محمد تقی احمدی امروز در نشست خبری خود، درباره آخرین وضعیت استاد بازداشت شده این دانشگاه در آمریکا توضیح داد و گفت: چند نفر از اساتید ما در آمریکا گرفتار هستند که اخیرا یکی از اساتید خوب ما که رئیس انجمن خون شناسی کشور نیز هست، از مهرماه سال گذشته پس از آنکه ویزای معتبر خود را برای فرصت مطالعاتی در آمریکا دریافت کرد، در فرودگاه دستگیر شد و با رفتار توهین آمیزی به زندانی در آتلانتا منتقل شد.

 

رئیس دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به اینکه متأسفانه شاهد هستیم یک دانشمند برجسته ایرانی بدون هیچ ادله ای بازداشت شده است، ادامه داد: دکتر سلیمانی در حال حاضر در بند عمومی است و در مجاورت خلافکاران عادی حضور دارد.

احمدی با بیان اینکه دادستان و مقامات پلیس فدرال آمریکا به دنبال تهیه پرونده و دادخواستی علیه این استاد هستند، افزود: موضوعی که مطرح شده این است که این استاد یک داروی هورمون رشد از آمریکا سفارش داده در حالی که این دارو اصلا جزو داروهای تحریمی نبوده است.

 

وی با اشاره به اینکه این استاد ایرانی از داشتن دارویی خاص به دلیل بیماری گوارشی، در زندان محروم است، گفت: ایشان در حال حاضر از نظر جسمی بسیار ضعیف شده است که در همین رابطه با دفتر حافظ منافع ایران هماهنگی هایی برای تحویل دارو به ایشان صورت گرفته است.

 

رئیس دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به اینکه هنوز دادگاه این استاد ایرانی برگزار نشده است، گفت: علت به تعویق افتادن دادگاه این استاد ایرانی این است که پلیس مربوطه کیفرخواست قابل دفاعی را هنوز آماده نکرده است.

 

احمدی اضافه کرد: با توجه به اینکه آمریکا بازداشت بدون محاکمه را بیش از چند هفته جایز نمی داند اما این استاد 10 ماه است که در زندان حضور دارد و تقاضای ما این است که قوه قضائیه آمریکا و قاضی پرونده جدا از مباحث سیاسی و تصمیمات سیاسی دولت آمریکا، اقدامات لازم را برای آزاد کردن وی در دستور کار قرار دهند.

 

وی ادامه داد: وزارت امور خارجه نیز در رابطه با این پرونده، مشاوره و اقدامات حقوقی موردنظر را انجام داده است.

 

تغییر ساختار دانشگاه تربیت مدرس/7 دانشکده جامع تأسیس می شود

 

رئیس دانشگاه تربیت مدرس همچنین از تغییر ساختار این دانشگاه خبر داد و گفت: برای اینکه دانشگاه بتواند به صورت چابک و انعطاف پذیر در رابطه با نیازهای جامعه و تقاضا در سطوح آموزش و پژوهش عمل کند، در مشورت با دانشگاه های سطح یک کشور به این نتیجه رسیدیم که ساختار دانشگاه را به ساختاری پویا و جدید تبدیل کنیم.

 

وی ضمن اشاره به اینکه تیم کارشناسان ما در دانشگاه ساختاری را طراحی کرده اند که به هیئت امنا ارائه شده است، گفت: با وجود آنکه این طرح بسیار متفاوت از ساختار کلاسیک دانشگاه های ایران است اما مورد استقبال وزارت علوم و اعضای هیئت امنای دانشگاه قرار گرفته است که امیدواریم تا پایان سال این ساختار جدید اجرایی شود.

 

احمدی در ادامه ادغام معاونت های آموزشی، پژوهشی و تبدیل آن به معاونت علمی و نوآوری را یکی از تغییرات ساختاری دانشگاه عنوان کرد و افزود: تفویض اختیار تصدی در امور آموزش و پژوهش در دانشکده های جامع و پردیس ها و همچنین تفویض بودجه به آنها را از دیگر تغییرات آینده این دانشگاه نام برد.

 

رئیس دانشگاه تربیت مدرس با بیان این مطلب که قرار است 7 دانشکده جامع تأسیس شوند، تصریح کرد: هنوز عناوین این دانشکده ها مشخص نشده اما براساس اعلام اولیه قرار است دانشکده های علوم پایه و مهندسی، دانشکده های کشاورزی و علوم دریایی، دانشکده هنر و ادبیات و معماری و به صورت ترکیبی دانشکده های کوچکی را به اصطلاح (پردیس) شکل دهند. اسامی دانشکده ها نیمه دوم امسال اعلام خواهد شد.

 

وی یادآور شد: سومین تغییر ساختار، مربوط به تأسیس مدیریت ها و بخش های مربوط به سرمایه گذاری، ارتباط با دولت و اهل فن و تجارت است تا دانشگاه بتواند منابع کافی را از طریق سرمایه گذاران و خیرین جذب کند.

 

احمدی با اشاره به راه اندازی رشته های میان رشته ای، خاطرنشان کرد: در همین زمینه رشته کارآفرینی علوم زیستی ایجاد شده و تاکنون دو دوره برگزار شده است. اخیرا نیز در رشته انرژی های تجدیدپذیر، گروهی بین رشته ای تشکیل شده است که اولویت اصلی آن سلول های خورشیدی و تولید داخل آنها با توجه به فناوری مربوطه است. یکی دیگر از میان رشته هایی که به وجود آمده رشته بایوسنسورها (حسگرهای بیولوژیک) در پزشکی است که با همکاری دانشکده های علوم پزشکی و علوم پایه و زیستی شکل گرفته است.

 

کاهش پذیرش دانشجویان در سال تحصیلی آینده

 

وی با اعلام اینکه در سال جدید تحصیلی آمار پذیرش دانشجویان ورودی را به دلیل هزینه های سنگین رفاهی و انباشت دانشجو از سالهای قبل کاهش داده ایم، افزود: امسال نسبت به سال گذشته تنها 1.5 درصد افزایش در پذیرش داریم و کمتر از دو هزار نفر در سال تحصیلی آینده وارد دانشگاه تربیت مدرس می شوند.

 

احمدی با اشاره به رشد چشمگیر دانشجویان دختر نسبت به قبل، اضافه کرد: در گذشته میزان دانشجویان دختر در مقطع دکترا 15 درصد بود که در حال حاضر به 50 درصد افزایش یافته است.

 

راه اندازی سه خوابگاه جدید برای دانشجویان جدیدالورود

 

رئیس دانشگاه تربیت مدرس با اعلام اینکه برای پشتیبانی از دانشجویان جدیدالورود سه خوابگاه در حاشیه دانشگاه در دست ساخت داریم، تأکید کرد: شهریور یا مهرماه سال جاری این خوابگاه ها راه اندازی خواهند شد.

 

وی با بیان اینکه در چهارماه اول امسال، سه برابر سال گذشته تقاضای ورود دانشجوی خارجی دریافت کرده ایم، تصریح کرد: بیشتر این دانشجویان از کشور عراق و افغانستان هستند و تعدادی نیز از اروپا و خاور دور. در مجموع 180 دانشجوی خارجی در دانشگاه داریم و امیدواریم امسال به بالای 300 نفر افزایش یابد.

 

احمدی بیان کرد:  در حال حاضر بیش از دو هزار و 500 نفر از فارغ التحصیلان این دانشگاه در دانشگاه های شریف و تهران و ... مشغول به کار هستند.

 

رئیس دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به اینکه دانشجویان دکتری با گذراندن دوره صلاحیت مدرسی با اخذ 13 واحد اضافی می توانند مدرک رسمی مدرسی را دریافت کنند، یادآور شد: سالانه 500 فارغ التحصیل دکتری داریم که هر سال 80 تا 110 نفر از این فارغ التحصیلان، تقاضای حضور در این دوره آموزشی را دارند. امتیاز گذراندن این دوره آن است که افراد می توانند در زمان استخدام رسمی، تقاضای دو پایه کنند.

 

وی درباره اختلاف با دانشگاه فردوسی مشهد بر سر شعار دانشگاه، اظهار داشت: ما شعار دانشگاه را که خرد، دانش و راستی است به تصویب هیئت امنای دانشگاه و امضای رئیس جمهور رساندیم و اخیراً مطلع شدیم دانشگاه فردوسی مشهد که شعاری شبیه به شعار دانشگاه ما را قبل از انقلاب داشته، می خواهد دوباره آن را زنده کند و ما در پی آن هستیم این مسئله را به صورت دوستانه با دانشگاه فردوسی حل کنیم.

 

منبع: مهر

      

منبع: اکوفارس

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.ecofars.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «اکوفارس» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاً با آدرس ایمیل [KHABARBAN] مکاتبه فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

قیمت پراید از ۱۰۰ میلیون گذشت!

وزیر راه: تمام کارمندان وزارت راه تا پایان سال خانه‌دار می‌شوند/ تکلیف بی‌مسکن‌های دیگر چه می‌شود؟

توالت همراه "کیم جونگ اون" بخاطر جلوگیری از افتادن مدفوع‌اش به دست دشمنان!

بذرپاش گيت| استعفا يا استيضاح؛ تصمیم مجلس انقلابی چه خواهد بود؟

معترضان آمریکایی به حبس ابد محکوم می‌شوند؟

خبر بعدی:

استادی که پیروزی پنج رئیس جمهور آمریکا را پیش بینی کرده بود، این بار نیز پیش بینی کرد

استاد تاریخ و علوم سیاسی آمریکایی که بخاطر پیش بینی‌هایش در مورد نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مشهور است، انتخابات 2020 را نیز پیش بینی کرد.

به گزارش گروه روی خط رسانه‌های خبرگزاری برنا به نقل از اسپوتنیک، سی ان ان گزارش داد:  آلن لیختمن، استاد دانشگاه آمریکا در واشنگتن که پیروزی پنج رئیس جمهور را پیش بینی کرده بود، برای انتخابات ریاست جمهوری در ماه نوامبر نیز پیش بینی کرد.

مورخ برای تعیین برنده انتخابات، از سیستم "13 کلید" خود استفاده می کند که عواملی مانند اقتصاد، موقعیتی که در آن برگزار می شود، ناآرامی های اجتماعی و رسوایی ها و کاریزمای شخصی نامزدها را ارزیابی می کند.  راز این است که به تصویر کلی توجه کنید و به نظرسنجی ها، تحلیل ها، فراز و نشیب های روزانه محبوبیت توجه نکنید - لیختمن به این ترتیب راز سیستم خود را فاش کرد.

این استاد با بیان اینکه چه کسی در انتخابات ریاست جمهوری در سال 2020 پیروز خواهد شد ، اظهار داشت که رئیس فعلی دولت کاخ سفید را از دست خواهد داد. بنابراین، او پیروزی را برای کاندیدای دمکرات جو بایدن پیش بینی کرد.

لیختمن نتیجه انتخابات را از سال 1984، زمانی که رونالد ریگان برای دوره دوم انتخاب شد به طور دقیق پیش بینی کرده است. تنها پیش بینی که به حقیقت نپیوست مربوط به نامزد حزب دموکرات ریاست جمهوری ال گور بود. این مورخ پیش بینی کرده بود که وی در سال 2000 پیروز خواهد شد و اگر دیوان عالی تصمیم به متوقف کردن بازشماری رأی دهندگان فلوریدا را نداده بود، گور می توانست آراء عمومی را بدست آورد، بنابراین ریاست جمهوری را به جورج دبلیو بوش واگذار می کرد. بنابراین، استاد بر صحت همه پیش بینی های خود اصرار دارد.

آلن لیختمن مورخ و استاد سیاسی آمریکایی است. وی به این امر معروف شده که با کمک روش ابداعی خود ، 9 بار پیاپی انتخابات را با دقت پیش بینی کرده که کدام یک از نامزدها رئیس جمهور ایالات متحده می‌شوند. او انتخابات ترامپ را در سال 2016 پیش بینی کرد، اما در همان زمان پیش بینی استیضاح وی را نیز کرده بود.

 

دیگر خبرها

 • ماجرای قتل یک استاد دانشگاه لبنانی به همراه دخترش در تهراند چه بود؟
 • ناگفته‌هایی از ورود کرونا به ایران/ نگران پاندمی آنفلوانزا هستیم
 • پیش‌بینی استاد معتبر آمریکایی: ترامپ انتخابات را می‌بازد
 • ناگفته‌هایی از ورود ویروس کرونا به ایران/ نگران پاندمی آنفلوانزا هستیم
 • ناگفته‌هایی از ورود کرونا به ایران
 • ناگفته‌هایی از ورود کرونا به کشورمان/ درباره اعلام شیوع کرونا در ایران کوتاهی صورت نگرفت
 • ناگفته هایی از ورود کرونا به ایران/نگران پاندمی آنفلوانزا هستیم
 • اعتیاد به قرص نتیجه مصرف بدون مشورت
 • آتش سوزی در دانشکده نفت دانشگاه شهیدبهشتی
 • آتش‌سوزی در دانشکده نفت دانشگاه شهیدبهشتی
 • آتش سوزی در دانشکده نفت دانشگاه شهیدبهشتی/ حادثه مصدوم نداشت
 • دانشکده نفت دانشگاه شهید بهشتی دچار حریق شد / حادثه مصدومی نداشت
 • دانشکده نفت دانشگاه شهیدبهشتی دجار حریق شد/حادثه مصدومی نداشت
 • آتش سوزی در دانشکده نفت دانشگاه شهیدبهشتی/حادثه مصدوم نداشت
 • دانشگاه استاد فرشچیان در 4 رشته پذیرش بدون آزمون خواهد داشت/ ارائه آموزش‌های مکمل به دانشجویان در حوزه برندینگ و بازاریابی
 • آخرین وضعیت طرح های عمرانی دانشگاه تربیت مدرس
 • فن ترمین؛ موارد مصرف، عوارض جانبی
 • ماجرای شکایت سازمان سنجش از یک استاد دانشگاه
 • موارد مصرف و عوارض جانبی شربت روبیتوسین