رئیس کمیته ملی المپیک تأکید کرد هیچ انگیزه‌ای برای حضور در انتخابات هیچ‌یک از فدراسیون‌های ورزشی ندارد.
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۶ ورزشی فوتبال ایران نظرات

به گزارش تابناک ورزشی، سید رضا صالحی‌امیری درباره شایعه نامزد شدنش برای انتخابات فدراسیون فوتبال اظهار داشت: فرض را بر این بگذارید که ما همین جا هستیم و کارهای‌مان را به اتمام می‌رسانیم. من قطعاً در هیچ فدراسیونی نخواهم بود و تلاشم این است که از جامعه بزرگ ورزش حمایت کنم و هیچ انگیزه‌ای برای حضور در هیچ فدراسیونی ندارم.

وی که در برنامه تلویزیونی «سلام صبح بخیر» صحبت می‌کرد در بخش بعدی سخنانش درباره تیم امید تصریح کرد: فرهاد مجیدی منتخب فدراسیون فوتبال و کادر فنی است و آن چیزی که رسالت ما است حمایت از سرمربی انتخاب شده است. ایشان در کنار استیلی و مجموعه کادر فنی تیم را حمایت می‌کنند و انتظار ما این است که تیم از شرایط ۴۰ سال گذشته خود خارج شود و به ۲۰۲۰ راه پیدا کند. ولی همه باشگاه‌ها باید حمایت کنند و نسل جدید فوتبال نیازمند حمایت همه باشگاه‌ها است. مجموعه جوانی که اکنون در حال اردو هستند تا تجربه کافی را به دست بیاورند.

رئیس کمیته ملی المپیک ادامه داد: تیم امید بستر اصلی برای تیم ملی است و جوانان امروز بسیار خوب درخشیدند. حمایت‌های مالی و پشتیبانی در اردو نیز انجام شده و اخیراً با آقایان تاج و داورزنی جلسه‌ای داشتیم و مشغول بحث و تلاش برای حمایت هستیم تا این تیم بدون کوچکترین مشکل راهی ۲۰۲۰ شود.

صالحی امیری درباره حضور دستیار خارجی در تیم امید و اینکه آیا به نظرش این تیم به المپیک راه پیدا می‌کند؟ گفت: فرهاد مجیدی یک دستیار خارجی را پیشنهاد کرد، ما هم مشکلی نداریم و او اضافه می‌شود. ما در انتخاب مربی دخالت مستقیم نداریم، تلاش‌مان این است که آن‌ها موفق باشند. ما در تلاشیم که مسئله تیم امید درچارچوب تیم ملی ما دیده شود و اکنون هم وزارت ورزش و هم کمیته المپیک و هم فدراسیون به صورت جدی پشتیبان تیم امید هستیم تا شاهد راه‌یابی آن به ۲۰۲۰ باشیم.

وی درباره کاهش اختلاف در ورزش که سیاست اصلی کمیته ملی المپیک است، تصریح کرد: اختلافات دیگر نیست و از لفظ کم هم استفاده نکنید. همیشه حاشیه‌های ورزش فربه و متن آن لاغر بود، اما در این دوره سیاست‌های ما بر این قرار گرفت که حاشیه‌ها که انرژی را کم می‌کنند کنار بگذاریم و به متن که ما را به قله می‌رساند بپردازیم. کنار گذاشتن حاشیه‌ها و داشتن برنامه برای رسیدن به وفاق مهم است. ما کسی را مقصر نمی‌دانیم و همه در کنار هم تلاش می‌کنیم. چالش‌ها و موانع هم مسئولیت دارد. ما همیشه دنبال مقصر می‌گردیم، ولی در این دوره دنبال مقصر نیستیم و وظیفه ما وفاق برای آماده سازی تیم‌ها و رسیدن به قله‌ها و سکو‌ها است و مسئولیت چالش‌ها را هم می‌پذیریم. چرا که مشکلات همواره از جایی شروع می‌شود که ما فرافکنی کنیم و تقصیر را دیگران بیندازیم.

صالحی امیری یادآور شد: امروز کادر مدیریتی ورزش ایران همه و همه در یک شرایط واقعا انسجامی و وفاق به سر می‌برند، چون اهداف بلندتری داریم و می‌خواهیم در عرصه‌های جهانی بدرخشیم. اگر والیبال و کشتی ما می‌درخشد محصول انسجام است و ما چند رویداد دیگر پیش رو داریم که باید با وفاق وارد آن‌ها شویم.

رئیس کمیته ملی المپیک در خصوص پشتیبانی و حمایت مالی فدراسیون‌ها و ورزشکاران اظهار کرد: مجموعه ظرفیت نرم افزاری و سخت افزاری و منابع مالی ما در وزارت ورزش درگیر کسب سهیمه است. ما ستاد عملیاتی در کمیته المپیک به سرپرستی نصرالله سجادی ایجاد کردیم و ستاد عالی نیز به ریاست وزیر ورزش ایجاد شده و همه تصمیم گیر هستند. نظام تصمیم گیری فردی در دنیا هم منسوخ شده است. ما ۱۷ کمیته داریم که شامل نخبه‌ها هستند و اتاق تصمیم گیری و فکر ما این کمیته‌ها هستند و در نهایت ما به تصمیم گیری می‌پردازیم. از نظر منطق مدیریتی فردگرایی مرده است.

وی اذعان کرد: دولت با همین شرایط اقتصادی کمک می‌کند و ما حدود ۸۰ درصد منابع سال قبل را تا مرداد ماه تخصیص داده‌ایم. البته ورزش ما نیاز بیشتری دارد، اما به هر حال باید شرایط کشور را درک کرد. ظرفیت‌های ما همگی ۲۴ ساعته در خدمت و تیم‌ها در داخل و خارج در اردو هستند. آن چیزی که در ظرفیت کشور و توان دولت است انجام شده و در این زمینه شفاف بوده‌ایم و همه دریافت‌ها و پرداخت‌های ما در سایت موجود است.

صالحی‌امیری میزان سهمیه ایران در المپیک سال آینده و مقام ایران را اینگونه پیش بینی کرد: منطق پیش بینی منطق خوبی نیست. اگر بپرسید برای کسب سهمیه چه می‌کنید، باید بگویم ما تصمیم گیر نیستیم و هرکسی کسب سهمیه کرد اعزام می‌شود. برخی رشته‌ها تا اردیبهشت ۹۹ برای کسب سهمیه فرصت دارند. پیش بینی ما این است که کسب سهمیه ما از دور قبل بیشتر باشد. اساساً بحث مدال به سه عامل کسب سهمیه، وضعیت رقبا و آمادگی ۲۰۶ کشور دیگر برمی گردد. آنجا عرصه ثانیه‌ها است و در دوومیدانی صدم ثانیه هم ارزش دارد، امید ما این است که کاروان ما در ۲۰۲۰ بدرخشد.

وی در خصوص راه اندازی موزه ورزش و تاریخ شفاهی ورزش توضیح داد: همواره موزه‌ها نمایانگر غرور ملت‌ها هستند. همانطور که یک ایرانی در موزه ایران باستان احساس غرور می‌کند، برای موزه ورزش نیز احساس نیاز کردیم و در ۲۵۰۰ متر فضا آن را راه اندازی کردیم. تاکنون بیش از ۲۰۰ مدال و کاپ اهدا شده و از همه پیشکسوتان، ورزشکاران، خبرنگاران و مردم می‌خواهیم آثار، اسناد، عکسها، لباس و... را به موزه قرض بدهند و ما به آن‌ها سند می‌دهیم و محفوظ است.

رئیس کمیته ملی المپیک افزود: درباره تاریخ شفاهی ورزش ایران هم یک نکته خیلی مهم این است که این ملت پرخاطره است. از سال ۱۳۰۶ ورزش مدرن ایران آغاز شده و جام ارجان مربوط به ۳۲۰۰ سال قبل است و ۵ حلقه است که برخی معتقدند ۵ حلقه المپیک از آن گرفته شده و همه ورزشی است. این تاریخ نیازمند بازگویی و بازنویسی است؛ بنابراین یک تیم قوی شروع به کار کرده اند و ما در مجموع برای همه رشته‌های ورزشی و همه قهرمانان فایل باز کرده‌ایم و تاریخ شفاهی بیانگر تلخی‌ها و شیرینی‌های جامعه ورزش در یک صد سال گذشته است.

صالحی‌امیری درباره زمان آغاز لیگ برتر فوتبال گفت: ما تصمیم گرفتیم در فوتبال خیلی مداخله نکنیم، چون پُرمناقشه است. دو روز پیش جلساتی داشتیم که امروز هم ادامه دارد و لیگ همین روز‌ها برگزار می‌شود. نسلی در جامعه منتظرند و نمی‌شود آن‌ها را نادیده بگیریم. روز‌های آینده تاریخ قطعی اعلام می‌شود و لیگ به عنوان بخشی از مطالبه مردم برگزار می‌شود.

وی در خصوص دلیل کاهش سهمیه در وزنه برداری در المپیک توضیح داد: کمیته ملی المپیک قوانین سختی را وضع کرده و ما باید بدانیم دنیا به سمت ورزش پاک می‌رود. در گذشته مشکلاتی درباره دوپینگ داشتیم. برای ۲۰۲۰ دو سهمیه بیشتر نداریم و باید دقت کنیم.

رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه با اشاره به نام ستاره وزنه‌برداری ایران گفت: برای سهراب مرادی قهرمان‌مان که اکنون در آلمان است طلب شفا دارم. روز شنبه با پزشک ایشان جلسه‌ای داشتم و از وضعیت سهراب خیلی راضی بود. ایشان قول داد سهراب را بدون جراحی به المپیک برساند.

صالحی امیری درباره راه اندازی گروهی در فضای مجازی که در آن اکثر قهرمانان به نام ایران در آن حضور دارند، تصریح کرد: جامعه ورزش هویت خود را از قهرمانان می‌گیرد، از تختی انسان بزرگ و بامعرفت و بافضیلت که پهلوان ما است تا سایر عزیزانی که در عرصه‌ها می‌درخشند؛ بنابراین نمی‌شود ورزش را بدون قهرمان توصیف کرد. ما گروهی داریم که احوال قهرمانان ورزشی را می‌پرسیم ورزش بدون قهرمان معنایی ندارد و نمی‌شود از احسان حدادی بخواهید در ۲۰۲۰ سکو برود، اما مسائل او را نبینید یا سهراب مرادی قهرمان طلایی شما باشد، اما احوالش را نپرسید. ورزش ایران کام ملت را شیرین خواهد کرد و انگیزه و اراده قوی دارد تا شرایطی ایجاد کند که ملت ایران در شرایط سخت اقتصادی کامشان شیرین شود. همانطور که والیبال کام مردم را شیرین کرد و باقی رشته‌ها هم سهمیه خواهند گرفت.

منبع: تابناک

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

انگیزه ساخت مرکز پیوند اعضای بوعلی سینا، عشق و ایمان بود

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، عنایت الله رحیمی در این آئین که به مناسبت عید سعید غدیرخم و با ثبت بیش از ۱۰ هزار پیوند عضو به همت تیم پیوند اعضای شیراز برگزار شد، گفت: این مجموعه به همت کسانی بنا شد که اندیشیدن به دیگران را بر خود مقدم دانسته اند و جا دارد از تلاش‌های آنان و به ویژه دکتر ملک حسینی، تقدیر کرد با شناختی که از او دارم، این کار را با عشق به مردم انجام داد و امروز نتیجه آن را می‌بینیم.

او این موفقیت را تجربه‌ای ارزشمند و یک حرکت انسان دوستانه دانست که باید برای دیگران و آیندگان، تدوین شود و افزود: در توسعه و ترویج این امر، نیکوکاران کمک کردند و دیگران نیز باید مشارکت کنند.

استاندار فارس، دستاورد این موفقیت را که حاصل اندیشه و دانش بنیانی بوده است، ثمرات اقتصادی، فرهنگی، بهداشتی درمانی و اشتغال زایی برای شیراز و کشور برشمرد.

رحیمی ادامه داد: فارس، قطب درمانی کشور و دارای توانمندی توریسم درمانی است که از دیگر کشور‌ها به این استان مراجعه می‌کنند، این امر موجب می‌شود تا علاوه بر کاهش آلام دردمندان، آنان به عنوان سفیرانی برای بیان فرهنگ و انسان دوستی ایران، ایفای نقش کنند.

او همچنین بر ضرورت حمایت از روند رو به رشد مراکزی نظیر بیمارستان پیوند اعضای بوعلی سینا و تسهیل مسیر خدمت رسانی، تاکید کرد.
انتهای پیام/م

جشن ده هزارمین پیوند عضو شیراز

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!|در خیابان‌های تهران قدم بزنید، خواهید دید که مردم ما چقدر بانشاط هستند!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

این عکس برای شهاب حسینی دردسرساز شد +تصاویر

کلیدواژه: صالحی امیری تابناک ورزشی کمیته المپیک درگیری محمودآباد معامله قرن حجت الله علم الهدی

منبع این خبر، وبسایت www.tabnak.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۴۸۷۸۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اعلام آمادگی کیش برای میزبانی از رویداد های بین المللی ورزشی
 • انگیزه و نشاط جوانان در موفقیت آنها نقش بسزایی دارد
 • اعلام آمادگی موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش برای میزبانی از رویداد های بین المللی ورزشی
 • هشدار کمیته المپیک آمریکا به ورزشکارانش؛ در المپیک حق اعتراض به ترامپ ندارید!
 • منشأ تخلفات گمرکی
 • جواد زرینچه: وضعیت دیاباته برای دیدار مقابل ماشین سازی مشخص نیست؛ بازیکنان استقلال برای شروع لیگ انگیزه زیادی دارند
 • نامه به سران قوا با امضاهای جعلی!/ چه کسانی در حمایت از یک متهم امنیتی هنرمندان را فریب دادند؟ +تصاویر
 • قراخانلو: یکی از دستگاه‎‌های نظارتی گفت ۴ شغله هستی!/ کسانی که انتخاب کاندیداهای OCA را به من ارتباط دادند گناه کردند
 • چه کسانی در حمایت از یک متهم امنیتی هنرمندان را فریب دادند؟
 • نامه به سران قوا با امضاهای جعلی! +تصاویر
 • موفقیت اولین تیم فوتبال بانوان البرز
 • مجوز بازی امیری رسید؛ جونیور در انتظار
 • ثبت درخواست T.M.S برای جونیور توسط پرسپولیس/ مجوز بازی امیری صادر شد
 • ثبت درخواست مجوز بازی جونیور/ ITC وحید امیری رسید
 • گرایی: احیای لیگ به کشتی گیران انگیزه می دهد
 • اعزام بهداد سلیمی به دوره ۳ ماهه مربیگری کمیته بین‌المللی المپیک
 • جمشیدی: اهداف فدراسیون گلف در جهت المپیک ۲۰۲۴ است
 • تیم ملی بسکتبال نسبت به همیشه انگیزه بیشتری برای جام جهانی دارد
 • فرصتی برای ستاره شدن حاشیه‌نشین‌ها/ عدم همکاری فدراسیون‌ها با طرح استعدادیابی کودکان کار/ نگاه اجتماعی به ورزش مناطق محروم وجود ندارد!