مهدی تاج شامگاه روز پنجشنبه در همایش تجلیل از برترین‌های فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی استان اصفهان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان افزود: جشن‌های برترین‌های فوتبال زیادی شرکت کردم و تفاوت این همایش با سایر برنامه‌ها این است که بسیاری از پیشکسوتان، مربیان و همبازیان گذشته خود را که نزدیک می‌شناختم دیدیم که این موضوع برای من ارزشمند است.

وی با بیان اینکه جشن برترین‌ها یعنی با هم بودن و تلاش کردن برای فوتبال افزود: فوتبال یک سامانه بزرگی است که بزرگترین همایش‌های انسانی را برگزار می‌کند، بیش از ۴۵ میلیون نفر در کشور از تلویزیون فوتبال تماشا می‌کنند و گستردگی این سامانه آنقدر وسیع است که با هیچ پدیده اجتماعی قابل مقایسه نیست.

وی ادامه داد: هر روز صفحات روزنامه‌ها، جراید و برنامه‌های تلویزیون به فوتبال می‌پردازند و این گسترگی ادامه دارد.

تاج با بیان اینکه نباید گذاشت در کیان فوتبال دخالت شود، اضافه کرد: کیان فوتبال باید حفظ شود و فوتبال باید برای فوتبال باشد و دیگران که غیر فوتبالی هستند و تخصص این کار را ندارند در آن دخالت نکنند.

به گفته وی همیشه استان اصفهان در فوتبال کشور جز برترین‌ها بوده است و حتی تیم‌های بانوان این استان وضعیت خوبی در کشور دارند.

رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به پیشرفت فوتبال ایران در آسیا و جهان بیان کرد: وضع فوتبالمان در کشور هم خوب شده و بهتر از این نیز خواهیم شد.

تاج با اشاره به وضعیت خوب فوتسال و فوتبال ساحلی اصفهان در ایران و جهان تصریح کرد: در استان اصفهان سهم ما در تیم ملی فوتسال، فوتبال ساحلی بیشتر است و مربی ملی خوبی در زمینه فوتبال ساحلی از اصفهان داریم، این استان در فوتسال نایب قهرمان کشور است و تیم ایران سوم دنیاست.

رئیس فدراسیون فوتبال کشور با اشاره به حضور و درخشش دو تیم سپاهان و ذوب آهن در لیگ برتر فوتبال کشور و لیگ قهرمانان آسیا اظهارداشت: اصفهان باید تیم‌های فوتبال بیشتری در خود داشته باشد، من یادم است زمانی اصفهان نزدیک به ۱۵ تیم قدرتمند داشت و باید تلاش کرد تیم‌های دیگر را هم به صحنه فوتبال آورد.

وی با بیان اینکه سهم فوتبال استان در کشور خوب است، گفت: تیم ملی ایران در فوتبال در جهان رتبه ۲۰ را دارد و در آسیا هم اول هستیم و این نشان دهنده موفقیت است و تلاش می‌کنیم عقب نباشیم.

وی همچنین بر ساخت ساختمان اداری برای هیأت فوتبال استان اصفهان تاکید کرد و افزود: در این راستا ما زمین را با رایزنی در فدراسیون در اختیار هیأت فوتبال اصفهان قرار خواهیم داد و ساخت آن با خود استان است که در این راستا تلاش کند.

وی افزود: ساختمان اداری هیأت فوتبال را همه استان‌ها دارند و در استان‌های شهرکرد و ایلام هم تا ماه آینده افتتاح می‌شود و در اصفهان نیز باید این اقدام صورت گیرد.

همایش برترین‌های فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی استان امروز با حضور ورزشکاران، مربیان و دست اندرکاران این رشته در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان اصفهان برگزار شد.

۸۱۱۴/‏۶۰۲۶

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

تاج: شیوه قراردادمان با ویلموتس را خیلی می‌پسندم/ ما ۱۰ میلیون دلار از فیفا طلب داریم/ فوتبال ما آقای آسیا است/ استقلال برای گرفتن مجوز حرفه‌ای مشکل دارد

خبرگزاری میزان- مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال گفت: ما ۱۰ میلیون دلار از فیفا طلب داریم، اما نمی‌توانیم این مبلغ را بگیریم. تاریخ انتشار: 14:14 - 28 تير 1398 - کد خبر: ۵۳۴۴۱۳

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در گفت‌وگو با یک برنامه تلویزیونی صحبت‌هایی انجام داد که گزیده آن را در ادامه می‌خوانید:

*قرعه‌کشی برای ما می‌توانست مانند گروه A آسان‌تر یا مثل گروه D سخت‌تر از این باشد. به‌هرحال فوتبال ما به همراه کره جنوبی، ژاپن، استرالیا و... جزو قدرت‌های برتر بوده و فوتبال ما هم آقای آسیا است.

*در بازی نخست باید به خارج از ایران برویم. ما با هنگ‌کنگ بازی داریم که تا به حال چهار بار با آن‌ها بازی کرده‌ایم و همیشه پیروز بوده‌ایم. با کامبوج هم دو بار بازی کردیم که آن‌ها را شکست داده‌ایم.

*کمی با تیم عراق مشکل داشتیم که چهار بار مقابل آن‌ها شکست خورده‌ایم، اما هفت بار هم عراقی‌ها را شکست داده‌ایم و بیشتر با آن‌ها مساوی کرده‌ایم. بحرین هم حریف سر سختی است، اما به‌هر حال سطح فنی ما تفاوت دارد.

*باید به عنوان تیم اول صعود کنیم و اینکه در رتبه نخست رنکینگ آسیا هستیم، باید خودمان را نشان بدهیم.

*ما به لحاظ مالی شاید سخت‌ترین شرایط را داریم، اما به لحاظ فنی و قدرت فوتبال، برترین هستیم.

*اینکه همه فوتبال را دوست دارند، به دو دلیل است. اول اینکه هر کسی می‌تواند درباره آن اظهارنظر کند و می‌بینیم که افراد مخالف و موافق درباره فوتبال صحبت می‌کنند.

*از طرفی فوتبال جای شایسته‌ترین‌ها از همه جای کشور است و سرمربی تیم ملی شایسته‌ترین‌ها را از همه جا دعوت می‌کند.

*ما ۱۰ میلیون دلار از فیفا طلب داریم، اما نمی‌توانیم این مبلغ را بگیریم. بابت مالیات‌های سازمان لیگ هم حساب‌های ما را بسته‌اند.

*از وقتی ما به فدراسیون فوتبال آمده‌ایم اظهارنامه مالیاتی می‌دهیم، اما بسته شدن حساب‌های ما مشکلی بوده که از قبل رخ داده است. اینجا از وزارت ورزش و جوانان می‌خواهیم حداقل وارد شده تا مشکلات داخلی برطرف شود.

*از طرفی ما برای بسیاری از کار‌ها به ارز نیاز داریم که از بانک مرکزی مبلغی را درخواست کردیم و به جای آن ما حواله پولی که از فیفا می‌خواهیم را به دولت می‌دهیم تا هر وقت توانستند، پول را بگیرند.

*پولی که در AFC داشتیم را با کمک خانم افخم، سفیر کشورمان در مالزی دریافت کردیم و روز گذشته هم جلسه دیگری با خانم افخم داشتیم که واقعاً به ما کمک کرد.

*فوتبال از سیاست جداست و حتی این مسئله در اساسنامه فیفا هم وجود دارد.

*ما اکنون حق پخش نداریم، از فیفا و AFC هم نمی‌توانیم پول بگیریم و واقعاً شرایط‌‌مان سخت است.

*پول کی‌روش را دادیم و شکایتی هم بود که از قبل انجام شده و ما هم از او شکایت داشته‌ایم که باید رسیدگی شود.

*نوع قراردادمان با ویلموتس را خیلی می‌پسندم. او هم مربی خوبی است و با اینکه هنوز به او پولی پرداخت نکرده‌ایم، اما او به قراردادش متعهد است.

*در جلسه با رئیس بخش مالی AFC گفتیم حداقل مشکل باشگاه‌های استقلال، پرسپولیس و ذوب‌آهن را حل کنیم، چون این باشگاه‌ها هم مشکل دارند و از AFC طلبکار هستند.

*ما حدود ۲۲ نامه برای استقلال به فیفا فرستادیم.

*فتحی و خطیر گفتند راه‌حل‌هایی داریم که گفتیم اگر می‌توانید، بدهی‌های ما را هم وصول کنید.

*اگر از استقلال شش امتیاز کسر می‌شد، خیلی بد می‌شد. استقلال هم در این بخش مشکل دارد، هم برای صدور مجوز حرفه‌ای AFC که این به حدود دو ماه دیگر برمی‌گردد.

*در لیگ قهرمانان آسیا هم دو سهمیه پلی‌آف و دو سهمیه مستقیم داریم.

*به فدراسیون‌های فوتبال مجوز داده شده که هیئت بدوی ایجاد و باشگاه‌ها را ممیزی کنند.

*مصطفوی، اولیایی و گرشاسبی در کمیته استیناف حضور دارند و در کمیته بدوی هم افرادی، چون سعید عباسی و حسنی هستند. این افراد نباید عضور فدراسیون فوتبال باشند.

*پس از این مرحله، AFC همه‌ی باشگاه‌ها را ممیزی می‌کند تا کسی از این باشگاه‌ها شاکی نباشد و باشگاهی مشکل مالیاتی نداشته باشد. تیم‌ها اگر این شرایط را داشته باشند، می‌توانند به لیگ قهرمانان آسیا بروند.

*من عضو کمیته مسابقات فیفا هستم که نمی‌توانم عضو کمیته مسابقات AFC باشم.

*عربستان در کمیته امنیت به خاطر اتفاقات سفارت این کشور، برای ما یک پرونده امنیتی باز کرد.

*تأکید ما بر رفع مشکل ورزشگاه‌های تیم‌های لیگ برتری بحث امنیتی است.

*هنوز نامه برطرف شدن مشکل پروپیچ را ندیده‌ام، اما کمیته بین‌الملل فدراسیون گفت که روز گذشته این نامه آمده است.

*شرایط تیم امید را خیلی خوب می‌بینم. فرهاد مجیدی مربی خوبی است که الان ۴۳ سال دارد و خیلی هم آن‌طور که گفته می‌شود جوان نیست! ویلموتس ۴۹ ساله است و براین اساس سن مجیدی خیلی هم کم نیست.

*نگاه ویلموتس نسبت به کی‌روش متفاوت‌تر است.

*قرار است از تیم نوجوانان گرفته تا تیم ملی بزرگسالان یک رویه را در پیش بگیرند، چراکه این تیم‌ها پشتوانه هم هستند.

*کمیته ملی المپیک هم برای کمک مالی تنگنا‌هایی دارد و هنوز کمکی از نظر مالی به ما نشده است، اما ان‌شاءالله در آینده به ما کمک خواهد شد.

*قرار است ویلموتس همیشه در مسابقات دوستانه و رسمی کنار تیم امید باشد و بازی‌های این تیم را از نزدیک ببیند.

*فرمانده تیم‌ملی ما کی‌روش بود و مجبور بودیم در هر حالتی از او حمایت کنیم تا روز آخر که تیم بتواند نتیجه بگیرد. فکر می‌کنم این کار را خوب انجام دادیم.

*تیم‌ملی برای موفقیت تدارک و پشتیبانی می‌خواهد.

*نه وزارت ورزش در فدراسیون فوتبال دخالت می‌کند و نه ما می‌پذیریم که دخالت شود.

*دنبال این هستیم که پول‌مان را از طریق AFC دریافت کنیم، چون روابط‌‌مان با کنفدراسیون فوتبال آسیا خیلی خوب است.

*بحث تبلیغات محیطی مربوط به سازمان لیگ است

*فصل قبل سرِ شکسته، زنجیر و چاقو، توهین و تأخیر در برگزاری فینال جام حذفی داشت. ماشین‌های خبرنگاران آسیب دید. برگزاری لیگ در این شرایط چه ضرورتی دارد؟

*کشور ما که می‌تواند فینال لیگ قهرمانان آسیا را اینقدر شکیل برگزار کند، نمی‌تواند لیگ را به خوبی برگزار کند؟

*بالاترین مقام ورزشی کشور گفته که نمی‌توانیم لیگ را برگزار کنیم.

*ورزشگاه آزادی کسری‌هایی دارد، اما به مسابقات می‌رسد. ورزشگاه نقش جهان شرایط مطلوبی دارد، اما این کافی نیست.

*ورزشگاه‌های فولاد آره‌نا، یادگار امام (ره) تبریز و فولادشهر در حال آماده شدن است و ورزشگاه خانگی صنعت نفت کسری‌هایی دارد، اما مثلاً اقدام جدی درباره ورزشگاه خانگی نفت مسجدسلیمان انجام نشده و اگر بازی‌ها برگزار شود، این تیم باید در استان‌های همجوار به میدان برود.

*امنیت ورزشگاه‌ها به دو بخش تقسیم می‌شود که بخش اصلی آن در اختیار باشگاه‌ها است.

*سازمان لیگ باید شرایط برگزاری بازی‌ها را منتشر کند و دیگر کسی نمی‌تواند بگوید سهم تماشاگران تیم‌ها، ۵۰-۵۰ یا ۳۰-۷۰ است.

*کانون‌های هواداری تمام باشگاه‌ها منحل اعلام شد.

*باید کانون‌های جدیدی تشکیل شود و فرم پُر کنند. اداره ورزشگاه‌ها برعهده این افراد است.

*اگر شرایط ورزشگاه‌ها بیشتر از نصف باشد می‌توانیم لیگ برتر را برگزار کنیم، اما در استان‌هایی که ورزشگاه‌ها شرایط برگزاری بازی ندارند، مسابقات در استان‌های همجوار و بدون حضور تماشاگران برگزار می‌شود.

*من پوشه بزرگی دارم که می‌توانم از آن بگویم کدام ورزشگاه چه چیز‌هایی کم دارد.

*در مجموع شرایط خوبی برای ایجاد شرایط خانوادگی برای مقدماتی ۲۰۲۲ قطر است که اگر همه‌ شرایط ورزشگاه‌ها فراهم شود، همه را متقاعد می‌کند.

*اگر شرایط فراهم شود، قرعه‌کشی انجام می‌شود، اما حتی اگر قرعه‌کشی هم انجام شود، معنا و مفهوم آن برگزاری لیگ نیست، چون مهمترین مسئله آماده‌سازی ورزشگاه‌هاست و اگر نیمی از ورزشگاه‌ها آماده شوند، مشکلی برای برگزاری لیگ نخواهیم داشت.

*امکاناتی که ما داریم، قابل مقایسه با برخی کشور‌ها نیست.

*موافقت کردیم که تیم نوجوانان به چین برود، چون حتی پول بلیت هواپیمای ما را هم چینی‌ها می‌دادند.

*ما مشکلات زیادی داریم و شرایط‌مان عادی نیست.

*خودم تورک را دعوت و از او خواهش کردم به فدراسیون بیاید. او امتیاز بزرگی برای فدراسیون فوتبال است و صالحی و محمدی هم در استیناف حضور دارند.

*من رئیس فدراسیون هستم و می‌توانم سرمربی تیم ملی را تعیین کنم، اما نمی‌توانم دروازه‌بان تیم ملی را انتخاب کنم.

*الان کمیته استیناف باید رأی بدهد و جامعه فوتبال باید به آن بگذارد.

*درباره VAR باید بگویم با نایب رئیس کمیته داوران AFC صحبت کردم و فغانی و حیدری در کلاس‌هایی شرکت خواهند کرد که گواهینامه برای آن‌ها صادر می‌شود و می‌توانند اینجا فعالیت کنند.

*شاید در هفته‌های ابتدایی VAR نباشد، اما از هفته‌های بعدی این شرایط را می‌رسانیم.

انتهای پیام/

احمدی‌نژاد خواستار مذاکره ایران با امریکا شد؛ مذاکره درباره مسائل اساسی مهم‌تر از حیات یا مرگ "برجام" است

واکنش فائزه هاشمی به ولنگار خطاب‌کردن زنان توسط علم‌الهدی و کمپین «چهارشنبه‌های طلایی»: اگر صاحبان قدرت به دنبال وزن‌کشی هستند، اجازه دهند کسانی که مانند آنها فکر نمی‌کنند هم تجمع برگزار کنند| سیاست‌های چکشی دیگر جوابگو نیست

بقایی سکته مغزی کرد

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۱۳۴۴۰۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ورود جدی تاج به پرونده مالی 3 باشگاه در فیفا/خبر خوش در انتظار استقلال و پرسپولیس
 • مخالفت دولت با درخواست 10 میلیون دلاری تاج
 • «تاج و همکاران» و فوتبالی که به "بحران" خورده است!
 • رئیس جمهور آمریکا از فدراسیون جهانی فوتبال خواست پول ایران را ندهد تاج: اگر فیفا حرف ترامپ را بپذیرد، دیگر فیفا نیست
 •  حق پخش نداریم، از فیفا هم پول نمی‌توانیم بگیریم پس چگونه فوتبال را اداره کنیم؟
 • اصفهان| تکواندو روزهای خوب و امیدوارکننده‌ای در پیش دارد
 • تاج: ایران آقای فوتبال آسیا است و نباید از هیچ تیمی بترسد/ ۱۰ میلیون دلار از فیفا طلب داریم/ تا هفته پنجم قطعا var در مسابقات لیگ برتر نداریم
 • آقای تاج این چه وضعی است؟
 • تاج: نه می‌توانیم از دولت پول بگیریم نه از فیفا و AFC/ قرعه ما می‌توانست ساده‌تر هم باشد
 • تاج: اگر ورزشگاه‌ها آماده نشوند، لیگ برگزار نمی‌شود
 • تاج: تا هفته پنجمم VAR نداریم/ قرعه کشی لیگ ضامن برگزاری آن نیست
 • تاج:اقدام ترامپ برای پول ندادن به ما سخیف است/نمی‌دانم لیگ کِی برگزار می‌شود
 • تاج:10 میلیون دلار طلبکاریم اما نمی‌توانیم از فیفا بگیریم
 • اردوی تیم ملی فوتبال در کمپ اسپایر و بازی با قطر پشت درهای بسته
 • تاج :هیچ فشاری برای برگزاری لیگ قابل قبول نیست
 • تاج: اگر فیفا حرف ترامپ را بپذیرد دیگر فیفا نیست/ از نظر مالی تیم سی‌ام آسیا هستیم
 • تاج: ملزومات رعایت نشود، لیگ را برگزار نمی کنیم
 • تاج: تحریم ها شدید و هوشمند هستند
 • تاج: فوتبال ایران آقای آسیاست