محمدرضا جعفری خرمی روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با همکاری هزار و ۵۰۰ نیرو  ۵۱ هزار زائر اسکان و پذیرایی می‌شوند.

وی افزود: روزانه در کربلا علاوه بر اسکان ۱۵ هزار زائر، ۲۴ هزار نفر با غذای گرم و در نجف هم هزار و ۵۰۰ نفر اسکان و یکهزار نفر تغذیه می‌شوند .

وی بیان کرد: در مسیر نجف تا کربلا هم روزانه ۲ هزار نفر اسکان  و هزار زائر با غذا گرم تغذیه خواهند شد و در کاظمین هم ۲ هزار و ۵۰۰ نفر اسکان  و  سه و ۵۰۰ نفر هم با غذای گرم تغذیه می‌شوند.

جعفر خرمی با اشاره به انتخاب مرز « چذابه» در استان خوزستان به عنوان مسیر تردد زائران یزدی، یادآور شد : در مجموع ۱۰ هزار تن در این مسیر تغذیه و اسکان خواهند شد.

وی ادامه داد: امسال ، یزد میزبان زائران افغانستان و پاکستان است که علاوه بر اسکان ۱۰۰ شهروند خارجی، از سه هزار و ۵۰۰ نفر هم تغذیه خواهد شد.

خدمات رسانی موکب ها در عراق از ۱۹ مهر الی ۳۰ مهر ماه ( ۱۲تا ۲۳ صفر) ادامه دارد و به زائران هشت روز قبل تا چهار روز بعد خدمات رسانی می‌شود.

در اربعین ۹۷، کمک‌های مردم یزد با ۹۰ کامیون و تریلی که شامل مواد غذایی ، وسایل پخت و پز، حمام سیار و پتو بود به عراق ارسال شد.

همچنین شماره حساب ۱۰۴۰۴۷۰۷۰۰۰۷ نزد بانک ملی شعبه بازار یزد برای کسانی که قصد دارند در خدمت رسانی به زائران مشارکت کنند در نظر گرفته شد .

۷۵۴۰/ ۲۰۴۷

انتهای پیام

منبع: جماران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

آقای شمخانی! لطف کنید بیشتر دقت کنید؛ به این جلسات نیایید!

به گزارش تسنیم؛ حجت الاسلام سید حمید حسینی از رهبران مقاومت اسلامی در عراق و رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون اسلامی در عراق و از فعالان اربعین حسینی و رئیس موکب حضرت علی بن موسی الرضا امروز در دومین روز از دومین همایش بین‌المللی فعالان اربعین حسینی در تالار قدس کتابخانه مرکزی حرم امام رضا (ع) اظهار کرد: آقایانی که در ارتباط با عراق کار می‌کنند، انصافاً نمی‌دانند چه خبر است؛ هر چه خبرگزاری‌ها می‌گویند این‌ها هم تکرار می‌کنند، نمی‌دانند در عراق چه می‌گذرد لذا می‌گویند گوش نکنید.

وی افزود: برنامه‌های دیگر را نگاه کنید، اما در رابطه با عراق مرجع شما صداوسیما نباشد، چون وضع عراق الان در بهترین شرایط است؛ هم از لحاظ حکومت بهترین وضع است و هم از لحاظ امنیت و هم از لحاظ وضع مردم بهترین است.

یکی از رهبران مقاومت اسلامی در عراق گفت: من نمی‌خواهم بگویم مشکلی نیست؛ مشکل همیشه بوده و الان هم مشکل هست، اما وضع ما نسبت به گذشته خیلی بهتر است و این فرصتی است برای ما شیعیان که خداوند به ما داده و باید از این فرصت استفاده کنیم؛ استفاده نکنیم خداوند این نعمت را از ما می‌گیرد.

رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون اسلامی در عراق تصریح کرد: این طور نیست، چون عراقی هستیم و هم جوار ائمه اطهار (ع) هستیم و، چون در سرزمین مقدسی زندگی می‌کنیم، خداوند به ما همیشه نعمت بدهد؛ این طور نیست؛ خداوند می‌گوید باید از فرصت استفاده کرد و الان شرایطی که در عراق داریم شرایط خوبی است که باید از این فرصت استفاده کرد؛ این فرصتی که ما در عراق داریم اگر از این فرصت استفاده نکنیم، خداوند از ما می‌گیرد همانند این که انسان صحت عافیت دارد و از این صحت عافیت استفاده نکند، بعداً پشیمان می‌شود.

رئیس موکب حضرت علی بن موسی الرضا گفت: ما در عراق وضعی که داشتیم قبلاً خیلی وضع بدی بود؛ به یاد دارم سردار حاج قاسم وقتی وارد عراق شد که در روز ۱۰ تا ۱۵ انفجار در بغداد داشتیم؛ ساعت ۷:۳۰ صبح ماشین منفجر می‌شد تا ساعت ۵ بعد از ظهر ادامه داشت؛ هر ساعت، هر ۴۰ دقیقه، هر نیم ساعت یک ماشین منفجر می‌شد؛ ایشان وارد شد و عراق آمدند ماموریتی داشتند که جلوی این انفجار‌ها را بگیرند و اجازه ندهند انفجار شود؛ همه می‌گفتند چطور می‌شود یک فرد ایرانی یک سردار پیروز ایران بخواهد جلوی انفجار‌ها را بگیرد؛ همه تعجب می‌کردیم که می‌خواهند چه کار کنند؛ اخلاص این مرد و اخلاص مردم شریف عراق و دست به دست هم داد و دیدید چه شد.

وی افزود: الان هم باید این کار را کنیم؛ الان مردم شریف عراق و ایران اگر دست همدیگر را نگیرند خداوند این نعمت را خواهد گرفت؛ جنگ ۸ ساله شوخی نبود؛ دشمنان شیعه آمدند، تفرقه انداختند و صد‌ها هزار از ایران و صد‌ها هزار از عراق را از بین بردند و یک نمونه پدر بنده بود؛ من فرزند شهید هستم.

حسینی ادامه داد: به قدری از مسئولان خودمان مایوس هستم که بهتر است اسمی از این‌ها نیاورم؛ من مسئولین عراق را می‌گویم، کاری با مسئولین ایران ندارم؛ ما از مسئولین آن قدر مایوس هستیم که حرف را روی مردم عراق و ایران می‌برم؛ این‌ها باید به فکر این باشند چطور همدیگر را یاری کنند. ما مردم عراق و دولتی‌های شما یا خود ملت ایران جلسات مشترک برگزار کنیم. عرضه کنیم چطور این نیرویی که در دو ملت داریم، استفاده کنیم. وقتی انقلاب اسلامی ایران پیروز شد انفجار نور در منطقه بود. الان باید انفجار نوری دیگری در این دو منطقه انجام گیرد و اگر این دو منطقه انفجار نور انجام بگیرد کسی نمی‌تواند خاموش کند. باید انجام بگیرد و این بهانه اربعین بهانه خوبی است. محور دوم هم جنگ جهانی دیگری علیه این انفجار نوری است که در ایران انجام گرفته است.

وی گفت: ما در عراق خیلی نگران هستیم، نه برای اینکه ایران محاصره شده و ایران در جنگ جهانی قرار گرفته است بلکه برای وضع خود نگرانیم. همان طور که در عراق که انفجار و مشکلات ایجاد می‌شد شما نگران بودید، ما الان نگران هستیم. ما را از نگرانی بیرون بیاورید. جلساتی در عراق و ایران بگذارید. ما را توجیه کنید. ما باید چه کنیم. از نیرو‌های ما استفاده کنید که بتوانیم قدمی در قضیه انحصار برداریم.

رئیس موکب حضرت علی بن موسی الرضا اظهار کرد: ما در عراق اجازه نمی‌دهیم از داخل عراق علیه ایران توطئه شود؛ می‌خواهد هر کسی باشد. ما اجازه نمی‌دهیم. ما فرزندان شهید در عراق اجازه نمی‌دهیم. ما فرزندانی که در عراق بزرگ شدیم، در آب و خاک عراق بزرگ شدیم اجازه نمی‌دهیم کسی علیه ایران توطئه کند. این وظیفه ما است. وظیفه شرعی ما است. وظیفه عراقی ما است اجازه نمی‌دهیم هر کسی در عراق این کار را کند، چه در لباس روحانیت باشد و چه در لباس نظامی باشد و چه در پست دولتی باشد. بگویند این‌ها بچه‌های ایران هستند، بگویند این‌ها وابسته به ایران هستند. بگویند و ما ابایی از این امر نداریم. ما افتخار می‌کنیم که فرزندان انقلاب هستیم. افتخار می‌کنیم فرزند امام خمینی هستیم. افتخار می‌کنیم فرزندان مقام معظم رهبری هستیم. افتخار می‌کنیم فرزندان مرجعیت عالیقدر در نجف هستیم. ما به این‌ها افتخار می‌کنیم. این افتخاراتی که داریم، هر کسی می‌خواهد ناراحت شود. شما هم چنین افتخاری دارید و لذا نخواهیم گذاشت تنها در این جنگ جهانی قرار بگیرید. خون، جان، مال ما در اختیار این انقلاب است و از این انقلاب دفاع خواهیم کرد.

این رهبر مقاومت اسلامی گفت: یکی از این سازمان‌هایی که امریکا و کشور‌های اروپایی در نجف اشرف تاسیس کردند مبالغی که به این موسسه می‌دهند به دلیل کار این موسسه است که نفوذ در حوزه علیمه نجف است؛ متاسفانه هر چه داد می‌زنیم اگر می‌خواهید در عراق کمک کنید از اهل عراق سؤال کنید کسی گوش نمی‌دهد. سفارت امریکا با شکل‌های مختلف از یک انسان بی‌سواد که هیچ مدرکی ندارد، یک موسسه حفاظتی مدنی تاسیس کرده که تمام کار‌های پژوهشی را به این فرد بی‌سواد داده و تمام اتاق فکر آن‌ها پشت سر آن‌ها است و در بغداد دو هفته بعد درباره مسائل امنیتی جلساتی برگزار می‌کند و از ایران هم نیرو‌های امنیتی را دعوت کرده است.

وی گفت: من از این منبر به آقای شمخانی می‌گویم لطف کنید بیشتر دقت کنید؛ به این جلسات نیایید. شما این‌ها را تشویق می‌کنید. این‌ها در شهر‌های مقدس عراق راه می‌روند و می‌گویند جمهوری اسلامی از ما دفاع می‌کند. این‌ها تندرو هستند، این‌ها افرادی محکوم هستند. ما آنجا متهم می‌شویم. در این جلسات نیایید، اگر به ما می‌خواهید کمک کنید، کمک کنید، اما این طور نباشد.

حسینی گفت: قضیه سوم قضیه سازماندهی است. الان می‌گویید چکار به سازماندهی دارید و این کار نظامی‌ها است. سازماندهی حسینی را نیاز داریم. شما میلیون‌ها انسان هستید که آنجا همدیگر را می‌بینید. یک کاری کنیم این سازماندهی بماند. کل سال این سازماندهی بماند و چطور همدیگر را پیدا کنیم. برای شما مشکلی ایجاد شد و بلایی در مورد سیل بر سر شما آمد. اگر سازماندهی خوبی داشتیم با یک تلفن موکب‌های عراقی به کمک شما می‌آمدند و این نیاز به سازماندهی دارد. فردا بلایی در عراق بر سر ما می‌آید، با یک تلفن موکب‌های ایرانی برای کمک بیایند. یک سازماندهی می‌خواهد. هر موکب شما بیاید مسئول است و سازماندهی می‌آورد. مردم را سازماندهی کند و به مردم نظم دهد که چطور با هم هماهنگ شوند و چطور بتوانند با هم کار کنند و این در طول سال باشد. منطقه ما حساس است و دشمنان روی این منطقه تمرکز کردند و اگر منطقه را نبینیم باور کنید از بین می‌رویم. اول ما از بین می‌رویم و بعد شما از بین می‌روید. چقدر باید در این منطقه شهید بدهیم؟ باید زندگی و حیات در این منطقه گسترش دهیم و اگر با هم باشیم.

رئیس موکب حضرت علی بن موسی الرضا ادامه داد: خواهش دیگر من این است که سال گذشته تقریباً یک موکب هزار و ۲۰۰ مسئول در آن آمد و به این موکب سر زدند. می‌دانید یعنی چه؟ این موکب تعطیل شده بود و فقط مشغول این مسئولین بود! کار این موکب شده به این مسئولین سرویس بدهد. خواهش دارم مسئولین وقتی می‌آیند مثل مردم زندگی کنند. بین مردم باشید. کمر موکب‌های عراقی شکست، چون این مسئول است و وقتی مسئول بیاید تنها نمی‌آید. یعنی یکی دو نفر نیستند. سال گذشته یک مسئولی آمده بود، ۳۰ نفر همراه خود آورده بود و ما جا نداشتیم. اینقدر رجز خواند و در نهایت تهدید کرد و رفت. جا نداریم. برای شما تنها ممکن است جا پیدا کنیم، ولی این نفرات را جا نداریم. خواهش داریم رعایت کنید.

      

چرا کردهای عراق برای تعطیلات به ایران می‌آیند؟

ماجرای عباس ملک‌زاده، شهردار صدرا چیست؟+عکس

افشاگری درباره مرگ هادی نوروزی

کلیدواژه: قیمت خودرو قیمت دلار نقل و انتقالات لیگ برتر تحریم ظریف افغانستان تغذیه خدمات رسانی عراق یزد قیمت خودرو قیمت دلار نقل و انتقالات لیگ برتر تحریم ظریف امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۵۰۳۶۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • وزیر کشور عراق: خدمت به زائران امام حسین را افتخار خود می‌دانیم
 • بیش از ۱۶۳ هزار میهمان فرهنگی در فصل تابستان در استان اردبیل اسکان یافتند
 • ۱۰ هزار خانواده در محل اسکان فرهنگیان زنجان اقامت کردند
 • جواهراتی برای ترویج تغذیه با شیر مادر
 • نوزاد به این دلایل نباید با چیزی جز شیر مادر تغذیه شود!
 • چگونه می‌توان مشکلات تغذیه ای کودکان را از بین برد؟
 • روایت یکی از رهبران مقاومت در عراق از مجاهدت سردار سلیمانی
 • پذیرش ۳۷ هزار و ۶۶۹ خانوار در ستاد اسکان فرهنگیان همدان
 • بیش از 2000 موکب ایرانی به زائران اربعین خدمت‌رسانی خواهند کرد
 • ۳۴۶ هزار نفر روز در مراکز اسکان فرهنگیان آذربایجان‌شرقی پذیرش شدند
 • پذیرش ۳۷ هزار ۶۶۹ خانوار در ستاد اسکان فرهنگیان
 • کمبود خوابگاه در ۵۱ دانشگاه علوم پزشکی/ وضعیت اسکان کنکوری ها
 • عراق آماده پذیرایی از زائران اربعین حسینی
 • تندرو‌ها در شهر‌های مقدس عراق راه می‌روند و می‌گویند جمهوری اسلامی از ما دفاع می‌کند
 • حجت الاسلام سیدحمید حسینی:عبادی حرف از محاصره ایران زد شبانه کنارش زدیم/ اجازه توطئه نسبت به ایران را به احدی نمی دهیم/ حاج قاسم زمانی وارد بغداد شد که هر ۴۰ دقیقه یک انفجار رخ می داد
 • بیش از ۲۰۰۰ موکب برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین تمهید شده است
 • ۲ هزار و ۵۰۰ موکب اربعین پیش‌بینی شده است
 • توفیق خدمت به زائران امام حسین علیه‌السلام نصیب همه نمی‌شود
 • مشهد|بیش از ۲۰۰۰ موکب برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین تمهید شده است