سعید فتاحی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ اعلام کرد، در صورتی که پنج شش یا ورزشگاه شرایط موردنظر این سازمان را احراز کنند، نوزدهمین دوره مسابقات لیگ برتر آغاز خواهد شد.
به گزارش صدای ایران از تسنیم، سعید فتاحی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در گفت‌وگو با برنامه رادیویی «تهران ورزشی» در مورد شروع مسابقات لیگ برتر گفت: همان‌طور که می‌دانید ما از سه ماه پیش برنامه لیگ را مشخص و به باشگاه‌ها اعلام کردیم. در همین رابطه جلسه‌ای را هم با سرمربیان لیگ برتری برگزار کردیم، ولی با توجه به مسائل پیش‌آمده در فصل گذشته و درگیری‌هایی که بود، بخش اعظم مشکلات به زیرساخت‌ها مربوط می‌شد و ما اعلام کردیم که باید ورزشگاه‌ها باید مجهز باشد. سیستم الکترونیک بلیت‌فروشی، گیت‌گذاری ورزشگاه‌ها، دوربین‌های مداربسته باید آماده باشد که بتوانیم با افراد خاطی برخورد کنیم.
وی ادامه داد: از دو ماه قبل، زمانی که لیگ هنوز تمام نشده بود و حاشیه‌های فینال جام حذفی هم پیش نیامده بود، به باشگاه‌ها نامه زده و مواردی را گوشزد کرده بودیم. این مسائل را از قبل پیش‌بینی کرده بودیم. خداراشکر خیلی از تیم‌ها شروع به کار کردند، ولی هنوز هیچ باشگاه و ورزشگاهی اعلام آمادگی نکرده است. بهترین ورزشگاه ما آزادی است که 90 تا 95 درصد آماده است و فقط بحث بلیت‌فروشی است که باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال باید زمینه بلیت‌فروشی الکترونیکی را مهیا کنند. فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ امسال مُصر هستند که تا وقتی که این تجهیزات آماده نشود لیگ را شروع نکنیم. اگر پنج شش ورزشگاه هم آماده شوند لیگ را شروع می‌کنیم و اگر ورزشگاهی آماده نباشد، تیم‌ها در شهرهای نزدیک بازی‌‌شان را بدون تماشاگر برگزار می‌کنند. تمام این مسائل به نفع خود باشگاه‌هاست و در فوتبال حرفه‌ای باید این مسائل رعایت شود.
فتاحی درباره اینکه تجهیز ورزشگاه‌ها و رفع نواقص زمان زیادی می‌برد، بیان کرد: اصلاً این‌طور نیست. خیلی از ورزشگاه‌های ما شاید 10 درصد کارشان مانده است. ورزشگاه اختصاصی فولاد فقط گیت ورودی را باید نصب کنند. ورزشگاه امام رضا (ع) کار زیادی ندارد. ورزشگاه نقش جهان تقریباً کارش تمام شده است و دوربین‌هایش نصب شده. در اینت ورزشگاه فقط نصب گیت ورودی و بلیت‌فروشی‌اش باقی مانده است. حداقل تا 10 روز آینده باید تمام شود تا ما بتوانیم مسابقات را شروع کنیم.
رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در پاسخ به این پرسش که آیا حکم کمیته اخلاق و حاشیه‌هایی که این مدت پیش آمده بود، باعث ایجاد وقفه در کار او شده است، تصریح کرد: نه، بقیه دوستان کارشان را انجام می‌دادند و مشکلی در روند این کار به وجود نیامد. ما تابع قانون هستیم و در مراجع قضایی فدراسیون فوتبال مسائلی بود و در نهایت حکم کمیته استیناف هم صادر شد. باید باشگاه‌ها، رسانه‌ها و مردم کمک کنند. در ورزشگاه قائمشهر الان شبانه‌روزی کار می‌کنند و صندلی‌گذاری را شروع کرده‌اند. ورزشگاه بوشهر هم همین‌طور، کارهای لازم در این ورزشگاه شروع شده است. ورزشگاه جم همین شرایط را دارد و فکر می‌کنم با یک فعالیت شبانه‌روزی در آن کار تمام می‌شود.
وی ادامه داد: تا وقتی که ورزشگاه‌ها آماده نشوند لیگ آغاز نمی‌شود. اگر پنج یا شش ورزشگاه ما آماده شوند، لیگ را شروع می‌کنیم. الان ورزشگاه‌های آزادی، امام رضا (ع)، اختصاصی فولاد، یادگار امام (ره) تبریز و نقش جهان اصفهان تقریبا آماده هستند. ورزشگاه‌های بوشهر، قائمشهر، جم، آبادان هم می‌توانند خودشان را برسانند. ان‌شاءالله که تمام ورزشگاه‌ها آماده شوند و ما بتوانیم بازی‌های همه‌ی تیم‌ها را در ورزشگاه خودشان برگزار کنیم.
رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در پاسخ به این پرسش که «آیا به باشگاه‌ها اعلام کردید که از چه زمانی لیگ شروع می‌شود، ولی این موضوع رسانه‌ای نشده است؟»، گفت: ما اصلاً ما چنین کاری نکردیم و به هیچ باشگاهی نگفتیم که لیگ از چه تاریخی شروع می‌شود. هنوز از 16 تیم لیگ برتری حتی یک تیم اعلام نکرده که ورزشگاه ما آماده است. تا امروز هم هیچ نامه جدیدی نیامده است. می‌دانید که ما پنج شش سال است که یک روز هم شروع لیگ را به تأخیر نیانداختیم. ما تمام سعی‌مان این است به خاطر ایجاد امنیت افراد خاطی و کسانی که نظم را به‌هم می‌زنند وارد ورزشگاه نشوند.
فتاحی درباره اینکه اعلام شده است سیستم VAR زیر نظر سازمان لیگ اجرا خواهد شد، عنوان کرد: همه جای دنیا همین‌طور است و تجهیزات باید آماده باشد. این وظیفه برعهده سازمان لیگ است. ما یک تیم هستیم که با همکاری کمیته داوران داریم کارمان را انجام می‌دهیم و تمام تلاش‌مان این است که VAR را به لیگ آینده برسانیم.
وی افزود: یک خواهش از هواداران و مدیران و سرمربیان تیم‌ها داریم که کمک کنند تا این اتفاقات بد در فوتبال ما رخ ندهد. اولین کار این است که وزارتخانه نفت، صنعت و ... که تیم‌داری می‌کنند و حتی تیم‌های خصوصی ورزشگاه‌ها را مجهز کنند که کمترین حاشیه‌ای نداشته باشیم و مسابقات را برگزار کنیم.
رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در پایان درباره اینکه پس از اتفاقات پیش‌آمده از کمیته اخلاق ناراحت است، گفت: وقتی ما قبول کردیم در خط مقدم کار کنیم، این مسائل را هم پذیرفته‌ایم. همه می‌دانیم که تجهیزات ما کامل نیست و همین که در روز فینال خونی از کسی ریخته نشد، من خدا را شاکر هستم و مشکلی برای کسی درست نشد. خدا را شاکرم تمام تلاش وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ این است که دیگر شاهد این مسائل نباشیم. باید هواداران در خانه خودشان بلیت را بخرند و سه ساعت قبل از بازی درهای ورزشگاه‌ها را باز شوند نه از ساعت هشت صبح. 

منبع: صدای ایران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

ورزشگاه شهید مهدوی بوشهر تا روز سه‌شنبه آماده می‌شود

رئیس شورای شهر بوشهر از اتمام آماده‌سازی ورزشگاه شهید مهدوی بوشهر برای میزبانی تیم شاهین شهرداری بوشهر خبر داد و گفت: خوشبختانه با تلاش شبانه‌روزی که صورت گرفته عملیات آماده سازی این ورزشگاه تا روز سه شنبه فردا به اتمام می‌رسد. ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷ استانها بوشهر نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، ابوذر دهدار صبح امروز در نشست شورای شهر بوشهر با تاکید بر فراهم شدن نشاط و شادابی مردم در همه عرصه‌ها اظهار داشت: راهیابی تیم شاهین شهرداری بوشهر یکی از آرزوهای ورزشکاران و ورزش دوستان بوشهری بود که اکنون این مهم محقق شده و باید تمام زیرساخت‌ها برای حضور فعال و مقتدرانه این تیم در رقابت‌های لیگ‌برتر فراهم شود.

وی، ورزشگاه شهید نادر مهدوی را محل میزبانی تیم شاهین شهرداری بوشهر در رقابت‌های لیگ‌برتر دانست و تاکید کرد: با توجه به اینکه تیم شاهین شهرداری بوشهردر هفته  نخست رقابت‌های فوتبال لیگ‌برتر میزبان تیم سپاهان اصفهان است مشکلات ورزشگاه شهید نادر مهدوی بوشهر این هفته برطرف می‌شود.

ابوذر دهدار با قدردانی از اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر و سایر دستگاه‌ها در تکمیل ورزشگاه شهید مهدوی بوشهر خاطرنشان کرد: خوشبختانه با تلاش‌های شبانه‌روزی صورت گرفته عملیات آماده سازی این ورزشگاه تا روز سه شنبه فردا به اتمام می‌رسد و در زمینه فروش الکترونیکی بلیط نیز درخواست می‌شود هر چه سریع‌تر این امر نهایی شود.

رئیس شورای بوشهر با بیان اینکه از میدان آزادی تا ورزشگاه شهید مهدوی بوشهر برخی مشکلات وجود دارد تاکید کرد: این مشکلات چهره نازیبایی به این مسیر که محل عبور تماشاگران است داده که از واحد عمرانی، سازمان پسماند و فضای سبز شهرداری بوشهر در خواست می‌شود اقدامات لازم برای آماده سازی مسیر انجام دهند.

وی با تاکید بر توجه به روشنایی در مسیر تصریح کرد:با توجه به برگزاری رقابت‌های لیگ برتر در شب، از مدیریت برق استان بوشهر درخواست می‌شود در زمینه روشنایی مسیر میدان آزادی تا ورزشگاه شهید مهدوی بوشهر اقدامات لازم انجام دهد.

سازمان لیگ با میزبانی تیم شاهین شهرداری بوشهر در ورزشگاه شهید مهدوی موافقت نکرد توافق زهیوی و ماهینی با مدیران باشگاه شاهین شهرداری بوشهر قرارداد مدافع گرجستانی با شاهین شهرداری بوشهر امضا شد + عکس

دهدار در پایان با قدردانی از زحمات کادر فنی و بازیکنان پر تلاش تیم شاهین گفت: ان‌شالله با حمایت هواداران پرشور شاهین شهرداری بوشهر در بازی با سپاهان اصفهان که در تمام نیز بازی‌ها تدوام دارد شاهد کسب نتایج بسیار خوب این تیم در لیگ برتر باشیم.

انتهای پیام/ ت

R41363/P/S6,53/CT11

توضیح شهردار قم درباره خارج‌نشینی فرزندانش: آنها سفیران نظام هستند!| زندگی ساده‌ای دارم

قبل از گیردادن به ویلا‌های لواسان، به حوزه لواسان باید گیر بدهید+فیلم

واکنش آیت الله نوری همدانی و جنتی به اختلاف محمد یزدی و آملی لاریجانی

کلیدواژه: سعید فتاحی لیگ برتر صدای ایران ایران صدا

منبع این خبر، وبسایت sedayiran.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۴۹۴۸۹۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ابراهیم صادقی: در فوتبال فقط قهرمان شدن نشانه موفقیت نیست/ ذوب آهن آماده‌ترین تیم لیگ برتر است
 • تنها ۴ ورزشگاه آماده برگزاری دیدار‌های نوزدهمین دوره لیگ برتر
 • تنها ۴ ورزشگاه آماده برگزاری دیدار‌های نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران هستند
 • جشن شروع لیگ برتر عربستان با حضور برانکو (+عکس)
 • ورزشگاه‌ها تا چهارشنبه آماده میزبانی از لیگ می‌شوند
 • ۸ ورزشگاه تا شروع لیگ برتر آماده می‌شود
 • فتاحی: تمام ورزشگاه‌ها نهایتاً تا چهارشنبه آماده می‌شوند
 • فتاحی: ۴ ورزشگاه آماده و ۴ ورزشگاه دیگر هم تا فردا آماده شروع لیگ می‌شوند/ الزامات امنیتی در حال انجام است
 • سعید فتاحی: 8 ورزشگاه نهایتاً تا چهارشنبه آماده میزبانی از مسابقات لیگ برتر می‌شوند؛ فروش بلیت‌ها به صورت کاملاً الکترونیکی انجام می‌شود
 • فتاحی: تمام ورزشگاه‌ها نهایتاً تا چهارشنبه آماده میزبانی از مسابقات لیگ برتر می‌شوند/ بلیت‌فروشی فقط الکترونیکی خواهد بود
 • به دلیل آماده نبودن طبقه دوم ورزشگاه آزادی، هواداران پرسپولیس در بازی افتتاحیه لیگ برابر پارس جنوبی فقط در طبقه اول حضور پیدا می‌کنند
 • حسین فرکی: تیم پیکان آماده شروع لیگ برتر است؛ هیچ دلیلی ندارد سایپا به استان البرز برود
 • نشست مهدی تاج و وزیر ورزش با عوامل برگزاری مسابقات جهت شروع لیگ برتر
 • رئیس شورای شهر بوشهر:‌ آماده سازی ورزشگاه شهید مهدوی فردا به اتمام می‌رسد
 • عکس/ آماده‌سازی ورزشگاه‌ها برای شروع لیگ برتر
 • ورزشگاه فولاد شهر آماده برگزاری رقابت‌های لیگ برتر شد
 • ۱۰۰ عکس از آماده‌سازی ورزشگاه‌ها برای شروع لیگ برتر فوتبال
 • خط و نشان رئیس کمیته انضباطی: با دستور تاج کار قوه قضائیه تکرار می‌کنیم
 • ورزشگاه نساجی قائمشهر آماده برگزار رقابت‌های لیگ برتر