عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: مشخص است که وزارت نیرو درباره پروژه‌های اصفهان رویکرد مشخص و تصمیم قاطعی ندارد، مطلب زیاد بیان می‌شود اما معمولاً نتیجه‌ها مشخص و درست نیست. ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۰ استانها اصفهان نظرات - اخبار استانها -

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم دراصفهاندر مورد جزئیات جلسه با وزیر نیرو اظهار داشت: این جلسه نیز مانند دیگر جلساتی که در زمینهٔ آب برگزار می‌شود تاکنون نتیجه و خروجی مطلوبی را نداشته است.

وی تصریح کرد: وزرای نیرو در این 15 سال گذشته بنایی بر برطرف کردن این موضوع را ندارند به عبارتی یک استراتژی و راهبردی در وزارت نیرو وجود دارد که هیچ‌ کدام از مسائلی که با استان‌های خوزستان، چهارمحال بختیاری، اصفهان و یزد درگیر است حل نشود و به‌نوعی با گذر زمان مسائل را در هر حالتی که هست، آن را نگه‌ می‌دارند.

نماینده مردم برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی افزود: در جلسه‌ای که شب گذشته با وزیر نیرو داشتیم مباحث مهمی از جمله تونل بهشت‌آباد مطرح شد اما متأسفانه صحبت دقیق و شفافی بیان نکردند و به چند ماه آینده منوط شد.

وزیر نیرو: 6.5 میلیون روستایی از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره‌مند هستنددستور وزیر نیرو برای تزریق نقدینگی جامعه به طرح‌های آب‌وبرق/ تا 3 ماه آینده روش‌ها اعلام می‌شوداصفهان| درخواست نماینده اردستان از وزیر نیرو؛ مجوز اختصاص آب به بخش صنعت صادر شود

وی با اشاره به مطرح‌ شدن مسئله سامانه دوم، گفت: مدیرعامل فاضلاب کشور در این خصوص تأکید کردند که این سامانه یک ضرورت قطعی و اجتناب‌ناپذیر است و حتماً باید این پروژه انجام شود اما هیچ اعتبار و یا تصمیم خاصی در مورد سامانه دوم آب‌گرفته نشد.

حاجی دلیگانی افزود: در خصوص سد و تونل سوم نیز مدیر منابع آب کشور در جلسه گزارش دادند که پوشش سیمانی و بتونی تونل تمام‌ شده و این در حالی بود که همان موقع معاون عمرانی استاندار از باقی ماندن 800 متر از این پوشش اذعان داشتند که ناتمام باقی‌مانده است.

شرایط حاد دشت برخوار اصفهان و بلاتکلیف بودن آن

وی با اشاره به موضوع فرورفتگی آب و فرونشست زمین در دشت برخوار، خاطرنشان کرد: مسئولان در جلسه اذعان داشتند که از جمله بدترین و فوق بحرانی‌ترین دشت‌های استان اصفهان دشت برخوار است، اما علی‌رغم جلسات برگزار شده در زمان‌های گذشته هیچ قدمی در این راستا برداشته نشده و تصمیم مشخصی در این خصوص نگرفتند.

نماینده مردم برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی افزود: مشخص است که وزارت نیرو درباره پروژه‌های اصفهان رویکرد مشخص و تصمیم قاطعی ندارد، مطلب زیاد بیان می‌شود اما معمولاً نتیجه‌ها مشخص و درست نیست.

وی یادآور شد: دولت باید با اصفهان صادقانه برخورد کند که تاکنون برخورد شفافی نسبت به مسائل آب اصفهان نداشته است و سناریویی را طراحی کرده‌اند که نماینده‌های استان‌های خوزستان و چهارمحال بختیاری را از نمایندگان استان اصفهان می‌ترسانند و در این اختلاف‌افکنی‌ها به دنبال فرصتی برای خرید زمان هستند.

انتهای پیام/ح

R41346/P/S6,51/CT1

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

مدیریت مصرف برق؛ شرط وازرت نیرو برای استخراج‌کنندگان بیت‌کوین

ایتنا - استخراج ارز مجازی حدود دو ماه است که با گرم شدن هوا و افزایش میزان مصرف برق به یکی از بحث‌های داغ تبدیل شده است؛ به طوری که می‌توان از برخی گفته‌های مسئولان بخش قابل توجهی از افزایش مصرف برق در کشور را بر گردن فعالان این حوزه انداخت.
پرونده استخراج ارز دیجیتال و بیت‌کوین هم‌چنان در هیأت دولت باز بوده و قرار است قانونی یا غیرقانونی بودن آن تعیین و در صورت قانونی بودن، ساز و کار استخراج ارز مجازی در کشور مشخص شود و در این راستا چنانچه قانون استخراج ارز مجازی در ایران شفاف شود، وزارت نیرو باید شرایط را برای این منظور فراهم کند و وظایفی را هم برعهده دارد.

به گزارش ایتنا از ایسنا، استخراج ارز مجازی حدود دو ماه است که با گرم شدن هوا و افزایش میزان مصرف برق به یکی از بحث‌های داغ تبدیل شده است؛ به طوری که می‌توان از برخی گفته‌های مسئولان بخش قابل توجهی از افزایش مصرف برق در کشور را بر گردن فعالان این حوزه انداخت.

موضوعی که استخراج کنندگان ارز مجازی آن را رد کرده و ادعا می‌کنند در ساعات اوج مصرف برق، دستگاه‌های خود را خاموش می‌کنند. آن‌ها همچنان از شفاف نبودن قانون گلایه دارند و می‌گویند در حالی که برخی افراد مانند دبیر شورای عالی فضای مجازی استخراج ارز مجازی را قانونی می‌دانند، برخی دیگر آن را غیرقانونی دانسته و حتی وزارت نیرو اقدام به جمع آوری مزارع ارز مجازی کرده است.

تعرفه بیت کوین‌ها در حال بررسی
در این راستا در حالی که بانک مرکزی در آخرین اظهار نظر خود درباره رمزارزها اعلام کرد فعالیت در این بخش غیرمجاز است و با متعاملان آن برخورد می‌شود. طبق اعلام بانک مرکزی انتشار رمز ارز با پشتوانه ریال، طلا و فلزات گران‌بها و انواع ارز در انحصار بانک مرکزی است، مصطفی رجبی مشهدی- سخنگوی صنعت برق-گفت: هنوز تعرفه استخراج ارز مجازی مشخص نشده است. این موضوع در حال رسیدگی بوده و به زودی تعرفه آن‌ها مشخص می‌شود. تا زمانی هم که تعرفه مشخص شود، در انحصار بانک مرکزی است. البته تعرفه آن در کمیته اقتصادی هیأت دولت که هم بانک مرکزی و هم وزارت نیرو عضو آن هستند، در حال بررسی است و هنوز هیچ چیز به صورت رسمی ابلاغ و جلسات هم هنوز تمام نشده است. هر خبری هم منتشر می‌شود گمانه‌زنی است.

بر اساس اعلام وزارت نیرو، وی همچنین در آخرین اظهار نظر خود اعلام کرد: موضوع بیت‌کوین‌ها به‌زودی در هیئت دولت مطرح و مقررات آن تعیین تکلیف خواهد شد. وزارت نیرو مسئولیت تأمین پایدار برق کشور را بر عهده دارد و اگر مراجع ذی‌صلاح، استخراج ارز دیجیتال را به صورت رسمی تأیید کنند، باید چند اقدام در این زمینه در دستور کار قرار گیرد.

وظایف و شرایط وزارت نیرو
سخنگوی صنعت برق افزود: در ابتدا باید شرایط شبکه را برای میزان مصرف این واحدها مهیا کنیم، اگر مزرعه‌ای قصد تولید بین‌کوین دارد، باید شبکه‌های بالادستی و زیرساخت‌های آن را نیز به طور کامل فراهم کنیم تا برق پایداری داشته باشیم.

وی با تاکید بر این‌که تجهیزات مورد استفاده در این بخش باید استانداردهای لازم را داشته باشند، گفت: تمامی صنعت برق در تلاش است تا پیک تابستان را خوبی سپری کنیم و مردم از رفاه نسبی برخوردار باشند، بنابراین این دسته از مصرف کنندگان اگر جزو مشترکان رسمی صنعت برق شدند، باید مانند سایر صنایع مصرف برق خود را در ساعت اوج پیک کنترل و مدیریت کنند. همانگونه که صنایع با امضای تفاهم‌نامه‌های مدیریت مصرف میزان استفاده برق خود را در ساعت پیک کاهش داده و یا مشترکان بخش کشاورزی در چهار ساعت اوج مصرف چاه‌های کشاورزی خود را خاموش می‌کنند، این واحدها نیز باید در زمان اوج مصرف میزان برق مصرفی خود را کاهش دهند.

بر اساس این گزارش، بر اساس آماری که تا کنون مسئولان وزارت نیرو ارائه کرده‌اند، مصرف برق مراکز تولید بیت‌کوین در کشور حدود ۵۰۰ مگاوات تخمین زده می‌شود. به منظور احداث هر نیروگاه هزار مگاواتی حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری مورد نیاز است بنابراین برای تأمین ۵۰۰ مگاوات برق این مراکز بایستی حدود پنج هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت بگیرد.

تولید هر بیت‌کوین معادل مصرف برق ۲۴ سال یک مشترک خانگی در تهران است، بخش عمده‌ای از دستگاه‌های مورد استفاده این حوزه در ایران بازدهی کمی دارند و هر چه زمان سپری می‌شود مصرف برق آن‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند.

ایران می‌تواند در منازعه با آمریکا روی "چین" و "روسیه" حساب باز کند؟

۵۰۰ روز در بند و ۶۵۰ صفحه کیفرخواست| مطهری: نهاد تخصصی می‌گوید بازداشتی‌های محیط زیست، جاسوس نیستند| حاکمیت دوگانه باید روزی حل شود| نباید این‌طور باشد که وزارت اطلاعات به مجلس پاسخ‌گو باشد اما سازمان اطلاعات سپاه پاسخ‌گو نباشد

خبری مهم که شاید در صورت انتشار آن میترا استاد زنده می‌ماند!

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۱۳۴۳۳۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • وزیر نیرو به کهگیلویه و بویراحمد سفر می کند
 • وزیر نیرو: ساعت کار ادارات تهران تغییر نمی‌کند
 • رویکرد جهادگران در اردو‌های پیش رو به سمت حل مسئله می‌رود / ادامه برگزاری سلسله نشست‌های هم اندیشی
 • لاوروف: رویکرد ضدایرانی آمریکا باعث وضعیت متشنج خاورمیانه است
 • وزارت نیرو در قیمت خرید برق از تولید کنندگان تجدید نظر کند
 • عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس خواستار استیضاح وزیر نیرو شد/جفای وزارت نیرو به مردم سیستان وبلوچستان
 • وعده وزارت نیرو تحقق نیافت/ گروکشی بانک از سیل‌زدگان لرستان
 • فعالیت‌های فرهنگی پایگاه بسیج شهید مطهری دولت آباد برخوار
 • طرح تابستانه پایگاه بسیج 14معصوم (ع) اسلام آباد برخوار برگزار می‌شود
 • همایش ستارگان زینبی در خورزوق برخوار برگزار شد
 • اولین جشنواره پایان‌نامه‌های برتر حوزه روان‌شناسی با رویکرد دینی
 • اخبار مجلس/مطرح شدن ۴ سؤال از وزیر نیرو در کمیسیون انرژی
 • وزیر نیرو در کمیسیون انرژی به سوالات نمایندگان خوزستان پاسخ داد
 • ارجاع سوال از وزیر نیرو به جلسه علنی مجلس
 • هنوز وزارت نیرو باور ندارد که اصفهان با کمبود آب روبه رو است
 • شروط وزارت نیرو برای فعالان بیت‌کوین
 • انتخاب ۵۲ مدیر ارشد وزارت نیرو با فراخوان عمومی/سفارش نمی‌پذیرم
 • پاسخ وزير نيرو به هشتگ #فرزندت_كجاست؟ +فیلم
 • برنامه‌ریزی شهری؛ از تئوری تا عمل