به گزارش خبرنگار مهر، مجید جوادیان زاده عصر امروز در مراسم رونمایی از پوستر نخستین جشنواره فصلی رسانه‌های استان یزد با اشاره به اینکه جشنواره مطبوعات سال‌ها در یزد مورد غفلت واقع شده بود، اظهار داشت: از گذشته جریان جشنواره در یزد آغاز شده که این اتفاق خوشایندی برای رسانه‌های استان است.

وی با اشاره به برگزاری شکل جدیدی از جشنواره در سال جاری به صورت فصلی و با حضور رسانه‌های استان افزود: امسال رویکرد جشنواره تغییر کرده و به صورت خردتر و تخصصی‌تر برگزار می‌شود.

جوادیان زاده تصریح کرد: به طور قطع با یک جشنواره نمی‌توان همه ذائقه‌ها را پوشش داد بنابراین برگزاری جشنواره‌های مختلف و فصلی می‌تواند جمع بیشتری از اهالی رسانه‌ها را به شرکت در جشنواره و تولید آثار تخصصی و حرفه‌ای ترغیب کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با بیان اینکه موضوع ویژه فصل اول در کنار بحث رونق تولید، نماز و نیایش انتخاب شده است، افزود: امیدواریم شاهد خلق آثار قوی و متنوع با این محوریت باشیم.

وی بیان کرد: در کنار تولیدات فاخر، انتظار داریم جریان آموزش و نقد و نظر و گفتگوهای رسانه ای نیز در استان شکل بگیرد تا بتوانیم در نهایت به یک زبان و یک تخیل مشترک برسیم.

جوادیان زاده اظهار امیدواری کرد: برگزاری این شکل از جشنواره بتواند الگویی برای خانه‌های مطبوعات در سراسر کشور باشد.

به گزارش مهر، در این مراسم که با حضور مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد و جمعی از اهالی رسانه برگزار شد، از پوستر نخستین جشنواره فصلی رسانه‌های استان یزد در خانه مطبوعات رونمایی شد.

کد خبر 4646582

منبع: مهر

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

تحلیل مبلغ از احتمال ایجاد «جریان سوم سیاسی» در انتخابات پیش‌رو

یک فعال سیاسی خاطرشان کرد که ایجاد جریان سوم سیاسی در انتخابات پیش‌رو امکان‌پذیر نیست.

مرتضی مبلغ در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش که آیا امکان بروز و ظهور جریان سومی در انتخابات پیش رو هست یا خیر؟ اظهار کرد: اصولاً جریان سوم یا هر جریان جدیدی که بخواهد شکل بگیرد، با اراده چند نفر یا با دستور و کلیشه شکل نمی‌گیرد،  مطلقاً این طور نیست.

وی ادامه داد: عده‌ای گاهی در آستانه انتخابات از تعبیر نواصولگرایی یا نواصلاح‌طلبی استفاده می‌کنند که به نظر من نگاه سطحی است؛ چرا که شکل‌گیری جریان جدید حتماً نیازمند پشتوانه تاریخی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اعتقادی و ایدئولوژیکی است که به تدریج هم شکل می‌گیرد، نه با اراده چند نفر.

مبلغ در ادامه گفت: عموماً در انتخابات‌ مطرح بوده که در کنار جریان اصلی، جریان فرعی هم مطرح می شده، اما به صحنه آمدن آن‌ها به معنای ایجاد جریان جدید نیست.

وی یاد؟آور شد: در انتخابات‌های گذشته چه در میان اصلاح طلبان و چه در میان اصولگرایان کسانی بودند که با عنوان‌های مختلف لیست‌های انتخاباتی می‌دادند و فعالیت می‌کردند. گاهی بخشی از آنها هم رأی می‌آوردند. در انتخابات آینده نیز همانند گذشته به طور طبیعی جریانات و لیست‌هایی ممکن است خود را مطرح کنند، اما فعالیت آن‌ها صرفاً انتخاباتی‌ است و به معنای بروز و ظهور یک جریان سوم نیست.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در واکنش به این پرسش که آیا شعار " اصلاح‌طلب، اصولگرا؛ دیگه تمومه ماجرا" به انتخابات پیش رو می‌رسد، اظهار کرد: جامعه ما، شرایط سیال، پویا و متحولی دارد. در دی ماه نودوشش که این شعار مطرح شد، شعار فراگیری نبود، تعداد معدودی این شعار را دادند اما جریان برانداز بطور گسترده به این شعار دامن زدند و تندروهای داخلی هم با رفتار و گفتار خود عملا به آنان کمک کردند؛ چرا که آنها دنبال این بودند که مردم را از سیاست و اصلاح ناامید کنند، اما این طور نیست که با یک شعار مقطعی جناح‌های سیاسی از صحنه خارج شوند.

وی ادامه داد: فارغ از این جریانات باید ب دانیم، افکار عمومی فراز و نشیب دارد. این مردم در شرایط سازنده، رونق و امید به زندگی ونشاط و پویایی، در انتخابات‌ها فعال می‌شوند و کنش‌های سیاسی و احزاب و جناح‌ها نیز به پیروی از آن‌ها فعال‌تر و سازنده‌تر خواهد بود. در مقابل، همین مردم به دلیل شرایط عکس به سرخوردگی و انفعال دچار می‌شوند و این ناامیدی و یاس تأثیر منفی بر انتخابات می‌گذارند.

مبلغ خاطرنشان کرد: در واقع کنش و واکنش مردم در انتخابات به تحولات مختلف جامعه باز می‌گردد. به همین دلیل فکر می‌کنم هیچ چیزی مهم‌تر از این مسئله نیست که تحولات و تغییرات سازنده ای در برخی راهبردها و سیاست های کشور ایجاد شود تا اعتماد عمومی که یک سرمایه اجتماعی است بازسازی شود.

وی ابراز عقیده کرد: بازسازی سرمایه‌های اجتماعی مستلزم این است که حاکمیت تحولاتی را رقم بزند تا منجر به گشایش در عرصه های مختلف اقتصادی، سیاسی و اجتماعی شود. مردم باید باور کنند که اصلاحات جدی در کشور صورت می‌گیرد. باید رویکردها و سیاستهای حذفی، تبعیض‌آمیز، انقباضی، تنگ نظرانه کنار گذاشته شود و هر دستگاه و نهاد رسمی در جایگاه قانونی خود قرار گیرد و فرایند همدلانه و آشتی جویانه با مردم ومطالبات آنان شکل بگیرد؛ اگر چنین اتفاقاتی بیفتد قطعاً اعتماد و نشاط مردم بازسازی می‌شود و بسیاری از مشکلات فعلی در کشور رو به کاستی و حل شدن خواهد گذاشت.

مبلغ گفت: این موضوع وظیفه کل حاکمیت و جریان‌های سیاسی است که در  برخی راهبردها وسیاستهای نادرست و ناکارآمد خود تجدیدنظر کنند. خدای نکرده اگر غیر این باشد با توجه به مشکلات عدیده داخلی و خارجی با مشکلات جدی‌تری روبه‌رو می‌شویم. در زمان کاهش امید اجتماعی فضا برای رشد جریانات تندرو در داخل و خارج از کشور فراهم می‌شود.

وی در همین راستا گفت: از یک طرف تندروها فقط به دنبال منافع شخصی و گروهی هستند و در این راه منافع ملی را قربانی منافع نامشروع خود می‌کنند و معتقدند که پیروزی آنان با قهر مردم با صندوق رأی حاصل می شود. از طرف دیگر راهبرد اصلی ترامپ و تیمی که اطرافش هستند این است که با تحریم ها و تشدید آن مردم را با مشکلات جدی و نارضایتی های گسترده روبه‌رو کنند تا سر به شورش بگذارند. اگر گشایش‌هایی که به آن اشاره شد اتفاق بیفتد اهداف و منویات خطرناک این دو گروه خنثی می‌شود.

وی یادآور شد: اکنون هیچ‌چیز مهم‌تر از آن نیست که حاکمیت و کل جریان‌ها با تجدید نظر در سیاست‌ها و ایجاد گشایش‌ها و رویکرد آشتی‌جویانه با مردم و توجه ویژه به خواست‌های آنان، شرایطی را رقم بزنند که مردم تغییرات سازنده را باور کنند و با بازتولید سرمایه اجتماعی شراط بالنده تر وامیدبخشی بر کشور حاکم شود. در آن صورت هم مقاومت مردم بیشتر می شود، هم حضور بانشاط و گسترده مردم در انتخابات پیام نا امیدکننده و خنثی کننده ای را به ترامپ و حامیان تحریم‌ها خواهد فرستاد.

این فعال سیاسی در پایان گفت: اگر خدای نکرده در این زمینه تعلل شود و برخوردهای انقباضی و ناصواب تداوم پیدا کند و تندروها میدان دار صحنه باشند و نیروهای دلسوز و اصلاح جو به حاشیه بیشتری کشیده شوند، قطعاً شرایط ناگواری در پیش خواهیم داشت.

انتهای پیام

احمدی‌نژاد خواستار مذاکره ایران با امریکا شد؛ مذاکره درباره مسائل اساسی مهم‌تر از "برجام" است

احمدی‌نژاد خواستار مذاکره ایران با امریکا شد؛ مذاکره درباره مسائل اساسی مهم‌تر از حیات یا مرگ "برجام" است

(تصاویر +16) قتل دختر مشهور اینستاگرامی و انتشار تصاویر خون‌آلودش در اینستاگرام!

کلیدواژه: یزد ارشاد یزد

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۱۳۴۳۱۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مطبوعات و روزنامه های استانی باید به فکر رفع دغدغه های استان باشند
 • شانزدهمین جشنواره «نقد کتاب» تمدید شد
 • توزیع 3 هزارتُن کاغذ تا هفته آینده بین مطبوعات کشور
 • توزیع حدود هزارتن کاغذ بین مطبوعات
 • معرفی ظرفیت روستاهای یزد در قالب جشنواره های تابستانه
 • انفعال دولت، عامل هجمه به سریال گاندو است/سریال گاندو مصداق بارز میهن پرستی بود
 • ارومیه| گرانی کاغذ مطبوعات را تا آستانه ی قیچی شدن برده است/خاک خوری نشریات در دکه‌ها
 • اعلام برگزیدگان نهایی جشنواره نقد داستان کوتاه سال؛ اختتامیه مهرماه در شیراز برگزار می‌شود
 • تقاضای شهردار یزد از هنرمندان برای بیان مشکلات شهری به شکل طنز
 • یزد| جشنواره استند آپ کمدی و نمایش کوتاه طنز خش دلانه ظرفیت ملی شدن دارد
 • خلیل‌زاد: دُور آتی مذاکرات آمریکا با طالبان آغاز می‌شود
 • جوان ۱۷ ساله در آبگیر فصلی همدان غرق شد
 • نخستین جشنواره فرهنگی هنری جامعه پزشکی و نظام پزشکی در یزد برگزار می‌شود
 • کاهش 50 درصدی انتشار مطبوعات استان زنجان
 • جریان‌شناسی مواجهه با فلسفه اسلامی در حوزه‌های علمیه
 • میزان اعتبار طرح‌های فصلی کتاب ۳ برابر شود‌
 • عقب نشینی خفت بار سعودی/ یمن، ضربه‌های فیصله‌دهنده/ آیا ترامپ تغییر می‌کند؟!
 • احتمال ایجاد «جریان سوم سیاسی» در انتخابات
 • معرفی ظرفیت روستا‌های یزد در قالب جشنواره‌های تابستانه