ظریف با بیان این که آماده ایم با مقامات کشورهای خلیج فارس در هر زمانی دیدار و گفت‌وگو کنیم، تاکید کرد : حزب الله یک گروه مهم در لبنان است که در دولت، مجلس و جامعه این کشور حضور فعال دارد.

به گزارش خبرگزاری شبستان، وزنیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در جریان سفر خود به نیویورک و مصاحبه با رسانه های معتبر جهانی با خبرنگار «PBS»  آمریکا نیز گفت و گو کرد. ظریف در این مصاحبه با اشاره به حضور غیر  قانونی آمریکا در منطقه خلیج فارس و ادعاهای مقامات دولت ترامپ  مبنی بر انجام اقدامات تحریک آمیز از سوی ایران در این منطقه، گفت اقدامات ایران تحریک آمیز است؟! ما در منطقه خودمان هستیم. آمریکایی ها از ۶۰۰۰ مایل دورتر به منطقه ما آمدند؛ این تحریک آمیز نیست؟! وی در بخشی دیگر از این مصاحبه با اشاره به خروج آمریکا از بسیاری از توافقات بین المللی از جمله برجام در دولت ترامپ خاطرنشان کرد :  مگر در سال ۲۰۱۶ در آمریکا بجای انتخابات، انقلاب شده که زیر همه توافقات دولت های قبلی زده اند؟! وی افزود :  این سیاست که آنچه مال من است، مال من است و آنچه مال شماست قابل مذاکره است، جواب نمی دهد.ظریف همچنین در مورد برخی از اخبار منتشر شده مبنی بر احتمال دیدار برخی از نمایندگان کنگره آمریکا با وی در نیویورک نیز اظهار کرد :  من معمولا با نمایندگان کنگره آمریکا از هر حزبی به عنوان نمایندگان مردم آمریکا نه به عنوان فرستاده کسی و البته به درخواست خودشان دیدار می کنم.وی همچنین با بیان این که  آماده ایم با مقامات کشورهای خلیج فارس در هر زمانی دیدار و گفت‌وگو کنیم، تاکید کرد: حزب الله یک گروه مهم در لبنان است که در دولت، مجلس و جامعه این کشور حضور فعال دارد و نیرویی ثبات ساز است./

پایان پیام/50

منبع: شبستان

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

هشدار یک مقام سپاه به کشورهای منطقه: اگر اتفاقی در خلیج فارس بیفتد حتی آب خوردن هم نخواهید داشت

آفتاب‌‌نیوز :

دریادار علیرضا تنگسیری در مراسم روز گرامیداشت روز دریانورد و روز جهانی دریانوردی با اشاره به تهدیدات حضور بیگانگان در منطقه اظهار داشت: خلیج فارس یک منطقه بسته‌ای است و آب در این منطقه دوار می‌چرخد تا از آن خارج شود. این هشدار را به کشورهای منطقه خلیج فارس می‌دهیم که اگر اتفاقی برای یکی از ناوهای اتمی در خلیج فارس بیفتد، حتی آب خوردن هم نخواهند داشت.

وی افزود: ایران مشکل آب ندارد اما سایر کشورهای حوزه خلیج فارس تنها آب این منطقه را با آب‌شیرین‌کن قابل شرب می‌کنند. حال اگر برای یکی از ناوهای اتمی اتفاقی رخ دهد، مردم این کشورها از تشنگی می‌میرند.

ائتلاف هفت به اضافه یک در خلیج فارس

فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه حضور استعمارگران در خلیج فارس ابتدا اسپانیا و بعد از آنها پرتقالی‌ها ۱۱۷ سال به طول انجامید، گفت: این اهمیت خلیج فارس را نشان می‌دهد و پس از این دوره استعمارگری در قرن ۱۹ با پیدایش نفت و گاز شاهد حضور سایر بیگانگان از جمله انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها در منطقه بودیم و تا امروز هم حضورشان در منطقه ادامه داشته است.

دریادار تنگسیری با تاکید بر اینکه حضور بیگانگان نشان از جایگاه بسیار مهم خلیج فارس از لحاظ راهبردی و اقتصادی دارد، ادامه داد: ایران با طولانی‌ترین مرز با خلیج فارس یکی از مهمترین کشورهای منطقه محسوب می‌شود و از این رو بارها در مجامع مختلف بین‌المللی اهمیت خلیج فارس را گوشزد کرده‌ایم و همواره پیام صلح و دوستی را به کشورهای حوزه خلیج فارس داده‌ایم و سفیر صلح در عمان قطر و امارات بوده‌ایم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با تاکید بر ائتلاف کشورهای هفت با اضافه یک در منطقه خلیج فارس اظهار داشت: اعتقاد داریم هفت به اضافه یک امنیت را در خلیج فارس ایجاد می‌کند و هفت کشور در جنوب خلیج فارس و ایران اسلامی می‌توانند امنیت در منطقه را برقرار سازند.

وی افزود: وجود جزایر مهم و راهبردی در این منطقه به ما کمک می‌کند بتوانیم امنیت پایدار در منطقه را ایجاد کنیم.

دریادار تنگسیری با اشاره به آبراه خلیج فارس و حضور ایران در این منطقه که برقرارکننده امنیت و ایمنی است، گفت: به دنبال ایجاد هر چه بیشتر امنیت در خلیج فارس و این آبراهه هستیم و همواره اهمیت این منطقه را در رزمایش‌ها و مذاکرات دیکته کرده‌ایم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه حضور بیگانگان در خلیج فارس ناامنی و بی‌ثباتی ایجاد می‌کند، گفت: برخی از بیگانگان صنعتی نیازمند انرژی این منطقه هستند اما عده‌ای دیگر می‌خواهند این موضوع را به کشورهای منطقه خلیج فارس دیکته کنند که شما نیاز به سلاح دارید و ما سازنده سلاح هستیم.

وی ادامه داد: حضور آمریکا و انگلیس در این منطقه به معنای ناامنی است و ایران حامل این پیام به کشورهای منطقه بوده و خواهد بود.

ایران می‌تواند پرچمدار امنیت در منطقه باشد

دریادار تنگسیری ادامه داد: ما امروز قادر هستیم این امنیت را در خلیج فارس با هم‌دلی و همگرایی سایر کشورها ایجاد کنیم و پیام ما در منطقه پیام صلح و دوستی است و امروز که روز دریانوردان محسوب می‌شود پیام ما به سازمان آیمو این است که ایران می‌تواند پرچمدار امنیت در منطقه باشد.

وی با بیان اینکه نیروی دریایی ایران پرچمدار امنیت فراتر از مرزهای خود و در اقیانوس هند و سایر مناطق است، اظهار داشت: با همگرایی کشورهای همسایه از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های حداکثری این منطقه استفاده کنیم.

دریادار تنگسیری با بیان اینکه بیگانگان به دنبال ایجاد ناامنی در منطقه هستند، گفت: اخیرا در محفلی در قطر یک فرانسوی در صحبتی با بنده ادعای برقراری امنیت در خلیج فارس را داشت و مدعی شد برای برقراری امنیت در خلیج فارس حضور دارند و بنده در پاسخ به وی گفتم شما به دنبال ناامنی در منطقه هستید و شما بودید که صدام را مسلح کردید و از این جنگ بین ایران و عراق حمایت کردید و گرنه خلیج فارس منطقه امنی برای حضور تمام کشورها محسوب می‌شود.

برای حفاظت از منافع و منابع خود لباس شهادت به تن کرده‌ایم

وی ادامه داد: وقتی شما در فجیره سلاح خود را تحویل می‌دهید و بعد وارد خلیج فارس می‌شوید به این معناست است که خلیج فارس امنیت دارد. در صحبت‌های خود به تفکیک شیعه و سنی پرداختید و از واژه خلیج عربی استفاده کردید و این به معنای تفرقه افکنی و ایجاد ناامنی در منطقه است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با تاکید بر اینکه بیگانگان به دنبال کاشتن تخم دشمنی در منطقه هستند، اظهار داشت: هر چند که این فرد فرانسوی ابراز پشیمانی از صحبت‌های خود داشت اما این خاصیت دشمنان است که در ابتدا نسبت به تفرقه‌افکنی و ناامنی حرف می‌زنند و بعد می‌گویند اشتباه کرده‌ایم ما اینها را به عنوان دشمن اسلام و مسلمانان می‌شناسیم.

دریادار تنگسیری با بیان اینکه بیگانگان به دنبال مشروعیت بخشیدن به حضور خود در منطقه هستند، اظهار داشت: بعد از انقلاب وزارت جنگ را به وزارت دفاع تبدیل کردیم ما کشور بی‌نیازی هستیم و ظرفیت‌های وسیعی داریم اما دشمنان ما حتی برف را هم ندیدید و حتی جنگل هم ندارند.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران قطعا از منابع خود نمی‌گذرد و ما برای حفاظت از منافع و منابع خود لباس شهادت به تن کرده‌ایم و مردم ایران هم چهل سال با عزت در کنار ما بدوند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با تاکید بر اینکه تاکنون انگلیسی‌ها سه بار و آمریکایی‌ها دو بار در برابر ایران زانو زدند تا درخواست‌هایی از ما داشته‌ باشند، گفت: ما توانستیم ناو ساوان رابرت و کشتی بریستول را مورد هدف قرار دهیم و اخیرا هم موفق به توقیف کشتی انگلیسی‌ها شدیم و تمام این اقدامات را انجام دادیم تا بگوییم ملت ایران در برابر آنان قد خم نمی‌کنند.

منبع: خبرگزاری ایلنا

قبل از گیردادن به ویلا‌های لواسان، به حوزه لواسان باید گیر بدهید+فیلم

واکنش آملی‌لاریجانی به اظهارات آیت‌الله یزدی: چرا به این وضع افتاده‌اید و به همه توهین می‌کنید؟ سینه‌ام خزانه اسرار مسئولان و آقازاده‌هاست| ساختمان‌هایی که از آنها استفاده می‌کنید، ارث پدرتان است؟| اکبر طبری رئیس دفتر من نبود| چرا درباره معاون اقتصادی سپا

مکارم‌شیرازی خطاب به آملی‌لاریجانی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

کلیدواژه: نماز جمعه زلزله مسجدسلیمان مقاومت حائری معاون پارلمانی رئیس جمهور امام رضا ع حج شهرستان میناب سازمان بهزیستی خطبه نماز جمعه محمد جواد ظریف مذاکره ظریف

منبع این خبر، وبسایت shabestan.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۴۶۱۸۱۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • وزارت خارجه آمریکا: تحریم‌ها علیه حزب الله و حامیانش ادامه دارد
 • آمریکا: تحریم ها علیه حزب الله ادامه دارد
 • جنگ علیه لبنان به معنای نابودی اسرائیل است
 • اگر حزب الله نبود، تحت سيطره تروريست هاي تکفيري بوديم
 • عضو حزب‌الله: تحریم و تهدید آمریکا واقعیت را تغییر نمی‌دهد
 • اخبار کوتاه لبنان|آیا آمریکا هم‌پیمانان حزب‌الله را تحریم می‌کند؟
 • قصد آمریکا برای تحریم سیاستمداران مسیحی لبنان
 • تاکید حزب الله بر مقاومت مردم لبنان در مقابل تحریم‌های آمریکا
 • شخصیت های مسیحی لبنان در تیررس تحریم های آمریکا
 • بعد از ظریف، نوبت تحريم وزرای خارجه لبنان، سوریه و عراق رسید
 • لواندوفسکی: بازیکنی مثل کوتینیو می‌تواند در طول فصل تفاوت‌ها را رقم بزند؛ نویر: آمدن او به بایرن مونیخ همان تقویت نیرویی بود که لازم داشتیم
 • احتمال تحریم وزرای خارجه کشورهای نزدیک به حزب‌الله
 • حزب‌الله لبنان و جنبش أمل: تا زمان آزادسازی تمامی مقدسات از مقاومت حمایت می‌کنیم
 • حزب‌الله: محور آمریکا، عربستان و اسرائیل محور شکست است
 • تحولات اخیر خلیج فارس؛ چگونگی تحقق نظم امنیتی پایدار
 • قادر به تأمین امنیت خلیج فارس با همگرایی کشورهای منطقه هستیم
 • فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران: خلیج فارس 250 هزار کیلومتر مربع وسعت دارد و خلیجی بسته است؛ کشورهای جنوب این خلیج با بروز حادثه‌ای از تشنگی می‌میرند/ فقط اخیرا سه بار انگلیسی‌ها و دو بار آمریکایی‌ها را در همین منطقه به زانو درآوردیم/
 • تحلیل مواضع مهم دبیرکل حزب‌الله لبنان درباره همبستگی محور مقاومت
 • مقاومت یا سازش؟ / اول اقتصاد بعد جمعیت و یا برعکس؟!