به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)، اگنس کالامار، گزارشگر ویژه اعدام‌های فراقانونی گفت: انتقال تروریست‌های فرانسوی از سوریه به عراق مسئله‌ای بسیار خطرناک و نقض قوانین بین المللی است.

کالامار نامه‌ای را برای دولت فرانسه فرستاده و در آن از این اقدام انتقاد کرده بود.

وی گفت: نامه‌ای که برای دولت فرانسه ارسال کردم شامل وقایع بررسی شده درباره اقدامات این کشور است که نقض قوانین بین المللی و حقوق بشر است. این کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم از انتقال افراد مسلح از سوریه به عراق حمایت کرده است.

فرانسه، آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی از گروه‌های تروریستی در سوریه حمایت مالی و تسلیحاتی به عمل می‌آورند. براساس آمارهای رسمی بیش از هزار فرانسوی به این گروه‌ها پیوسته‌اند.

      

منبع: اکوفارس

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

انفجار در قامشلی/ «خان شیخون» به محاصره کامل ارتش سوریه درآمد

خبرگزاری آریا- نیروهای ارتش سوریه در جنوب استان «ادلب» با حرکت از سمت شهرک «مدایا» مزارع و بلندی‌های اطراف «خان شیخون» را آزاد کرده و تروریست‌ها را در این شهرک بسیار مهم به محاصره در آوردند.

انفجار در قامشلی سوریه
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری آریا، شبکه تلویزیونی الجزیره گزارش داد: یک دستگاه خودروی بمبگذاری شده در شهر القامشلی در شمال شرق سوریه منفجر شد.

ارتش سوریه مناطق جدیدی را در جنوب ادلب آزاد کرد
به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، ستاد تبلیغات جنگ ارتش سوریه از آزادسازی مناطق محمد قاسم النجم و سیفو در شرق روستای کفرتاب در جنوب استان ادلب خبر داد. نیرو‌های ارتش سوریه همچنین ارتفاعات النار در شرق روستای تل عاس را هم آزاد کردند.

گسترش کنترل ارتش سوریه بر اطراف شهر خان شیخون در ادلب
نیروهای سوری محل تجمع گروه های تروریستی را هدف قرار می دهند تا باقیمانده های استان ادلب را نیز آزاد کنند
به گزارش تلویزیون الاخباریه سوریه؛ ارتش سوریه تسلط خود را بر اطراف شهر خان شیخون واقع در جنوب استان ادلب گسترش داد.
نیروهای ارتش سوریه عملیات خود را ضد گروه های تروریستی و مراکز استقرار آنها در حومه جنوبی ادلب ادامه دادند و مناطق تحت کنترل خود را در اطراف شهر خان شیخون گسترش دادند . این در حالی است که خسارات سنگین جانی نیز به تروریستها وارد کردند همچنین تجهیزات تروریستها را نیز منهدم کردند.
اسامه الشاب خبرنگار الاخباریه سوریه در گزارشی گفت یگانهای ارتش سوریه پس از درگیری های شدید با گروه های تروریستی توانستند شهرکهای عابدین و حرش عابدین را بازپس بگیرند . این شهرکها در کنار شهرک الهبیط قرار دارند و نیروهای ارتش قبلا شهرک الهبیط را آزاد کرده بودند. همچنین همانطور که در تصویر می بینید یگانهای ارتش سوریه توانستند شهرک حرش عابدین را نیز آزاد کنند. گروه های تروریستی از این شهرک به عنوان پایگا هایی برای آموزش نظامی نیروهای خود استفاده می کردند که از بزرگترین پایگاه های نظامی به شمار می رود. تسلط نیروهای ارتش بر این شهرکها به تأمین امنیت محورهای پیشروی ارتش سوریه کمک می کند.
نیروهای سوری محل تجمع گروه های تروریستی را هدف قرار می دهند تا باقیمانده های استان ادلب را نیز آزاد کنند.
یکی از نیروهای ارتش سوریه گفت: «منطقه عابدین و حروش عابدین و اطراف آن را بازپس گرفتیم؛ نیروهای ارتش پیشروی خود را به سمت روستاهای مجاور ادامه می دهند. عابدین از تپه های مهم و راهبردی است».
یکی دیگر از نیروهای ارتش نیز گفت: «تعدادی از مناطق را در اینجا بازپس گرفتیم و خسارات سنگین به تروریستهایی که در شهرک عابدین حضور داشتند وارد کردیم ان شاء الله پیشروی را به سمت خان شیخون ادامه می دهیم . این شهرک به دلیل تسلط بر دیگر شهرکهای حومه جنوبی ادلب از موقعیت راهبردی برخوردار است».
خبرنگار با اشاره به تونلهایی که تروریستها حفر کرده اند گفت: همانطور که مشاهده می کنید این ها برخی از تونلهایی است که گروه های تروریستی حفر کرده اند و در آن سنگر گرفته بودند . این تونل ها در شهرک ام زیتونه قرار دارد که ارتش سوریه دیروز آن را آزاد کرد.در این شهرک بیش از 10 تونل شناسایی شده است که تروریستها در این مناطق سنگر می گرفتند آنچه در حومه جنوبی ادلب قابل ملاحظه است همین تونلهاست که گروه های تروریستی استفاده می کردند. این ها تونلهایی است که تروریستها در حومه جنوب ادلب کنده اند. گروه های تروریستی مستقر در این مناطق از این تونلها برای مخفی شدن و سنگر گرفتن استفاده می کردنداما نیروهای ارتش سوریه با پیشروی به سمت این مناطق توانستند این مناطق و تونل های آن را به تسلط در آورند و آنها را از تروریستها پاکسازی کنند.
یکی دیگر از نیروهای سوریه نیز گفت: «عابدین بر روستای رکایا و کفرسجنه مسلط است و دایره محاصره را بر خان شیخون افزایش می دهد مسیر پیشروی از طریق بزرگراه موجود آسان تر خواهد بود. بنابراین تروریستها دراین مناطق تلاش می کنند هرچه در اختیار دارند به عقب بازگردانند تا به دست ارتس سوریه نیفتد».
خبرنگار افزود: ارتش سوریه به نزدیکی شهر خان شیخون رسیده است زیرا گروه های تروریستی مستقر در اطراف آن را نابود کرده اند. گروه های تروریستی از هم فروپاشیده اند از اینرو ارتش سوریه قصد دارد استان ادلب را از دست تروریستها آزادکند.

«خان شیخون» به طور کامل محاصره ارتش سوریه درآمد
نیروهای ارتش سوریه توانستند با آزادی مزارع و بلندی‌های اطراف شهرک «خان شیخون» این منطقه راهبردی را به محاصره خود در آورند.
نیروهای ارتش سوریه در جنوب استان «ادلب» با حرکت از سمت شهرک «مدایا» مزارع و بلندی‌های اطراف «خان شیخون» را آزاد کرده و تروریست‌ها را در این شهرک بسیار مهم به محاصره در آوردند.
به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، در این حملات که با آتش سنگین توپخانه و حملات هوایی همراه بود، نیروهای ارتش سوریه توانستند بلندی‌های «النار» که مشرف به منطقه است را به کنترل خود در آورند.
جنگنده‌های روسیه و سوریه نیز مواضع تروریست‌های جبهة النصره را در «خان شیخون»، «رکایا»، «کفرسجنه» و «شیخ مصطفی» که در جنوب ادلب واقع شده‌اند بمباران کرده و مسیر امدادی تروریست‌ها و تعدادی از مراکز آنها را منهدم کردند.
بامداد جمعه گذشته نیروهای سوری موفق شدند با پیشروی در شمال شهرک «الهبیط» شهرک «مدایا» و ارتفاعات غربی آن را آزاد کنند.
عملیات در جنوب استان ادلب و شمال استان حماه که دروازه ورود به عملیات وسیع آزادسازی «ادلب» (آخرین استان تحت اشغال تروریست‌ها) محسوب می‌شود، از اردیبهشت ماه آغاز شده است. در این میان دو مرحله اعلام آتش‌بس با کارشکنی تروریست‌های جبهة النصره همراه شده و دور جدید حملات پس از سیزدهمین نشست آستانه در دهم مرداد آغاز شده است.
اما در خصوص شهرک «خان شیخون»؛ این شهرک با توجه به اینکه مشرف بر مسیرهای اصلی و حیاتی است، اهمیت زیادی دارد. این مسیرها باعث شده که خان شیخون، حلقه وصل بین ریف‌های شرقی، غربی و شمالی بر ادلب باشد.
آزادسازی خان شیخون، گام نخست برای بازگشایی مسیر بین پایتخت اقتصادی سوریه (حلب) با پایتخت سیاسی این کشور (دمشق) است. اما از نظر نظامی، باعث خواهد شد که ارتش سوریه به راحتی بتواند به سمت شمال یعنی «کفرسجنة» و «معرة النعمان» پیشروی کند؛ منطقه‌ای که حلقه وصل مسیرهای بین‌المللی سوریه به سمت شمال، جنوب، شرق و غرب است.
همچنین تسلط ارتش سوریه بر خان شیخون به معنای تسلط کامل بر منطقه‌ای به وسعت صدها کیلومتر مربع از ریف شمالی حماه از جمله منطقه موسوم به «مثلث مرگ» است؛ مثلثی که شهرکهای «الزکاة»، «اللطامنة» و «کفرزیتا» را به هم وصل می‌کند و با آزادی الزکاه، یک ضلع آن آزاد شد.

بازگشت دو میلیون آواره سوری به خانه هایشان
رئیس ”مرکز آشتی طرف‌های مخالف در سوریه“ شنبه گفت: از سپتامبر 2015، حدود یک میلیون و 300 هزار آواره در داخل سوریه، و 600 هزار سوری که خارج از کشور آواره بودند، به خانه هایشان بازگشته اند.
به گزارش خبرگزاری ایتارتاس از مسکو، الکس باکین به خبرنگاران گفت: تلاش‌ها برای یافتن راه حل غیرنظامی برای درگیری داخلی سوریه و کمک به بازگشت مردم سوریه به زندگی آرام و صلح آمیز در این کشور ادامه دارد.
این در حالی است که گروه‌های تندرو همچنان به نقض آتش بس در سوریه ادامه می‌دهند. برای مثال، تروریستها روز جمعه 21 روستا، شهرک و بخش را در ادلب، لاذقیه و حلب گلوله باران کردند. باکین گفت: 16 اوت، 32 مورد گلوله باران ثبت شد. تروریستهای مسلح به بخش‌هایی از حلب، لاذقیه و ادلب حمله کردند.
قبل از گیردادن به ویلا‌های لواسان، به حوزه لواسان باید گیر بدهید+فیلم

واکنش آملی‌لاریجانی به اظهارات آیت‌الله یزدی: چرا به این وضع افتاده‌اید و به همه توهین می‌کنید؟ سینه‌ام خزانه اسرار مسئولان و آقازاده‌هاست| ساختمان‌هایی که از آنها استفاده می‌کنید، ارث پدرتان است؟| اکبر طبری رئیس دفتر من نبود| چرا درباره معاون اقتصادی سپا

مکارم‌شیرازی خطاب به آملی‌لاریجانی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

منبع این خبر، وبسایت www.ecofars.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۴۷۶۱۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • درگیری شدید ارتش و تروریست‌ها در فرودگاه خان شیخون سوریه
 • حمایت پوتین از عملکرد ارتش سوریه/ نگرانی ماکرون نسبت به اوضاع ادلب
 • شیخ زکزاکی به مکانی نامعلوم منتقل شد!
 • روسیه از تلاش‌های سوریه برای نابودی تروریست‌های ادلب حمایت می کند
 • نگرانی پوتین در مورد انتقال تروریست ها از سوریه به نقاط دیگر جهان
 • پوتین: نگران انتقال تروریست ها از سوریه به نقاط دیگر جهان هستم
 • زکزاکی توسط نیرو‌های امنیتی به مکانی نامعلوم منتقل شده است
 • شیخ زکزاکی توسط نیروهای امنیتی به مکانی نامعلوم منتقل شده‌
 • شیخ زکزاکی توسط نیروهای امنیتی به مکانی نامعلوم منتقل شد
 • شیخ زکزاکی توسط نیروهای امنیتی به مکانی نامعلوم منتقل شده‌ است
 • جنبش‌اسلامی‌نیجریه: شیخ زکزاکی به مکانی نامعلوم منتقل شده‌
 • جوان حادثه دیده آشتیانی با امداد هوایی به اراک منتقل شد
 • واکنش دمشق به ورود خودرو‌های نظامی ترکیه به خاک سوریه
 • ورود ارتش سوریه به «خان شیخون» بعد از ۵ سال
 • دیدار خانگی تیم خوشه طلایی ساوه در لیگ دسته اول فوتبال کشور به قم منتقل شد
 • آزادی خان شیخون پس از سه هفته عملیات مداوم ارتش سوریه/ عملیات خرابکارانه تروریست‌ها خنثی شد
 • ارتش سوریه بعد از ۵ سال وارد خان شیخون شد
 • نفس تروریست‌ها در جنوب استان ادلب به شماره افتاد/ نیروهای ارتش سوریه در ۳ کیلومتری غرب شهر «خان شیخون» + نقشه میدانی و عکس
 • کشته شدن 45 تروریست در ریف جنوبی