رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی با بیان اینکه بر روی آموزش‌هایی که منجر به توانمندی افراد شود، سرمایه گذاری خواهیم کرد، یادآور شد: این سازمان از طرح‌های اشتغال زا حمایت خواهد کرد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، مجید پورعیسی، امروز ۳۰ تیر، در حاشیه بازدید از کارگاه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران بیرجند در جمع خبرنگاران اظهار کر : یکی از کمک‌های دولت و نظام، بحث آموزش‌های مهارتی بوده تا افراد متناسب با نوع مهارت خود وارد بازار کار شوند.

وی گفت: در مجموع آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در کشور موفق بوده و کسانی که مدارج عالیه ندارند، با اینگونه کارهای فنی و فراگیری مهارت‌ها می‌توانند سریع وارد بازار کار شده و منبع درآمدی داشته باشند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی افزود: یکی از ضرورت‌ها در استان نیز حمایت از مهارت‌ها و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است و این کارگاه‌های فنی کمک کننده جوانان است.

پورعیسی تصریح کرد: همکاری متقابل خوبی بین سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با اداره کل فنی و حرفه‌ای استان وجود دارد و در راستای ارتقای تجهیزات و رفع کمبودهای فنی و حرفه‌ای نیز کمک‌ خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در سال گذشته اعتبارات فنی و حرفه‌ای استان حدود 2 میلیارد و 100 میلیون تومان بوده که در سال جاری تلاش خواهد شد انواع نیازهای فنی و حرفه‌ای احصا و رفع شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی با بیان اینکه در راستای تکمیل ساختمان‌های نیمه تمام، ارتقا و توسعه تجهیزات فنی و حرفه‌ای تلاش می‌شود، خاطرنشان کرد: برای توسعه تجهیزات نیز علاوه بر کمک‌های استانی باید از منابع ملی کمک گرفته شود.

پورعیسی اظهار کرد: میزان اعتباری که در سال جاری به فنی و حرفه‌ای استان اختصاص داده خواهد شد، بستگی به نوع پروژه‌های اداره کل فنی و حرفه‌ای دارد.

وی با اشاره به اینکه بر اساس ظرفیت و نیازهای ادارات فنی و حرفه‌ای در شهرستان‌ها نیز حمایت اعتباری می‌کنیم، خاطرنشان کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در راستای اشتغال و رونق تولید کمک شایسته‌ای می‌کند.

انتهای پیام انتهای پیام

منبع: جماران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

آغاز به کار سامانه اشتغال ایرانیان/ اطلاعات شغلی تمام افراد ۱۵ تا ۶۴ ساله ثبت می‌شود

معاون وزیر کار با اشاره به راه اندازی سامانه اشتغال ایرانیان گفت: داده های مربوط به اطلاعات شغلی و بازار کار تمام افراد ۱۵ تا ۶۴ ساله اعم از جمعیت فعال و غیر فعال که مجموع بیکاران، شاغلان و حتی افرادی که در بازار کار حضور ندارند در آن ثبت می شود. ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰ اقتصادی کار آفرینی و اشتغال نظرات - اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، عیسی منصوری، معاون وزیر کار با اشاره به راه اندازی سامانه اشتغال ایرانیان گفت: این سامانه آغاز به کار کرده است و داده های مربوط به اطلاعات شغلی و بازار کار تمام افراد 15 تا 64 ساله اعم از جمعیت فعال و غیر فعال که مجموع بیکاران، شاغلان و حتی افرادی که در بازار کار حضور ندارند در آن ثبت می شود.

«دکتر، مهندسِ بیکار»|نابغه روستایی که 3ساله 1200 بیکار را مشغول کرد/ عزیزی: ماهانه 40میلیون تومان درآمد دارم+فیلم

وی با اشاره به راه اندازی مرکز کنترل و فرماندهی سیاست های اشتغال کشور به منظور ایجاد وحدت رویه در سیاست های اشتغال دستگاه ها ادامه داد: این مرکز یک داشبورد مدیریتی در حوزه نظارت در برنامه های اشتغال کشور است. در حوزه سیاستی تا چند سال گذشته ردیفی به عنو ان بودجه اشتغال در قوانین بودجه کشور دیده نمی شد اما خوشبختانه طی2-3 سال اخیر این ردیف بودجه تحت عنوان برنامه «توسعه و اشتغال» در قوانین بودجه کشور پیش بینی شد تا افق و چشم اندازی از برنامه ریزی در حوزه تولید و اشتغال در کشور دیده شود.

منصوری با اشاره به ایجاد 464 هزار فرصت شغلی در سال گذشته به استناد آمار مرکز آمار ایران، خاطر نشان کرد: براساس اطلاعات احصاء شده در وزارت کار در سال گذشته471 هزار شغل جدید ایجاد شده است که این آمار ثبتی و کاملاً قابل دفاع است. البته بخش قابل توجهی از این اشتغال مربوط به اشتغال کم کیفیت است که حدود 180 هزار شغل ایجاد شده از پوشش بیمه ای محروم هستند اما نکته ای که وجود دارد این است که بخشی از این فقدان بیمه ای افراد، داوطلبانه و بخشی نیز به دلیل عدم تطبیق تحصیلات با فضای کار و یا تخطی کارفرمایان است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار با تأکید بر اینکه در شرایط فعلی صنعت کارخانه ای کشور، اشتغال زا نیست افزود: در سال گذشته خالص اشتغال بخش صنعت منفی39 هزار شغل بوده است که به این معنی است که صنعت کارخانه ای در کشور فعلاً اشتغال زا نیست بنابراین باید سیاست های اشتغال کشور در سایر بخش های اقتصادی متمرکز شود.

وی با بیان اینکه از میان 471 هزار اشتغال ایجاد شده بیش از 143 هزار شغل در مناطق روستایی و عشایری ایجاد شده است که حاصل استفاده از منابع صندوق توسعه ملی و منابع داخلی چهار بانک عامل اجرای برنامه اشتغال روستایی و عشایر است. به این ترتیب سهم اشتغال جدید روستایی از صفر درصد طی یک دهه اخیر در سال گذشته به حدو25  درصد رسیده است.

منصوری با بیان اینکه البته 70 درصد اشتغال ایجاد شده در مناطق روستایی در سال گذشته فاقد پوشش بیمه ای است، گفت: براساس توافقی که با صندوق بیمه روستائیان و عشایر صورت گرفت، 100 هزار نفر از شاغلان مناطق روستایی و عشایر در قالب این صندوق تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.

وی  سرمایه گذاری، بهره وری و اشتغال سه مولفه رونق تولید هستند، ادامه داد: در فضای اقتصادی امروز کشور سرمایه گذاری پاسخ نمی دهد چرا که نرخ تشکیل سرمایه در کشور مطلوب نیست و به نوعی منفی است. پس سرمایه گذاری می تواند منجر به رونق تولید در اشتغال شود.

معاون وزیر کار با تأکید بر اینکه ما باید برای رونق تولید بر دو مولفه بهره وری و اشتغال متمرکز شویم، گفت: امروز بخش زیادی از اشتغال با افزایش بهره وری یک صنعت ایجاد می شود. به عنوان مثال در صنعت پوشاک که ظرفیت زیادی برای اشتغال زایی دارد، با سیاست های مداخله ای توسعه ای و حمایت در سطوح مقررات زدایی می توانیم تولید در این صنعت را رونق و اشتغال را افزایش دهیم. بنابراین ما در حوزه اشتغال می توانیم با نوعی از ورود مداخله ای و با ارتقای بهره وری در صنایع خاص، اشتغال را توسعه دهیم و امروز اشتغال کشور از جنس توسعه بهره وری حاصل می شود نه از جنس سرمایه گذاری؛ بنابراین اگر امروز صنعتی بدون افزایش بهره وری صرفاً برای سرمایه گذاری تقاضای تسهیلات کند، این تسهیلات قابل پرداخت نیست.

منصوری ادامه داد: سیاست های بازار کار و تثبیت اشتغال دو اولویت نخست وزارت کار در حوزه اشتغال در سال 98 است به طوری که برای کارآفرینان و صاحبان مشاغلی که تثبیت شغل داشته باشند، مشوق بیمه ای در نظر گرفته شده است که این موضوع باعث می شود سهم پرداخت حق بیمه ای کارفرما از قیمت تمام شده تولید برای صاحبان مشاغل حذف شود.

وی همچنین از اجرای مکانیزمی برای آزادسازی بنگاه های اقتصادی که به دلیل بازپرداخت تسهیلات معوق بانکی و یا سایر موارد توسط شبکه بانکی تمدید شده است، خبر داد و گفت: در تلاشیم با اجرای برنامه ای این بنگاه ها به چرخه اقتصادی کشور بازگردد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار به ریزش نیروی کار اشاره کرد و گفت: در سال97 پیش بینی ما در ابتدای سال با توجه به فضای حاکم بر اقتصاد کشور و هدف گذاری نرخ بالای تورم، نرخ رشد منفی اقتصادی، ریزش یک میلیون شغل تا پایان سال بود اما در طول سال متوجه شدیم فضا براساس شاخص های هدف گذاری شده در ابتدای سال پیش نمی رود و به نوعی شاخص ها تعدیل تر از آنچه پیش بینی شده بود، رقم خورد و بنابراین در سال گذشته کل ریزش اشتغال کشور اعم از رسمی و غیر رسمی400 هزار نفر بود.

منصوری تأکید کرد: با توجه به اینکه در سال جاری اولویت ما تثبیت اشتغال است، اگر بخش خصوصی به خوبی از فضا استفاده کند و بخش دولتی فضا را تسهیل کند با یک تأخیر فاز، صنعت  و تولید کننده خود را با فضای اقتصادی کشور تنظیم می کند.

انتهای پیام/

R1012189/P/S7,82/CT1

توضیح شهردار قم درباره خارج‌نشینی فرزندانش: آنها سفیران نظام هستند!| زندگی ساده‌ای دارم

قبل از گیردادن به ویلا‌های لواسان، به حوزه لواسان باید گیر بدهید+فیلم

واکنش آیت الله نوری همدانی و جنتی به اختلاف محمد یزدی و آملی لاریجانی

کلیدواژه: قیمت خودرو قیمت دلار نقل و انتقالات لیگ برتر لیگ ملت های والیبال اشتغال خراسان جنوبی سازمان مدیریت و برنامه ریزی سرمایه گذاری فنی و حرفه ای قیمت خودرو قیمت دلار نقل و انتقالات لیگ برتر لیگ ملت های والیبال امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۴۹۱۸۶۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مشاور فنی؛ حلقه مفقوده وزنه برداری زنان  
 • خراسان رضوی هنرستان موسیقی ندارد
 • هنرستان موسیقی در خراسان رضوی فعالیت ندارد
 • برگزاری جشن نخستین فارغ التحصیلان نظام جدید آموزش هنرستان‌های کشور
 • پذیرش بیمه مسئولیت حرفه‌ای پزشکان به عنوان وثیقه
 • ۱۴۳۷ روستایی آذربایجان‌غربی آموزش مهارتی دریافت کردند
 • تدوین سند اخلاق پزشکی با ۹ بند/ تکامل حرفه‌ای وابسته اخلاق است
 • اطلاعیه سازمان سنجش آموزش كشور در باره شرایط و ضوابط، تاریخ و نحوه ثبت نام متقاضیان پذیرش دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه‌ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی مهر ماه سال 1398
 • بیمه مسئولیت حرفه‌ای پزشکان به عنوان وثیقه پذیرفته می‌شود
 • دفترچه پذیرش دوره های کاردانی فنی و حرفه ای دانشگاه جامع علمی کاربردی تا آخر وقت امروز در سایت سازمان سنجش قرار می گیرد
 • افتتاح مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای قاین درهفته دولت
 • حضور سازمان فنی و حرفه‌ای در میز خدمت جهادی
 • سئو سایت حرفه ای
 • پرداخت ۱۳ میلیارد تومان وام اشتغال‌زایی به مددجویان آذربایجان‌غربی
 • دیدار مسئول بسیج کارمندان استان سمنان با مدیرکل فنی و حرفه ای
 • حمایت 550 استاد دانشگاه‌های اصفهان از رهبر شیعیان نیجریه/ دولت نیجریه را به اتخاذ موضع قابل قبول در خصوص علامه زکزاکی وادار کنید
 • حسن‌زاده: زمانی یاد‌‌ آقایان می‌افتیم که پرونده‌های‌شان روی میز ما بیاید
 • اجرای ۴۵۰۰ طرح خوداشتغالی برای مددجویان کمیته امداد لرستان
 • خط و نشان رئیس کمیته انضباطی قبل از آغاز لیگ