رئیس فدراسیون ووشو گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور اگر بتوانیم نایب قهرمانی آسیا در دوره گذشته را تکرار کنیم اتفاق خوبی رخ خواهد داد. ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۸ ورزشی رزمی نظرات - اخبار ورزشی -

مهدی علی‌نژاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص برگزاری مراسم روز جهانی ووشو همزمان با عید سعید قربان در میدان آزادی اظهار داشت: حدود 2 سال پیش در جلسه هیئت رئیسه فدراسیون جهانی ووشو در کازان روسیه تصمیم گرفتیم برای گسترش ووشو در دنیا و معرفی این رشته به مردم، یک روز را به عنوان روز جهانی ووشو قرار بدهیم. فدراسیون‌های ملی نیز به اقتضای شرایط کشور خود این روز را با هدف گسترش ورزش همگانی گرامی بدارند.

وی ادامه داد: مراسم امسال دومین سال برگزاری این روز بود، با این تفاوت که مراسم سال گذشته مختصر برگزار شد. در دومین سال برگزاری این روز، تصمیم گرفتیم کار نویی انجام بدهیم و در میدان آزادی که در چهل و چند سال گذشته یادآور خاطرات زیادی برای مردم بوده است، این روز را برگزار کنیم. در طی این سال‌ها هیچ مراسم ورزشی در این میدان رخ نداده بود و از لحاظ مرکزیت نیز با توجه به شرایط خاص این میدان،  تصمیم گرفتیم از نماد میدان آزادی استفاده و مراسم را آنجا برگزار کنیم.

رئیس فدراسیون ووشو تصریح کرد: بچه‌های تهران، کرج و سبک‌های 20 گانه ما مسئول برگزاری این مراسم بودند و خدا را شکر استقبال خوبی نیز صورت گرفت و مردم این رشته را دیدند. اینکه از داخل سالن به محیط باز و یکی از مهمترین میدان‌های تهران آمدیم اتفاق مهم ومبارکی بود. البته این مراسم تنها برنامه ما نبود و در تمام مراکز استان‌های و حتی برخی شهرها چنین مراسم برگزار شد که کار بزرگی و نمایش خوبی از ووشو بود.

علی‌نژاد در خصوص شرایط تیم‌های پایه ووشو در آستانه حضور در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: پنجشنبه شب با 24 ورزشکار در سه رده سنی نونهالان، نوجوانان و بزرگسالان به مسابقات قهرمانی آسیا در برونئی اعزام خواهیم شد. در دوره گذشته ما نایب قهرمان آسیا شدیم و در این دوره نیز تمام تلاش خود را انجام دادیم که تدارکات خوبی داشته باشیم و تیم کامل اعزام شود.

وی ادامه داد: علی‌رغم تمام مشکلات مالی که این روزها گریبان‌گیر فدراسیون‌ها است، با حمایت وزارت ورزش و کمیته المپیک تیم خود را کامل اعزام می‌کنیم که بابت این اتفاق از سلطانی‌فر و صالحی‌امیری تشکر می‌کنم.  برای این مسابقات سه ماه اردو برگزار کردیم و برای اولین بار خیلی از اردوهای خود را در استان‌ها برگزار کردیم که بابت کمک استان‌ها از آنها تشکر می‌کنم. امیدوارم با توجه به آمادگی تیم اتفاقات خوبی را در این دوره رقم بزنیم.

رئیس فدراسیون ووشو در پاسخ به این سوال که احتمال تکرار عنوان قهرمانی تیم‌های پایه در آخرین دوره مسابقات قهرمانی جهان در آسیا وجود خواهد داشت، گفت: هر مسابقه شرایط خاص خود را دارد و فکر می‌کنم با توجه به بحث‌های داوری شرایط مسابقات آسیایی از جهانی برای ما سخت‌تر است. تمام قدرت‌های دنیا نیز در آسیا حضور دارند، اما در مسابقات جهانی داوری‌های بهتری داریم اما اینجا فضا بسته‌تر است و معمولا کار در آسیا سخت‌تر است.

علی‌نژاد تاکید کرد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور اگر بتوانیم نایب قهرمانی آسیا در دوره گذشته را تکرار کنیم اتفاق خوبی افتاده است. از طرفی رده‌های سنی گذرا هستند و نسل‌ها تغییر می‌کنند و ترکیب تیم سال گذشته با امسال خیلی فرق می‌کند و تیم‌های دیگر نیز چنین شرایطی دارند. در این جا به جایی‌ها ممکن است اتفاقات جدیدی رقم بخورد، کما اینکه در مسابقات جهانی برزیل این اتفاق به نفع ما رقم خورد و قهرمان جهان شدیم. 

وی در خصوص حضور تیم ووشو لبنان در ایران گفت: برگزاری این اردوی مشترک درخواست فدراسیون ووشو لبنان بود و در حال حاضر سه ورزشکار مرد این تیم در سمنان مشغول تمرین با تیم بزرگسالان هستند و 2 ورزشکار دختر این تیم نیز در آکادمی ووشو در حال تمرین هستند. در سالیان گذشته اردوهای مشترک با کشورهای دوست خود زیاد داشتیم و با توجه به مرکزیت ایران از لحاظ فنی از این درخواست‌ها زیاد داریم. کما اینکه یک ماه دیگر نیز یکی از بازیکنان کرواسی به همراه مربی خود به ایران می‌آید.

رئیس فدراسیون ووشو در خصوص درآمدزایی برگزاری اردوهای مشترک گفت: از این تیم‌ها پولی نگرفتیم و بیشتر به دنبال گسترش روابط و کمک به آنها بودیم. این اتفاقات در مناسبات ما با این کشورها موثر است. با توجه به ریاست غرب آسیا  و حضور لبنان در منطقه غرب آسیا و آسیایی میانه به آنها کمک کردیم. درخواست حضور بازیکن کرواسی نیز در زمان حضور رئیس کمیته المپیک این کشور در ایران مطرح شود و ما هم به واسطه ارتباطات ورزشی خوب دو کشور با آن موافقت کردیم.

همایش بزرگ روز جهانی ووشو برگزار شد


انتهای پیام/

 

 

R1434/P/S3,30/CT1 واژه های کاربردی مرتبط ووشوی ایران مهدی علی‌نژاد

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

ترابی: خیلی‌ها می‌خواهند پرسپولیس را پایین بکشند، ولی ما تا آخر می‌جنگیم‌/ امیدوارم کالدرون نتایج برانکو را تکرار کند

وینگر پرسپولیس گفت: تعریف‌های کالدرون مسئولیتم را سنگین‌تر می‌کند. امیدوارم سرباز خوبی برای پرسپولیس باشم.

به گزارش خبر ورزشی، آن‌هایی که تمرینات پیش فصل پرسپولیس را از نزدیک دیدند، می‌توانند شهادت بدهند که مهدی ترابی یکی از آماده‌ترین بازیکنان این تیم به حساب می‌آید. ترابی که ابتدای فصل با پیشنهادات خارجی هم مواجه شده بود بالاخره بعد از توافق با باشگاه و طبق قراردادی که داشت در پرسپولیس ماند. با او در مورد مسائل مختلف گفت‌وگویی انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید.

* مهدی از اول فصل شروع کنیم، قرار بود لژیونر شوی، ولی در پرسپولیس ماندی...

بله به هر حال یکسری پیشنهادات وجود داشت، ولی من با پرسپولیس قرارداد داشتم و الان هم در خدمت تیم محبوبم هستم و با تمام وجود برای پرسپولیس کار می‌کنم.

* شرایط این روز‌های خودت و پرسپولیس چطور است؟

خدا را شکر همه چیز مرتب است. تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتیم و کل تیم آماده شروع لیگ برتر هستند. خودم هم شرایط خوبی دارم و این آمادگی را دارم تا در صورت صلاحدید کادرفنی برای پرسپولیس به میدان بروم.

* تو با نظر برانکو به پرسپولیس آمدی، کار کردن با او چه تفاوت‌های با کالدرون دارد؟

به هر حال هر مربی سبک خاص خودش را دارد و شیوه مربیگری برای هرکس فرق می‌کند. برانکو زحمات زیادی برای پرسپولیس کشید و جام‌های زیادی به دست آورد. کالدرون هم مربی صاحب سبک و پرافتخاری به حساب می‌آید و در لالیگا سابقه کار دارد. در این مدت هم خودم چیز‌های زیادی از کالدرون یاد گرفتم. امیدوارم او بتواند نتایج قبل را تکرار کند.


* شنیدیم در تمرینات خیلی از تو تعریف می‌کند.

کالدرون به من لطف دارد. او مربی حرفه‌ای است و همه بازیکنان را به یک چشم نگاه می‌کند. تعریف‌های کالدرون مسئولیتم را سنگین‌تر می‌کند. امیدوارم سرباز خوبی برای پرسپولیس باشم.

* بازی با پارس را چطور می‌بینی؟

همیشه بازی‌های اول لیگ دشوار است. همه تیم‌ها با انگیزه هستند تا بتوانند شروع خوبی داشته باشند. پارس تیم خوبی است و نباید هیچ تیمی را دست‌کم بگیریم. قطعاً برای گرفتن سه امتیاز بازی اول به میدان می‌رویم تا استارت با قدرتی داشته باشیم. به طور حتم حضور هواداران خیلی به ما کمک می‌کند تا پارس را شکست دهیم.

* شهرآورد هم خیلی زود و در هفته چهارم برگزار می‌شود. نظرت چیست؟

شهرآورد برای همه یک دیدار خاص و ویژه است و نمی‌شود گفت این بازی مثل بقیه دیدارهاست. برای ما فرقی نمی‌کرد در کدام هفته مقابل استقلال بازی کنیم، ولی قبل از شهرآورد باید سه بازی سخت را پشت سر بگذاریم تا به آن دیدار برسیم. فعلاً تمام تمرکزمان روی بازی با پارس است.

* پرسپولیس می‌تواند در قهرمانی پوکر کند؟

پتانسیل خوبی در تیم ما وجود دارد و پرسپولیس چیزی برای قهرمانی کم ندارد. البته باید بگویم همیشه دفاع از قهرمانی سخت‌تر از خود قهرمانی است. هواداران فقط از تیم ما قهرمانی می‌خواهند و چیزی جز بالا بردن جام قهرمانی آن‌ها را راضی نمی‌کند. ما هم تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا بعد از هت‌تریک قهرمانی، پوکر قهرمانی را هم به دست بیاوریم. واقعیت این است که خیلی‌ها می‌خواهند قهرمانی را از ما بگیرند و پرسپولیس را پایین بکشند، ولی ما تا آخر می‌جنگیم.

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!|در خیابان‌های تهران قدم بزنید، خواهید دید که مردم ما چقدر بانشاط هستند!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

این عکس برای شهاب حسینی دردسرساز شد +تصاویر

کلیدواژه: ووشوی ایران مهدی علی نژاد ووشوی ایران مهدی علی نژاد

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۵۷۸۰۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • منظمی: احساس کردم کارم در فدراسیون کشتی به پایان رسیده است/ کدورتی وجود نداشت
 • نایب‌ رئیس بانوان فدراسیون کشتی استعفا کرد
 • جدال سخت زنان والیبالیست ایران برابر قهرمان آسیا
 • فیل نویل: متعجم که چرا شبکه‌های اجتماعی واکنشی به نژادپرستی در فوتبال نشان نمی‎دهند؛ باید اقدامات جدی‌تری در این مورد صورت گیرد
 • ملی پوشان ووشو ایران یک مدال طلا و نقره کسب کردند
 • محمد نوری:فکر نمی کردند تیم کی روش صعودکند،نیامدند
 • نسبت ما با علی(ع) در مفهوم فتوت/ مناسبت ها و تکرار بی تأمل سنت
 • یک طلا و ۲ برنز در ووشو جوانان و نوجوانان آسیا
 • مدال برنز قهرمانی آسیا سال 2015 را پس گرفتیم / پارکور در آستانه آسیایی و جهانی شدن / پارکور بانوان راه اندازی شد
 • تیم منتخب المپیاد استعدادهای برتر ووشو استان زنجان در مسیر قهرمانی
 • ووشوکاران از عنوان قهرمانی جهان خود دفاع می‌کنند
 • دومین مدال برنز برگردن بنی طالبی
 • قهرمانی آسیا شروع کار من در ووشو بود/ اجازه ندادم سانداکار چینی نفس بکشد
 • مسوول کمیته فنی هیات ووشو اهواز منصوب شد
 • بازداشت‌های شبانه برای آیت الله لاریجانی مشکل ایجاد کرد/ از احمدی نژاد خوشم نمی‌آید/ برخورد شدید‌الحن آیت الله لاریجانی با نایب رییس مجلس در یک جلسه
 • تکرار| مجلس پرونده ۵۰۰ هزار تن ذرت آلوده را به قوه قضائیه فرستاد
 • با آمدن نوشاد دیگر در فرانسه احساس تنهایی نمی‌کنم/ فکر نمی‌کردم شیرجه‌ای که زدم، بازتاب جهانی داشته باشد
 • کودکان دارای بلوغ زودرس در اوایل بزرگسالی استخوان‌ قوی‌تری دارند
 • به دنبال تکرار قهرمانی در مسابقات جهانی ژاپن هستم