به گزارش خبرنگار مهر، سید مهدی مقدسی عصر سه شنبه در جلسه شورای اداری استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: برای تحقق دولت هوشمند شاهد تلاش وزیر ارتباطات بودیم. در جلسه مشترک با قوه قضاییه، قوه مقننه و مجلس این موارد بیان شد و آیت الله رییسی رییس دستگاه قضا  قول هایی دادند تا شرایط همکاری قوا بیشتر فراهم شود.

وی ادامه داد: پیوستن تمام قوا به شبکه الکترونیک دولت هوشمند می تواند ما را به جایی برساند که درصد شفافیت عملکرد ها بهتر شده و در نظارت ها شرایط بهتری داشته باشیم.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در خانه ملت بیان کرد: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به ظرفیت نیروهای جوان و نخبه در حوزه آی تی توجه کند.

مقدسی گفت: بعضی از روستاهای خنداب، کمیجان و اراک با مشکلاتی در رابطه با اینترنت پرسرعت، اپراتور، نصب دکل ها و... مواجه هستند.

وی اظهار کرد: دیتا سنتر و تجهیزات مربوط به آن انتظار نمی رفت که از استان مرکزی خارج شود و باید این مساله تعیین تکلیف شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس گفت: پارک اقتصاد دیجیتال اراک یک ظرفیت است، تکنولوژی ۴G با توجه به شاخصه صنعتی استان از قابلیت مهمی برخوردار است.

مقدسی اظهار کرد: حق بیمه ۵۲ نفر از کارگزاران دفاتر مخابراتی از سال ۶۷ تا ۷۸ پرداخت نشده است و طرح طبقه بندی۸۵۰ نفر نیروی شاغل مخابرات استان در دو شرکت انجام نشده و به صورت سلیقه ای از اضافه کار  آن ها کم شده است و بایستی به این مساله توجه شود.

وی بیان کرد: شهر جدید امیر کبیر با دو هزار نفر سکنه از ظرفیت یکصد هزار نفر برخوردار است و با تامین آب آن بزودی انتظار داریم دستاورد سفر وزیر ارتباطات به استان برای شهر امیر کبیر به صورت ویژه لحاظ شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس گفت: ظرفیت ایجاد اشتغال در وزارتخانه ارتباطات و فناوری اطلاعات از بخش های دیگر بیشتر است و با وجود جوانان مستعد در این حوزه می توان شاهد رشد خوبی بود.

در این جلسه نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس نیز با بیان اینکه نزدیک به ۸ سال است که در مورد قانون کارگزاران مخابراتی احکامی در بودجه های سنواتی نوشته اما عملیاتی نشده است، اظهار داشت: تعیین تکلیف کارگزاران مخابراتی در قرارداد، طرح طبقه بندی مشاغل و بیمه به اقدام جدی نیاز دارد.

وی گفت: در شهرستان های تفرش آشتیان  و فراهان  در جاده های مواصلاتی از قبیل گردنه گیان، نقره کمر و جاده اصلی تفرش به اراک مشکلات ارتباطی وجود دارد و امیدواریم با رفع این مشکلات از  دغدغه های مردم کاسته شود.

کد خبر 4691972

منبع: مهر

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

پتروشیمی هگمتانه آماده بهره برداری

امیر خجسته نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در جلسه قرارگاه اقتصاد مقاومتی همدان که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، گفت: منطقه ویژه اقتصادی جهان آباد در اولویت برنامه‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت در این استان قرار بگیرد.

او بیان کرد: این منطقه جزو مصوبه‌های سفر رهبر معظم انقلاب در سال ۸۳ بود که اجرای آن به تصویب هیات دولت نیز رسید، اما تاکنون اجرایی نشده است.

خجسته گفت : ایجاد این طرح با یک هزار هکتار وسعت، ۳۰ هزار شغل ایجاد می‌کند.

او اظهار داشت: منطقه ویژه اقتصادی جهان آباد واقع در شهرستان فامنین در غرب کشور بی نظیر خواهد بود و هم اکنون زیرساخت‌های حمل و نقل هوایی و زمینی در این منطقه مهیا است.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه وزیر صمت باید احداث این منطقه اقتصادی را در اولویت قرار دهد، گفت: همدان از صنایع سنگین برخوردار نیست در شرایطی که محوریت غرب کشور به شمار می‌رود.

خجسته اضافه کرد: استان همدان چشم غرب کشور است و باید موانع احداث منطقه ویژه اقتصادی جهان آباد فامنین برطرف شود.

او با بیان اینکه اشتغال و درآمد پایدار همدان در حال شتاب است، گفت: استاندار همدان تلاش فراوانی را در رونق تولید و اقتصاد استان دارد، اما در ۴۰ سال گذشته حق استان در بخش صنعت ادا نشده و باید این مطالبه به حق مردم استان عملی شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: همدان نسبت به اراک، تبریز و قزوین جایگاهش در حوزه صنعت از دست رفته و  صنایع سنگین در همدان وجود ندارد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به واگذاری‌های دولت، انتظار داریم طرح بزرگی به این استان اختصاص یابد.

منطقه ویژه اقتصادی جهان آباد و شهرک مبتنی برفناوری‌های برتر دو بال توسعه استان

حاجی بابایی دیگر نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی منطقه ویژه اقتصادی جهان آباد و شهرک مبتنی برفناوری‌های برتر را ۲ بال توسعه همدان دانست و خواستار شتاب گرفتن تکمیل و توسعه این طرح‌ها شد.

او  اظهار داشت: منطقه ویژه اقتصادی جهان آباد همدان و شهرک مبتنی برفناوری‌های برتر در توسعه و رونق اقتصادی استان نقش ویژه‌ای دارد که نیازمند شتاب و تلاش مضاعف است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: این طرح مانند ۲ بال قوی برای اوج گرفتن اقتصادی همدان لازم است.

حاجی بابایی گفت: این استان در زمینه راه و راه آهن و توسعه این زیرساخت‌ها در کشور بی نظیر است.

او به موقعیت‌های جغرافیایی استان همدان اشاره کرد و گفت: به دلیل استعداد‌های ویژه همدان باید گام‌های بزرگتری در زمینه توسعه اقتصادی برداریم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی  طرح "هگمتان بازار" که با همت اصناف اجرا شده را از طرح‌های اثربخش در زمینه توسعه و توجه به کسب و کار عنوان کرد.

 حاجی بابایی منطقه ویژه اقتصادی همدان را هم از طرح‌های مهم استان ذکر کرد که در رشد و تحول این منطقه بسیار اثر گذار است.

او شهرک مبتنی برفناوری‌های برتر را نیز از طرح‌های موثر اقتصادی همدان دانست و گفت: تکمیل و توسعه این شهرک برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان اهمیت دارد.

حاجی بابایی بر شتاب گرفتن روند اجرایی طرح منطقه ویژه اقتصادی تاکید کرد و گفت: ساماندهی صنایع کوچک در مناطق ویژه اقتصادی می‌تواند کارساز باشد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی به مشکلات کشاورزان به ویژه سیرکاران همدانی اشاره کرد و از وزیر خواهان چاره اندیشی برای صادرات و تنظیم بازار این محصول کشاورزی شد.

پیشرفن ۹۰در صدی پتروشیمی هگمتانه

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان گفت: شرکت پتروشیمی هگمتانه مهمترین طرح در حال تکمیل این استان است که پس از گذشت ۱۴ سال، بهمن ماه امسال بهره برداری می‌شود.

حمیدرضا متین روز شنبه در نشست قرارگاه اقتصاد مقاومتی همدان اظهار داشت: این طرح مهم هم اکنون ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و چهار گروه کاری برای تکمیل آن در حال فعالیت هستند.

او ادامه داد: با تدوین برنامه زمانبندی شده و حمایت ویژه استاندار، ۲۸ طرح تاثیرگذار این استان به ارزش ۴۵ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در حال احداث هستند و در سه سال آینده بهره برداری می‌شود.

متین با اشاره به بهره برداری از چندین طرح در شهرستان‌های تویسرکان و ملایر گفت: با وجود محدودیت‌ها و فشار‌های موجود در اجرای طرح‌ها پیشرفت قابل توجهی را شاهد هستیم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با اشاره به اینکه اقبال سرمایه گذاری و افزایش تعداد جواز تاسیسات و پروانه بهره برداری در استان افزایش چشمگیر داشته است، گفت: در چهارماهه نخست امسال ۲۴۸ جواز صادر شده است و روند روبه رشد را شاهد هستیم.

او تعداد پروانه‌های صادر شده در چهارماهه امسال را ۲۳ پروانه برشمرد و گفت: ۶ هزار میلیارد ریال ارزش سرمایه گذاری این تعداد پروانه صادر شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با اشاره به رویکرد حمایتی مدیریت ارشد استان در احیا و رونق تولید در این استان گفت: تمامی طرح‌های راکد و تاثیرگذار احیا شده است.

متین با یادآوری تعامل مطلوب صورت گرفته با بانک‌ها برای ارایه تسهیلات به واحد‌های تولیدی گفت: در ارایه تسهیلات روان سازی صورت گرفته و بدون وقت کشی، واحد‌ها از این مزیت بهره مند می‌شوند.

او با بیان اینکه ۵۸ هزار واحد صنفی و ۱۹۷ اتحادیه در سطح استان همدان فعال هستند، گفت: ۱۱ هزار واحد بدون پروانه شناسایی شده که در حال رفع مشکلات آن‌ها هستیم.

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت همدان با اشاره به برخورداری از ۲۸۰ پروانه بهره برداری معتبر معدنی گفت: در حوزه معدنی رشد قابل توجهی داریم.

جهش اشتغال در استان بی نظیر است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان نیز با اشاره به اقدامات خوب دولت، گفت: تسهیلات خوبی برای اشتغال پرداخت شده که در جهش اشتغال استان نقش ویژه‌ای داشته و در کشور بی نظیر است.

احمد توصیفیان افزود: سال گذشته برای ۱۸ هزار تن اشتغال ایجاد و تسهیلات خوبی از محل اعتبارات بانک‌ها پرداخت شد.

او افزود: سال گذشته ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در این راستا تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده که نقش ویژه‌ای در کاهش نرخ بیکاری داشت.

توصیفیان خاطر نشان کرد: تاکنون با ۲۷۱ میلیارد تومان جدب و پرداخت تسهیلات به ۲ هزار طرح موفق شده ایم برای پنج هزار و ۹۱۵ تن اشتغال ایجاد کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان یادآوری کرد: با اقدامات صورت گرفته اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماهی رتبه نخست استان در عرصه اشتغال را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/د.ا

پرداخت ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان متقاضیان  اشتغال در استان همدان

 

افشاگری درباره فساد کلان در صنعت خودروسازی؛ ۲۵۰ میلیون دلار برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶

نامه سرگشاده کهنه‌سرباز ایرانی به ترامپ

افشاگری درباره مرگ هادی نوروزی

کلیدواژه: سید مهدی مقدسی نمایندگان مجلس تجهیزات مخابراتی روز خبرنگار قزوین بوشهر شیراز گرگان شهرکرد خطبه های نماز جمعه عید سعید قربان سانحه تصادف بیرجند آتش سوزی ایلام مجلس شورای اسلامی مشهد

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۵۷۷۰۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تیم فوتبال آلومینیوم اراک از سد فجر سپاسی شیراز گذشت
 • هفته نخست لیگ دسته اول؛ برتری قاطعانه آلومینیوم اراک و قشقایی شیراز
 • یک نماینده مجلس: تعامل ناجا و وزارت ارتباطات در فضای مجازی بیشتر می‌شود
 • «دبيرخانه دائمي جشنواره ها» در مرکز ارتباطات و امور بين الملل شهرداري تهران افتتاح شد
 • تقدیر از آزادگان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
 • اکران کشوری فیلم‌های جشنواره فیلم کودک و نوجوان در اراک
 • آغاز لیگ برتر هندبال با باخت خیبر اراک مقابل مدافع عنوان قهرمانی
 • همایش پیاده‌روی خانوادگی گرامیداشت شهدای گمنام در اراک
 • ۳۰ کیلومتر کابل خودنگهدار در اراک نصب شد
 • طرح نهضت آسفالت در اراک امسال اجرا می‌شود
 • مدیرعامل پتروشیمی شازند هیچ گونه دغدغه اجتماعی ندارد / شهرداری اراک ملزم به حمایت از تیم های ورزشی مانند والیبال شهروند است
 • به اذن رهبر معظم انقلاب باید ۱.۵ میلیارد دلار برای ایجاد اشتغال روستایی هزینه شود
 • احداث ۳۰ کیلومتر کابل خودنگهدار در مناطق روستایی اراک
 • پای دکتر روی ترمز/ مجمع نمایندگان استان مرکزی قفل باشگاه شهرداری اراک را باز کند
 • رونق تولید در حوزه فاوا معطل سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی
 • اظهار رضایت مدیرعامل ارتباطات سیار از عملکرد بانک ملت
 • وزیر صمت: به اذن رهبر معظم انقلاب باید ۱.۵ میلیارد دلار برای ایجاد اشتغال روستایی هزینه شود
 • اراک| اقتدار و قدرت ایران اسلامی آمریکا و انگلیس را مجبور به تسلیم و عقب نشینی کرده است
 • وزیر بهداشت ماه آینده به اراک سفر می کند شازند تنها شهرستان فاقد بیمارستان دولتی