به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد صادق درودگر رئیس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال ایران درباره مشخص شدن تاریخ شروع نوزدهمین دوره لیگ برتر و برگزاری این رقابت‌ها از ۳۱ مرداد بیان کرد: من روز گذشته (سه شنبه) دیداری با حسن کریمی، مدیرعامل شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی برگزار کرده و در جریان زحمات این شرکت قرار گرفتم. مقدمات بسیاری از کار‌ها فراهم شده که فردا درباره آن اطلاع رسانی می‌شود.

او درباره امضاء قرارداد فدراسیون فوتبال با شرکت آل اشپورت آلمان و تضمین‌هایی که برای جلوگیری از تکرار حواشی قرارداد قبلی بین طرفین اخذ شده است گفت: دقت زیادی روی این قرارداد شده است و ما هم به تمام تعهدات مان عمل می‌کنیم. امیدواریم طرف قراردادمان هم این کار را انجام بدهد.

او درباره طرح لباس تیم ملی اظهار داشت: شرکت آل اشپورت طرح‌هایی را به ما داده است و ما هم تا پایان هفته از علاقه‌مندان و افرادی که کارشناس این حوزه هستند دعوت می‌کنیم تا طرح لباس‌های هتلی، بازی و گرمکن تیم ملی را ارائه کنند. مذاکراتی را با شرکت آل اشپورت در آلمان و نمایندگی اش در انگلیس انجام داده ایم و می‌خواهیم نظرات فدراسیون هم در طراحی لباس‌های تیم ملی لحاظ شود.

رئیس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال درباره مذاکرات این فدراسیون برای پیدا کردن حامی مالی گفت: درباره این موضوع هم به زودی اخبار خوشی از طریق سازمان اقتصادی فوتبال به اطلاع تمام علاقه‌مندان به فوتبال می‌رسد. به زودی طبق یک فراخوان از شرکت‌های متقاضی درخواست می‌کنیم برای حمایت از تیم ملی و اقتدار فوتبال کشورمان، پیشنهادهایشان را ارائه بدهند.

او درباره اینکه شنیده می‌شود دلیل اصرار برای برگزاری هفته اول لیگ پیش از شروع اردوی تیم ملی، بحث حامی مالی است، گفت: اینگونه نیست بلکه دلیل برگزاری رقابت‌ها از ۳۱ مرداد تقویم مسابقات، اردو‌ها و بازی‌های تیم ملی است. کمیته مسابقات هم روی زودتر برگزار شدن بازی‌ها حساسیت داشت. البته دلمان می‌خواست صبر کنیم تا روند تجهیز تمام ورزشگاه‌ها کامل شود، اما با توجه به اینکه در برخی ورزشگاه‌ها پیشرفت حاصل شده است سعی کردیم رقابت‌ها را از این تاریخ آغاز کنیم تا لیگ هم آسیب نبیند.

درودگر درباره اینکه تبلیغات محیطی لیگ نوزدهم از هفته اول این رقابت‌ها اجرا می‌شود یا خیر، گفت: بحث اجرای تبلیغات محیطی از هفته ابتدایی لیگ نوزدهم نهایی و قرارداد آن امضاء شده است. قرارداد ما با مجری تبلیغات محیطی ۲ ساله است، اما با توجه به تشکیل سازمان اقتصادی در فدراسین فوتبال، شکل اجرای این قرارداد تغییر می‌کند. بی شک درآمد مان هم افزایش خواهد داشت چراکه در غیر این صورت نیازی به تشکیل سازمان اقتصادی نداشتیم.

او درباره اینکه آیا بدون تماشاگر برگزار شدن برخی بازی‌ها در هفته‌های ابتدایی لیگ به قرارداد تبلیغات محیطی آسیب نمی‌زند، گفت: اینگونه نیست و در جلسه‌ای که روز گذشته با کریمی داشتیم، طرح‌هایی ارائه شد تا کمتر شاهد این آسیب‌ها باشیم.

بیشتر بخوانید:

درودگر: لیگ فوتبال ۲۸ مرداد آغاز نمی‌شود

دیدار گرامیداشت روز خبرنگار برگزار شد

ابهام در تاریخ شروع نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران

انتهای پیام/

اظهارات درودگر در خصوص برگزاری لیگ برتر فوتبال

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

ترفند‌های جلوگیری از رنگ پس دادن لباس

حتما برای شما نیز پیش آمده است که در هنگام نظافت و شستشوی لباس‌ها چه به صورت دستی و چه شستشو با ماشین لباسشویی برخی از لباس‌ها رنگ پس داده و لباس‌های دیگر را رنگی و غیر قابل استفاده می‌کنند.
همچنین در صورت رنگ پس دادن لباس‌ها، آن لباس دیگر مانند گذشته خوش رنگ نمانده و به سمت رنگ پریدگی می‌روند.

اما چطور می‌توان جلوی رنگ پس دادن لباس‌ها را گرفت؟

امتحان کردن پایداری رنگ پارچه و شناسایی لباس‌هایی که رنگ می‌دهند.

قبل از شستشوی لباس‌ها پایداری رنگ را در آن‌ها امتحان کنید. به این صورت که ظرفشویی را از آب و صابون پر کرده و برای مدت نیم ساعت لباس را در آن قرار دهید و اجازه دهید بماند.

در صورت رنگ پس دادن لباس، آب موجود در ظرفشویی تغییر رنگ می‌دهد و بنابراین بایستی در زمان شستشو به این لباس توجه بیشتری کنید. به میزان زیاد آن را چنگ نزنید و آن را به صورت تک و جدا شستشو داده و با لباس‌های دیگر همراه نکنید.

پیش از شستشوی لباس‌هایتان با یک روش ساده و کاربردی دیگر نیز می‌توانید میزان رنگ دادگی هرکدام از آن‌ها را تشخیص دهید؛ به این صورت که قسمتی میان درز لباس را با آب نم‌دار کنید.

سپس کاغذ یا دستمال پارچه‌ای سفیدی را روی ناحیه نم‌دار شده قرار دهید و آن را اتو بکشید. اگر کاغذ، رنگی شد بی شک لباستان به نوعی است که رنگ پس می‌دهد، خب در این صورت باید آن را جداگانه بشویید.

مطالعه تگ (مارک) متصل به لباس
حتما قبل از اینکه به شستشوی لباس‌ها به صورت دستی و یا اتوماتیک و با ماشین لباسشویی بپردازید، تگ وصل شده به لباس‌ها را مطالعه کنید تا با اطلاعاتی که درباره آن لباس به شما داده شده است آشنا شوید و از این طریق بتوانید از رنگ پس دادن لباس جلوگیری کرده و لباس خود را برای مدت بیشتری حفظ کنید.

استفاده از نمک خوراکی
نمک را در غذا‌ها و مواد خوراکی به عنوان یک نگهدارنده طبیعی مورد استفاده قرار می‌دهند. در لباس‌ها نیز استفاده از نمک می‌تواند همین خاصیت را به همراه داشته باشد و در صورت استفاده درست باعث جلوگیری از رنگ پس دادن لباس‌ها شود.

برای بهره بردن از این کاربرد نمک می‌توانید به میزا

ن. یک چهارم فنجان نمک یددار به لباس‌ها اضافه کرده سپس به شستشوی آن‌ها بپردازید.

این کار می‌تواند در تثبیت رنگ لباس‌ها نقش موثری داشته باشد. البته برخی نیز عقیده دارند استفاده از نمک از رنگ پس دادن جلوگیری می‌کند، اما می‌تواند آسیب‌های دیگری به لباس‌ها وارد آورد و یا به کار بردن برخی رنگ‌هایی که با استفاده از نمک پایدار می‌شوند اغلب رایج نیستند.


توجه به تنظیمات لباسشویی
برای جلوگیری از رنگ پس دادن لباس قبل از استفاده از ماشین لباسشویی به تنظیمات آن توجه کنید. شستشو با آب سرد می‌تواند یکی از راه‌های جلوگیری از رنگ پس دادن لباس‌ها باشد.

برای شستشوی لباس‌هایی با الیاف ظریف دور‌های کندتر ماشین لباسشویی را انتخاب کنید تا از رنگ پس دادن لباس جلوگیری به عمل آورید.

قبل از انداختن لباس‌ها در ماشین لباسشویی به رنگ و جنس آن‌ها توجه کنید و هم خانواده را در یک دسته قرار داده و با هم بشویید. از شستن لباس‌های غیر هم خانواده با هم خودداری کنید

خشک کردن صحیح لباس‌ها
استفاده نکردن از خشک‌کن ماشین می‌تواند راهی برای جلوگیری از رنگ پس دادن لباس‌های شما باشد و به تثبیت رنگ لباس‌ها کمک کند.

برای خشک کردن لباس‌ها بهترین راه همان پهن کردن در معرض آفتاب یا پهن کردن در حمام است، اما چنانچه بایستی حتما از خشک کن استفاده کرده و لباس‌های تمیزتان را زودتر تحویل بگیرید می‌توانید برای حفظ لباس‌های خود از دور کند خشک کن و حالت بدون گرمای آن استفاده کنید.

تنظیم بر روی حالت بدون گرما می‌تواند باعث محدودیت برخورد گرما با لباس شما شود. به این نکته توجه داشته باشید که پس از تمام شدن کار خشک کن بلافاصله لباس‌ها را بر روی طناب و در نور آفتاب قرار دهید.

شستن لباس قبل از استفاده
می‌توانید برای جلوگیری از رنگ پس دادن لباس‌ها وقتی نو هستند قبل از اینکه از آن‌ها استفاده کنید آن‌ها را به خوبی با آب سرد بشویید. این کار به تثبیت رنگ آن‌ها کمک می‌کند. لازم به ذکر است که این روش برای تمام لباس‌ها و الیاف‌ها نمی‌تواند به کار رود، اما برای انواع جین و شلوار‌های جین کاربرد دارد و توصیه می‌شود.

استفاده از شوینده ملایم
برخی شوینده‌ها بسیار قوی بوده و می‌توانند لباس‌ها را تمیز کنند، اما در کنار این تمیز شدن باعث صدمه به الیاف پارچه شده و آن را کهنه و رنگ پریده نشان می‌دهند.


کاهش سایش پارچه‌ها
چنگ زدن‌های پیاپی لباس در تشت، همان بلایی را بر سر لباس‌ها می‌آورد که شوینده‌های قوی خواهند آورد. این کار لباس‌هایی را که هنوز خیلی هم از آن‌ها استفاده نکرده اید غیر قابل استفاده می‌کند.

سعی کنید از سایش زیاد پارچه‌ها خودداری کنید و یا برای کاهش سایش در سمت روی پارچه لباس‌ها را پشت و رو کرده و سپس بشویید.

سایش و اصطکاک به وجود آمده در سطح پارچه می‌تواند شکستگی‌های کوچکی را در پارچه‌ها ایجاد کند که باعث آزاد شدن رنگ‌های داخل پارچه شده و رنگ پس دادن لباس را موجب شود.

استفاده از ورقه‌های جذب رنگ
ورقه‌های جذب رنگ قادرند به جذب رنگ لباس‌ها پرداخته و از نشستن رنگ بر روی لباس‌های دیگر جلوگیری کنند.

رنگ‌های پس داده شده توسط این ورقه ها، که در بیشتر مغازه‌هایی که مربوط به شستشو هستند موجود است، جذب می‌شوند و نگرانی شما را بابت رنگ گرفتن لباس‌های دیگر برطرف می‌کنند.


رنگ پس دادن‌های از کنترل خارج شده
باید این را بدانید که رنگ پس دادن بعضی لباس‌ها اجتناب ناپذیر و غیر قابل کنترل است. پس تنها راه این است که آن‌ها را به تنهایی و به صورت جداگانه بشویید و هیچ چاره دیگری ندارد. بعضی دلایل این اتفاق از این قرار است:

در هنگام تولید لباس‌ها به روش نادرست یا با کیفیت پایین رنگ می‌شوند.

زمانی که تولید کننده لباس به رنگ کردن لباس‌ها می‌پردازد از تثبیت کننده رنگ استفاده نمی‌کند.

موقعی که لباس در مرحله رنگ شدن بوده، مقداری از رنگ باقی مانده و به اصطلاح خوب خیس نخورده است.     منبع:زندگی آنلاین

افشاگری درباره فساد کلان در صنعت خودروسازی؛ ۲۵۰ میلیون دلار برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶

نامه سرگشاده کهنه‌سرباز ایرانی به ترامپ

افشاگری درباره مرگ هادی نوروزی

کلیدواژه: اخبار ورزشی فدراسیون فوتبال

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۵۷۶۹۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • یک دست لباس آتش نشانی چند است؟
 • جلب مشارکت شهروندان در مدیریت پسماند/نخستین پردیس نمایشگاهی زیست‌محیطی راه‌اندازی می‌شود
 • برگزاری فراخوان برون سپاری پروژه SON از سوی پژوهشگاه ICT
 • انتشار فراخوان جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان
 • دومین فراخوان آثار پژوهشی اساتید حوزه علمیه قم تمدید شد
 • درودگر: فدراسیون فوتبال بدنبال شفافیت در تعرفه‌های تبلیغاتی است
 • فراخوان نهمین دوره جایزه هفت‌اقلیم منتشر شد
 • درودگر: پول فوتبال نباید در جیب سودجویان باقی بماند/ درآمد تبلیغات محیطی براساس مصوبه اعضای مجمع تقسیم می شود
 • فراخوان جایزه ادبی هفت‌اقلیم منتشر شد
 • فراخوان پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان منتشر شد
 • کشف و ضبط ۴۳ قبضه اسلحه از متخلفین زیست‌محیطی در لرستان
 • کارگاه های بزرگ طراحی ودوخت لباس اسلامی راه اندازی شود
 • فراخوان ششمین جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی
 • رونمایی از نشان طراحی لباس "ادنا زینلیان" / چکناواریان و صدرنوری آثار کومیتاس را با ارکستر زهی و پیانو اجرا کردند
 • رونمایی از نشان طراحی ادنا زینلیان / چکناواریان و صدرنوری آثار کومیتاس را با ارکستر زهی و پیانو اجرا کردند
 • رونمایی از نشان طراحی ادنا زینلیان / لوریس چکنااریان و بردیا صدرنوری آثار کومیتاس را با ارکستر زهی و پیانو اجرا کردند
 • درآمد تیم‌ بالانشین از تبلیغات محیطی؛ فقط 500 میلیون تومان
 • رونمایی از پروژه درآمدزایی ۱۰۰ میلیاردی لیگ فوتبال
 • تراکتور در ردیف بایرن مونیخ، رئال مادرید، منچستر و یوونتوس/ هشت تیم لیگ برتر با آلمانی‌ها هم لباس شدند