عشق ممنوعه به زن جوان کافی بود تا با سرنخی در صحنه یک جنایت، مردی در برابر اتهام قتل قرار گیرد.

به گزارش شریان نیوز، مرد جوان به خاطر علاقه دوران جوانی به دختری با وجود ازدواج او مجرد ماند و در رویایش به امید روزی نشست تا با عشق ممنوعه ازدواج کند.

قتل در جنوب تهران
ظهر ۷ مرداد امسال بود که مرد جوان پس از تعطیلی مغازه‌اش به سمت خانه‌شان در شهرک ولیعصر رفت و وقتی وارد خانه شد با جسد همسرش روبه رو شد و با سرو صدا از اهالی محل درخواست کمک کرد.

مرد همسایه وارد خانه مرد جوان شد و با مشاهده جسد زن ۳۹ ساله، پلیس را با خبر کرد و در این مرحله تیمی از ماموران کلانتری در محل حاضر شدند.

تحقیقات جنایی
در بررسی‌های ابتدایی احتمال می‌رفت زن جوان دست به خودکشی زده باشد، اما با توجه به مرموز بودن این پرونده، تیمی از ماموران اداره ۱۰ پلیس آگاهی تهران به دستور بازپرس ویژه قتل در محل حاضر شدند.کارآگاهان که همراه تیم تشخیص هویت در محل حاضر شده بودند، پی بردند که روی بدن زن جوان آثار ضرب و جرح وجود دارد و چهار ساعت از زمان مرگ وی می‌گذرد که در این مرحله جسد برای بررسی علت مرگ به پزشکی قانونی منتقل شد.

تیم پلیسی در این مرحله شوهر زن جوان را هدف تحقیق قرار دادند که گفت: صبح به سرکار رفتم و دخترم نیز به خانه یکی از بستگانم رفته بود، من بعد از تعطیلی مغازه به خانه رفتم که با جسد زنم روبه رو شدم.وی افزود: من و همسرم اختلاف داشتیم، اما هیچ وقت فکر نمی‌کردم قصد خودکشی داشته باشد و با دیدن جسد زنم داخل خانه شوکه شدم.

یک سرنخ
کارآگاهان در صحنه جرم و در کنار جسد زن جوان یک کارت عابربانک به نام یک مرد جوان پیدا کردند و همین سرنخ در اختیار ماموران قرار گرفت تا این که چند روز بعد پزشکی قانونی اعلام کرد که زن جوان از ناحیه گردن خفه شده است و فرضیه خودکشی به قتل تبدیل شد.

با توجه به کشته شدن زن جوان و پیدا شدن کارت عابر بانک مرد ناشناس، تجسس‌های پلیسی برای افشای راز این جنایت معمایی در پلیس آگاهی تهران آغاز شد.

کارآگاهان در گام نخست موبایل قربانی جنایت را تحت بررسی قرار دادند و مشخص شد مهسا با مرد ناشناسی ارتباط پنهانی داشته است و از چندی قبل با هم در ارتباط هستند.

سکوت دختر
در این مرحله دختر ۱۸ ساله این خانواده هدف تحقیق قرار گرفت و به ماموران گفت: پدر و مادرم همیشه با هم اختلاف داشتند و سر هر مسئله کوچکی با هم درگیر می‌شدند.

وی افزود: چندی قبل متوجه شدم مادرم با یک مرد آشنا شده است و از من خواست تا درباره این ماجرا سکوت کنم و حتی یک روز که تولدم بود، مرد غریبه که اسماعیل نام دارد به من کادوی تولد داد و با توجه به اختلافات پدر و مادرم تصمیم گرفتم درباره رابطه مادرم با اسماعیل سکوت کنم.

دختر جوان ادامه داد: بعد از فوت مادرم، اسماعیل بار‌ها پیامک‌هایی به من داد و در بیشتر آن‌ها درباره مادرم و دلتنگی‌اش حرف می‌زد.

بازداشت مرد عاشق پیشه
همین اطلاعات کافی بود تا ماموران اداره جنایی پلیس آگاهی تهران برای دستگیری اسماعیل وارد عمل شوند و با تحقیقات میدانی و اطلاعاتی خانه اسماعیل شناسایی شد و روز شنبه ۱۹ مرداد در عملیاتی غافلگیرانه مرد جوان دستگیر شد و در بازرسی از خانه اسماعیل، مدارک شخصی زن جوان در خانه وی پیدا شد.

مرد جوان که دلباخته عشق قدیمی‌اش بود وقتی پیش روی ماموران قرار گرفت ادعا کرد که عاشق مهسا بوده، اما او را به قتل نرسانده است.

اسماعیل گفت: سال‌ها قبل با مهسا آشنا شدم و آن روز‌ها دلباخته و عاشقش شدم و تصمیم گرفتم با او ازدواج کنم، اما وقتی به خواستگاری‌اش رفتم خانواده‌اش مخالفت کردند و این مخالفت باعث شد تا دیگر نتوانم با مهسا در ارتباط باشم و در همه این سال‌ها همیشه به او فکر می‌کردم تا این که شنیدم مهسا با یک مرد ازدواج کرده است.

وی ادامه داد: عاشق مهسا بودم و بعد از او دیگر نتوانستم عاشق کسی شوم و در این مدت مجرد بودم تا این که چندی قبل به صورت خیلی اتفاقی مهسا را پیدا کردم و با هم به صورت پیامکی در ارتباط بودیم و همیشه از اختلافاتش با همسرش حرف می‌زد.
اسماعیل گفت: مدتی سعی کردم با نصیحت و حرف هایم او را آرام کنم تا به زندگی‌اش ادامه دهد، اما کار از کار گذشته بود و اختلاف او با شوهرش زیاد بود به حدی که همیشه با هم درگیر بودند تا این که یک روز مهسا خواست کمکش کنم.

مهسا تصمیم گرفته بود طلاق بگیرد و در این مدت دوستی قدیمی ما شکل جدیدی به خود گرفت و من که سال‌ها چشم انتظار دختر مورد علاقه‌ام بودم وقتی شنیدم تصمیم دارد بعد از جدایی از همسرش با من زندگی کند با او همراه شدم.

مرد عاشق پیشه گفت: در این مدت با مهسا به صورت پنهانی در ارتباط بودم و کمکش کردم تا مراحل جدایی از همسرش را انجام دهد و، چون می‌دانستم نیاز به پول دارد همیشه به او پول می‌دادم و روز‌های آخر یک کارت بانکی‌ام را در اختیارش قرار دادم که وقتی به دادگاه می‌رود در صورت نیاز به پول از آن برداشت کند و قصد داشتم از همان ابتدا خودم را به او ثابت کنم.همه چیز خوب پیش می‌رفت و دختر ۱۸ ساله مهسا نیز از رابطه دوستی ما با خبر بود تا این که شنیدم مهسا فوت کرده است.

بار دیگر به گذشته برگشتم، روز‌هایی که قصد داشتم با دختر مورد علاقه‌ام ازدواج کنم، اما مخالفت خانواده‌اش او را از من گرفت و این بار قصد داشتیم دوباره با هم ازدواج کنیم، اما او برای همیشه مرا تنها گذاشت.

باور کنید من در مرگ او نقشی نداشتم و در این سال‌ها منتظر بودم که با او ازدواج کنم و نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده و چه کسی با او دشمنی داشته که مهسا را به قتل رسانده است.

بنا به این گزارش، بازپرس غلامی از شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران با توجه به تنها مظنون این پرونده که اسماعیل است دستور داد تا وی برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران اداره ۱۰ پلیس آگاهی تهران قرار گیرد.

 

تحلیل کارشناس
عشق‌های موازی
دکتر امان ا... قرایی مقدم جامعه شناس و استاد دانشگاه
افرادی که قبل از ازدواج عاشق می‌شوند، ولی به هر دلیلی نمی‌توانند با فرد مورد علاقه شان ازدواج کنند هنگام انتخاب فرد دیگری به عنوان همسر دچار تعارض می‌شوند و خطراتی زندگی مشترک جدیدشان را تهدید می‌کند. برخی افراد این پدیده را عشق اول می‌نامند و ذهنیت شان به این گونه است که عشق اول فراموش نشدنی است. گاهی اوقات در برخی پرونده‌های جنایت‌های هولناک یا خیانت‌هایی که به طلاق و جدایی منتهی شده است دیده می‌شود زن و مرد بعد از ازدواج به دلیل انتخاب اشتباه و مسیر نادرستی که در زندگی مشترک در پیش گرفته اند یاد عشق اول می‌کنند و همین مسئله بنیان زندگی شان را از بین می‌برد. این گونه رابطه‌های آسیب زا به شدت خطرناک است، زیرا از روی منطق و تصمیم گیری عقلانی نیست و این افراد ارزش‌ها و هنجار‌های اجتماعی و خانوادگی را زیر سوال می‌برند. زندگی این قبیل افراد که یاد خاطرات عشق قدیمی شان می‌کنند متزلزل بوده است و استحکامی ندارد و گاهی به دلیل ترس از طلاق و جدایی به روابط خارج از چارچوب خانواده پناه می‌برند که آسیب‌های اجتماعی بی شماری را رقم می‌زنند. عشق‌های کاذب گذشته به دلیل تقلید از رسانه‌ها و فضای مجازی شکل می‌گیرد و دوست یابی‌های گسترده و کمرنگ شدن معنویات در وجود افراد سبب می‌شود خیانت و جنایت در جامعه گسترش یابد. برخی والدین متاسفانه وظیفه اصلی یک زندگی مشترک و مسئولیت پذیری را به فرزندان خود آموزش نمی‌دهند و برخی فرزندان به دلیل شرایط نامساعد خانوادگی برای فرار از آن موقعیت‌ها دست به انتخاب نادرست همسر می‌زنند و به دلیل پایین بودن میزان رضایتمندی از زندگی زناشویی و سست بودن بنیان خانواده با عشق‌های قدیمی خود ارتباط می‌گیرند وقتی مسئولیت‌های زندگی به فرزندان آموزش داده نمی‌شود تصورات اشتباه درباره ازدواج و زندگی مشترک شکل می‌گیرد و احساسات جای خود را به منطق می‌دهد و همین موضوع سبب وقوع رخداد‌های ناگوار در جامعه می‌شود. از سوی دیگر کاهش سن روابط قبل از ازدواج موضوعی چند وجهی است که علت‌های بی‌شماری دارد. سهل‌انگاری خانواده و نبود نظارت والدین بر روابط و هیجانات نوجوانان و جوانان یکی از دلایلی است که در سال‌های اخیر به روابط جنسی نوجوانان و جوانان منجر شده است به طوری که این روابط در سنین پایین دیده می‌شود و گاهی ازدواج‌هایی از روی بی منطقی صورت می‌گیرد.

منبع:خراسان

منبع: شریان

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

راز ناپدید شدن مرد معمار پلیس را به ترکیه رساند

گروه حوادث/ کارآگاهان پلیس با ردیابی پرونده ناپدید شدن مرد معمار به مرد جوانی رسیدند که در ترکیه مخفی شده است.
به گزارش خبرنگار جنایی «ایران»، چندی قبل مرد جوانی نزد پلیس رفت و از ناپدید شدن پدرش خبر داد و گفت: پدرم معمار است او امروز سوار بر خودروی ال 90 خود به محل کار رفت. اما بعد از آن دیگر از او خبری ندارم، هر چه با تلفن همراهش تماس می‌گیرم پاسخ نمی‌دهد و به محل کارش هم نرفته است. تماس با خط افغانستان با شکایت مرد جوان، به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای امور جنایی تهران تحقیقات برای یافتن سیروس آغاز شد. در حالی که کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی پایتخت تحقیقات خود را در شاخه‌های متعددی متمرکز کرده بودند تا سرنخی از مرد ناپدید شده به‌دست آورند، پسر سیروس بار دیگر با پلیس تماس گرفت و گفت: مرد ناشناسی با من تماس گرفت و خواست در مقابل آزادی پدرم 200 میلیون تومان به او بدهم. او تهدید کرد که اگر از این ماجرا به پلیس حرفی بزنم پدرم را زنده نخواهم دید. بدنبال این تماس، فرضیه گروگانگیری قوت گرفت و در ادامه بررسی‌ها تماس‌های مرد ناشناس درحالی با خانواده سیروس ادامه داشت که تمامی تماس‌ها از خطوط افغانستان برقرار می‌شد. ---   کشف لکه خون در خودرو کارآگاهان با دادن آموزش‌های لازم به پسر جوان از وی خواستند با مرد ناشناس قرار ملاقات بگذارد تا با دادن 200 میلیون تومان پدرش را آزاد کند. اما زمانی که پسر جوان در محل قرار حاضر شد، از گروگانگیران خبری نشد و بعد از آن نیز تماس‌های تلفنی آنها قطع شد. این درحالی بود که در هفتمین روز ناپدید شدن سیروس، خودروی
ال 90 مرد میانسال در حوالی تهران درحالی کشف شد که آثار خون داخل خودرو به چشم می‌خورد. بدین ترتیب فرضیه قتل مرد میانسال از سوی تیم تحقیق مطرح شد. سرنخ در ترکیه در ادامه نیز کارآگاهان دریافتند که صاحب خط‌هایی که با خانواده مرد معمار تماس می‌گرفتند جوانی به‌نام شایان است. بلافاصله مشخصات شایان به‌دست آمد و در بررسی‌ها کارآگاهان دریافتند او به همراه همسرش به ترکیه رفته است.
مشخصات شایان و همسرش به مأموران فرودگاه امام خمینی(ره) داده شد تا به محض ورود به ایران دستگیر شوند. هفته گذشته همسر شایان به ایران بازگشت و توسط مأموران فرودگاه بازداشت شد. اما زن جوان در تحقیقات ابراز بی‌اطلاعی کرد و مدعی شد که همسرش در این ماجرا نقشی نداشته و برای او پاپوش درست کرده‌اند. بدین ترتیب از زن جوان خواسته شد با شایان تماس بگیرد و از او بخواهد برای رازگشایی این پرونده به ایران برگردد. اما شایان توجهی نکرد و همین مسأله شک بازپرس جنایی را بیشتر برانگیخت که او درسرنوشت مبهم سیروس نقش دارد. بدین ترتیب از پلیس بین‌الملل ترکیه خواست تا سیروس را دستگیر کرده و او را برای تحقیقات در خصوص ناپدید شدن مرد میانسال به ایران منتقل کنند.

 

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!|در خیابان‌های تهران قدم بزنید، خواهید دید که مردم ما چقدر بانشاط هستند!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

این عکس برای شهاب حسینی دردسرساز شد +تصاویر

منبع این خبر، وبسایت shariyan.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۵۷۸۲۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اعترافات بازیگر ایرانی به قتل هولناکی که انجام داد/ تصاویر
 • پول و ثروت و مدرک همسر آرامش نمی‌آورد
 • ده روش برای بهبود هوش عاطفی
 • راهکارهای افزایش هوش عاطفی
 • سفر خانوادگی مهسا کرامتی به خارج از کشور+عکس
 • کارها ممنوعه برای داشتن پوست و موی زیبا
 • اعتراف تکاندهنده زن ملایری به قتل سریالی 4 زن، مرد و یک جنین
 • مرد معتاد با چکش مادرش را به قتل رساند
 • والیبال قهرمانی زنان آسیا؛ پیروزی ملی پوشان ایران برابر هنگ کنگ
 • به عشق مولا علی(ع) چه می‌کنید؟/ مردم قزوین پاسخ می‌دهند
 • جوان‌گرایی هندبال نویدبخش روزهای خوش است/ برنامه بلندمدت فدراسیون، ایران را به اوج می‌رساند
 • عکس عشق های زندگی بیژن بنفشه خواه
 • جوان گرایی نوید بخش روز های خوش هندبال/برنامه بلند مدت هندبال ایران را به اوج می رساند
 • آمار 3 برابری تحصیلکرده ها در طلاق عاطفی / دلایل جدایی احساسی زوجین
 • دعوت رضا کیانیان برای پیوستن به پویش «فقط به عشق علی» +فیلم
 • دعوت بازیگر معروف برای پیوستن به پویش «فقط به عشق علی» +فیلم
 • راهکارهای عاشق کردن همسر چیست؟
 • ادعای عليزاده ‌طباطبایی: نجفی مرتکب قتل نشده/ استاد با سلاحی به قتل رسيده که سلاح نجفی نيست
 • وزیرراه: همه شاخص ها در اوج تحریم روند مثبت دارند