رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور گفت: دانشگاه‌های ما باید به سمت مطلوب انقلاب حرکت کنند، امام (ره) حوزه و دانشگاه را به عنوان نهاد‌هایی که در علم مشترک هستند نام بردند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، محمدجواد نیک‌روش عصر امروز در جمع دانشجویان طرح ولایت که در دانشگاه فردوسی برگزار شد، گفت: در این سال‌ها تلاش شده تا طرح ولایت به مبانی و غرض خود که تحکیم اندیشه‌های بنیادین اسلامی است پایبند باشد.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به انتقادات دانشجویان مبنی بر مسائلی مانند مدیریت سلیقه‌ای و نبود همکاری برخی، افزود: سعی کرده‌ایم آنچه تکلیف ما بوده را به درستی انجام دهیم و برای اینکه این اتفاقات رقم نخورد با مراجعه به منویات امامین انقلاب دستورالعمل‌هایی را به کار گرفته‌ایم.

وی ضمن اشاره به پیام تاریخی امام(ره) در آذر ۶۷، خاطرنشان کرد: تفاوت بسبج دانشجویی با سایر تشکل‌ها این است که خود امام(ره) این نهاد مقدس را در زمین انقلاب اسلامی کاشتند، امام در پیام خود، افق بسیج را تشکیل حکومت بزرگ اسلامی عنوان کردند، ما باید نسبت خود را با افق امام را مشخص کنیم.

نیک‌روش عنوان کرد: زمانی می‌توانیم از شعارهای انقللاب پاسداری کنیم که مبانی قوی داشته باشیم، امام راحل در آخرین ماه‌های حیات خود، جداگانه دانشجوها و طلبه‌ها را مخاطب قرار داد، نقطه اشتراک این دو قشر نهاد علم است.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور تصریح کرد: حکومت اسلامی زمانی محقق می‌شود که ما دو رکن نیروی تراز تشکیل حکومت اسلامی و تولید دانش مورد نیاز برای ایجاد تمدن اسلامی را که هر دو کارکرد نهاد علم هستند، داشته باشیم.

وی با اشاره به لزوم حرکت دانشگا‌ه‌ها به سمت مطلوب انقلاب اسلامی، یادآور شد: دانشگاه‌های ما با تراز انقلاب اسلامی فاصله دارند، دانشجوها و طلاب کسانی هستند که گام نخست انقلاب را برداشتند و اکنون نیز همین‌ها باید گام دوم را عملی کنند.

نیک‌روش ضمن بیان اینکه هر تمدنی فناوری خاص خودش را دارد، چراکه مبتنی بر فرهنگ خودش بوده و فرهنگ برگرفته از اندیشه آن تمدن است، بیان کرد: نظام تعلیم، تربیت، سلامت، اقتصادی، حقوقی لایه‌های نرم شکل‌دهی تمدن اسلامی بوده و باز هم به نهاد علم و حوزه و دانشگاه مربوط است.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور با اشاره به رسالت بسیج دانشجویی، تاکید‌ کرد: رسالت این بسیج این است که متن برنامه باشد نه فوق برنامه، دشمن خیلی تلاش کرده تا جریان‌های انقلابی فوق برنامه نظام باشند، آنها می‌دانند که بعد گذشت 4 دهه از انقلاب، با وجود تاکیدات ویژه رهبری هنوز ۲۰۳۰ در حال اجرا شدن در آموزش و پرورش است.

وی عنوان کرد: نهادهای انقلابی باید کارکرد ویژه داشته باشند و در راس آنها بسیج باید کارکرد ویژه داشته باشد، بسیج باید طرح امام را عملی کند، نظام امام و امت، هنوز در جامعه ما به خوبی شکل نگرفته، ولی هر جا شکل گرفته، نتیحه مثبت گرفته‌ایم، نمونه آن نیروهای مسلح است، نتیجه‌اش می‌شود فتوحات سردار سلیمانی، اینها را با عملیات‌هایی مانند برجام مقایسه کنید.

نیک‌روش با اشاره به اینکه در نظام امام و ماموم فاصله‌ها برداشته شده و نتیجه‌اش شهید حججی می‌شود، خاطرنشان کرد: شهید حججی با ولایتمداری به نقطه‌ای رسید که آقا به استقبال او آمد، ما باید به سمت تحقق حداکثری الگوی امامت باشیم، بسیج امتداد انقلاب اسلامی در بین مردم بوده و بسیج دانشجویی گل سر سبد آن است.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور اظهار کرد: مراقب باشید دشمن بسیج را به حاشیه نبرد، نهاد علم باید تربیت نیرو داشته باشد، به همین خاطر است که امام می‌فرمایند، اگر دانشگاه اصلاح شود مملکت اصلاح می‌شود، خیلی از عزیزان در دیدار با رهبری صف اولی هستند، ولی در تصمیمات نقطه مقابل رهبری هستند.

وی یادآور شد: دانشگاه، کارکرد تخصصی نهاد علم است که مبدا تحولات می‌شود، بسیجی‌های ما باید سرآمدان علمی باشند، حوزه اول در بیاینه گام دوم حوزه علم و فناوری است و شماها به عنوان بسیجی دانشجو در نهاد علم مسؤولیت دارید، انتظار از بچه‌های دانشجو کار دانش‌بنیان است.

نیک‌روش با اشاره به ماموریت‌های بسیج دانشجویی، اظهار کرد: برای اینکه متن برنامه باشیم باید کار تیمی را که ماموریت اول بسیج دانشجویی است در نظر داشته باشیم، تربیت نیروی تراز انقلاب اسلامی از روش‌های مختلفی باید صورت پذیرد، تربیت نیرو در میدان نبرد صورت می‌گیرد و امروز درگیر جنگ نرم هستیم، ماموریت دوم بسیج دانشجویی ایجاد میدان نبرد است که از طریق ایفای نقش در مسائل کشور صورت می‌پذیرد.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور با اشاره به اینکه شناخت مسائل مبتنی بر انس با منظومه فکری امامین انقلاب و انس با مسائل نظام است، بیان کرد: بهترین معلم اندیشه امام، مقام معظم رهبری هستند.

وی ادامه داد: منظومه فکری و نظام مسائل کمک می‌کند از سردرگمی خارج شویم، خیلی از مسائل به برخی مربوط نمی‌شود، باید به مسائل مورد نیاز شهر خود بپردازیم و آنها را رفع کنیم، حسن تهرانی‌مقدم جمله معروفی داشت که می‌گفت، تنها انسان‌های ضعیف به اندازه امکاناتشان کار می‌کنند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور افزود: گام سوم گفتمان‌سازی مبتنی بر نظام مسائل و گام چهارم مطالبه‌گری است، باید از مسؤولان مطالبه داشته باشیم، گام پنجم اقدام مستقیم است، یعنی باید به خط بزنیم مانند کاری که در این 4 دهه انجام شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

علم الهدی توطئه جدید غربی ها علیه ایران را نقش بر آب کرد

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه مشهد مقدس در جوار بارگاه مطهر رضوی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری گفت: کلام ما در خطبه اول نماز جمعه در تصدیق مصادیق تقوا است.

اخبار سیاسی-امام جمعه مشهد با بیان اینکه تقوا عامل سعادت است گفت: این مسئله در دعای عرفه نیز بیان شده است و دلیل اینکه امام (ع) به درگاه خدا بیان می‌دارد که من را به وسیله تقوا سعادتمند کن این است که سعادت معلول تقوا است، اما از نظر فلاسفه، گاه معلول مصداق علت قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: اگر به دنبال مصداق در سرنوشت انسان باشیم، مصداق تقوا، سعادت است.

امام جمعه مشهد همچنین گفت: مشکلات فضای مجازی زیاد شده است؛ پدر مادرها نمی‌دانند فرزندان مقابل مانیتور نشسته و کجا را سیر می‌کنند.

علم الهدی در ادامه با بیان اینکه این اضطراب آرامش را از خانواده‌ها گرفته است گفت: چطور می‌شود لذت خانوادگی را در این خانواده‌ها تأمین کرد؟ پاسخ این است که باید فرزندان و خانواده را در بستر تقوا بار آورد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: تنها در صورتی خانواده‌ها از اضطراب و نگرانی رها می‌شوند که تقوا بر زندگی آن‌ها حاکم شود.

امام جمعه مشهد در ادامه با تبریک میلاد فرخنده امام هادی (ع) با اشاره به مناسبت دیگری که روز شنبه است گفت: فردا سالروز ورود آزادگان به میهن است، همان‌هایی که تابلوی شفاف ایثار و مقاومت هستند و امید است که برکات این عزیزان در این موقعیت خاص گام دوم انقلاب در توسعه انقلاب مقدس اسلامی ما مؤثر باشد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: روش ائمه (ع) در مقابل دشمن چه بود؟ وقتی توطئه‌ای صورت می‌گرفت ائمه مشکل توطئه را به وسیله خود دشمن برطرف نمی‌کردند بلکه یک برنامه مستقلی را در درون جریان امامت و ولایت اجرا می‌کردند و دشمن را شکست می‌دادند.

علم الهدی تصریح کرد: امام هادی (ع) عامل کشف و شکست توطئه حکومت عباسی بود، با ولادت ایشان توطئه شیطانی مأمون شکست خورد و شکست این توطئه اعلام شد.

وی با بیان اینکه باید روش مقابله ائمه با توطئه را در دنیای امروز و در زندگی سیاسی و اقتصادی رعایت کنیم گفت: دشمن با تحریم اقتصادی درصدد سقوط انقلاب و نظام است و سفره ما را هدف گرفته است.

علم الهدی گفت: در مسئله اقتصاد دو نظریه وجود دارد؛ نظریه اول نظریه و اندیشه مقام معظم رهبری است که یک ملت بزرگ ۸۰ میلیونی با ثروت و فناوری هستید و یک اقتصاد مقاومتی خودکفایانه در زندگی برنامه‌ریزی کنید.

وی تصریح کرد: این برنامه‌ریزی باید ما را در شرایطی قرار دهد که در برابر توطئه دشمن آسیب‌پذیر نباشد.

علم الهدی تأکید کرد: از بیش از چهار سال گذشته مقام معظم رهبری عنوان این برنامه یعنی اقتصاد مقاومتی را ارائه و راهکار و مؤلفه و کیفیت اجرا و خصوصیات را نیز بیان کردند.

امام جمعه مشهد ادامه داد: نظریه دوم این است که برای برطرف کردن مشکل تحریم سراغ دشمن برویم و از طریق دشمن مشکل را برطرف کردیم که در مقابل نظریه اول است.

علم‌الهدی بیان کرد: چهار سال این را تجربه کردیم و در برجام و قصه آن معطل شدیم و این قضیه از این طریق برطرف نشد و معقول هم نیست برطرف شود زیرا دشمن برای براندازی ما توطئه دارد.

امام جمعه مشهد در ادامه با اشاره به یک توطئه جدید گفت: برجام را ۴ سال تجربه کردیم و اکنون نوبت اینستکس شده است. برنامه‌ای که رئیس جمهور فرانسه ۱۰۰ دقیقه در موردش بحث می‌کند مشخص است برنامه کلاه‌برداری است.

وی افزود: اینستکس برنامه برطرف کردن مشکل ما نیست، در مسئله کاهش تعهدات برجامی این‌ها آبرویشان در دنیا رفته چون پیمان‌شکن بودند.

علم الهدی ادامه داد: مزدور بی‌جیره مواجب ترامپ ۱۰۰ دقیقه با رئیس جمهور ما حرف می‌زند و اینستکس را مطرح می‌کند. در مسئله برجام رهبری مسئله‌ای را مطرح کردند و عمل نشد.

وی افزود: رهبری فرمودند هر مقدار آن‌ها در تعهدات عمل کردند عمل کنید اما متأسفانه این کار نشد؛ از همان اول سانتریفیوژ را حلب پاره کردند و بتون ریختند و آب سنگین اراک را از بین بردند و آن‌ها به تعهدات عمل نکردند. این‌ها گفتند فناوری را برگردانید و غنی‌سازی ۲۰ درصد را صورت ندهید و سانتریفیوژ را جمع کرده و دنبال آب سنگین اراک نروید تا اینستکس اجرایی شود.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: اینستکس از برجام هم بدتر است اگر جوانب را ببینیم نباید آن‌ها امروز و فردا کنند، مگر در همین اینستکس هفت ماه ما را معطل نکردند. این‌ها در مقام عمل باز عمل نمی‌کنند و ما فقط باید فناوری خود را متوقف کنیم و بعد با یک توطئه شدیدتر به ما فشار بیاورند؛ اینجا گوش به فرمایش مقام معظم رهبری دهید، یک جا گوش ندادید و ضرر کردید.

افشاگری درباره فساد کلان در صنعت خودروسازی؛ ۲۵۰ میلیون دلار برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶

نامه سرگشاده کهنه‌سرباز ایرانی به ترامپ

افشاگری درباره مرگ هادی نوروزی

کلیدواژه: بسیج دانشجویی محمدجواد نیک روش طرح ولایت دانشجویان تراز انقلاب اسلامی دانشگاه

منبع این خبر، وبسایت snn.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۵۷۶۲۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آخرین جزئیات از اعزام عتبات عالیات دانشجویی
 • منابع مهم آلودگی صوتی در تهران
 • امام جمعه بیرجند: مسجد باید پاسخگوی نیازهای جامعه باشد
 • راه‌اندازی پویش دانشجویی پاتوق سبز با هدف فرهنگ‌سازی پاکسازی محیط زیست
 • تشکل‌های دانشجویی از استاندار سیستان و بلوچستان گلایه کردند
 • واکنش یک فعال دانشجویی به اظهارات موهن نماینده اصلاح‌طلب مجلس
 • شانزدهمین دوره آموزشی خط امام بسیج دانشجویی خوزستان برگزار شد
 • اولین نشست سراسری مسئولان خواهر بسیج دانشجویی کشور برگزار می‌شود
 • دانشجویان علوم پزشکی بوشهر در المپیاد علمی دانشجویی دو مدال طلا کسب کردند
 • تبیین علم و فناوری در بیانیه حکیمانه گام دوم مقام معظم رهبری
 • شورای مرکزی جدید جنبش عدالتخواه دانشجویی مشخص شد
 • آسه آن و ظهور چین
 • چشم انداز لورنزو هوم، تولید کالاھای ھم تراز با استانداردھای روز دنیا و اروپا و جلوگیری ازخروج ارزو کارآفرینی است
 • طرح «ولایت دانشجویی» در خراسان شمالی اجرایی می شود
 • اعضای شورای مرکزی جنبش عدالتخواه دانشجویی مشخص شدند
 • ساختمان‌سازی دومین منبع آلودگی صوتی تهران
 • فعالیت عمرانی دانشجویان علم و صنعت در قلعه‌گنج آغاز شد / ساخت مدرسه و آب‌رسانی در دستور کار + عکس
 • فعالیت عمرانی دانشجویان علم وصنعت در قلعه گنج آغاز شد / ساخت مدرسه و آب رسانی به مناطق در دستور کار +عکس
 • خانه بخت دانشجویی/ چهاردیواری کوچکی که آینده سازان کشور در آن زندگی می کنند