وزیر علوم با بيان اينكه قراردادهای بزرگی برای رفع مشکلات منعقد شده و در حال انجام است گفت: باید وضعیت موجود و تحریم‌ها را زمينه‌ای برای آشتی بین صنعت، تولید و علم قرار داد.به گزارش بلاغ،منصور غلامی ظهر امروز در اختتامیه گردهمایی روسای جهاد دانشگاهی کشور با بیان اینکه جهاد دانشگاهی استان از ابتدا در کنار کارهای فرهنگی خدمات پزشکی را نیز مد نظر قرار داده است اظهار کرد: جهاد دانشگاهی همدان ظرفیت بسیاری داشت اما با تأخیر از این ظرفیت‌ها استفاده شد، البته از زمانی که به توان خود متکی شد توفیقات خوبی در این حوزه کسب شده است.

وی با بیان اینکه طی این دوره هر زمان حال و وضعیت مالی خوبی داشتیم جهاد دانشگاهی را تحویل نگرفتیم گفت: اینکه به سمت مردم، محققان، دانشمندان و جامعه علمی برویم خوب و مستمراً لازم است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تأکید بر اینکه جنس دانشگاهیان خاص است افزود: دانشگاهیان خوشحال می‌شوند از آنها خواسته شود کار کنند بنابراین باید وضعیت موجود و تحریم‌ها را زمینه‌ای برای آشتی بین صنعت، تولید و علم قرار داد.

وی خواستار شناسایی ظرفیت‌ها در حوزه‌های مختلف علمی و دانشگاهی شد و افزود: باید شناسایی ظرفیت‌ها و استفاده از این ظرفیت‌ها در عرصه علم، تولید و صنعت مستمر باشد و با رفع تنگناها این مسیر تغییر نکند.

غلامی با اشاره به انجام کارهای بزرگ در مراکز علمی، تولیدی و صنعتی تصریح کرد: قراردادهای بزرگی برای رفع مشکلات منعقد شده و در حال انجام است؛ هر جا مشتری پای کار علمی و دانشگاهی بوده موفق شده است.

وی به سفارش کارهایی از سوی وزارت دفاع به مراکز علمی اشاره کرد و ادامه داد: اعتبار انجام این کار نیز به صورت 50 – 50 توسط دانشگاه‌ها پرداخت شده است؛ امیدواریم اینگونه درخواست‌ها برای مراکز علمی، پژوهشی و دانشگاهی مستمر باشد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: عنایت رهبر معظم انقلاب به رشد علمی وظیفه مضاعفی را برای دانشگاه‌ها ایجاد کرده است؛ انتظار اثرگذاری رشد علم در جامعه نیز در کارهای مشترک و تحقیق برای فناوری‌های جدید به خوبی انجام می‌شود و برای حصول نتیجه باید با گستردگی بیشتری پیش برویم.

جهاد دانشگاهی به فکر سود و منفعت نیست و تلاش جهادگرانه دارند

وی خواستار توجه بیش از پیش به جهاد دانشگاهی شد و گفت: این مجموعه به فکر سود و منفعت نیست و تلاش جهادگرانه دارد و کار را برای مردم انجام می‌دهد؛ جهاد در هر عرصه‌ای لازم باشد تعریف می‌شود.

غلامی در ادامه با اشاره به فرارسیدن سالگرد شهادت شهیدچمران، اظهار کرد: شهید چمران نمونه بارز استاد، محقق و دانشمند جهادی است و قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نگاه به جایگاه دنیوی نداشت و معامله خوبی با خدا کرد.

وی با اشاره به اقدام دکتر شریعتی در برانگیختن جوانان به ویژه قشر دانشجو و دانشگاهی در توجه به ظرفیت‌ها، یادآور شد: وظیفه دانشگاهیان به کار گرفتن دانش و علم برای ارتقای جامعه و ناامید کردن دشمنان است.

رئیس جهاد دانشگاهی همدان نیز بیان کرد: ایجاد ساختمان جدید جهاد دانشگاهی در سال 94 آغاز شد؛ در این زمینه اهداف و آرمان ما بلند اما اعتبارات کم بود.

اکبر اسدی با بیان اینکه از درآمدهای داخلی و با روحیه جهادی کار در این خصوص را شروع کردیم، افزود: تمام مواد به کار رفته در ساخت این ساختمان از معادن داخلی و به صورت امانی تهیه شده است.

وی با اشاره به ساخت ساختمان جهاد دانشگاهی طی دو سال، تصریح کرد: از منابع استانی و دولتی در این پروژه بهره‌مند نشدیم تا زمانی که پیشرفت کار منجر به ایمان مسوولان انجام این پروژه شد؛ استاندار نیز 2 میلیارد تومان برای این پروژه در نظر گرفت.

رئیس جهاد دانشگاهی همدان ادامه داد: البته پروژه هنوز به طور صد درصد آماده نشده اما همین میزان پیشرفت در کار نیز نشانگر روحیه و تفکر جهادی است.

وی با اشاره به بهره‌برداری از «مرکز جامع زنان و درمان ناباروری» جهاد دانشگاهی طی دو تا سه ماه آینده در صورت تجهیز این مرکز، خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از این مجموعه برکاتی را در استان شاهد خواهیم بود که از جمله آن با توجه به عدم وجود چنین مرکزی در غرب کشور و بهره‌مندی استان از این مجموعه است.

اسدی با بیان اینکه با ایجاد این مرکز اشتغال خوب دانش‌بنیان به وجود می‌آید، گفت: وجه تمایز این مرکز با سایر مراکز مشابه تعرفه‌های نیمه دولتی است.

منبع: بلاغ مازندران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

دانشگاه‌ها امروزه مولد کسب و کار نیستند

سرپرست مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی قم، با اشاره به اینکه دانشگاه باید دانشجوی با مهارت و توانمند تربیت کند، تاکید کرد: برخی فرایندهای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی نیازمند اصلاح و بازنگری است، چراکه متاسفانه دانشگاه ها امروزه مولد کسب و کار نیستند.

سیده شبنم فاطمی در گفت و گو با ایسنا، در رابطه با نقش دانشگاه در جامعه عنوان کرد: دانشگاه باید خالق حرکت های مهم و تاثیر گذار در یک جامعه باشد و در واقع به سمت بهینه سازی پیش رفته و در ابعادی که یک جامعه از آن رنج می برد و مشکل دارد، توانایی ارائه راهکار و حل مسئله داشته باشد.

وی افزود: نهادی به عنوان دانشگاه، باید به دانشجو شخصیت دهد، به این معنا که فرایندها و نظامات دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی باید به سمتی رود که دانشجویی که از آن فارغ التحصیل می شود، فردی باشد که بتواند در جامعه کارایی داشته باشد.

سرپرست مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی واحد استان قم، گفت: یکی از اهداف مهم دانشگاه علمی کاربردی قم، باتوجه به سیاست هایی که در آن تعریف شده است، حساسیت نسبت به اشتغال، تلاش در رفع موانع تولید و ایجاد پویایی و تحرک در جامعه است.

لزوم تربیت دانشجوی توانمند برای ورود به فضای کسب و کار

فاطمی با اشاره به اینکه دانشگاه باید دانشجوی با مهارت تربیت کند، تاکید کرد: برخی فرایندهای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی نیازمند اصلاح و بازنگری است، چراکه متاسفانه دانشگاه ها امروزه مولد کسب و کار نیستند.

وی اظهار کرد: اولین گامی که دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی قم در این راستا برداشته است، به کارگیری تیم اساتید توانمند است، ایجاد بسترهای لازم برای به کارگیری دانشجو در موقعیت های شغلی جامعه نیز، دومین قدمی است که دانشگاه علمی کاربردی قم در این زمینه برداشته است.

سرپرست مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی قم، با بیان اینکه دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی توانایی لازم جهت وارد شدن به حرفه کسب و کار ندارند، گفت: دانشگاه علمی کاربردی برای رفع چنین مسئله ای در تلاش است با راه اندازی سایت ویژه کسب و کار دانشجویان و فارغ التحصیلان، شیوه های ورود به اشتغال در جامعه را ضمن معرفی فرصت ها و مراکز شغلی، به آن ها آموزش دهد.

فاطمی با تاکید بر اینکه دانشجو باید شخصیت حرفه ای در جامعه پیدا کند، اظهار کرد: حداقل کاری که موسسات آموزش عالی و دانشگاه ها می توانند در این زمینه انجام دهند، آموزش‌های اقتصادی و شیوه‌های ورود به کسب و کار است، تا یک دانشجو پس از فارغ‌التحصیلی، از پس نیازهای اقتصادی خود و خانواده‌اش بر بیاید.

آمادگی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی قم جهت پذیرش دانشجو

بنا بر آنچه از سوی جهاد دانشگاهی قم اعلام شده ثبت نام دوره کاردانی فنی و دوره های کاردانی حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی جهاد دانشگاهی قم، همزمان با سراسر کشور برای ورودی مهر ماه ۹۸ از ۲۷مرداد ماه سال جاری و همچنین دوره های فناوری و کارشناسی حرفه ای نظام آموزش مهارتی از دوم شهریور ماه آغاز می شود.

رشته های فنی فناوری اطلاعات_اینترنت و شبکه های گسترده، کاردانی فنی شبکه های کامپیوتری، کاردانی فنی نرم افزار_برنامه سازی کامپیوتری، کاردانی حرفه ای هنرهای تجسمی_گرافیک، کاردانی حرفه‌ای هنرهای تجسمی_عکاسی و کاردانی حرفه‌ای عکاسی خبری از جمله رشته‌های دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی قم در مقطع کاردانی است.

رشته های مقطع کارشناسی این دانشگاه نیز شامل کارشناسی حرفه ای گرافیک_پوستر،  نشانه، کارشناسی حرفه ای گرافیک_تصویر سازی، مهندسی فناوری اطلاعات_تجارت الکترونیک، مهندسی فناوری اطلاعات_ فناوری اطلاعات و مهندسی فناوری شبکه های کامپیوتری است.


انتهای پیام

واکنش‌ها به مهاجرت مزدک میرزایی

پاسخ تهدیدآمیز کریمی قدوسی به نماینده تربت جام

حریق گسترده در مجتع تجاری بلوار کوهک

منبع این خبر، وبسایت www.bloghnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۱۳۴۳۷۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • علمی شدن، نیاز کشت تا مصرف گیاهان دارویی
 • انعقاد تفاهم نامه همکاری با هدف شکوفایی استعداد‌های آموزشی، هنری و علمی دانش آموزان
 • جهاد دانشگاهی واحد اصفهان امریه می‌گیرد
 • برگزاری کارگاه آموزشی خانواده متعالی توسط جهاد دانشگاهی استان مرکزی
 • سالانه بیش از هزار و 200 پیوند مغز استخوان در کشور انجام می شود
 • تبریک رئیس جهاد دانشگاهی هرمزگان در پی انتصاب نماینده ولی‌فقیه در این استان
 • وظیفه دانشگاه‌ علمی کاربردی تربیت شخصیت تولیدگر است
 • ۵۷۲ میلیارد ریال از مطالبات مراکز طرف قرارداد بیمه سلامت خراسان رضوی پرداخت شد
 • جای خالی پژوهش‌های ملی در حوزه علوم انسانی
 • حضور 7 تیم از واحدهای فناور مرکز رشد جهاد دانشگاهی لرستان در نمایشگاه الکامپ
 • دیواره سازی و تثبیت بستر رودخانه‌ها، عملیات ضروری در گلستان
 • جای خالی نهادی برای تایید سلامت مواد غذایی خانگی
 • جایگاه قم از بعد علمی و پژوهشی در سطح بین الملل مغفول مانده است
 • تاثیر تحریم‌ بر فعالیت‌های جهاد دانشگاهی
 • 31 تیر ماه آخرین مهلت انتخاب واحد ترم تابستان دانشجویان دانشگاههای استان در مرکز آموزش علمی‌ ـ کاربردی جهاد دانشگاهی ارومیه
 • دانشگاه آزاد اسلامی و راه‌اندازی ۴۰ سرای نوآوری کشور
 • تکنیک، دانش و امکانات لازم برای پیوند عضو در کشور وجود دارد
 • توسعه‌یافتگی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی متوازن است
 • انجام عمل پیوند قرنیه برای نخستین بار