمعی به تماشای مسابقات پرداختند.

* درسی که به کوبیاک داده شد
حضور چند هزار نفری تماشاگران با پرچم و شال های مخصوص در سالن بازی‌ها، رنگ و لعاب خاصی به رقابت‌ها داده بود. تماشاگرانی که ذره‌ای به رقبا بی احترامی نکردند تا بازیکنان جوان لهستان پیام آور میهمان نوازی مردم ایران به کوبیاک باشند. کوبیاکی که هر بار در ایران و در مقابل تیم ملی قرار می‌گرفت، بازی را با جنگ روانی به حاشیه برده بود اما این بار در غیاب او هیچ جنگ لفظی و درگیری زیر تور میان دو تیم ایران و لهستان رخ نداد. کوبیاکی که مصاحبه‌ای تند علیه ملت ایران انجام داده بود و علی رغم اعلام فدراسیون جهانی برای عذرخواهی از مردم ایران قبل از بازی با لهستان از انجام آن امتناع کرد. مردم ارومیه در سالن غدیر به بهترین شیوه از هم تیمی‌های کوبیاک پذیرایی کردند هرچند سرمربی این تیم صحبت‌های متناقضی درباره ایران مطرح کرد.

* صحبت‌های متناقض هینن
هینن پیش از بازی برابر ایران در نشست خبری ابتدای هفته سوم از میهمان نوازی مردم ارومیه سخن گفت و بیان کرد: در دو روز حضور در ارومیه در سراسر شهر پیاده روی کردم و همه مردم در شهر به من خوش‌آمد می‌گفتند، خیلی خوب است که مردم والیبال را دوست دارند.

اما هینن پس از شکست برابر ایران در نشست خبری اعلام کرد: بعد از بازی با ایران هواداران با مشت به اتوبوس ما کوبیدند و بازیکنان ما خیلی ترسیدند که این موضوع برای من اصلاً مورد قبول نیست. من به این فکر می‌کنم که اگر لهستان مقابل ایران پیروز می‌شد چه اتفاقی پیش می‌آمد و این مهم است! هتل هم کار خود را به خوبی انجام می‌دهد اما اگر نمی‌توانند امنیت بازیکنان را فراهم کنند، برای من این سوال به وجود می‌آید که آیا باز هم به ایران و به این شهر برگردم یا خیر!

* تأثیر نیروهای امنیتی و کنترل شرایط
صحبت‌های متناقض این سرمربی شاید به دلیل خشم باختن در مقابل ایران بود چرا که نمی‌شود مردم یک شهر به فاصله چند روز آن هم زمانی که تیم ملی موفق به پیروزی شده است بخواهند تیم حریف را آزار دهند. البته نباید از این نکته غافل ماند که نیروهای امنیتی می‌توانستند مانع بروز چنین اتفاقات تلخی شوند. به هر حال برخی هواداران در سراسر دنیا ممکن است واکنش و رفتارهایی از خود بروز دهند که در شأن نام مردم یک شهر و کشور نباشد. همانطور که اتفاقات تلخی برای ملی پوشان خودمان نیز در شب پیروزی مقابل کانادا رخ داد. مردم از روی ابراز علاقه به سمت بازیکنان خود رفتند و ناخواسته باعث بروز آسیب دیدگی شدند. اگر نیروهای امنیتی همانند سایر کشورها به درستی وظیفه خود را انجام می‌دادند قطعاً شاهد رخ دادن چنین اتفاقات تلخی نبودیم.

* تشویق رقبا
ارومیه برای نخستین بار میزبان لیگ جهانی والیبال بود و نقطه قوت و برگ برنده این شهر مردمان ساده، بی آلایش و دوست داشتنی بود که از جان و دل به حمایت تیم ملی پرداختند، مردمانی که جو فوق العاده ای در سالن غدیر ایجاد کردند و نه تنها ذره بی احترامی به حریفان انجام ندادند بلکه رقیبان را نیز تشویق کردند.

* پذیرش نقدها برای گام رو به جلو
برگزاری این میزبانی کم و کاستی‌هایی نیز داشت که امید می‌رود مسئولان مربوطه با تجزیه و تحلیل و قبول نقد منتقدان در صدده بهبود شرایط بر آیند تا این شهر با وجود چنین مردمان خونگرم که بدون شک برگ برنده میزبانی بودند، بتواند در آینده میزبان رویدادهای مهم‌تری باشند. در میان کاستی‌های موجود در نحوه برگزاری مسابقات از جمله در نظر گرفتن سالنی با ظرفیت بیش‌تر، توجه به سرویس‌های بهداشتی، به کارگیری نیروی متخصص در اجرای برخی آیتم‌ها از جمله ترجمه، تهویه مناسب سالن، جایگاه مناسب خبرنگاران و عکاسان، رعایت قوانین فدراسیون جهانی (ورود بوق و شیپور به سالن)، تأمین امنیت بازیکنان تیم‌ها و مدیریت صحیح بلیت فروشی، حضور پرشور مردم ارومیه در سالن آبروی میزبانی ایران در این مسابقات بود.

* حضور بانوان
حضور بانوان تماشاگر در سالن غدیر از دیگر نکات مثبت در سالن غدیر بود که گزینشی در کار نبود و بانوان به راحتی وارد سالن شدند و به حمایت از تیم ملی پرداختند هر چند ظرفیت در نظر گرفته شده برای بانوان با توجه به تقاضای حضور اندک بود اما گام خوبی برای حضور بانوان بود.

خروج میزبانی از تهران و برگزاری آن در شهرستان‌ها می‌تواند به رونق این شهرها کمک کند البته اگر با استفاده از تجربیات به دست آمده از این رویداد در جهت پیشرفت و بهبود گام برداشته شود.

کد خبر 4642667 ساناز سلیمان آبادی

منبع: مهر

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

تاج: بدون رعایت 3 شرط لیگ برگزار نشود بهتر است

مهدی تاج در خصوص قرعه‌ای که نصیب ایران در راه مقدماتی جام‌جهانی 2020 شده و همچنین مسائل مختلف صحبت‌های زیر را انجام داد:

ابتدا در مورد قرعه‌کشی صحبت کنید...

اخبار ورزشی_ برداشت خود من این است که قرعه‌کشی خوبی صورت گرفت و گروه سخت‌تر و آسان‌تر از ما هم است. به هر جهت ما تیم اول آسیا هستیم و به عنوان تیم قهرمان همه کار انجام خواهیم داد. تیمی که بهترین تیم آسیا است باید آمادگی همه چیز را داشته باشد و ان‌شاءالله خیلی با قدرت و اقتدار در مسابقات ظاهر خواهیم شد. باید شرایطی داشته باشیم که ان‌شاءالله نتایج خوبی گرفته و برای سومین بار راهی جام جهانی شویم. سرمربی تیم ملی هم باید این گروه را طراحی کند ما هم باید بازی‌های تدارکاتی داشته باشیم و از حالا بر اساس گروهی که نصیب‌مان شده برنامه‌ریزی کنیم. احساس می‌کنم باید بازی‌های تدارکاتی بیشتری فراهم کنیم. 

شما به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال در این مراسم شرکت کردید یا به عنوان نایب رئیس AFC؟

از ابتدا بنا بود من در این جلسه باشم ولی به هر حال ما ایران هستیم و ضمن آنکه من نایب رئیس AFC هستم نماینده ایران هستم و به ایرانی بودنم نیز افتخار می‌کنم. 

آیا برنامه‌ای است که کرسی‌های بیشتری نصیب ایران شود؟

ما امیدواریم که این اتفاق بیفتد ما کرسی‌های زیادی در AFC داریم و ان‌شاءالله آنها را افزایش هم خواهیم داد.

حتماً می‌دانید که پروپیچ بازیکن سابق استقلال از این باشگاه شکایت کرده و امیرحسین فتحی شب گذشته مدعی شد که خود باشگاه استقلال با فیفا ارتباط‌هایی گرفته است.

تا آنجایی که خودم اطلاع دارم فتحی نزد آمد و فدراسیون فوتبال نامه‌ای برای علی خطیر نوشت و او را به فیفا معرفی کردیم حتی در نامه ذکر کردیم که خطیر به عنوان نماینده باشگاه استقلال از طرف فدراسیون معرفی شده و معاون استقلال هم همان روز عازم سوئیس شد. من حتی بعد از این قضیه حدود 7 روز بعد پیگیر ماجرا شدم که به من گفتند کارها در حال انجام شدن است. فدراسیون تعامل لازم را انجام داده و کاری که باید انجام می‌دادیم صورت گرفته است. حتی تا ‌آنجا که یادم می‌آید ما چند نامه برای باشگاه استقلال به فیفا فرستادیم خود علی خطیر مدعی شد که در سوئیس آشنا دارد و همه را می‌شناسد. حتی به خطیر گفتم اگر پول باشگاه استقلال را آزاد کردند شما دنبال پول فدراسیون هم باشید، بلکه ما از آن طریق هم بتوانیم پول‌مان را وصول کنیم،او هم قول پیگیری داد.

این روزها سردرگمی  اکثر باشگاه‌های لیگ برتری زمان آغاز مسابقات است. شما شفاف بگویید بازی‌ها بالاخره کی انجام می‌شود؟

ما با وزارت ورزش و شورای تأمین چند جلسه برگزار کردیم، سال گذشته در لیگ کشورمان اتفاقات خوبی نیفتاد و واقعیت این است که هر سال این اتفاقات در حال تکرار شدن است. شما دیده‌اید حتی چشم کور شده و سر شکسته و خیلی اتفاقات تلخی رخ داده است. اگر کسی کشته شود چه کسی می‌خواهد پاسخگو باشد؟ هر اتفاقی هم رخ می‌دهد هیچ کس مسئولیت آن را بر عهده نمی‌گیرد. متأسفانه تا هوا بارانی است همه آن پشت قایم می‌شوند اما وقتی آفتابی می‌شوند همه جلو می‌آیند باید روی این مسائل کار کرد. ضمن آنکه این را هم بگویم فیفا و AFC هر بار که با ما جلسه می‌گذارند می‌گویند ما همه چیز را به شما ابلاغ کردیم پس چرا آنها را اجرایی نمی‌کنید؟مطمئن باشید ما را در صورتی که متوجه بشوند الزامات اجرایی نشده محروم می‌کنند. به هر حال امسال بر این باور هستند که مشکلات باید حل شود. تأکید ما هم این بوده که صندلی‌ها شماره‌گذاری شود، دوربین‌ها نصب شود و اگر این اتفاقات انجام نشود اصلاً لیگ برگزار نشود بهتر است. ما چند شرط ساده گذاشتیم بلیت‌ها هم باید به صورت الکترونیک به فروش برسد. واقعاً این شرط‌های ما سه شرط اولیه است. اگر در یک ورزشگاهی 20 هزار جمعیت بیشتر از حد ظرفیت بیایند شما چه کار می‌کنید؟ مگر مردم همین حالا با هواپیما و اتوبوس سفر نمی‌کنند؟ آیا شرکت‌های هواپیمایی و اتوبوس‌رانی بیش از حد ظرفیت بلیت می‌فروشند؟ حتی اتوبوس‌رانی هم امروز بلیت‌هایش را الکترونیکی به فروش می‌رسانند. اینجا هم باید این اتفاقات بیفتد. 

حالا که قرعه‌کشی انجام شده برنامه‌ریزی شما برای تیم ملی فوتبال چیست؟

به هر حال ویلموتس قرعه‌کشی و برنامه‌ها را قطعاً دیده و بر اساس آن باید ببینیم با چه تیم‌هایی بازی می‌کنیم، امروز هم با یکی، دو حریف صحبت کردم شاید زیاد مطرح نباشند ولی جزو تیم‌هایی هستند که به نظرم به درد بازی با تیم ملی ایران می‌خورند. البته تشخیص اولیه این موضوع با سرمربی تیم ملی است. 

 

ایران می‌تواند در منازعه با آمریکا روی "چین" و "روسیه" حساب باز کند؟

۵۰۰ روز در بند و ۶۵۰ صفحه کیفرخواست| مطهری: نهاد تخصصی می‌گوید بازداشتی‌های محیط زیست، جاسوس نیستند| حاکمیت دوگانه باید روزی حل شود| نباید این‌طور باشد که وزارت اطلاعات به مجلس پاسخ‌گو باشد اما سازمان اطلاعات سپاه پاسخ‌گو نباشد

خبری مهم که شاید در صورت انتشار آن میترا استاد زنده می‌ماند!

کلیدواژه: لیگ ملت های والیبال تیم ملی والیبال ایران والیبال ارومیه

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۸۵۶۸۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تیم فوتبال نفت آبادان در خطر از دست دادن میزبانی رقابت های لیگ برتر قرار گرفت
 • تاج: به استقلالی‌ها گفتم طلب‌ ما را هم از فیفا بگیرند/ بدون رعایت 3 شرط لیگ برگزار نشود بهتر است
 • شهرستان بافت، می‌تواند به میزبانی مناسب برای مسابقات یا اردوهای تیم‌های فوتبال تبدیل شود
 • کتاب سرباز سربلند، الگویی برای نسل ها
 • لرستان آمادگی برگزاری رقابت‌ها داخل سالن آسیا را دارد
 • پیشرفت 95 درصدی عملیات احداث بزرگترین سالن کشتی غرب استان تهران/ آغاز عملیات کفپوش گذاری سالن کشتی شهر قدس
 • اگر منفی‌باف شده‌اید، همراه بازیگران «مثبت فکر کن» شوید/ عکس
 • سیاوش مفیدی بازیگر «مثبت فکر کن» شد
 • بازیگران «مثبت فکر کن» تکمیل شدند
 • بافت ظرفیتی مناسب برای میزبانی اردو‌ی تیم‌های فوتبال
 • اتفاقات جدید در بم رخ می‌دهد؟
 • برگزاری بزرگترین رویداد ورزشی دانشجویی کشور به میزبانی گیلان
 • سرانه ورزش دانش‌آموزی اردبیل از متوسط کشوری پائین‌تر است
 • زنان مثبت‌اندیش؛ کودکان باهوش‌
 • نمی‌توانید چرا میزبانی می‌گیرد؛خوش رقصی یا خودنمایی؟
 • مسابقات ۱۲ گانه پهلوانی کشور به میزبانی استان مرکزی برگزار می شود
 • توسعه رشته بسکتبال و شکوفایی استعدادها با برگزاری مسابقات بین‌المللی در استان‌ها/ میزبانی زنجانی‌ها همواره زبانزد بوده است
 • ارومیه| چرا طرح‌ مبارزه با تکدی گری نتیجه نمی‌دهد؟
 • رویکرد اصلی فدراسیون بسکتبال، اعطای میزبانی به استان‌ها است