ملی پوشان ایران سه مدال رنگارنگ کسب کردند.

طرفداری- مسابقات پنج وزن نخست رقابت های کشتی آزاد جوانان قهرمانی جهان روزهای 21 و 22 مردادماه در شهر تالین استونی برگزار شد و در پایان امیرحسین مقصودی و عباس فروتن در اوزان 65 و 97 کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند و محمدصاق فیروزپور در وزن 70 کیلوگرم نیز صاحب مدال برنز شد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون کشتی؛ نتایج کشتی گیران کشورمان در پنج وزن نخست این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن 57 کیلوگرم امیر پرسته در دور نخست با نتیجه 12 بر صفر برایدن تود از کانادا را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 8 بر 7 مغلوب ادلان عسکراف از قزاقستان شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، پرسته از دور رقابت ها کنار رفت و دهم شد.

در وزن 65 کیلوگرم امیرحسین مقصودی در دور اول با نتیجه 10 بر صفر استفان کومان از رومانی را مغلوب کرد وی در دور بعد مقابل کانتا توکوریکی از ژاپن با نتیجه 14 بر 4 به پیروزی رسید. وی در مرحله یک چهارم نهایی در یک کشتی نزدیک با نتیجه 7 بر 7 از سد توران بایراموف از آذربایجان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 7 بر صفر احمت سلیم ایگیت از ترکیه را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. مقصودی در دیدار مقابل کوربان شیرایف از روسیه با نتیجه 8 بر 4 پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 70 کیلوگرم محمدصادق فیروزپور در دور نخست با نتیجه 11 بر صفر سیمون ووتکوفسکی از لهستان را از پیش رو برداشت. وی در دور دوم مقابل سنجر دوسجانوف از قزاقستان با نتیجه 6 بر یک پیروز شد. فیروز پور در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی آرمان آندراسیان از ارمنستان را با نتیجه 2 بر یک شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل واسیلی دیاکون از مولداوی در یک کشتی نزدیک با نتیجه 5 بر 5 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. فیروزپور در دیدار رده بندی اشرف آشیروف از آذربایجان را با نتیجه 5 بر 4 از پیش رو برداشت و به مدال برنز رسید.

در وزن 79 کیلوگرم عبداله شیخ اعظمی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 9 بر 5 مغلوب فاتح بنفردجلاه از الجزایر شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، شیخ اعظمی از دور مسابقات کنار رفت و پانزدهم شد.

در وزن 97 کیلوگرم عباس فروتن پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر رحمان روسیدانمو از چین را مغلوب کرد. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل یاروسلاو اسلاویکوسکی از بلاروس با نتیجه 13 بر 2 پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. فروتن در این مرحله با نتیجه 4 بر 2 از سد فیض اله آکتورک از ترکیه گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار یونگر باستیدا پومارس از کوبا را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

رده بندی انفرادی:

57 کیلوگرم: 1- توشیا آبه (ژاپن) 2- ویتالی آروجاو (آمریکا) 3- احمد ادریس اف (روسیه) و ادلان عسکراف (قزاقستان) ... 10- امیر پرسته (ایران)

65 کیلوگرم: 1- امیرحسین مقصودی (ایران) 2- کوربان شیرایف (روسیه) 3- توران بایراموف (آذربایجان) و سیرباز تالگات (قزاقستان)

70 کیلوگرم: 1- اریک آروشانیان (اوکراین) 2- واسیلی دیاکون (مولداوی) 3- محمدصادق فیروزپور (ایران) و آلان کودزویف (روسیه)

79 کیلوگرم: 1- احمد تاشوخادجیف (روسیه) 2- باگراتی گاگنیدزه (گرجستان)  3- ابوبکر آباکاروف (آذربایجان) و میلان مستر (مجارستان) ... 15- عبداله شیخ اعظمی (ایران)

97 کیلوگرم: 1- عباس فروتن (ایران) 2- یونگر باستیدا پومارس (کوبا) 3- مخسود ویسالوف (ازبکستان) و فیض اله آکتورک (ترکیه)

منبع: طرفداری

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

۱ طلا و ۳ برنز حاصل ووشوکاران ایران در روز نخست

رقابت‌های روز نخست مسابقات ووشوی قهرمانی جوانان آسیا ۲۰۱۹ از صبح امروز (دوشنبه) ۲۸ مرداد ماه ۱۳۹۸ به میزبانی کشور برونئی پیگیری شد که تیم ایران به یک مدال طلا توسط سهیل موسوی در ساندای نوجوانان پسران و ۳ مدال برنز توسط تیم دوئلین دختران، نازنین بازدار و شاهین بنی طالبی در بخش تالو دست یافت. نتایج کلی نمایندگان ایران در دو بخش تالو و ساندای این مسابقات در روز نخست به شرح زیر است:

تالو (دختران)

تیم دوئلین ایران (فاطمه جزینی و منیره پناهی) با امتیاز ۹.۲۳ به مقام سوم و مدال برنز دست یافت. در این بخش تیم برونئی با امتیاز ۹.۳۳ به مدال طلا رسید و هنگ‌کنگ با ۹.۳۰ به نشان نقره دست یافت.

نازنین بازدار در فرم "نن‌دائو" رده سنی ۱۲ تا ۱۵ سال دختران با امتیاز ۹.۳۰ به مدال برنز رسید. نمایندگان هنگ‌کنگ و چین‌تایپه به ترتیب با امتیازات ۹.۳۳ و ۹.۳۲ اول و دوم شدند.

در فرم "چانگ‌چوان" رده سنی ۱۵ تا ۱۸ سال دختران نیز فاطمه جزینی و منیره پناهی به رقابت پرداختند که به ترتیب با امتیازات ۹.۲۶ و ۹.۲۳ در رتبه پنجم و هفتم قرار گرفتند.

تالو (پسران)

شاهین بنی‌طالبی در فرم "نن‌دائو" رده سنی ۱۲ تا ۱۵ سال با امتیاز ۹.۲۲ به مقام سوم و مدال برنز رسید. در این فرم ووشوکار اهل مالزی با امتیاز ۹.۳۶ به مدال طلا رسید و نماینده چین‌تایپه با امتیاز ۹.۳۰ نقره گرفت.

تیم دوئلین پسران (محمدعلی مجیری، طا‌ها بدیعی و علی شکروی با امتیاز ۹.۲۵ به مقام ششم رسید.

در فرم "چانگ‌چوان" رده سنی ۱۵ تا ۱۸ سال پسران نیز طا‌ها بدیعی با امتیاز ۹.۰۳ از رسیدن به مدال بازماند. حسین قبله‌نمای در فرم "گون‌شو" رده سنی ۱۲ تا ۱۵ سال به مقام پنجم رسید.

ساندای پسران (نوجوانان)

یونس شهرکی در وزن ۴۵ کیلوگرم، "هدایت محمد" از اندونزی را در کم‌تر از یک دقیقه ناک‌اوت کرد تا حریف نماینده هند در دور دوم شود.

آرین افراز در وزن ۵۲ کیلوگرم، برابر "های هونگ" از هنگ‌کنگ به پیروزی رسید و راهی دور بعد شد.

اما در وزن ۵۶ کیلوگرم ساندای نوجوانان، چهار ووشوکار از ایران، چین، افغانستان و فلسطین ثبت نام کرده بودند که نمایندگان افغانستان و فلسطین در این مسابقات شرکت نکردند. تیم افغانستان به دلیل مشکلات داخلی و تیم فلسطین نیز به دلیل صادر نشدن به موقع روادید از حضور در رقابت‌های آسیایی بازماندند. با این اوصاف رقابت سهیل موسوی و "چان هانگ ژائو" از چین برای کسب مدال طلا برگزار شد که موسوی در دو راند متوالی حریف خود را شکست داد و نخستین مدال طلای تیم ایران را کسب کرد.

ساندای پسران (جوانان)

علی ظفری در وزن ۵۲ کیلوگرم، برابر "چان وای وونگ" از ماکائو در ۲ راند متوالی به پیروزی رسید و راهی دور بعد شد تا حریف ووشوکار قرقیزستان شود.

همچنین حسن لطفی در وزن ۸۰ کیلوگرم مقابل "ژان گینگ وانگ" از چین در مبارزه‌ای نزدیک ۲ بر یک به برتری رسید تا حریف سانداکار هند در دور دوم شود.

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

توضیح شهردار قم درباره خارج‌نشینی فرزندانش: آنها سفیران نظام هستند!| زندگی ساده‌ای دارم

فیلم: کار یکی از دختران گروه نینجا به بیمارستان کشید

منبع این خبر، وبسایت www.tarafdari.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۵۷۳۶۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • یک طلا و برنز حاصل کار ووشو کاران ایرانی در روز دوم بازیهای آسیایی
 • نمایندگان ایران یک طلا و دو برنز دیگر کسب کردند
 • یک طلا و ۲ برنز ووشوکاران جوان ایران در روز دوم قهرمانی آسیا
 • ووشوی قهرمانی جوانان آسیا| یک طلا و ۲ برنز؛ دستاورد نمایندگان ایران در روز دوم
 • یک طلا و ۲ برنز ووشوکاران ایران در روز دوم مسابقات جوانان آسیا
 • یک طلا و ۲ برنز ووشوکاران ایران در روز دوم مسابقات آسیایی
 • دومین مدال برنز برگردن بنی طالبی
 • 2 طلا و 2 برنز برای ایران
 • مدال برنز کشتی فرنگی جوانان جهان بر گردن محمدرضا رستمی
 • طلا و 3 برنز حاصل ووشوکاران ایران در روز نخست
 • شروع ایده‌آل تیم ووشوی جوانان ایران با یک طلا، ۳ برنز و غلبه بر چینی‌ها
 • 1 طلا و 3 برنز حاصل ووشوکاران ایران در روز نخست قهرمانی جوانان آسیا
 • ۱ طلا و ۳ برنز حاصل ووشوکاران ایران در روز نخست/ روادید سانداکار فلسطین صادر نشد
 • شروع خوب تیم ایران با یک طلا، ۳ برنز و غلبه بر چینی‌ها
 • ووشوی جوانان آسیا| شروع ایده‌آل تیم ایران با یک طلا، ۳ برنز و غلبه بر چینی‌ها
 • یک طلا و سه برنز حاصل کار سانداکاران مهابادی در مسابقات کشوری
 • کشتی فرنگی جوانان ایران نایب قهرمان جهان شد
 • تیم کشتی فرنگی جوانان ایران نایب قهرمان جهان شد
 • اظهارات طلایی‌های ایران در رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان جهان