فدراسیون دوومیدانی قرار بود برای تهیه موانع به هیئت‌های استانی کمک مالی کند که این موضوع به مرحله عملیاتی نرسید. ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۸ ورزشی رشته های ورزشی نظرات - اخبار ورزشی -

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، دوره چهار ساله ریاست مجید کیهانی در فدراسیون دوومیدانی کمتر از یک ماه دیگر یعنی 15 شهریور ماه به پایان می‌رسد و او به همراه همکارانش در تلاش است آخرین برنامه‌های مدنظر را در این روزهای باقیمانده اجرایی کند.

یکی از برنامه‌ها و وعده‌های کیهانی در فدراسیون دوومیدانی کمک به هیئت‌های استانی و فراهم کردن تجهیزات لازم برای آنها بود. این تجهیزات در دو بخش دیده شده است؛ اول تجهیزاتی که امکان تهیه آنها در داخل کشور وجود دارد و بخش دوم تجهیزاتی که در داخل کشور تولید استاندارد نمی‌شود و باید باید از خارج کشور تهیه شود.

درخصوص بخش دوم باید به این نکته اشاره کرد که فدراسیون با جذب اسپانسر در روزهای گذشته تلاش کرده این موضوع عملی شود و به نظر می‌رسد اگر مشکلی به وجود نیاید، این تجهیزات به زودی به ایران می‌رسد.

در خصوص بخش اول تجهیزات نیز که در داخل تولید می‌شود، رایزنی‌ها و صحبت‌هایی با 12 رئیس هیئت انجام شده که در این باره باید به چند نکته اشاره کرد.

در چند روز گذشته مسئولان فدراسیون با 12 رئیس هیئت برای تهیه مانع‌ها صحبت کردند که 11 نفر از آنها با شرایط مدنظر فدراسیون موافقت بودند. فدراسیون دوومیدانی با یک پیمانکار برای تهیه مانع‌ها مذاکره کرد و به نتیجه رسید که هر مانع با قیمت 150 هزار تومان تولید شود. قیمت هر مانع در ابتدا 240 هزار تومان بود که با رایزنی فدراسیون، قیمت به 150 هزار تومان کاهش یافت.

طبق صحبت‌های انجام شده مقرر شد به هر هیئت‌ 30 مانع تعلق پیدا کند. فدراسیون نیز با پیمانکار به توافق رسید، اما برای آنکه مسیر این توافق از طریق مزایده نباشد و این کار در آخرین روزهای دوره چهار ساله کنونی تسریع پیدا کند، تصمیم جدیدی گرفته و قرار شد فدراسیون مبلغ 4.5 میلیون تومان به حساب هیئت‌های استانی واریز کند و این هیئت‌ها نیز این مبلغ را مستقیم به  پیمانکار معرفی شده از سوی فدراسیون بپردازند و 30 مانع خود را تحویل بگیرند.

پرداخت پول به هیئت‌ها هم می‌توانست موضوع کمک فدراسیون به آنها را که وعده داده شده بود، عملی کند و هم اینکه کار تهیه مانع‌ها از طریق مزایده انجام نشود و هیئت‌ها بتوانند خیلی زودتر به این بخش از تجهیزات دست پیدا کنند. به همین دلیل قرار شد 4.5 میلیون تومان به هیئت‌ها پرداخته شود که البته در این باره شنیده شد فدراسیون به منظور اینکه هیئت‌ها این پول را خرج دیگر مصارف نکنند، از روسای آنها خواسته خودشان ابتدا 4.5 میلیون را به پیمانکار بپردازند و سپس فدراسیون پول را به حساب‌شان واریز کند. سوالی که در اینجا مطرح می‌شود، این است که چه تضمینی برای هیئت‌ها وجود دارد که فدراسیون این پول را به آنها بازمی‌گرداند؟ این سوالی است که چند رئیس هیئت مطرح کرده‌اند و هنوز هم پاسخی به آنها داده نشده است.

این موضوع از سوی خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم مورد پیگیری قرار گرفت، اما با واکنش تقریباً عجیب مسئولان فدراسیون مواجه شد و آنها به روسای 11 هیئت اعلام کردند که فعلاً اجرای این طرح منتفی است تا شخص مجید کیهانی تصمیم نهایی را بگیرد.

نکته‌ای که قابل توجه است، تعجیل فدراسیون در اجرای طرح کمک به هیئت‌ها است. قطعاً هر کاری باید روال قانونی‌ را طی کند، اما ظاهراً مسئولان فدراسیون عجله داشتند که این طرح قبل از پایان دوره چهار ساله مجید کیهانی و به دلیل جذب اسپانسر خیلی سریعتر اجرا شود. به همین دلیل هم شاید به نوعی تلاش کردند تا قانون مزایده را دور بزنند و از شیوه‌ای دیگر تجهیزات را به دست هیئت‌ها برسانند. در خوش‌بینانه‌ترین حالت می‌توانیم بگوییم که فدراسیون در پایان دوره چهار ساله خواسته با این اقدام به نوعی هوای هیئت‌ها را نیز داشته باشد.

سؤال اصلی این است که چرا این کار در چهار ساله گذشته انجام نشد و درست در روزهای پایانی حضور کیهانی انجام می‌شود؟ فدراسیون تحت ریاست مجید کیهانی به روزهای پایانی دوره کنونی نزدیک می‌شود و هر اتفاقی که در این روزها و هفته‌ها رخ دهد، بی‌ارتباط با انتخابات دوره آینده نخواهد بود به ویژه استفاده از روش‌های خاص و عجیب.

زوج مدال‌آور المپیک، سفیران مسابقات دوومیدانی قهرمانی جهان در قطر

 

انتهای پیام/

R1351/P/S3,33/CT7 واژه های کاربردی مرتبط دو و میدانی

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

تجهیزات شهرداری های خراسان رضوی با بهترین کیفیت تامین می شود

علی طهرانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یکی از رسالت های اصلی سازمان همیاری در بخش بازرگانی تامین تجهیزات مورد نیاز شهرداری ها در حوزه های مختلف به منظور توانمندسازی هرچه بیشتر این نهاد در ارائه خدمات به شهروندان و رشد و آبادانی هرچه بیشتر شهرهای استان است.
وی اضافه کرد: تقویت توان شهرسازی شهرداری های نیشابور، داورزن، طرقبه، تایباد، تربت حیدریه و کاشمر با تامین ماشین آلات و تجهیزات جدید از جمله این اقدامات است.
او ادامه داد: طبق بررسی های انجام شده و اعلام نیاز مسئولان شهری نیشابور، مشخص شد این شهرداری به عنوان مرکز مدیریت یکی از شهرهای بزرگ و پر جمعیت خراسان رضوی برای ارائه هرچه مطلوب تر خدمات به شهروندان و ساختن شهری آباد و زیبا به تجهیزات و ماشین آلات نیازمند است.

مدیر هماهنگی امور شهرداری های سازمان همیاری خراسان رضوی گفت: از این رو با استفاده از توان فنی و مشاوره ای واحد ماشین آلات سازمان همیاری در مدت کوتاهی بررسی های لازم برای خرید یک دستگاه آسفالت تراش برای استفاده در شهرداری نیشابور و یک دستگاه کشنده مناسب برای بهره مندی سازمان عمران این نهاد انجام  و دیروز این ماشین آلات به این شهر منتقل شد.
طهرانی افزود: همچنین یک دستگاه کامیون ویژه آتش نشانی برای شهرداری تربت حیدریه و یک دستگاه کامیون حمل زباله برای شهرداری تایباد نیز خریداری و تامین شده است و بنا به درخواست شهرداری های داورزن و طرقبه، بررسی های تخصصی و مقدمات خرید یک خودروی باربری و یک دستگاه بیل زنجیری نیز برای کمک به حوزه شهرسازی این شهرها در حال انجام است.
وی ادامه داد: یک دستگاه تانکر حمل آب و آبیاری فضای سبز برای شهرداری گلبهار و یک دستگاه کامیون کمپرسی هم برای شهرداری سمیع آباد خریداری شده است و  مراحل خرید و حمل تجهیزات سنگ شکن و بتن غلطکی برای شهرداری کاشمر نیز توسط بخش ماشین آلات سازمان همیاری انجام شده و با اتمام مراحل نصب و راه اندازی در ایام هفته دولت واحد تولیدی قطعات بتنی این شهرداری هم افتتاح خواهد شد.
۷۷ شهرداری و دو هزار و ۴۳۴ دهیاری در خراسان رضوی فعالیت می کنند.
۷۵۰۵/۱۹۲۲

افشاگری درباره فساد کلان در صنعت خودروسازی؛ ۲۵۰ میلیون دلار برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶

نامه سرگشاده کهنه‌سرباز ایرانی به ترامپ

افشاگری درباره مرگ هادی نوروزی

کلیدواژه: دو و میدانی دو و میدانی

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۵۷۵۶۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • جانسون: پارلمان هم نمی‌تواند مانع خروج از اتحادیه اروپا شود
 • معرفی آخرین عضو مجموعه خاص دسته‌های پلی‌استیشن ۴ +تصویر
 • اما و اگرهای خرید تجهیزات پزشکی با ارز نیمایی/ تجهیزاتی که با قیمتی چند برابر در بازار به فروش می‌رسد
 • تجهیزات هواشناسی خراسان رضوی به روز نیست/نصب اولین رادارهواشناسی استان درارتفاعات خواجه مراد/مردم باید برای بارانهای شدید و گرماهای عجیب آماده شوند
 • آغاز مرحله نخست لیگ دوومیدانی از فردا
 • تجربه زندگی هوشمندتر با رابط کاربری یکپارچه در انواع تجهیزات هوشمند
 • پلیس راه قزوین در حوزه تجهیزات نیاز به توجه ویژه ای دارد
 • درخشش دانش آموزان کردستانی در مسابقات ورزشی
 • آغاز مرحله نخست از بیست وسومین دوره مسابقات دو ومیدانی قهرمانی باشگاه های کشور از فردا در تهران
 • صادرات داروی ضدسرطان نانویی ایران به ۷ کشور جهان/ سوریه به جمع کشورهای واردکننده تجهیزات پزشکی نانویی ایران پیوست
 • عقد تفاهم‌نامه حمایت شرکت آسان پرداخت از فدراسیون دو ومیدانی برای چهارمین سال متوالی
 • مراتع روستاهای ییلاقی یزد، قربانی نبود تجهیزات در روستاها
 • تعرفه بیماران خاص و صعب العلاج، واقعی نیست
 • خصوصی‌سازی خاص‌سازی برای عده‌ای نیست
 • جشنواره ورزشی بیماران خاص در قم برگزار شد
 • اعلام برنامه مرحله اول لیگ دوومیدانی باشگاه‌های کشور
 • تمرین دوومیدانی‌کاران نابینا در پارک و خیابان!
 • اعلام برنامه مرحله نخست مسابقات دوومیدانی قهرمانی کشور
 • تحویل داروی بیماران خاص درب منزل