محمود صادقی می گوید: عده زیادی از اصلاح‌طلبان در هنگام ورود به انتخابات مجلس فیلتر یا حذف شده‌اند، در نتیجه اصلاح‌طلبان با حداقل‌های بضاعتی به مجلس دهم رسیدند اما قضاوت می‌شوند که در مجلس کاری نکردند.

به گزارش خبرآنلاین، هرچه به انتخابات نزدیک می‌شویم تکاپوی جریان‌های سیاسی برای رسیدن به کرسی‌های مجلس یازدهم بیشتر می‌شود اما در این میان تنها رقابت با حریف نیست که به عنوان یک معضل بر سر راه جریان‌های سیاسی به ویژه جناح چپ قد علم کرده است. بلکه مشکل مهمتر بر سر «اعتماد مردم» است اعتمادی که در نتیجه وعده‌های فراموش شده و فرصت‌سوزی‌ها، آسیب دیده است و هیچ بعید نیست دودش به چشم اصلاح‌طلبان برود.

محمود صادقی نماینده مردم تهران درباره این فرصت سوزی‌ها که از یک طرف منجر به اتفاقی مانند نجفی می‌شود و از سوی دیگر اقداماتی که باعث می‌شود دایره انتقادات نسبت به این جریان بیشتر شود گفت: این مسائل باید به صورت همه‌جانبه تحلیل و ارزیابی و سهم عوامل مختلف باید سنجیده شود. در برخی اتفاقات مقداری چهره‌ها خودشان مقصر هستند. در پرونده آقای نجفی هم نمی‌توان مسائل مختلف را در نظر نگرفت چراکه ممکن است مسئله شخصی و خانوادگی باشد. مثل هرجنایت دیگری که در جامعه رخ می‌دهد و کسی خبردار هم نمی‌شود.

این احتمال وجود دارد که نجفی قتل را به گردن گرفته باشد

او ادامه داد: این‌ها به تحلیل جامعه‌شناسی نیاز دارد تا بفهمیم چرا جامعه آنقدر خشن شده که شخصی مانند نجفی سلاح به دست می‌گیرد، کسی که نمی‌توانست یک گنجشک را بزند.

او می‌گوید: آدمی که من می‌شناختم نمی‌توانست آدم دیگری را بکشد. مسئله بسیار سنگین است. به همین دلیل هم هست که این احتمال می‌رود که قتل را به گردن گرفته باشد.اگر می‌گویم بعید است، نمی‌خواهم او را از این ماجرا بری کنم. اگر کاری کرده باشد، حتما باید برخورد قانونی بشود؛ آن چه اصلاح‌طلبان به دنبالش هستند، بحث برابری در مقابل قانون است. ولی بخاطر شناختی که از این فرد در گذشته بوده، قضیه فرق می‌کند.

برای قضاوت کردن درباره عملکرد مجلس باید فیلترها را درنظر گرفت

صادقی در مورد اختلافات میان اصلاح طلبان که گاهی در حرف‌های افرادی مانند کرباسچی ظهور و بروز می‌کند و گاهی به کنایه‌های سیاسی و جریانی می‌رسد گفت: وقتی برای انتخاب یک شهردار حال می‌خواهد نجفی باشد، کرباسچی باشد یا افشانی و حناچی یا هرکس دیگری، عوامل بیرونی دخالت می‌کنند و فشار می‌آورند، انتخاب‌ها محدود می‌شود. بنابراین اشکال در این سیستم است؛ این موضوع را در انتخابات مجلس هم شاهد هستیم مثلا عده زیادی از اصلاح‌طلبان در هنگام ورود به انتخابات مجلس فیلتر یا حذف شده‌اند و در نتیجه اصلاح‌طلبان با حداقل‌های بضاعتی به مجلس دهم رسیدند اما قضاوت می‌شوند که در مجلس کاری نکردند. گاهی این فیلترها است که مانع حضور افراد می‌شود.

موافقم که اصلاح طلبان فرصت سوزی کردند اما ...

او در ادامه درباره انتقاداتی که نسبت به نمایندگان اصلاح‌طلبان مطرح می‌شود گفت: باید این سوال را هم بپرسیم که آیا واقعا مجلس در راس امور است؟ چقدر کلییت مجلس اختیار دارد؟ در جلسه‌ آسیب‌شناسی نظام بانکی، خواستند مجلس کاری کند، مجلس چه کار کند؟چه کار می‌تواند بکند؟ نمی‌گویم هیچ کار نمی‌تواند بکند حتی با این صحبت که فرصت سوزی کردیم موافقم. اگر منصفانه قضاوت کنیم می‌بینیم با برنامه می‌توانستیم با همین بضاعت هایی که داشتیم اقدامات خوبی را انجام دهیم، بنابراین بی‌برنامگی ما هم دخیل است.

او گفت: ما برای بررسی یک موضوع باید سهم همه عوامل را بسنجیم اما به نظر من در این میان سهم عوامل و فشارهای بیرونی بیشتر از هر عامل دیگری بوده است.

روایتی از جلسات گفتگوی ملی با حضور ابوترابی فرد

او درباره جلسات گفت‎وگوی ملی که با افرادی مانند اعضای شورای نگهبان و شخصیت‌هایی مانند ابوترابی‌فرد برگزار شده است می‌گوید: دو سال است که این جلسات برگزار می‌شود اما قرار نبود رسانه‌ای شود.

او ادامه داد: این جلسات جلسات هم‌اندیشی بود که با ابتکار انجمن اسلامی دانشگاه شکل گرفت و اتفاقا با حضور آقای ابوترابی‌فرد شروع شد و از مرداد دو سال پیش به صورت منظم برگزار می‌شود. هدف این است که بخشی نیروهای دانشگاهی اصلاح‌طلب و اصولگرا که توان دیالوگ دارند، با هم در مسائل مشترک گفتگو کنند. در این راستا قرار شد اول مسائل دانشگاهی و به فراخور آن، مسائل روز را بررسی شود.


تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...) سایر خبرهای داغنتانیاهو: کرانه باختری سرزمین ماست!وزیر خارجه قطر: ایران با وجود تحریم‌ها پای میز مذاکره نمی‌آید پیروزی پرگل استقلال مقابل حریف نیجریه‌ای در دیداری تدارکاتیآمریکا یک نهاد ونزوئلایی را تحریم کردلاله اسکندری و محمدرضا هدایتی زاینده‌رود را روایت می‌کنندعادل فردوسی‌پور روی فرش قرمز جشن حافظ/ عکسچهره‌ها در نوزدهمین دوره جشن حافظقاتل مدیرمسئول نشریه در یک قدمی قصاص دستگیری 120 سرشاخه اصلی یک شرکت هرمی در ساریدختر 7ساله ام را خفه کردم تا به بهشت برود!غریب آبادی: ‌در شرایط تحریم با آمریکا مذاکره نمی کنیم پیشنهادهای هنری برای آخر هفتهسایر خبرهای داغ

بدون پیش پرداخت لوازم خانگی بخرید

آیا شما هم دفترچه بیمه دارید ؟کلیک کنید

دندان های زیبا داشته باشید

افزایش فالور اینستاگرام/کمترین هزینه

اعضای کانال تلگرام خود را افزایش دهید

جدیدترین و پرفروش ترین های سونی

کفش و پوشاک حرفه ایی کوهنوردی

قسطی جهیزیه بخرید

ویژه همه زنان ( به مناسبت روز دختر )

تور بلیط باکو،هر هفته دوشنبه،پنجشنبه

با کیفیت ترین کیف و کفش کوهنوری

صفحات اپلیکیشن خودرا در کمترین زمان بسازید

منبع: بیتوته

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

هاشمی‌طبا: اصلاح‌طلبان انتخابات را تحریم نمی‌کنند

عضو هیأت مؤسس کارگزاران سازندگی گفت: حرف‌های اصلاح‌طلبان مبنی بر تحریم انتخابات و ... جدی نیست؛ هیچ اصلاح‌طلبی انتخابات را تحریم نمی‌کند.

به گزارش مشرق، سیدمصطفی هاشمی‌طبا کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و عضو هیأت مؤسس حزب کارگزاران به تحلیل خود از شرایط دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که قرار است اسفندماه سال جاری برقرار شود پرداخت.

هاشمی طبا می‌گوید: شرایط اصلاح‌طلبان در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با دوره‌های گذشته خیلی فرق ندارد و مثل گذشته است.

بیشتر بخوانید:

پارلمان اصلاحات به شورای هماهنگی برمی‌گردد حتما جهانگیری و عارف را هم اصلاح‌طلب نمی‌دانید؟! همراهی زنان اصلاح‌طلب و چهره‌ها با جنایتِ نجفی

به گفته وی، شرایط خوب است.

عضو هیأت مؤسس کارگزاران سازندگی در واکنش به برخی زمزمه‌ها در جبهه دوم خرداد مبنی بر عدم شرکت و یا تحریم انتخابات مجلس آتی گفت:‌ تحریم انتخابات بی‌معنی است . باید همه همکاری کنیم تا مشکلات کشور مرتفع شود.

وی با بیان اینکه هر کسی باید وظیفه خود را در قبال کشور و منافع ملی انجام دهد، گفت: معتقدم این حرف‌های اصلاح‌طلبان مبنی بر تحریم انتخابات و ... جدی نیست؛ هیچ اصلاح‌طلبی انتخابات را تحریم نمی‌کند و همه آنها در انتخابات شرکت می‌کنند و به یک توافق هم خواهند رسید.

هاشمی طبا اظهارات برخی از چهره‌های اصلاح‌طلب مبنی بر اینکه به دلیل عملکرد اصلاح‌طلبان و دولت سرمایه‌ اجتماعی آنها ریزش داشته است نیز رد می‌کند و می‌گوید: برخی وقت‌ها برآوردهای اولیه غلط است.

وی افزود: اصلاح‌طلبان و اصولگرایان طرفداران و سمپادهای خود را دارند که در نهایت همه جریاناتی که با این گروه‌ها سمپاد هستند به میدان خواهند آمد.

 سید مصطفی هاشمی طبا برای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نامزد شد اما از سوی حزب کارگزاران سازندگی و اصلاح‌طلبان حمایت نشد. وی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در مجموع با کسب ۲۱۴ هزار و ۴۴۱ رأی، چهارم شد.

منبع: فارس

واکنش‌ها به مهاجرت مزدک میرزایی

پاسخ تهدیدآمیز کریمی قدوسی به نماینده تربت جام

حریق گسترده در مجتع تجاری بلوار کوهک

منبع این خبر، وبسایت beytoote.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۳۷۰۶۷۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اصلاح‌طلبان به دنبال گروکشی در انتخابات نیستند
 • الیاس حضرتی: اصلاح طلبان هرگز شورای نگهبان را تهدید نمی‌کنند
 • آسیب‌های دادگاه خاتمی برای اصلاح طلبان
 • حضرتی:اصلاح‌طلبان به دنبال گروکشی در انتخابات نیستند/برای معرفی کاندیدا فیلترهای خاصی داریم
 • بحران اعتبار؛ چالش جدید جریان اصلاحات/ اصلاح طلبان به بالا گرفتن اختلافات درونی‌شان اعتراف کردند
 • تاجرنیا: شورای سیاست‌گذاری دکّان برخی اصلاح‌طلبان شده است
 • رهامی: نظام در انتخابات منتظر اصلاح‌طلبان نمی‌ماند
 • تاجرنیا: اصلاح‌طلبان نمی‌توانند انتخابات را تحریم کنند/روحانی و اصلاح‌طلبان در وضعیت طلاق عاطفی
 • نظر علی مطهری در مورد ایده برخی اصلاح طلبان برای تحریم انتخابات مجلس
 • گفتگوی تفصیلی با علی تاجرنیا| اصلاح‌طلبان نمی‌توانند انتخابات را تحریم کنند/ شورای سیاست‌گذاری دکّان برخی از اصلاح‌طلبان شده است
 • مطهری: تحریم‌ انتخاباتی اصلاح طلبان به ضرر کشور است
 • مطهری: تحریم انتخاباتی اصلاح‌طلبان روش درستی نیست
 • همراهی زنان اصلاح‌طلب و چهره‌ها با جنایت نجفی +تصاویر
 • وکیل نجفی: مستقیم شلیک نشده؛ قتل شبه عمد است | قاضی: ایرادات وکیل قابل بررسی است
 • عباس عبدی: دولت با این وضعیت می‌افتد؛ احتیاجی نیست کسی دولت را براندازد / اگر جهانگیری در دولت کارایی ندارد؛ بگوید کار نمی‌کنم / عارف در ۹۲، خودش آمد و کاندیدا شد؛ اصلاح طلبان به او نگفته بودند نامزد شود / تیم انتخابات قالیباف بسیار ناتوان است؛ در ۹۲ نمی‌
 • گزارش آخرین جلسه دادگاه نجفی
 • نمایندگان لیست امید زیر ذره بین کارگروه پایش/ اصلاح طلبان کارنامه عملکرد خواهند داشت
 • وکیل نجفی: قتل، قطعا شبه عمد است/ قاضی: رای دادگاه در زمان قانونی صادر می شود
 • نگاه جنسیتی زنان اصلاح‌طلب به زنان!