مشاهده اخبار داغ روز

 

 

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران در یکصد و پنجاه و چهارمین جلسه شورا بعد از ارائه گزارش معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعضای شورا نقطه نظرات خود را ایراد نمودند.

 

شهربانو امانی: آیا مناطق را ملزم به تهیه اطلس آلودگی هوا کرده اید؟

رییس کمیته ایمنی و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در واکنش به گزارش پور سید آقایی به طرح سوالاتی از وی پرداخت گفت: در خصوص نظارت بر طرح کاهش آلودگی هوا آیا تعداد دوربین ها تکمیل است و بگویید کنترل به عهده کیست؟

امانی در ادامه افزود: آیا پیش بینی کردید که اجرای این طرح در زمان بازگشایی مدارس چگونه خواهد بود؟

امانی اضافه کرد: شما امروز از اوزن به عنوان آلاینده جدید شهر تهران نام بردید آیا بررسی هایی صورت گرفته است که این آلاینده می تواند سبب مرگ و میر باشد یا خیر؟

این عضو شورا در ادامه گفت: آنچه که در اجرای این طرح بسیار به کار می آید پایش آلودگی هوا است آیا مناطق را ملزم به تهیه اطلس آلودگی هوا کرده اید یا نه؟

 

مرتضی الویری: میزان پیمایش در طرح شما چگونه دیده شده است؟

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: میزان آلایندگی، نحوه ورود و خروج و نحوه پرداخت سه عامل اساسی برای متقاضیان تردد در محدوده طرح است.

اما عامل چهارمی هم باید در نظر گرفته شود که میزان پیمایش است. در خصوص پیمایش خودرو ورودی به طرح چه اقدامی انجام داده اید؟

وی گفت: اگر خودروها به جی پی اس متصل باشند و ملزم به این امر شوند می توان نظارت در این زمینه را نیز انجام داد.

 

سید محمود میر لوحی: انرژی های پاک نظیر بایو دیزل را مد نظر قرار دهیم/ گزارش های هزینه کرد به صورت مستند ارائه شود

رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای اسلامی شهر تهران نیز گفت: همانطور که اقدامات مدیریت شهری سبب شد تا 5 آلاینده مهم در آلودگی هوا کاهش یابد امروز نیز باید برای آلاینده ششم که اوزن است نیز تدبیری اندیشیده شود.

میر لوحی با دفاع از اجرای طرح کاهش آلودگی هوا و طرح ترافیک گفت: این مسیر باید ادامه پیدا کند، به یاد دارید که ما 40 هزار کارت ترافیکی خواص را رد کردیم و امروز شهروندان از طرح ترافیک جدید استقبال می کنند لذا در اجرای طرح جدید نیز باید با جدیت آن را دنبال کنیم و نهاد های مستقل ، دانشگاه ها و ان جی او ها نیز باید به کمک بیایند.

میر لوحی با تاکید بر لزوم ارائه گزارش ها با مستندات در خصوص هزینه کرد های درآمد های وصولی ناشی از این طرح ها گفت: رقبای ما می گویند این پول ها را صرف چه کرده اید حتی رییس شورای قبل نیز گفته اند مدیریت شهری در دوره جدید یک متر تونل هم نساخته است، بسیار خب البته ما قرار نیست تونل بسازیم اما اقدامات بسیار دیگر را انجام داده ایم و لذا معاونت حمل و نقل باید با گزارش های مستند هزینه کرد درآمد های وصلی را ارائه نماید.

میر لوحی در ادامه افزود: در موضوع سوخت نیز باید گفت امروز سوخت ان پی دی ای از سوخت های مضر است و لذا می توان جایگزینی سوخت های پاک نظیر بایو دیزل را بیش از گذشته مد نظر قرار داد.

بهاره آروین: هیچ چیزی جز شفافیت نمی تواند اعتماد سازی کند

بهاره آروین رییس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران نیز با دفاع از رویکرد تحول گرای این معاونت گفت: هر نوع تغییری با مقاومت روبرو می شود و امیدواریم معاونت حمل و نقل براین رویکرد استقامت ورزند .

 

وی در ادامه افزود: شفافیت در هزینه کرد موجب اعتماد سازی خواهد شد و پیشنهاد می‌شود درآمد حاصله از طرح ترافیک در یک حساب جداگانه واریز و پرینت حساب را حتی به صورت روزانه منتشر کنیم تا مردم بدانند که پول‌های طرح ترافیک صرف چه موضوعی می‌شود.

آروین در ادامه افزود: ، فرآیند اثبات سکونت در محدوده سخت است و موجب ایجاد صف‌های طولانی سکنه در دفاتر خدمات شده است.

 

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه امیدواریم به سمت حل مشکلات در اجرای این طرح پیش برویم ،گفت: درباره نرخ تملک موتور سیکلت‌ها باید چاره اندیشی شود هر چند که تحول یک شبه سیستم را عوض نمی‌کند و باید با اولویت بندی پله به پله جلو برویم و در دو سال باقی مانده مشکلات اجرای این طرح را حل کنیم.

 

زهرا نژاد بهرام : این موضوع بهترین فرصت برای شکل گیری مدیریت یکپارچه است/ میزان درآمد شهرداری از طرح های ترافیکمی جدید کاهش پیدا کرده است

رییس کمیته شهر سازی شورای اسلامی شهر تهران نیز گفت: در اجرای این طرح باید گزارش گیری مداوم صورت گیرد تا نقاط ضعف و قوت شناسایی شود.

وی ادامه داد: در خصوص طرح کاهش آلودگی هوا شورای عالی ترافیک تصمیم گیری می کند و در این شورا بسیاری از نهاد های ذیربط نماینده دارند لذا از آنجا که مدت ها می شود به دنبال ایجاد مدیریت یکپارچه شهری هستیم این بهترین فرصت برای تصمیم گیری جمعی و اجرای تعدات نهاد های ذیربط خواهد بود. تصمیم گیری مانع از این نمی شود که نها دها احساس مسئولیت نکنند. در هر صورت باید به تصمیم مشترک برسند.

نژاد بهرام گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر آلاینده اوزن در تهران به عنوان آلاینده عمده شناخته می شود لذا خروجی این جلسه این می تواند باشد که معاونت حمل و نقل با استفاده از توان تخصصی و دانشگاهی این مورد را نیز کاهش دهد. البته به گفته کارشناسان آلاینده اوزن که یک آلاینده ترکیبی است به واسطه کاهش آلاینده های دیگر از لایه های پایینی حرکت کرده و امروز بروز و ظهور نموده است.

نژاد بهرام در ادامه گفت: مدام می گویند که شهرداری از اجرای این طرح ها دنبال کسب درآمد است در حالی که از زمان اجرای طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا درامد شهرداری کاهش یافته است.

در ادامه محسن پور سید آقایی برای پاسخگویی به اعضای شورا پشت تریبون قرار گرفت.

پور سید آقایی: نقطه ضعف ما گسترش استفاده از موتور سیکلت ها بوده است/ نصب کاتالیست ها می تواند منجر به کاهش اوزن شود

محسن پور سید آقایی معاون حمل و نقل شهرداری تهران در ادامه این جلسه گفت: این طرح افتخار آمیز و مایه افتخار این دوره مدیریت شهری است که البته باید ایرادات آن برطرف شود. این طرح به هیچ عنوان فاقد پیوست های کارشناسی نبوده و به مانند طرح زوج و فرد که آنی خلق شد وهیچ پستوانه کارشناسی نداشت و سالها اجرا گشت نیست.

پور سید آقایی گفت: ما هم معتقدیم طرحی که منجر به رضایتمندی شهروندان نشود طرح تحولی نخواهد بود اما امروز میزان رضایتمندی مردم از شروع طرح ترافیک در سال 97 تا امروز را ببینید در ابتدا ما با چه هجمه هایی مواجه بودیم وامروز مردم از آن رضایت دارند.

وی ادامه داد: نظر سنجی های ما از معتبر ترین مراکز نظر سنجی گرفته شده است و ما حاضریم تمام پرسشنامه ها را در اختیار اعضای شورا قرار دهیم. ما از خدا می خواهیم اعضای شورا وارد جزییات شوند.

پور سید آقای با انتقاد از برخی سخنان مبنی بر کاسب کارانه بودن طرح کاهش و طرح ترافیک شهرداری تهران گفت: طرح های محدودیت زا در شروعش با مخالفت مواجه می شوند و این موارد ناشی از این دیدگاه است. این در حالی است که در سال 96 ما 364 میلیارد تومان از محل عوارض طرح ترافیک درآمد داشتیم و در سال97 بالغ بر 270 میلیارد تومان و این یعنی کاهش درآمد شهرداری تهران. حال انکه ترافیک و آلودگی هوا نیز کاهش پیدا کرده و منجر به کاهش هزینه های مردم نیز شده است.

پور سید آقایی گفت: قرار نیست تمام مشکلاتن شهر با این طرح حل شود، در مورد موتور سیکلت ها باید بگوییم که نقطه ضعف ما گسترش استفاده از این وسایل نقلیه بوده ولی ما موفقیت خوبی هم داشتیم که اجازه شماره گزاری موتور های کاربراتوری را ندادیم. در سال 97 با فشار شهردار تهران در جلسه هیات دولت، دولت اجازه شماره گزاری این مهم را نداد.

پور سید اقای گفت: امروز 96 معبر ورودی و خروجی به طرح با دوربین ها کنترل می شود و از این بابت کمبودی وجود ندارد.

وی افزود: ما در تابستان شاهد کاهش ترافیک بوده ایم و امیدواریم در مهر ماه و زمان بازگشایی مدارس نیز نسبت به مهر سال گذشته این اتفاق بیافتد.

 

پور سید آقایی گفت: اگر شهر آلوده تر شده ربطی به این طرح ندارد. اوزون ترکیباتیک آلاینده ثانویه است که هر چقدر آلاینده های دیگر کمتر شود با افزایش تابش خورشید بیشتر می شود و امسال هم که گرما از سالهای قبل بیشتر است. پمپ بنزین ها از منابع شکل گیری این آلاینده است که البته با نصب کاتالیست و در صورت درست کارکرئدن نها می توان از بروز و ایجاد این آلاینده جلوگیری کرد.

معاون شهردار تهران در ادامه گفت: درآمد های وصولی از طرح ترافیک جز در توسعه حمل و نقل عمومی به کار گرفته نشده است اما در کمال تعجب می گویند حمل و نقل عمومی توسعه نیافته ، جز این است که ما خط 6 و 7 مترو را راه اندازی کردیم، 118 دستگاه می نی بوس جدید به کار گرفته شده اند، 13 دستگاه بی آرتی خریداری شده و تا آبان ماه 10 رام (70 واگن)قطار جدید وارد شبکه حمل و نقل عمومی می شود. این در حالی است که ما سرفاصله حرکت قطار ها را هم کم کرده ایم. آیا این ها توسعه حمل و نقل عمومی نیست. در شرایطی که به سبب شرایط اقتصادی و ارزی امکان واردات اتوبوس هم نیست.

معاون شهردار تهران افزود: امروز اگر شاهد شب مردگی هستیم به واسطه تصمیمات اشتباه 38 سال قبل است. هر چقدر در این 38 سال به ساکنان محدوده طرح ترافیک اجحاف شده ما آمدیم گفتیم شما حق دارید.

 

منبع: پارسینه

منبع این خبر، وبسایت parsine.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۳۴۹۴۲۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.
مطالب پیشنهادی:

دختر ستایش در ماشین لوکسش / عکس

فیلم| توهين و تمسخر علی دایی در صداوسیما

گزارش لحظه به لحظه بازی تیم‌های ملی هندبال ایران و کره جنوبی

خبر بعدی:

بهره‌مندی ۴۲ هزار زائر از خدمات بیمارستان ارتش در مرز مهران

سرهنگِ سعید شیرعلی‌زاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تیم درمانی این بیمارستان با ظرفیت ۵۵ نفر با شروع فعالیت از ۱۵ مهرماه تا صبح امروز به صورت شبانه روز در حال خدمات‌رسانی به زائران بیمار هستند.

وی افزود: این بیمارستان شامل بخش‌هایی چون اتوبوس اتاق عمل سیار، اتوبوس آمبولانس با ۱۳ تخت، سونوگرافی، آزمایشگاه، رادیولوژی، داخلی، جراحی عمومی، بیهوشی، طب اورژانس و پزشک عمومی است.

دکتر شیرعلی‌زاده یادآور شد: نیروی هوایی ارتش یک ایستگاه صلواتی بزرگ در محل ورودی پایانه دایر کرده است که با توجه به حجم زیاد مراجعه زائران به بیمارستان صحرایی، بخشی از این موکب به درمانگاه عمومی تغییر کاربری داد و تعدادی از زائران برای معاینه و ویزیت سرپایی از خدمات این درمانگاه استفاده می‌کنند.

وی اضافه کرد: عمده مراجعه زائران، معاینه و ویزیت عمومی و جراحی‌های ساده سرپایی است و مجروحان یا بیماران بدحال با آمبولانس به مراکز درمانی مجهز شهر مهران یا ایلام اعزام می‌شوند که در این راستا، هواپیمای ارتش در سه نوبت طی روزهای ۲۲، ۲۴ و ۲۵ مهرماه تعدادی از مجروحان بدحال بستری در مراقبت‌های ویژه را با نظر پزشکان به تهران اعزام کرد.

رئیس بیمارستان صحرایی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران مستقر در مرز مهران گفت: این بیمارستان که در همان روزهای اولیه حضور زائران در مرز مهران دایر شده است با صلاح دید زمانی ستاد مرکزی اربعین در مرز به خدمات‌رسانی به زائران ادامه می‌دهد.

فرآیند بازگشت زائران اربعین حسینی از طریق مرز بین‌المللی مهران از امروز (جمعه ۲۶ مهرماه) شدت یافته است.

به گفته رئیس قرارگاه ویژه اربعین در مرز مهران از بامداد روز گذشته (پنجشنبه) تا ساعت ۲۴، ۱۹۴ هزار و ۸۷۱ زائر اربعین از طریق مرز مهران تردد (ورود و خروج) کردند که از این میزان تردد ۱۷۴ هزار و ۷۹۱‌ نفر از طریق این مرز بین‌المللی وارد کشور و تنها ۱۶ هزار و ۶۲۹ نفر از مرز خارج شدند.

بنابر اعلام رئیس ستاد مرکزی اربعین بیش از ۶۰ درصد از مجموع زائران اربعین امسال از مرز بین‌المللی مهران تردد داشته‌اند.

شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام با داشتن مرز بین‌المللی از معابر اصلی و مهم تردد خودروهای شخصی، کامیون های حامل کالاهای صادراتی و خودروهای حامل زائران عتبات عالیات است.

دیگر خبرها

 • رضایت زائران از خدمات رسانی پایانه مسافربری برکت در مهران
 • گواردیولا: مندی و استونز به تمرینات برگشته‌اند و دی بروین آماده است؛ تقویم مسابقات؟ شاید دارندگان حق پخش لیگ برتر طرفدار تیم دیگری هستند!
 • بهره مندی بیش از ۳۵ هزار زائر از خدمات درمانی هلال احمر
 • ترافیک سنگین در محورهای ورودی خراسان رضوی/ شهروندان از سفرهای غیرضروری خودداری کنند
 • سئولان به صورت شفاف اعلام کنند اموال خود را از کجا آورده‌اند
 • نماینده تفرش|مسئولان به صورت شفاف اعلام کنند اموال خود را از کجا آورده‌اند
 • ایدز و اطلاع‌رسانی شفاف به جامعه
 • نرخ خرید تضمینی ۲۵ قلم محصول کشاورزی مورد رضایت تولید‌کنندگان نیست
 • تعامل هیات اجرایی و نظارت برای برگزاری انتخاباتی شفاف در هرمزگان
 • اشاره کلان‌داده‌های بازار نفت به لزوم تشدید کاهش تولید اوپک و غیراوپک
 • اخبار اربعین ۹۸| ۱۰۰ گشت ترافیکی مشغول روان‌سازی ترافیک استان خوزستان هستند
 • کاهش آلودگی هوا به علت طرح ترافیک جدید صحت ندارد
 • بهره‌مندی مددجویان آبیکی از ۲۶ خدمت با مراجعه به سایت امداد
 • عباس عبدی خطاب به کدخدایی: کدام انتقاد را پذیرفته‌اید؟ / شورای نگهبان نحوه رسیدگی به وظایفش را شفاف اعلام نمی‌کند
 • افرادی که جلوی شفاف‌سازی‌ها می‌ایستند را از مسیر راه برداریم
 • افرادی که جلوی شفاف‌سازی‌ها می‌ایستند را از مسیر راه برداریم/ منافع‌ برخی با شفاف‌سازی شستا به خطر می‌افتد/ روال استعدادسالاری در شستا باید ادامه یابد
 • توافق آدانا و لزوم مقابله با تروریسم
 • طرح ترافیک سبب کاهش آلودگی هوا نشده است/ تفاوت معناداری در بهبود آلودگی هوا نداشته ایم
 • خدمات ویژه ترافیکی به شهروندان منطقه ۲۲