خبرگزاری آریا- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران : با توجه به تذکرات کتبی نسبت به قطع برق 15 دستگاه ملی با همکاری استانداری اقدام کردیم.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از صدا و سیما، حسین صبوری در حاشیه رونمایی از طرح روشنا در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه طرح روشنا با ابتکار وزارت نیرو در کل کشور اجرایی خواهد شد گفت: بانوان به عنوان مدیران خانواده در راستای اموزش و نهادینه کردن در مدیریت مصرف نقش بسیار مهمی دارند .این طرح با هدف اموزش به بانوان و زنان خانه دار بصورت یکپارچه در کشور اجرا خواهد شد . در گذشته نیز از طریق انجمن ها و محله ها اموزش هایی برای مدیریت مصرف ارایه می شد که بسیار تاثیر گذار بود. طرح روشنا با نهادینه کردن ،مصرف بهینه را ماندگار تر می کند .
وی ادامه داد: 40 درصد مصرف برق تهران توسط مشترکین خانگی مصرف می شود .
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران گفت: متوسط رشد اوج مصرف تهران در 8 سال گذشته 3.5 درصد بود و اگر در سال گذشته همین رشد را داشته باشیم، اوج مصرف 4 هزار و 800 مگا وات می رسید که با همکاری دستگاهها،سال گذشته اوج مصرف یک درصد نسبت به سال 96 رشد داشت.
وی ادامه داد: امسال پیش بینی اوج مصرف در شهر تهران 5 هزار مگا وات بود که بیشترین اوج مصرف4 هزارو 660 مگا وات بود که با همکاری مردم و بخش خصوصی و سایر دستگاهها 250 مگا وات در مصرف صرفه جویی کردیم.
وی بیان کرد: سال گذشته دولت با پیشنهاد وزارت نیرو درباره تغییر ساعات ادارات موافقت کرد اما امسال بدلیل اینکه در تهران دستگاههای ملی وجود دارد تغییر ساعات ادارات منتفی شد .
وی افزود: تمام دستگاههای اجرایی باید 10 درصد مصرف را کاهش دهند و همه دستگاههایی که مجهز به کنتور هوشمند هستند بصورت انلاین مصرف انها رصد می شود.
 
صرفه جویی 3 هزار مگاواتی در اوج مصرف
معاون امور برق و انرژی وزارت نیرو: با مدیریت مصرف، امسال 3 هزار مگاوات صرفه جویی شد
همایون حائری در حاشیه رونمایی از طرح روشنا در جمع خبرنگاران گفت: سال گذشته دستگاه‌های دولتی همکاری خوبی برای صرفه جویی در مصرف برق انجام دادند و امروز نیز با طرح روشنا اقدام خوبی با همکاری شرکت توزیع نیروی برق تهران صورت گرفت بطوری که در این طرح تلاش شده با همکاری بانوان و به خصوص زنان خانه دار مدیریت مصرف را وارد خانه کنیم.
وی افزود: در بحث مدیریت مصرف اقدامات خوبی صورت گرفت، در سال گذشته بیش از 2 هزار مگا وات در اوج مصرف صرفه جویی کردیم که اگر این 2 هزارمگاوات را مصرف می‌کردیم باید 3 هزار مگا وات نیرو گاه احداث می‌شد.
وی درباره اینکه چه اقداماتی درباره قیمت گذاری رمز ارز‌ها (بیت کوین) صورت گرفته گفت: نرخ تعرفه رمز ارز‌ها بسیار مهم است، زیرا مصرف انرژی و استهلاک بسیار بالایی دارد به همین دلیل نرخ صادراتی پیشنهاد شد.
وی ادامه داد: نرخ صادراتی برای تعرفه رمز ارز‌ها مورد موافقت کمسیون مجلس قرار گرفت، نرخ صادراتی برق متناسب با فوب خلیج فارس و خطوط نصب شده است و قیمت ان متغیر است.
حائری افزود: اگر کسی از رمز ارز‌ها استفاده می‌کند باید مجوز دریافت کند در غیر اینصورت برق غیرمجاز استفاده کرده است.

رونمایی از طرح مدیریت مصرف برق ویژه بانوان
طرح ملی آموزش مدیریت مصرف برق ویژه بانوان در زمینه مدیریت مصرف برق تدوین و امروز رونمایی شد.
طرح ملی آموزش مدیریت مصرف برق ویژه بانوان، (طرح روشنا) با هدف آگاه سازی و بهره مندی از ظرفیت‌های بانوان در زمینه مدیریت مصرف برق تدوین و امروز رونمایی شد.
بانوان به عنوان رکن مهم خانواده و اجتماع می‌توانند نقطه آغاز الگویی فراگیر در مصرف برق در جامعه امروز باشند و نقش مادران در فرهنگ سازی و انتقال مفاهیم به اعضای خانواده و نیز حساس بودن آنان به مسائل زیست محیطی و توجه به حفظ منابع جهت نسل‌های آینده، تغییر نگرش آنان می‌تواند اثربخشی برنامه‌های آموزش مدیریت مصرف انرژی را افزایش دهد؛ لذا طرح ملی " آموزش مدیریت مصرف برق ویژه بانوان، (طرح روشنا) " با هدف آگاه سازی و بهره مندی از ظرفیت‌های بانوان در زمینه مدیریت مصرف برق تدوین شده است و امروز رونمایی شد.
حائری معاون امور برق رو انرژی وزارت نیرو در جلسه هماهنگی رونمایی از طرح آموزش مدیریت مصرف، ویژه بانوان (طرح روشنا) گفت: اقدامات خوبی درباره مدیریت مصرف صورت گرفت و طرح آموزش مدیریت مصرف ویژه بانوان (روشنا) طرحی تکمیلی در جهت برنامه‌های اصلی وزارت نیرو است.
وی ادامه داد: سال برقی کشور در سه بازه خیلی گرم (20 خردادتا پایان مرداد) بازه گرم (پایان مرداد تا مهرماه-اول فروردین تا 20 مرداد) و بازه خنک (از پایان مهر تا اول فرودین) است که سرمایه گذاری صنعت برق برای بازه خیلی گرم است وسرانه مصرف بالا است؛ بطور مثال 20 مرداد 97 را با روز 20 ابان 97 مقایسه کردیم 23 هزار مگا وات اختلاف مصرف داشت که اگر مصرف سرمایشی را به 11 هزار مگاوات برسانیم 15 هزار میلیارد تومان صرفه جویی خواهیم داشت.
معاون امور برق و انرژی وزارت نیرو گفت: سال گذشته در بحث مدیریت مصرف با همکاری استانداران و دستگاه‌های دولتی، تغییر ساعات اداری را اعمال کردیم و باعث شد بیش از 2 هزار مگا وات از سمت مصرف، صرفه جویی کنیم.
وی بیان کرد: امسال با اقدامات صورت گرفته در مدیریت مصرف، باعث شد اوج مصرف امسال نسبت به سال گذشته کمتر شود.
وی ادامه داد: بانوان می‌توانند به عنوان یک منبع برای ترویج مدیریت مصرف باشند، زیرا نقش مهمی برای جلوگیری از اتلاف و از بین رفتن سرمایه ملی دارند.

منبع: خبرگزاری آریا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

دریافت شماره شبای مشمولان سهام عدالت ادامه دارد

خبرگزاری میزان- مشمولان سهام عدالت برای دریافت سود این سهام باید شماره شبای حساب بانکی خود را در سامانه سهام عدالت ثبت کنند. تاریخ انتشار: 13:23 - 28 مرداد 1398 - کد خبر: ۵۴۲۸۵۲

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان به نقل از سازمان خصوصی سازی، توزیع سود سهام عدالت سال مالی شرکت‌های سرمایه پذیر در حالی از سال ۹۵ تا کنون در حال اجرا است که مشمولان برای دریافت سود این سهام باید شماره شبای حساب بانکی خود و اعضای مشمول خانوار خود را در سامانه سهام عدالت ثبت کنند.

بر این اساس جهت آگاهی و جلوگیری از تضییع حقوق افرادی که تا کنون نسبت به ثبت شماره شبای خود (و در صورت مشمول بودن خانوار به همراه اعضا خانوار) در سامانه سهام عدالت اقدام نکرده اند، خواهشمند است نسبت به تکمیل اطلاعات و ثبت شماره شبای خود جهت بهره مندی از مزایای سهام تخصیصی اقدام نمایند.

همچنین سازمان خصوصی سازی طی نامه‌ای خطاب به استانداران و مسئولین مراکز مرتبط با اقشار مختلف سهام عدالت اعلام کرده لیست مشمولین هر شهرستان به فرمانداران ابلاغ تا از هر طریق ممکن از جمله بخشداری‌ها و دهیاری‌ها اطلاع رسانی لازم صورت گرفته تا مشمولین با مراجعه به سامانه فوق، نسبت به تکمیل اطلاعات و ثبت شماره شبای خود جهت بهره مندی از مزایای این سهام اقدام کنند.

ورود و ثبت شماره شبای بانکی مستقل برای هر یک از اعضای خانوار که مشمول سهام عدالت باشند به تفکیک ضروری بوده و صرف ثبت شماره شبای سرپرست خانوار برای برخورداری از اصل سهام و سود سهام عدالت کفایت نمی‌کند و باعث محروم شدن سایر اعضای خانوار از سهام عدالت و سود متعلق به آن خواهد شد.

لازم به ذکر است که برخلاف توزیع یارانه ها، در توزیع سود سهام عدالت سود فقط به حساب هر مشمول به طور مجزا واریز خواهد شد، در نتیجه می‌بایست شماره شبای بانکی هر مشمولی ولو زیر ۱۸ سال مستقلا و جداگانه وارد سامانه سهام فوق الذکر شود.

برای اطلاع بیشتر سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir به صورت ۲۴ ساعته آماده ثبت شماره شبای مشمولین سهام عدالت و همچنین شماره ۰۲۱۸۳۳۳۸ آماده پاسخگویی در خصوص سهام عدالت است.

شایان ذکر است لایحه ساماندهی سهام عدالت در حال طی کردن مراحل نهایی جهت تصویب در مجلس شورای اسلامی است.   انتهای پیام/

توضیح شهردار قم درباره خارج‌نشینی فرزندانش: آنها سفیران نظام هستند!| زندگی ساده‌ای دارم

قبل از گیردادن به ویلا‌های لواسان، به حوزه لواسان باید گیر بدهید+فیلم

واکنش آیت الله نوری همدانی و جنتی به اختلاف محمد یزدی و آملی لاریجانی

کلیدواژه: دستگاه ملی قطع برق

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۴۹۱۱۲۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • گاز درمنطقه کیانپارس اهواز چهارشنبه قطع می شود
 • زنبورداران، صیادان و کارگاه‌های کم‌درآمد مشمول معافیت حق بیمه می‌شوند
 • مشمولان سهام عدالت بخوانند
 • رفع محدودیت‌های بانکی واحدهای تولیدی مشمول ماده ۲۰
 • قابل توجه مشمولان سهام عدالت
 • مشمولان سود سهام عدالت بخوانند
 • فرصتی ایده‌آل در صنعت برق؛ نیروگاه خورشیدی گامی در مسیر توسعه سبز انرژی
 • ادعای عراقچی درباره مداخله شورای عالی امنیت ملی در بازار ارز
 • توسعه شبکه برق تهران با استفاده از فناوری های جدید/قطع برق ۱۰ مرکز حیاتی پایتخت برای ارزیابی مولد‌های اضطراری
 • چرا بانک‌ها مشمول طرح ساماندهی تابلو‌های معابر نشدند؟
 • قطعی برق ۱۸روستا در نهاوند
 • واکنش شهرداری تهران به انتشار ویدئوی قطع درختان خیابان ولیعصر
 • قطع درختان خیابان ولیعصر صحت دارد؟
 • قطع درختان ولی‌عصر(عج) تکذیب شد
 • تکذیب قطع درختان درخیابان ولیعصر
 • برق ۱۰ مرکز حیاتی در رزمایش قطع برق پایتخت قطع شد
 • برق ۱۰ مرکز حیاتی پایتخت قطع شد
 • خبر قطع درختان خیابان ولیعصر کذب است
 • برگزاری دوره آموزشی مدیریت مصرف انرژی در منطقه میاندوآب