به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  یک سایت روسی فهرستی از اشیای عجیب کشف شده از اعماق دریا‌ها را به مخاطبان خود معرفی کرده است که در زیر می‌خوانید.

بیشتربخوانید: عجیب و جالبترین اکتشافات در اعماق دریا / از بشقاب پرنده تا اولین شهر جهان!

۱. کشتی و سلاح‌های دزدان دریایی

علاقه‌مندان به دنیای دزدان دریایی درباره‌ی گرگ افسانه‌ای دریا‌ها کاپیتان بلک برد اطلاعات کافی دارند. در اوایل قرن هجدهم کاپیتان بلک برد توانست یک کشتی کوچک و عادی را به دست بگیرد و آن را به سریع‌ترین و خطرناک‌ترین کشتی تاریخ تبدیل کند. دو دهه قبل کارشناسان توانستند تکه‌های این کشتی را در کنار هم قرار داده و بازسازی کنند. نکته قابل توجه کشف حدود سی اسلحه در شکل و اندازه‌های مختلف بود. مورّخان بر این باورند که این سلاح‌ها در پایان قرن هفدهم ساخته شده است.

۲. بشقاب پرنده

در نیمه‌های سال ۲۰۱۱ میلادی، دریانوردان سوئدی در اعماق دریای بالتیک، جسم عجیبی شبیه به بشقاب پرنده پیدا کردند. برخی گمان کردند که این جسم بقایای یکی از بشقاب پرنده‌هایی است که در فیلمبرداری جنگ ستارگان سقوط کرده و برخی دیگر این جسم را از بقایای شهری دانستند که چند سال پیش غرق شده بود و عده‌ای آن را سلاح سرّی می‌دانستند که نازی‌ها در جنگ جهانی دوم به کار برده اند. اما دانشمندان توضیح دادند که این جسم فقط یک توده‌ی صخره‌ای بزرگ است که عوامل طبیعی آن را تراشیده و شکل داده اند.

۳. گورستان موتور‌های بخار

در سال ۱۹۸۵ میلادی، یک نقشه کش به نام «پُل هالبر»، گورستان موتور‌های بخار را در نزدیکی ساحل نیوجرسی کشف کرد. این موتور‌ها نمونه‌های نادری از تولیدات نیمه‌ی قرن نوزدهم بودند. بنا به گزارش مورّخان، این موتور‌های بخار از طریق کشتی‌هایی که از اقیانوس اطلس عبور می‌کردند و به دلیل وقوع یک طوفان به اعماق اقیانوس پرتاب شده اند و یا خدمه‌ی کشتی برای کاهش وزن کشتی آن را به درون آب انداخته اند. با وجود این که این موتور‌های بخار بیش از صد سال است که در عمق آب قرار گرفته اند، ولی به طرز شگفت انگیزی سالم مانده اند.

۴. شهر اسکندریه

در پایان قرن بیستم، گروهی از پژوهشگران شهر افسانه‌ای اسکندریه را که از ۱۵۰۰ سال پیش به زیر آب‌ها فرو رفته است، کشف کردند. دلیل غرق اسکندریه به یک زلزله مهیب باز می‌گردد و با وجود حجم تراژدی کارشناسان می‌گویند، شهر همچنان سالم و حفظ شده می‌باشد، آن‌ها همچنین کاخ کلئوپاترا و مجسمه‌ی گمشده ابوالهول با قدمت ۲۰۰۰ سال که جزوی از بخش‌های غرق شده‌ی شهر بود را نیز کشف کردند.

۵. رودخانه‌ای در اعماق دریا

در اعماق دریا فقط جواهرات و یا عتیقه‌های گرانبها یافت نمی‌شود بلکه می‌تواند هر چیز دیگری باشد مانند رودخانه‌ای در اعماق دریای سیاه. این رودخانه یک مجرای کوچک آب نبود بلکه به گفته‌ی دانشمندان اگر این رودخانه اعجاب آور روی زمین جریان می‌یافت در فهرست یکی از طولانی‌ترین رودخانه‌های جهان جای می‌گرفت.

۶. مدفن یک قدیس

دریاچه «ایسیک کول» واقع در قرقیزستان محل توجه و اهتمام دانشمندان، مورّخان و شخصیت‌های دینی است. این توجه از سوی آن‌ها به مکان دفن «قدیس متی» بازمی گردد. کاوشگران و زبان شناسان نوشته‌های روی یک ظرف سفالی را رمزگشایی کردند و توانستند مکان دیر و مدفن قدیس متی را بیابند، به گونه‌ای که ۲۰۰ قطعه تاریخی فوق العاده که نمی‌توان بر آن‌ها قیمتی گذاشت را یافتند.

۷. اولین شهر جهان

بسیاری بر این باورند که قدیمی‌ترین شهر‌های جهان در منطقه مابین النهرین شکل گرفته است. اما این باور رایج در سال ۲۰۰۱ میلادی به چالش کشیده شد وقتی که پژوهشگران ویرانه‌های شهر رمزآلود را در سواحل هند یافتند. در این شهر تکه‌های چوب با قدمت ۹۵۰۰ سال کشف شد؛ به عبارت دیگر، تاریخ این شهر به دوران عصر یخبندان بازمی گشت.

۸. سنگ‌های شگفت انگیز استون هنج

در اوایل سال ۲۰۰۷ میلادی دانشمندان آثاری شبیه به سنگ‌های باستانی و مشهور استون هنج انگلستان که به عصر سنگ تعلق دارد را در زیر آب کشف کردند. این کشف بزرگ با استفاده از دستگاه کشف اجسام در زیر آب انجام شده بود.

۹. ماشین حسابی متعلق به ۲۰۰ سال قبل از میلاد

در آغاز قرن بیستم، یک ابزار عجیب در جزایر یونان کشف شد که شبیه یک ماشین حساب بود. پیشینیان از این ابزار برای ادراک اموری که توجه بشریت را در آن برهه از زمان به خود مشغول کرده بود، استفاده می‌کردند و با آن به پیش بینی پدیده‌های فلکی می‌پرداختند، دانشمندان بر این باورند که پیدایش این ابزار به دویست سال قبل از میلاد بازمی گردد.

۱۰. زمردی به قیمت ۵۰۰ میلیون دلار

در سال ۲۰۱۰ میلادی یک ماجراجو به نام «جای میسکوویچ» یک کوه بزرگ از زمرد را در اعماق سواحل فلوریدا یافت، که قیمت این گنج ۵۰۰ میلیون دلار برآورد می‌شد. دولت ۱۰۰ درصد از گنج را می‌خواست و میسکوویچ از دادن آن به دولت امتناع می‌کرد. پس از کِش و قوس‌های فراوان بین دولت، میسکوویچ و دادگاه سرانجام چند هفته بعد میسکوویچ خودکشی کرد. کارشناسان دریافتند که زمرد او تقلّبی بوده و میسکوویچ که قرض‌های زیادی داشته آن را خریده و قصد داشته تا با ادعای کشف آن از اعماق دریا، سود کلانی نصیب خود کند.

منبع: تابناک باتو

انتهای پیام/

کشفیات عجیب در اعماق دریا‌ها

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

راز دو قتل در پردیس کشف شد

غلامرضا حسنوند فرمانده انتظامی شهرستان پردیس، طی نشستی خبری در خصوص پاک‌سازی منطقه جاجرود، اظهار کرد: پاک‌سازی گردنه‌های جاجرود در برنامه‌های کاری این فرماندهی بود، اما به دلیل اینکه محل موردنظر در خارج از حوزه استحفاظی شهرستان پردیس است نیاز به هماهنگی‌های زیادی بود.

وی گفت: با همکاری و هماهنگی صورت گرفته با سر کلانتری چهارم تهران بزرگ، دادستان تهران و دادستان پردیس خوشبختانه در شب ۲۹ تیرماه عملیاتی مشترک برای پاک‌سازی تپه‌های جاجرود آغاز و دست‌آورد‌های خوبی ازلحاظ کشفیات مواد مخدر، جمع‌آوری معتادان متجاهر و دستگیری سوداگران مرگ به دست آمد.

حسنوند افزود: با هماهنگی دادستان، شورای تأمین و نهاد‌های امنیتی شهرستان پردیس طی دو مرحله از سه‌شنبه هفته گذشته طرح امنیت اجتماعی با طرح پنهان آغاز و روز گذشته طرح آشکار اجرایی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان پردیس ادامه داد: نیرو‌های کمکی استانی و تیم‌های زبده در این طرح ساماندهی شده و در حوزه کالای قاچاق ۴ دستگاه موتورسیکلت ۱۴۰۰ سی‌سی قاچاق با ارزش یک میلیارد تومان کشف و ضبط‌شده و ۴۳ نفر از معتادان متجاهر تحویل کمپ ماده ۱۶ شدند.

وی اضافه کرد: با رایزنی‌های اطلاعاتی یک مزرعه بیت کوین با بهره‌گیری از ۴ دستگاه کشف و محل که در حومه شهرستان بود پلمپ شد.

حسنوند تصریح کرد: در ادامه طرح آشکار امنیت اجتماعی ۵ هزار نخ سیگار، دستگیری ۸ نفر از سارقان، یک نفر از اراذل‌واوباش، کشف مشروبات الکلی و دستگیری یک نفر مأمورنما را داشتیم.

فرمانده انتظامی شهرستان پردیس ضمن توصیه به شهروندان، بیان کرد: معضلات سرقت دوچرخه کودکان در تابستان بیشتر می‌شود و متأسفانه در حین تردد کودکان یک نفر اقدام به ربودن دوچرخه‌ها می‌کرد که وی دستگیر و دو عدد دوچرخه از وی کشف و به سرقت هشت دستگاه دیگر اعتراف کرد که به دنبال مال‌خر آن‌ها هستیم.

وی افزود: در ادامه این طرح توقیف ۶ دستگاه موتورسیکلت، دو دستگاه خودرو و جمع‌آوری پاتوق تجمع معتادین و اراذل‌واوباش در بومهن به دست آمد.

حسنوند ادامه داد: در تمام زمان‌ها همکاری شهروندان تأثیر فراوانی در کشف و دستگیری‌های این فرماندهی داشته و انتظار می‌رود شهروندان دراین‌ارتباط با تلفن‌های ۱۱۰ و ۱۹۷ مطالب را اطلاع داده تا ورودی عملیاتی را شاهد باشند.

فرمانده انتظامی شهرستان پردیس اضافه کرد: دو مورد سرقت مغازه را طی هفته گذشته در خیابان شهید حق وردیان (حاج منصور) بومهن داشتیم که یک مغازه ساعت‌فروشی و یک عکاسی مورد سرقت قرار گرفت که با توجه به حساسیت بالای این نوع سرقت بلافاصله سارق دستگیر شد.

وی تصریح کرد: طی تحقیقات انجام‌شده دو نفر از مال‌خر‌های این سارق دستگیر و به ۱۵ فقره سرقت در شهرستان‌های هم‌جوار اعتراف کرد، اما در بازرسی از مخفیگاه مال‌خر‌ها ۶۰ عدد ساعت، دو عدد دوربین و تجهیزات عکاسی کشف و با دستور مقام قضایی تحویل مالباختگان شد.

کشف راز دو قتل در پردیس

حسنوند در خصوص دستگیری قاتلی در پردیس، بیان کرد: سال گذشته در حوالی پل خلیج‌فارس جنوبی شهر پردیس جنازه‌ای بدون هویت کشف شد و در بازرسی‌ها یک کیف مدارک هویتی از اطراف محل کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان پردیس افزود: با کشف این مدارک پس از مدتی مشخص شد این مدارک مربوط به پرستار پیرمردی در پردیس بوده است که با شناسایی منزل پیرمرد در فاز ۲ ساکن، مشخص شد این پیرمرد هم فوت‌شده است.

وی ادامه داد: پس از مدتی با رصد‌های پلیسی مشخص شد تلفن همراه پیرمرد فعال شد و از حسابش مبالغی خارج‌شده است که بلافاصله با پیگیری انجام‌شده طی هفته گذشته به شخصی رسیدیم که با پرستار متوفی در ارتباط بود.

حسنوند اضافه کرد: متهم ۳۱ ساله در آژانسی در پردیس و اقدام به برپایی مراسم‌های مختلف می‌کرده که با دستگیری این فرد با بررسی‌های صورت گرفته متهم لب به اعتراف گشود و گفت: «با پرستار نقشه قتل پیرمرد را کشیدیم و در دوغ وی چند قرص حل کرده و پس از گشت در تهران، پس از فوت پیرمرد وی را به منزلش منتقل کردیم.»

فرمانده انتظامی شهرستان پردیس تصریح کرد: با توجه به اشراف این افراد از حساب پیرمرد و پس از کشتن وی با پرستار هم بر سر سهم درگیر و طی درگیری وی را از روی پل عابر به پایین پرت کردم که با توجه به اعترافات وی در قتل اول به مشارکت و در قتل پرستار ۳۲ ساله متهم اصلی شناخته شد.

وی ضمن بیان اینکه خانواده رکن اصلی جامعه است، گفت: از هم پاشیدن کانون گرم خانواده‌ها باعث بروز مشکلات عدیده‌ای در جامعه می‌شود و پدران و مادران باید برای فرزندانشان وقت بگذارند و همیشه اهمیت بیشتری به خانواده‌هایشان نسبت به بدهند.

حسنوند افزود: بی‌تفاوتی در این حوزه مشکلات عدیده‌ای را به وجود می‌آورد و باید آموزش‌وپرورش با تعامل با سازمان فنی و حرفه‌ای آموزش‌هایی ازاین‌دست را به دانش آموزان بدهند.

فرمانده انتظامی شهرستان پردیس ادامه داد: هفته گذشته در مجاورت مخابرات بومهن اختلافات افرادی منجر به درگیری شد و با ورود نیروی انتظامی سه نفر اراذل‌واوباش به همراه یک کیلو هروئین و شیشه به همراه چند قبضه قمه، ضبط و باند مسروقه از این افراد کشف و پرونده به دستگاه قضایی ارسال شد.

وی اضافه کرد: از روز اول حضور در پردیس به مردم قول دادیم تا درصورتی‌که شهروندان اطلاعات امنیتی به پلیس بدهند، سریعاً پیگیری و به موضوع رسیدگی شود و در این راستا تعامل خوبی نیز با دستگاه قضایی داریم و این موارد در نطفه خاموش می‌شود.

حسنوند در پایان خاطرنشان کرد: در طرح ارتقا امنیت اجتماعی در بخش پنهان یک کیلو و ۷۹۰ گرم مواد مخدر، دستگیری ۲۵ نفر از سوداگران مرگ، ۱۴ نفر سارق، کشف ۹ خودرو، چهار دستگاه موتورسیکلت را داشتیم و همچنین این فرماندهی دستگیری دسته دوم فروشان خیابان‌های شهر بومهن را در برنامه دارد.

واکنش‌ها به مهاجرت مزدک میرزایی

پاسخ تهدیدآمیز کریمی قدوسی به نماینده تربت جام

حریق گسترده در مجتع تجاری بلوار کوهک

کلیدواژه: دانستنی ها جالبترین ها

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۳۷۷۹۷۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اکتشاف آثار باستانی مصر در اعماق دریا
 • گردشگری و مخاطرات دریا + فیلم
 • نجات باورنکردنی نوزاد توسط سگ های ولگرد! /اولین تصویر منتشرشده از پهپاد ایرانی سرنگون شده توسط آمریکا! /اخراج تحقیرآمیز وبلاگ نویس سعودی از مسجدالاقصی
 • ۱۴ واحد دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه دریا فعالیت می‌‌کنند
 • بزرگترین ماشین برقی جهان! +عکس
 • رمزگشایی از اسرار مرد مرموز عصر جدید / راز «کریس آنجل» ایرانی چیست؟
 • دریادار خانزادی: دشمن از محلی که قادر به رویت ما نیست، غافلگیر می‌شود
 • راز مهره‌های شیشه‌ای عجیب بالاخره فاش شد
 • دوران گردن کلفتی و پرسه زدن در دریا تمام شده است/کسی که در خانه شیشه‌ای نشسته، به دیگران سنگ نمی‌زند
 • فرمانده نیروی دریایی ارتش: دشمن از محلی که قادر به رویت ما نیست، منتظر غافل‌گیری باشد
 • دشمن از محلی که قادر به دیدن ما نیست، منتظر غافل‌گیری باشد
 • دریادار خانزادی: دشمن از محلی که قادر به رویت ما نیست، منتظر غافل‌گیری باشد
 • توسعه دریا محور، مروری بر صنایع دریایی جهانی
 • دشمن از محلی که قادر به رویت ما نیست، منتظر غافل‌گیری باشد/ ساخت پهپاد‌های قاره‌‌پیما در دستور کار ارتش قرار دارد/ دوران گردن کلفتی و پرسه زدن در دریا تمام شده است
 • کشف راز دو قتل در پردیس
 • راز دو قتل در پردیس کشف شد/ دستگیری سارقان و مال‌خرها
 • ابهت متجاوزان حسابی درهم شکسته/اخبار عقب نشینی‌ها دلنشین است
 • کوین ترودو راز بزرگ افراد موفق جهان را فاش کرد و زندانی شد
 • اقدام نفتکش انگلیسی مغایر قواعد بین‌الملل دریا‌ها