مراسم رونمایی از پیراهن‌های جدید تراکتورسازی با حضور ۷ هزار نفری هواداران این تیم برگزار شد. ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۵ استانها آذربایجان شرقی نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، مراسم رونمایی از پیراهن تیم تراکتورسازی از ساعت 18:30 امروز (سه‌شنبه) در سالن شهید پورشریفی تبریز برگزار شد.

در این مراسم حدود 7 هزار هوادار تراکتورسازی حضور داشتند که تعدادی از آنها را بانوان تشکیل می‌دادند.

درهای سالن از ساعت 17 به روی هواداران باز شد و تعدادی از هواداران به دلیل نبود جا، پشت درهای بسته ماندند و نتوانستند وارد سالن شوند.

همه بازیکنان تیم تراکتورسازی در این مراسم حضور داشتند. سوگیتا و مازولا، دو بازیکن خارجی تراکتورسازی نیز به همراه همسران خود در جایگاه ویژه نشستند. 

بازیکنان تیم تراکتورسازی به محض ورود به سالن، به شدت از سوی هواداران این تیم تشویق شدند. 

سالن پورشریفی تبریز به طور کامل پُر شده بود و اکثر هواداران ایستاده مراسم را تماشا کردند. 

3 کاپیتان تیم ملی از پیراهن تراکتورسازی رونمایی کردندرونمایی از لوگوی جدید باشگاه تراکتورسازی + عکسمراسم رونمایی از پیراهن تراکتورسازی|صادقیان: می‌خواهیم دیگر باشگاه‌ها از ما الگوبرداری کنندوضعیت مبهم وینگر برزیلی تراکتورسازی برای حضور در هفته اول لیگ برتر

محمدرضا زنوزی، مالک باشگاه تراکتورسازی به همراه پدرش در این مراسم حضور داشت. 

در جریان این مراسم، آهنگ‌هایی توسط یکی از خوانندگان تبریزی برای تراکتورسازی اجرا شد. همچنین یکی از شخصیت‌های طنزپرداز تبریز نیز در این مراسم به اجرای برنامه پرداخت. 

داستان پرچم ژاپن همچنان در تبریز داغ است و هواداران تراکتورسازی در مراسم رونمایی از پیراهن جدید خود آن را به همراه داشتند.

انتهای پیام/ ع

R7887/P1494/S6,47/CT7

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

حکم دادگاه آمریکایی برای توقیف نفتکش ایران «فاز دوم» یک برنامه کلان است/ هدف کوتاه مدت واشنگتن تداوم تنش ها و تبدیل آن به بحران است/ علت تغییر نام کشتی و پرچم چیست؟

روز پنجشنبه دادگاه عالی جبل‌الطارق با بی‌اعتنایی به فشارها و درخواست رسمی آمریکا برای تمدید توقیف نفتکش گریس یک(آدریان دریا) حکم آزادی آن را صادر کرد.

به گزارش تابناک؛ با این حال، رسانه‌های آمریکایی اواخر وقت جمعه به نقل از وزارت دادگستری این کشور اعلام کردند یک دادگاه آمریکا در واشنگتن حکم توقیف نفتکش ایرانی را صادر کرده است.

به گزارش تابناک، در رابطه به حکم دادگاه آمریکایی برای توقیف نفتکش ایرانی، «رضا نصری» کارشناس حقوق بین الملل و سیاست خارجی به سوالات تابناک پاسخ داد.

تابناک: چرا جبل الطارق کشتی ایران را آزاد کرد؟ دلایل سیاسی و حقوقی این تصمیم دولت جبل الطارق چیست؟

رضا نصری: تمام شواهد نشان می‌دهد توقیف این کشتی توسط فرمانداری جبل الطارق با فشار آمریکا صورت گرفت. این اقدام هیچ توجیه و مبنای حقوقی نداشت و از ابتدا یک اقدام نامتعارف و غیرقانونی بود. حتی ساعاتی پیش از موعد عبور نفتکش گریس ۱ از تنگه جبل الطارق،‌ مقامات دولت جبل الطارق مجبور شده بودند قوانین داخلی خود را به نحوی «‌به‌روز رسانی» کنند که بتوانند دست‌کم برای قانونی جلوه دادن این توقیف ظاهرسازی نمایند. در واقع، اگر آن‌ها واقعاً مأمور به تنش‌آفرینی نشده بودند - و اگر واقعاً گمان می‌کردند نفتکش گریس ۱ در صدد انجام یک کار غیرقانونی است - منطق حکم می‌کرد از روزها قبل موضوع را با دولت ایران مطرح کنند و تقاضا کنند کشتی از تنگه عبور نکند! اما چنین نکردند و ترجیح دادند - در راستای اجرای منویات دولت ترامپ - یک «غافلگیری» و تقابل صورت بگیرد!

اما طبیعتاً، این اقدام غیرقانونی و تحمیلی - که هم با سیاست کُلی اتحادیه اروپا نسبت به برجام و موضوع ایران مغایرت داشت، هم در صحنه بین‌المللی با انتقادات فراوان مواجه شد و هم واکنش جدی و قاطع ایران را برانگیخت - در نهایت نمی‌توانست پایدار بماند. مضاف بر اینکه دولت بریتانیا هم - با توجه به نمایان شدن هزینه‌های این ماجراجویی - قضیه را از اواسط کار به «جبل الطارق» تفویض و واگذار کرد و تلاش کرد «آبرومندانه» قضیه را فیصله دهد.

این نکته را نیز نباید فراموش کرد که وقتی اقدامات نامتعارف سیاسی با توجیه و ابزار «حقوقی» صورت می‌گیرد، این اقدامات نامتعارف ممکن است تاثيرات و لطمات بلند‌مدت و مانایی بر شاکله نظام حقوقی، رویه‌ها و سازوکارهای آتی آن وارد آورد. در نتیجه، برای بسیاری از کشورها که یک سنت حقوقی قدیمی و جا افتاده‌ای دارند، یکی از ملاحظات همواره این است که تلاش کنند حتی در اجرای سیاست‌های نامتعارف و زورگویانه خود این ساختار و رویه‌ها کم‌ترین آسیب را ببیند. ایضاً، در جهان امروز، برای بسیاری از سیاستمداران و دولت‌ها (به ویژه در اروپا) مهم است تمام اقدامات خود را در چارچوب حقوق بین‌الملل فرمول‌بندی کنند و اینگونه به افکار عمومی وانمود کنند که در هیچ حالتی از چارچوب قانون خارج نمی‌شوند!

به همین خاطر معتقدم همواره لازم است ایران در «تعیین واکنش» به این قبیل برخوردهای شبهه‌حقوقی و سئوال‌برانگیز، همواره این حساسیت این دولت‌ها و افکار عمومی آن‌ها را لحاظ کند و به صورت هوشمندانه با ابزار حقوقی و دیپلماسی عمومی وارد میدان شود. به نظرم در این مورد خاص، این هوشمندی در واکنشِ دستگاه دیپلماسی و در موضع‌گیری‌های نهاد‌های نظامی ایران به وضوح مشهود بود و این نشان می‌دهد ایران یاد گرفته چگونه - در عین حفظ زبان و موضع دیپلماتیک و احراز حقانیت خود - در برابر این نوع تعرضات در چارچوب قانون «قدرت‌نمایی» و حتی برای طرف مقابل «هزینه‌تراشی» کند.

این بلوغ و رشد در حوزه سیاست خارجه، اتفاق مبارکی است که تداوم آن به نفع کشور خواهد بود.

تابناک: تکلیف نفت کش با حکم توقیف آمریکا چطور می شود؟ ایران چه اقدامی برای آزادسازی کشتی می تواند انجام دهد؟

رضا نصری: آمریکا می‌خواهد با صدور و فضاسازی پیرامون این قبیل احکام قضایی، فعالیت اقتصادی در رابطه با ایران را برای اشخاص حقیقی و حقوقی در تمام سطوح «جرم‌انگاری» (یا Criminalize) کند. این هدف کُلی و بلندمدت این حکم اخیر است و بیش از هرچیز جنبه روانی دارد. در نتیجه، طبیعتاً لازم است ایران نیز در برابر این فضاسازی بایستد، مقاصد آن را افشا کند، با دولت‌های دیگر رایزنی کند، در مورد آن برای بازیگران اقتصادی روشنگری کند و تدابیری برای خنثی‌سازی آن بیندیشد. در واقع،‌ می‌توان گفت این قبیل احکام «فاز دوم» - یا فاز قضایی - برنامه‌ایست که گام ابتدایی آن لیست‌گذاری سپاه پاسداران در فهرست «سازمان‌های تروریستی خارجی» بود.

اما هدف کوتاه‌مدت این حکم می‌‌تواند تداوم تنش بر سر نفتکش‌ها و تبدیل آن به بحران باشد. سناریوی اول می‌تواند احتمالاً این باشد که دولت آمریکا می‌خواهد - با اتکا به توافقات قضایی دوجانبه‌ای که احیاناً با دولت جبل الطارق دارد - تلاش کند حکم دادگاه داخلی خود را در دادگاه جبل الطارق به «شناسایی» و تصویب برساند و از این طریق، با طی کردن روند دادرسی مختص به «احکام خارجی»، کنترل کشتی را در دست بگیرد. البته معتقدم این تلاش به دلایل حقوقی و سیاسی نتیجه نخواهد داد.

سناریوی دوم می‌تواند این باشد که دولت آمریکا می‌خواهد - با اتکا به همین حکم دادگاه خود و بدون گذشتن از مراحل قانونی در دادگاه جبل الطارق - اینگونه وانمود کند که می‌تواند راساً وارد عمل شود و نسبت به توقیف این کشتی اقدام کند. البته در این صورت، این اقدام آمریکا نیز غیرقانونی و مغایر با موازین حقوق بین‌الملل - اعم از موازین منشور سازمان ملل، نظام حاکم بر آب‌های آزاد، قوانین مربوط به کشتی‌رانی و غیره - خواهد بود. در واقع،‌ در این قضیه، دادگاه فدرال آمریکا به ضابطین قضایی این کشور دستور داده - به دلیل نقض چند قانونی داخلی آمریکا - این کشتی را به قلمرو قضایی آن منتقل کنند! طبیعتاً، ضابطین عادی و معمول قضایی و دادگستری - مانند پلیس فدرال، سرویس مارشال‌های ایالات متحده یا پلیس ناحیه کلمبیا - که نمی‌توانند چنین اقدامی را در آب‌های آزاد بین‌المللی انجام دهند! در نتیجه، اجرای این حکم برعهدهٔ ارتش و نیروی دریایی آمریکا خواهد بود که توسل به این نیروها نیز - نه با صدور حکم یک قاضی - که مستلزم فرمان نظامی رئيس‌جمهور و وزارت دفاع است! یعنی در عمل چنین اقدامی به مثابه یک تعرض نظامی به منافع ایران - آن هم بدون مجوز کنگره (AUMF) و بدون مجوز شورای امنیت سازمان ملل - خواهد بود. معتقدم - هرچند دولت ترامپ دولت نامتعارف و قانون‌شکنی است - لازم است جنبه غیرقانونی این حکم و احتمال سوءاستفاده از آن در فضای عمومی از جانب دستگاه دیپلماسی کشور باز شود و تدابیر لازم امنیتی و حقوقی نیز برای مقابله با این سناریو تدارک دیده شود.

تابناک: علت تغییر نام کشتی و پرچم چیست؟

رضا نصری: تغییر نام کشتی به دلیل تغییر پرچم صورت گرفته است. این کشتی با پرچم پاناما تردد می‌کرد و در زمان توقیف، دولت پاناما تقاضای خلع پرچم‌اش را کرده بود. در نتیجه، به درخواست مالک کشتی، گریس ۱ تحت پرچم ایران قرار گرفت و مطابق ملزومات حقوقی در ایران ثبت و تغییر نام یافت. تاثیر این تغییر این است که از این پس در هنگام دریانوردی قوانین جمهوری اسلامی ایران بر این کشتی و خدمه آن حاکم خواهد بود.   

قبل از گیردادن به ویلا‌های لواسان، به حوزه لواسان باید گیر بدهید+فیلم

واکنش آملی‌لاریجانی به اظهارات آیت‌الله یزدی: چرا به این وضع افتاده‌اید و به همه توهین می‌کنید؟ سینه‌ام خزانه اسرار مسئولان و آقازاده‌هاست| ساختمان‌هایی که از آنها استفاده می‌کنید، ارث پدرتان است؟| اکبر طبری رئیس دفتر من نبود| چرا درباره معاون اقتصادی سپا

مکارم‌شیرازی خطاب به آملی‌لاریجانی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۵۶۱۳۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • علی پروین: حساسیت زیادی روی پیراهن شماره 7 ندارم؛ مهم خود پرسپولیس و هواداران هستند
 • برگزاری مراسم رونمایی از پیراهن شهر خودرو در حضور پرشور هواداران + تصاویر
 • از پیراهن شهر خودرو رونمایی شد (عکس)
 • جونیور براندائو: از علی پروین ممنونم که اجازه داد پیراهن شماره 7 را بر تن کنم؛ می‌دانم هواداران پرسپولیس به قهرمانی عادت کرده‌اند
 • براندائو: برای دادن پیراهن شماره «۷» به من از پروین اجازه گرفتند/ هواداران به قهرمانی عادت کرده‌اند
 • کوهنوردان شیرازی پرچم حرم شاهچراغ را بر فراز قله های کشور به اهتزاز در می آورند
 • پیراهن جدید تیم‌ ملی بسکتبال (+عکس)
 • رونمایی پیراهن جدید تیم‌ ملی بسکتبال
 • رونمایی از پیراهن تیم ملی بسکتبال در جام جهانی + عکس
 • پیراهن جدید تیم‌ ملی بسکتبال رونمایی شد
 • تصاویری بی‌نظیر از مراسم تعویض پرچم ایوان طلای حرم امام علی(ع)
 • عیادت حاملان پرچم حرم مطهر علوی از بیماران 
 • اهدا ۱۶ پرچم اهدایی حرم حضرت علی (ع) به مساجد ریگان
 • اهتزاز پرچم ایران برفراز نفتکش آدریان ‌دریا +فیلم
 • برنامه کوهنوردان شیرازی برای افراشتن پرچم شاهچراغ(ع) در قله‌های ایران
 • برنامه کوهنوردان شیرازی برای افراشتن پرچم شاهچراغ (ع) در تمام قله های ایران
 • استقبال چین از برنامه «پرچم ملی ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون پرچم دارد»
 • اخبار کوتاه تراکتورسازی|دنیزلی در انتظار اضافه شدن چهارمین خارجی
 • ‌ویلیان میمبلا‌ رسماً به تراکتورسازی پیوست