چربی‌های ترانس یک نوع از چربی‌های غیراشباع به شمار می‌روند که هم به صورت طبیعی و هم مصنوعی وجود دارند.

اخبار اجتماعی- این چربی‌ها به صورت طبیعی در گوشت و لبنیات حیوانات نشخوار کننده مانند گاو وجود دارد و زمانی که باکتری‌های موجود در معده این موجودات چمن و علف را هضم می‌کنند٬ شکل می‌گیرند که حدود ۲-۶% لبنیات و ۹% گوشت را شامل می‌شوند.

اگرچه تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف کنندگان این مواد نیازی به نگرانی در مورد سلامت خود ندارند. (البته در صورت مصرف متعادل آنها.)

با این حال چربی‌های مصنوعی یا صنعتی که هیدروژنه شده هستند مانند روغن سبزیجات که برای جامد ماندن در دمای اتاق تغییر شیمیایی داده می‌شوند، بسیار برای سلامتی مضر هستند.

چه تاثیری بر روی قلب دارند؟

چربی‌های مصنوعی می‌توانند احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی را افزایش دهند. در یک مطالعه که بر روی افرادی که چربی‌های ترانس مصرف کرده بودند صورت گرفت، افزایش میزان LDL (کلسترول بد) بدون افزایش HDL (کلسترول خوب) صورت گرفت. در همین حال بسیاری از چربی‌های دیگر همراه با افزایش LDL موجب افزایش HDL نیز می‌شوند.

آیا بر روی حساسیت انسولین و دیابت نیز تاثیر میگذارند؟

در یک مطالعه بزرگ که بر روی ۸۰هزار زن صورت گرفت نشان داد آن‌هایی که از چربی‌های ترانس استفاد کرده بودند تا ۴۰% خطر ابتلا به دیابت در آن‌ها افزایش یافته بود. با این حال تحقیقات بسیاری بر روی فاکتور‌های دیابت مانند حساسیت انسولین و میزان قند خون و رابطه آن‌ها با چربی ترانس صورت گرفت، اما نتایج بدست آمده متناقض بود و همچنان نمی‌توان به صورت دقیق گفت که آیا می‌تواند این چربی موجب دیابت شود یا نه.

همچنین تحقیقات دیگر نشان می‌دهند که چربی‌های ترانس می‌توانند باعث افزایش التهاب به خصوص در افراد چاق و آسیب به پوشش داخلی رگ‌های خونی شوند. غذا‌های فرآوری شده که در آن‌ها روغن سبزیجات هیدروژنه شده وجود دارد، از منابع اصلی این چربی‌ها به شمار می‌روند.

 

منبع: افکارنيوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

هر آنچه درباره بابلیس مو باید بدانید

احتمالا جالب باشد که بدانید براي بیش تر خانم‌ها تغيير در ظاهر و به خصوص مدل موها، تنوعی بسیار عالی به حساب می آید امروزه اغلب خانم‌ها به آسانی مثل یک ارایشگر حرفه ای میتوانند موهای خود را بیارایند. به همین علت است که اقسام و انواع وسایل آرایشی مو در منازل پیدا می شود. تنوع بالای لوازمی مثل سشوار، اتو مو و فر کننده مو سبب راحت تر، حرفه ای تر و سریعتر شدن آراستن موها نسبت به قبل شده است. فر کننده ها یکی از پر طرفدارترین وسایل آراستن مو ميباشند که تغيير مدل موها را در زمان دلخواه و با صرف کم ترین هزینه میسر ميکنند .

یکی از جذاب ترین مدل آرایش مو براي خانم‌ها فرکردن مو است. براي فر کردن مو راه‌های مختلفی وجود دارد که فرد میتواند براي این کار به آرایشگاه مراجعه و یا این که خود شخصاً با استفاده از وسایلی مثل بیگودی و... اقدام به فر کردن موهای خود کند. ولی هر کدام از این راهها دشواری هایی را بهمراه دارد که از جمله آنها میتوان به هزینه بر بودن و همچنين زمان بر بودن این کار اشاره نمود .

از سوی ديگر مواقعی پیش مي‌ايد که شما اصلاً زمانی براي رفتن به آرایشگاه و یا هر عمل دیگری را نخواهید داشت. دلایلی از این قبیل، بیان کننده احتیاج به زمان و همچنين صرف هزینه براي فر کردن مو را بیان ميکنند . ولی ما براي شما پیشنهادی ديگر داریم که مشکلات شما را در این مورد بسیار کاهش ميدهد و آن هم استفاده از دستگاه فر کننده مو بابلیس است.

نخستین گام براي خرید یک دستگاه فر کننده مو بابلیس، آشنایی با انواع مدل های آن و تشخیص مناسب ترین نوع، طبق نیازهای شخصی میباشد . پس باید نیازهای خود را مشخص کنید.

اقسام فر کننده مو

چه مدل موی فری را دوست دارید؟ این سؤال، مهمترين سوالی است که باید جواب داده شود. این که صرفا از یک مدل فر استفاده می کنید یا می خواهید با این دستگاه فرکننده بابلیس، مدل های متنوعی را روی موهای خود امتحان کنید، در تعيين نوع دستگاه تاثیرگذار است. اگر علاقه به استفاده از مدل های فر گوناگون دارید، باید از فرکننده های بابلیس چند کاره استفاده کنید. این فر کننده ها به کمک سری های مختلفی که دارند، تنوع مدل های مختلفی از موی فر را براي شما مقدور می سازند.

پس به مدل سری فرکننده موی بابلیس توجه کنید. پرطرفدارترین مدل فرکننده های بابلیس، مخروطی و لوله ای هستند. فرکننده بابلیس مخروطی که در بازار با نام های مختلفی از جمله فرکننده عربی یا کله قندی شناخته میشوند ، دارای سری به صورت S هستند. فرکننده لوله ای هم از پر استفاده ترین انواع فرکننده های بابلیس میباشد که میتواند مدل فر طبيعي را براي شما به وجود آورد . فرهای لوله ای بر حسب قطر فر، به چند گروه تقسیم میشوند .

فر ریز: فرکننده های بابلیس با قطر 1. 5 سانتیمتر و کم تر، در این گروه قرار می گیرند. این مدل از فرکننده های بابلیس براي افرادی که موهای با فر بسیار ریز را می پسندند، مطلوب است.

فر پُر: این مدل از فرکننده های بابلیس براي موهای کوتاه مناسبتر است. میله این مدل دارای قطری تا 2. 5 سانتیمتر میباشد .

فر متوسط: این مدل از فرکننده های بابلیس که دارای قطر 3 سانتیمتر هستند، براي موهای متوسط مطلوب ترین مورد ميباشند .

فر درشت:این مدل از فرکننده های بابلیس براي افرادی که موهای بلند ولی با تراکم کم دارند مورد مناسبی به نظر میرسد . قطر این مدل در حدود 3. 5 سانتیمتر میباشد .

فر کم:ایده‌ال ترین مورد براي اشخاص با موهای بلند، فرهایی با قطر 4. 5 سانتیمتر میباشد .

این که دستگاه را براي استفاده در خانه می خواهید یا براي آرایشگاه، در تعيين مدل دستگاه تاثیرگذار است. پس باتوجه به کاربرد و عملکرد دستگاه، وسیله ای مناسب با توقع تان انتخاب کنید به گونه ای که کار کردن با آن ساده بوده و احتیاج به مهارت خاصی نداشته باشد.

جنس روکش فر کننده بابلیس:

در موقع خرید فر کننده های بابلیس هم شبیه اتومو، باید به جنس روکش توجه کنید.

فر کننده های بابلیس عموما در دو روکش فلز و سرامیک موجود هستند. اما دستگاه فر کننده موی بابلیس با جنس سرامیک طرفداران بیشتری دارند. در برخی از فر کننده های بابلیس هم از تورمالین در کنار سرامیک استفاده شده است که این خصوصیت سبب ميشود بعد از استفاده از فر کننده، موهای شما وز نشود. انواع دیگری از فر کننده های بابلیس هم هستند که در پوشش آنها از سرامیک بهمراه تیتانیوم و یا ابریشم استفاده شده است.

در هر صورت پوشش سرامیک با هر پوشش دیگری که همراه باشد باعث محافظت از موهای شما ميشود .

قابلیت تنظیم درجه حرارت دستگاه فر مو

عموما جنس و مدل مو در اشخاص یک خانواده متفاوت است. افرادی که دارای موهای نازک تر هستند باید از درجه حرارت پائین و افرادی که دارای موهای ضخیم و پر پشت هستند باید از درجه حرارت های بالا براي حالت دادن به موهای خود استفاده کنند. از این جهت داشتن یک دستگاه فر کننده مو که قابلیت تنظیم درجه حرارت را داشته باشد به خوبی میتواند پاسخگوی تمام اشخاص خانواده باشد. با استفاده از این خصوصیت میتوانید دمایی را مناسب با مدل موهای خود انتخاب کنید تا موهایتان دچار اسیب نشود. درجه تنظیم شده را میتوانید بر روی صفحه نمایشگر موجود بر روی فر کننده مشاهده کنید.

سیستم خاموشي اتوماتیک

حتماً براي شما هم پیش آمده است که بعد از استفاده کردن از فر کننده فراموش کنید که آن را خاموش کنید و امکان دارد آن را در مکان هایی بگذارید که سبب حریق و حوادث جبران ناپذیری شود. از این جهت در دستگاه هایی که به بازار وارد شده اند قابلیتی قرار داده شده است که بعد از گذشت مدت زمانی( عموما ۶۰ دقیقه) این ابزار بطور اتوماتیک خاموش ميشود . وجود این قابلیت در دستگاه ف رکننده مو سبب افزایش ایمنی دستگاه ميشود .

آیونیک

خواص آیونیک از وِز شدن موها و اسیب دیدن آن ها بر اثر گرما جلوگيري ميکند و همچنين باعث درخشندگي و حالت پذیری بهتر موها ميشود . بعضی از اقسام حالت دهنده ها و بیگودی های برقي هم دارای خواص آیونیک هستند.

چند نکته قابل توجه:

قبل از استفاده از هر گونه وسایل حرارتي براي حالت بخشیدن به موهای خود، حتماً موهایتان را کاملاً خشک کنید.

استفاده از اسپری های مراقبت کننده براي مو میتواند از موهای شما در برابر حرارت مراقبت کند.

سعی کنید از دستگاه هایی استفاده کنید که دارای قابلیت تنظیم درجه حرارت باشند تا بتوانید درجه حرارت آن را باتوجه به مدل موهای خود تنظیم کنید.   منبع:بیتوته

افشاگری درباره فساد کلان در صنعت خودروسازی؛ ۲۵۰ میلیون دلار برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶

نامه سرگشاده کهنه‌سرباز ایرانی به ترامپ

افشاگری درباره مرگ هادی نوروزی

کلیدواژه: لبنیات معده سبزیجات لبنیات سلامتی چربی های ترانس

منبع این خبر، وبسایت www.afkarnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۵۷۶۳۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • با کمترین فشار به قلب چربی بسوزانید
 • کتابهای اسراری که دانستن آن به نفع کسی نیست/ تصاویر
 • اسراری خوفناک از کتاب‌های نفرین شده/ از خواندن این مطالب حذر کنید! + تصاویر
 • ۹ نکته بسیار مهمی که دیابتی‌ها در تابستان باید رعایت کنند
 • خطراتی که کم شنوایان را تهدید می‌کند!
 • لطفا کامتان را شیرین نکنید!
 • برگزاری جلسه آموزشی دیابت در سالمندان در بیمارستان امام رضا (ع) شهرستان اسلامشهر
 • رونمایی از طرح اپلیکیشن تشخیص و درمان دیابت
 • ۱۰ بیماری کشنده در جهان را بشناسید
 • ۱۰ بیماری خطرناک که منجر به مرگ می‌شود
 • چربی بسوزانید، با کمترین فشار به قلب
 • ۷ ترفندی که با استفاده از آن مانند کوره در خواب چربی می‌سوزانید!
 • مرگبارترین بیماری‌ها را بشناسید
 • کُشنده‌ترین بیماری‌های قرن از دید بهداشت جهانی
 • بیماری‌هایی که فقط سراغ آقایان می‌آید
 • هر آنچه باید در مورد دوپینگ ژنی ورزشکاران بدانید
 • کُشنده‌ترین بیماری‌های قرن از دید سازمان بهداشت جهانی
 • کُشنده‌ترین بیماری‌ها را بشناسید
 • بیماری های که مردانه هستند