ملی‌پوش دوچرخه‌سواری ایران با بیان اینکه آبروی ۲۴ ساله‌ام زیر سؤال رفت گفت: بیش از ۲۰۰ ایمیل از ایران برای اتحادیه جهانی ارسال شده که در داخل کشور از دوپینگی‌ها حمایت می‌شود. ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۸ ورزشی رشته های ورزشی نظرات - اخبار ورزشی -

مهدی سهرابی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره آخرین شرایط پرونده اتهامش به دوپینگ که از سوی اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری مطرح شد، اظهار داشت: باید مدارک و مستندات مورد نظر برای تبرئه‌ام را جمع‌آوری و پس از هماهنگی با فدراسیون پزشکی ورزشی، آنها را برای اتحادیه جهانی ارسال کنم. اگر این مستندات مورد قبول آنها باشد، مشکل حل می‌شود و دیگر هیچ اتهامی متوجه من نیست، اما اگر این اتفاق رخ ندهد، یک رده بالاتر می‌روم و وکیل می‌گیرم.

وی ادامه داد: اتحادیه جهانی در حکمی که صادر کرده، فقط یک نظر داده و از احتمال صحبت کرده، در واقع کار خودشان هم در این موضوع زیر سوال است. وقتی که در زمان گرفتن تست دوپینگ، هم آزمایش خون و هم ادرار منفی بوده، نباید موضوع دوپینگ پس از 1.5 سال اعلام می‌شد. فعلاً که دست‌مان به جایی بند نیست، چون طرف مقابل در سوئیس است و ما اینجا هستیم. گرفتن وکیل که در مرحله دوم است، برایم هزینه زیادی دارد. واقعاً مانده‌ام که اگر مستنداتم مورد قبول قرار نگیرد، باید چه کاری انجام دهم.

کاپیتان تیم ملی دوچرخه‌سواری که فعلاً تعلیق است، عنوان کرد: یک طرف این ماجرا آبروی 24 ساله‌ام است که زیر سؤال رفته و باید از آن دفاع کنم. اگر قرار بود دوپینگ کنم، در سال‌های گذشته که در تیم‌ها و تورهای حرفه‌ای رکاب می‌زدم و به لحاظ مالی هم برایم توجیه داشت، این کار را انجام می‌دادم، نه در شرایط کنونی که اواخر دوران ورزشم است و به لحاظ مالی هم هیچ توجیهی برایم ندارد. واقعاً دو سال است که می‌خواهم دوچرخه‌سواری را کنار بگذارم، اما دیدم که دست کادر فنی بسته است و تعداد نفراتی که بتوانند مفید باشند، در حد خوبی نیستند.

سهرابی در پاسخ به این سوال که آیا با وجود اعلام خبر تعلیقش، هنوز روحیه مناسب برای تمرین کردن را دارد یا خیر؟ گفت: بله، فقط تمرین می‌کنم که روحیه‌ام حفظ شود. برای مثال روز گذشته (جمعه) 150 کیلومتر رکاب زدم. از همه کسانی که می‌توانند به هر شکلی به من در این پرونده کمک کنند، درخواست کمک می‌کنم تا آبروی 24 ساله‌ام در دوچرخه‌سواری را حفظ کنم.

وی در پاسخ به این سوال که هزینه‌های گرفتن وکیل چقدر می‌شود؟ تصریح کرد: فکر می‌کنم نزدیک به 100 یا 200 میلیون هزینه داشته باشد. امیدوارم مدارکم مورد قبول قرار بگیرد، اما اگر این اتفاق رخ نداد، باید حساب و کتاب کنم و ببینم گرفتن وکیل با این هزینه بالا برایم توجیه و ارزش ندارد یا خیر.

رکابزن کشورمان گفت: از سال 1999 تا 2019 هر سال نزدیک به 10 بار تست داده‌ام و هیچ وقت جواب مثبت نبوده است. حالا به نظر شما چرا باید دست به چنین کاری آن هم در اواخر دوران ورزشم بزنم؟

سهرابی با انتقاد از یکی از شبکه‌های صداوسیما اظهار داشت: اینقدر که در یکی از شبکه‌های تلویزیونی خبر دوپینگم زیرنویس شده، درباره نتایج و مدال‌هایم این کار انجام نشده است. بعد از 24 سال حضور در دوچرخه‌سواری واقعاً تاسف می‌خورم که در داخل کشورم به جای حمایت دست به تخریبم می‌زنند. همه اینها در حالی است که هنوز چیزی قطعی نیست و فقط در مرحله اتهام است، یعنی اتحادیه جهانی اگر مدارکی از دوپینگ من داشت، همانند سایر رکابزنان خارجی به طور دقیق زمان و نوع ماده مصرفی را اعلام می‌کرد.

وی با انتقاد از شرایط دوچرخه‌سواری در داخل ایران گفت: هر مشکلی که در حال حاضر در دوچرخه‌سواری وجود دارد، از داخل کشور خودمان است. آنهایی که دیگر در فدراسیون حضور ندارند و کنار رفته‌اند، به اتحادیه جهانی ایمیل می‌زنند تا دوچرخه‌سواری ایران را نابود کنند. در نامه‌ای که آمده، عنوان شده بیش از 200 ایمیل از ایران برای اتحادیه جهانی ارسال شده که در داخل کشور از دوپینگی‌ها حمایت می‌شود. اتحادیه جهانی شاید به تعدادی از این ایمیل‌ها کاری نداشته باشد، اما وقتی تعداد آنها به بیش از 200 عدد می‌رسد، قطعاً شک می‌کند. نتیجه این موضوع نیز آن می‌شود که دیگر از ایران برای حضور در مسابقات و تورهای بین‌المللی دعوت به عمل نمی‌آید. درباره اقدامی که از داخل کشور می‌شود، مستندات هم وجود دارد.

سهرابی خاطرنشان کرد: واقعاً افسوس می‌خورم از اینکه می‌بینم به خاطر افتخاراتی که کسب کرده‌ام، یکبار هم تصویرم روی صفحه اول روزنامه نرفت، اما یک روزنامه در استانم به واسطه خبر دوپینگ، تصویرم را روی جلد می‌برد.

وی در پایان گفت‌وگو با تسنیم عنوان کرد: درخصوص پرونده‌ام نه تنها فدراسیون جهانی با احتمال در این باره صحبت کرده، بلکه حتی نمونه B هم وجود ندارد. یعنی همه راه‌ها را بر روی من بسته‌اند. باید تا چند روز آینده مدارک و مستنداتم را آماده ارسال به اتحادیه جهانی کنم. اگر هم کسی در این مسیر از من حمایت و پشتیبانی کند، تشکر می‌کنم. از فدراسیون دوچرخه‌سواری و همچنین پزشکی ورزشی بابت حمایت‌ها در چند روز گذشته متشکرم و امیدوارم همه چیز به خوبی و خوشی حل شود.

خسرو قمری: دوپینگ مهدی سهرابی قطعی نیست/ اتحادیه جهانی تخم نفاق را در کشورها می‌کارد

 

انتهای پیام/

R1351/P/S3,33/CT1 واژه های کاربردی مرتبط دوپینگ دوچرخه‌سواری

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

مدال طلای کشتی‌گیر ازبک در المپیک لندن پس گرفته شد

در بررسی مجدد نمونه تست دوپینگ که توسط کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) صورت گرفت تست دوپینگ آرتور تایمازوف ازبکستانی مثبت اعلام و مدال طلای او پس گرفته شد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو به نقل از اینساید دگیمز، در بررسی مجدد نمونه تست‌ دوپینگ که توسط کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) صورت گرفت تست دوپینگ آرتور تایمازوف ازبکستانی در دسته 120 کیلوگرم که در المپیک 2012 لندن رقم خورد، مثبت اعلام شد. به این ترتیب مدال طلای این کشتی‌گیر پس گرفته شد. این اتفاق برای بار دوم در این وزن رخ داده است.

پیش از این پس از اتمام آزمایشات دوپینگ ورزشکاران شرکت کننده در بازی‌های المپیک 2012 لندن، نمونه داوید مودزامانشویلی سنگین وزن گرجستانی الاصل نیز مثبت تشخیص داده شد و مدال نقره وزن 120 کیلوگرم کشتی آزاد المپیک 2012  را از دست داد که با توجه به اینکه وی در مرحله نیمه نهایی مقابل بلال ماخوف روس به پیروزی رسیده بود، مدال نقره به ماخوف روس رسید و مدال برنز نیز نصیب دولت شابانبای از قزاقستان شد.

این سایت در خبر خود اعلام کرد که با توجه به دوپینگی بودن مدال آوران طلا و نقره عملا مدال طلا به بلال ماخوف می‌رسد.

با وجود اعلام این سایت مبنی بر رسیدن مدال طلا به بلال ماخوف، اما با توجه به شکست مستقیم قاسمی مقابل تایمازوف (قهرمان دوپینگی) عملا مدال طلا باید به قاسمی اهدا شود.

در نهایت باید منتظر ماند و دید کمیته بین‌المللی المپیک چه تصمیمی خواهد گرفت.

پیش از این مدال طلای تایمازوف در المپیک 2008 پکن نیز پس گرفته شده بود و او تنها کشتی‌گیری است که دو مدال طلای خود را در مسابقات المپیک از دست می‌دهد.

واکنش‌ها به مهاجرت مزدک میرزایی

پاسخ تهدیدآمیز کریمی قدوسی به نماینده تربت جام

حریق گسترده در مجتع تجاری بلوار کوهک

کلیدواژه: دوپینگ دوچرخه سواری دوپینگ دوچرخه سواری

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۳۷۷۹۹۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پروژه بی مجوز تقاطع صدرا!
 • مدال طلای المپیک در انتظار کمیل قاسمی
 • با دوپینگ تایمازوف، کمیل به طلای المپیک رسید
 • با دوپینگ تایمازوف، کمیل قاسمی به طلای المپیک رسید
 • تست دوپینگ تایمازوف مثبت شد/ طلا در انتظار کشتی گیر ایران
 • تست دوپینگ تایمازوف مثبت شد
 • مدال طلای آرتور تایمازوف در المپیک 2012 لندن به دلیل دوپینگ پس گرفته شد؛ کمیل قاسمی طلایی می‌شود؟
 • مدال نقره دوچرخه‌سوار انگلیسی طلا شد
 • ملی‌پوش والیبال ایران در پارک ملی گلستان دوچرخه‌سواری کرد
 • همایش دوچرخه‌سواری همگانی در گرمای ۴۰ درجه‌ای مهاباد برگزار شد
 • لژیور دوچرخه سواری: از حضور در قهرمانی جهان بی اطلاع هستم/ فدراسیون بین بانوان و آقایان فرق می‌گذارد/ فاصله بین دوچرخه سواری آسیا با اروپا زیاد است
 • 9 نکته ای که برای خرید دوچرخه باید به آنها توجه داشته باشید
 • خدمات رایگان پزشکی به مردم سیل‌زده پلدختر ارائه شد
 • تقدير رئيس فدراسيون دوچرخه سواري از حناچي براي حضور فعال در کمپين «سه شنبه هاي بدون خودرو»
 • همایش دوچرخه سواری جوانه‌های صالحین در خلخال برگزار شد
 • احداث مسیر دوچرخه سواری در بلوار دانشگاه امام قزوین
 • فردا هفدهمین همایش دوچرخه سواری در شهرستان مهاباد
 • مسیر دوچرخه‌سواری در بلوار دانشگاه امام قزوین احداث می شود
 • حسین زنجانیان عازم رقابت های دوچرخه سواری کوهستان قهرمانی آسیا می شود