تیم الاهلی با وجود کسب پیروزی برابر الهلال از صعود به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا بازماند. ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۹ ورزشی فوتبال جهان نظرات - اخبار ورزشی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در آخرین بازی دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب این قاره سه‌شنبه شب تیم‌های عربستانی الهلال و الاهلی به مصاف هم رفتند که در این بازی الاهلی با نتیجه یک بر صفر از سد میزبانش گذشت. عبدالفتاح عسیری تک گل الاهلی را در دقیقه 42 به ثمر رساند.

تیم الهلال با وجود این شکست خانگی و با توجه به پیروزی 4 بر 2 در بازی رفت برابر الاهلی راهی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا شد. تیم الاهلی نیز در نخستین تجربه آسیایی‌اش با سرمربیگری برانکو ایوانکوویچ از صعود بازماند.

صعود السد قطر با شکست الدحیل

 

انتهای پیام/

R7858/P/S3,1410/CT1 واژه های کاربردی مرتبط برانکو ایوانکوویچ لیگ قهرمانان آسیا

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

اصفهان| شمایل ذوب‌آهن در لیگ نوزدهم؛ ترکیب نام‌آشنای شاگردان منصوریان

ذوب‌آهن امسال جزو مدعیان بی‌سروصدای لیگ است؛ سبزپوشان اصفهانی که در نیم‌فصل دوم فصل گذشته عمکلرد درخشانی را از خود به‌جا گذاشتند، در لیگ نوزدهم اسکلت اصلی تیم را حفظ و تقویت کرده‌اند و می‌توانند جزو مدعیان جدی گرفته نشده لیگ قلمداد شوند. ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸ استانها اصفهان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، لیگ نوزدهم بعد از حدود یک ماه تأخیر و پس از کش و قوس‌های فراوان و حرف و حدیث‌های بسیار، کمتر از یک هفته دیگر آغاز می‌شود و تیم‌ها با شکل و شمائل جدید خود آماده جدال در فصل جدید فوتبالی می‌‌شوند. اگر چه پنجره نقل و انتقالاتی تابستانه تا حدود 10 روز دیگر باز می‌شود و تیم‌ها امکان تغییر در فهرست خود را دارند، اما بیشتر تیم‌های حاضر در لیگ به طور تقریبی ترکیب اصلی خود را شناخته‌اند و بعید است به جزو در معدود تیم‌هایی مانند سپاهان، استقلال و تراکتورسازی، تغییر خاصی در فهرست سایر تیم­‌ها به جود آید. آغاز لیگ نوزدهم بهانه‌ای شد تا در گزارشی به بررسی شمایل ذوب­‌آهن در لیگ نوزدهم بپردازیم که در ادامه می‌خوانید:

ذوب‌آهن جزو معدود تیم‌های حاضر در لیگ است که در فصل نقل ­و انتقالات روزهای آرامی را پشت سر گذاشته و بیشتر بازیکنان خود را حفظ کرد. ذوبی‌ها در پنجره نقل و انتقالات تابستانه امسال 7 بازیکن را از دست دادند و به همین میزان ورودی داشتند. سبزپوشان اصفهانی در فصل نقل ­و انتقالات احسان پهلوان، مهدی مهدی‌پور، دانیال اسماعیلی‌فر، بهزادی، بووی باکر و کریسانتوس را به فهرست خود اضافه کرده و رشید مظاهری، محمدرضا حسینی، کریستین اوساگوانا، رحیم زهیوی، خدادادی، صفرزاده و تاری را از دست دادند.

نکته جالب آن که به جز مظاهری، حسینی و اوساگوانا سایر بازیکنان جدا شده­ ذوب‌آهن از میان بازیکنان ذخیره این تیم بوده و ترکیب اصلی سبزپوشان اصفهانی دست‌خوش تغییر چندانی نشد و همین امر می‌تواند در فصل جدید برگ برنده‌ آنها به شمار آید.

دروازه‌بان

ذوب‌آهن در شرایطی برای آغاز فصل جدید آماده می‌شود که در درون دروازه شاهد یک تغییر بزرگ بوده است. رشید مظاهری دروازه‌بان موثر سبزپوشان که نقش پررنگی در موفقیت‌های این تیم ایفا می‌کرد، در پایان لیگ هجدهم از ذوب‌آهن جدا شد تا محمدباقر صادقی که در چند فصل گذشته ذخیره مظاهری بود، جانشین او شود. صادقی در حالی به عنوان گلر شماره یک ذوب‌آهن انتخاب شده است که فصل گذشته در 4 بازی درون دروازه این تیم قرار گرفت و موفق به ثبت 2 کلین‌شیت شده و میانگین نمره 2.5 را به دست آورد.

ذوبی‌ها در این پست یوسف بهزادی، دروازه­‌بان 30 ساله پدیده را نیز به خدمت گرفته‌اند تا رقابت جذابی بین او و صادقی به وجود آید. بهزادی فصل گذشته در 16 بازی برای پدیده به میدان رفت و متوسط 0.5 گل خورده در هر بازی را ثبت کرده و با 7 کلین­‌شیت نمره 3.16 را به دست آورد. ذوبی‌ها در این پست معراج اسماعیلی جوان را نیز در اختیار دارند ولی آنچه که مشخص است رقابت بر سر گلر شماره یک، بین صادقی و بهزادی خواهد بود، اگرچه صادقی در 2 بازی اخیر ذوب‌آهن در لیگ قهرمانان تا حدودی متزلزل نشان داده و نمایش خوبی نداشته است، اما به احتمال بالا در لیگ نوزدهم سنگربان نخست این تیم خواهد بود.

خط دفاع

ذوب‌آهن در خط دفاعی تغییر خاصی نداشته و تنها در پست دفاع وسط ابیا بووی باکر نیجریه‌ای را جذب کرده­ است تا علاوه بر حفظ کامل ترکیب فصل گذشته، خط دفاعی خود را نیز تقویت کرده باشد. سبزپوشان اصفهانی برای فصل جدید در دفاع چپ از مسعود ابراهیم‌زاده و حمید ملکی بهره می‌برند و در دفاع میانی علاوه بر محمد نژادمهدی و هادی محمدی، وحید محمدزاده و بووی باکر را نیز در اختیار دارند. ذوبی‌ها همچنین نیما طاهری را در پست دفاع میانی در اختیار داشتند که با توجه به پارگی رباط این بازیکن، عملاً تا نیم‌فصل دوم قادر به استفاه از وی نیستند.

تنها پاشنه آشیل ذو­ب‌آهن را می‌توان دفاع راست این تیم دانست، ذوبی‌ها در این پست تنها میلاد فخرالدینی را به عنوان دفاع راست تخصصی در اختیار دارند که این نکته می‌تواند با توجه به احتمال مصدومیت‌ها و محرومیت‌ها در طول فصل آنها را با مشکل روبه‌رو کند.

نگاهی به 2 بازی آخر ذو­ب‌آهن در لیگ قهرمانان مشخص می‌سازد که منصوریان در فصل جدید از زوج محمدزاده و نژادمهدی در قلب دفاع این تیم بهره می‌برد و در پست دفاع چپ، با توجه به نمایش نه‌چندان درخشان ابراهیم‌زاده در بازی رفت مقابل الاتحاد، حمید ملکی انتخاب نخست منصوریان بوده و فخرالدینی نیز در سمت راست به میدان می‌رود.

خط میانی

خط میانی ذوب‌آهن در فصل گذشته عملکرد خوبی از خود به جا گذاشت و برای فصل جدید نیز با برگشت بازیکنان سرباز تقویت شده است تا دست منصوریان برای ایجاد تغییرات دلخواهش باز باشد. در پست هافبک دفاعی حمید بوحمدان گزینه نخست منصوریان بوده و زیبر نیک‌نفس نیز توانایی بازی در این پست را دارد. منصوریان در پست هافبک بازی‌ساز قاسم­ حدادی‌فر و مهدی مهدی‌پور را در اختیار دارد که بنا به نیاز تیمش می‌تواند از هر 2 آنها نیز به صورت هم‌زمان استفاده کند. بزرگ‌ترین تغییر خط میانی ذوب‌آهن شامل جناح راست این تیم است، محمدرضا حسینی که ستاره نقل­ و انتقالاتی این فصل بود، پس از حدود 4 فصل از ذوب‌آهن جدا شده و راهی سپاهان شد تا دانیال اسماعیلی‌فر با پایان یافتن دوران خدمت خود جایگزین او در این پست شود.

اسماعیل‌­فر فصل گذشته در تراکتورسازی عملکرد درخشانی داشت و در 30 بازی 4 گل را برای این تیم به ثمر رساند و با کسب نمره 2.82 جزو بهترین هافبک‌های لیگ هجدهم بود. اسماعیلی‌فر در بازگشت به ذوب‌آهن گزینه نخست منصوریان برای جناح راست بوده و علیرضا چراغعلی در نقش آلترناتیو او ظاهر خواهد شد. در جناح چپ ذوب‌آهن 3 مدعی قدر دارد، احسان پهلوان، محمدرضا عباسی و مهران درخشان‌مهر 3 گزینه منصوریان برای این پست بوده و رقابت جذابی بر سر رسیدن به ترکیب خواهند داشت. منصوریان همچنین فصل گذشته در این پست از زبیر نیک‌نفس بارها بهره برد و هافبک 26 ساله ذوبی‌ها عملکرد قابل قبولی نیز از خود به جا گذاشت و می‌­تواند رقیب قدری برای سایر مدعیان به شمار آید.

سخنگوی باشگاه ذوب‌آهن: تلاش می‌کنیم بازیکنان سرباز برای آغاز لیگ در اختیار تیم باشندباشگاه ذوب‌آهن آمادگی‌اش را برای میزبانی در لیگ برتر اعلام کردمهاجم ذوب‌آهن بازی با سایپا را از دست داد

خط حمله

خط حمله ذوب‌­آهن در پنجره نقل­ و انتقالاتی امسال دست‌خوش 2 تغییر شده و زهیوی و اوساگوانا از این تیم جدا شدند. جدا شدن زهیوی با توجه به مصدومیت طولانی مدتی که پشت سر گذاشت تا حدودی قابل پیش‌بینی بود، اما از دست دادن اوساگوانا برای سبزپوشان اصفهانی اتفاق خوشایندی به شمار نمی‌آید. با این حال منصوریان در خط حمله با داشتن 5 مدعی جدی رسیدن به ترکیب، دستش برای انتخاب زوج خط حمله کاملاً باز است.

ارسلان مطهری که فصل گذشته نقش موثری در موفقیت‌های ذوب­‌آهن داشت، مهاجم نخست تیم منصوریان خواهد بود و با بهبود محمدرضا خلعتبری و حضور رضا حبیب‌زاده و علیرضا منظمی شرایط ذوبی‌ها در این پست ایده­‌آل است. سبزپوشان اصفهانی همچنین در خط حمله ماکالی کریسانتوس را نیز جایگزین اوساگوانا کرده‌اند و امید زیادی به درخشش مهاجم سابق هامبورگ در لیگ نوزدهم دارند.

عوامل موفقیت

ذوب‌آهن در لیگ نوزدهم شاید جزو مدعیان جدی لیگ محسوب نشود، اما پارامترهای رسیدن به موفقیت را دارد. اصلی‌‌ترین فاکتورهای موفقیت ذوب‌آهن را می‌توان در ثبات کادرفنی، حفظ اسکلت اصلی تیمی و زود شروع کردن برنامه‌های آماده‌سازی پیش‌فصل خلاصه کرد. ذوب‌آهن جزو معدود تیم‌هایی است که کادر فنی خود را برای فصل جدید رقابت‌ها حفظ کرده و این امر علاوه بر حفظ آرامش تیمی آنها را در بعد فنی نیز از ثبات کافی برخوردار نموده است.

از طرف دیگر ذوب‌آهن در فصل نقل ­و انتقالات تابستانه اسکلت اصلی تیمش را حفظ نموده و تغییرات محدودی داشت که این نکته موجب شناخت کافی بازیکنان از تفکرات و سیستم دلخواه مربی شده و آنها در شمار هماهنگ‌­ترین تیم‌های حاضر در لیگ نوزدهم قرار می‌دهد.

ذوبی‌ها به دلیل حضور در لیگ قهرمانان آسیا برنامه‌های آماده‌سازی پیش‌فصل خود را زودتر از سایر تیم‌ها شروع کرده و بازی‌های تدارکاتی زیادی را برگزار کردند. شاگردان منصوریان با توجه به پشت سر گذاشتن 2 بازی سنگین در مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان، آماده‌ترین تیم لیگ در شروع فصل خواهند بود و همین امر شانس آنها را برای جمع‌آوری امتیازات لازم افزایش خواهد داد.

عوامل ناکامی

­اصلی‌ترین مانع بر سر راه موفقیت ذوب‌آهن را می‌توان کمبود یک مهره موثر و خلاق به ویژه در فاز هجومی این تیم دانست. ذوب‌آهن اگرچه تیم پرمهره‌ای محسوب شده و بازیکنان باکفیت زیادی را در اختیار دارد، اما در خط میانی و حمله این تیم جای یک مهره خلاق و موثر که بتواند در بازی‌های بزرگ به اصطلاح کار را دربیاورد، خالی است.

سبزپوشان اصفهانی هرچند از خلعتبری باتجربه را در خط حمله بهره می‌برند، اما مصدومیت شدید این بازیکن و دوری طولانی مدت خلعتبری از شرایط بازی موجب شده است که سطح آمادگی او مشخص نباشد و به احتمال بالا مهاجم کهنه‌کار ذوبی‌ها از فرم ایده‌آل خود فاصله دارد. از طرف دیگر ذوبی‌ها هرچند در فصل نقل ­و انتقالات تغییرات جزئی داشتند، اما در این بازه 3 مهره حیاتی خود را از دست دادند و ممکن است همین امر بر روی روند کیفی این تیم تأثیرگذار باشد. به ویژه آن که با جدایی مظاهری و نمایش نه‌چندان قابل قبول صادقی در لیگ قهرمانان آسیا، نگرانی‌های زیادی در خصوص دروازه این تیم به‌وجود آمده است.

گزارش از بهاره کلوندی

انتهای پیام/ح

R41346/P/S6,51/CT7

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

توضیح شهردار قم درباره خارج‌نشینی فرزندانش: آنها سفیران نظام هستند!| زندگی ساده‌ای دارم

این عکس برای شهاب حسینی دردسرساز شد +تصاویر

کلیدواژه: برانکو ایوانکوویچ لیگ قهرمانان آسیا برانکو ایوانکوویچ لیگ قهرمانان آسیا

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۵۷۵۰۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • خواب زدگی و غفلت مدیران سرخابی سهمیه آسیایی پرسپولیس و استقلال را به باد می‌دهد/ ۱۰ روز تا نصب تابلوی ورود ممنوع به لیگ قهرمانان آسیا
 • بروژ در حضور ۱۶ دقیقه‌ای رضایی به مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا نزدیک شد/ آژاکس در خانه رقیبش به تساوی دست یافت
 • طرح ظریف برای تجزیه تیم «ب» / در راستای ایجاد روابط بین ایران و عربستان، تماس‌هایی بین ریاض و تهران برقرار شده
 • احتمال حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا جدی است
 • حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا جدی است
 • سعودی بدنبال میانجی برای گفت وگو با ایران است/ریاض از تهران چه می خواهد؟
 • اخبار و حواشی نقل و انتقالات لیگ برتر
 • دست رد مصری‌ها به برانکو
 • والیبال بانوان قهرمانی آسیا| صعود ایران به مرحله یک‌چهارم نهایی با شکست هنگ‌کنگ
 • دست رد مصری‌ها به برانکو/مدافع الزمالک هم به الاهلی نمی‌آید
 • درخواست برانکو از بازیکنان تیمش
 • درخواست اجباری برانکو از بازیکنان الاهلی
 • درخواست اجباری برانکو از بازیکنان الاهلی در آستانه نخستین بازی داخلی
 • خدیرا: رونالدو و دلیخت را نخریدیم که در یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان حذف شویم
 • خدیرا: رونالدو و دلیخت را نخریدیم که در یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان حذف شویم/ هیچگاه برای پول بازی نکرده‌ام
 • برای نخستین بار در خاورمیانه؛ بلیت بازی‌های الهلال به صورت سالانه به فروش می‌رسد
 • رامین طباطبایی، رئیس فدراسیون بسکتبال: هدف‌مان صعود از مرحله گروهی جام جهانی و سپس کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو است
 • طباطبایی: عزم خود را برای صعود از مرحله گروهی جام جهانی بسکتبال جزم کرده‌ایم
 • توافق الاهلی با هافبک الخور/ جانشین ابراهیمی انتخاب شد؟