به گزارشخبرگزاری برنا به نقل از  الجزیره، خانواده الهذول گفتند مقام های سعودی به آن ها پیشنهاد کردند که برای آزادی لجین در مقابل دوربین ظاهر شوند و گزارش ها در خصوص شکنجه این زندان سیاسی را تکذیب کنند.

بر اساس این گزارش، خانواده لجین الهذلول به این پیشنهاد پاسخ منفی دادند.

۱۲ تن از فعالان زن سعودی در ماه می گذشته (اردیبهشت / خرداد) و پیش از لغو قانون ممنوعیت رانندگی برای زنان در عربستان بازداشت شده اند.

دادستان کل عربستان در ژوئن (خرداد / تیر) گذشته اعلام کرد، پنج مرد و چهار زن به اتهام زیان به منافع کشور و حمایت از عناصر متخاصم در خارج بازداشت شدند و رسانه ‌های عربستانی به شکل گسترده‌ای آنها را محکوم به خیانت کردند.

خبرهای منتشره حاکی از آن است که لجین الهذلول و دیگر فعالان در دوره بازداشت در سلول انفرادی نگه داشته شده اند، و شکنجه شده و مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند.

الهذلول که پیشتر خواستار لغو ممنوعیت رانندگی برای زنان و پایان دادن به قیومت مردان در عربستان شده بود، دو بار بازداشت شده بود.

منبع: خبرگزاری برنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

امروز انقلاب و نظام اسلامی نیازمند انگیزه و کار انقلابی است/ باید با تمامی مظاهر فساد بطور قاطع برخورد کنیم

خبرگزاری میزان- رییس کل دادگستری استان تهران با بیان اینکه امروز انقلاب و نظام اسلامی، نیازمند انگیزه و کار انقلابی و جهادی است، گفت: باید با تمامی مظاهر فساد بطور قاطع برخورد کنیم. تاریخ انتشار: 18:20 - 28 مرداد 1398 - کد خبر: ۵۴۲۹۷۲

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، به مناسبت سالروز بازگشت افتخارآمیز آزادگان سرافراز به میهن اسلامی؛ از آزادگان شاغل در دادگستری کل استان تهران تجلیل بعمل آمد.

در این نشست صمیمی که در محل سالن کنفرانس حوزه ریاست کل واقع در مجتمع قضایی امام خمینی (ره) برگزار شد؛ محمد جواد حشمتی رییس کل دادگستری استان تهران با اهداء گل و هدایایی از زحمات، مجاهدت و مقاومت‌های آزادگان، طی دوران سخت اسارت تقدیر کرد.

رییس کل دادگستری استان تهران در این دیدار با تبریک عید سعید غدیر خم، عید امامت و ولایت و با آرزوی سلامتی و تندرستی برای رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهار داشت: همانطور که ما ادعا کرده ایم مسلمان هستیم و داعیه اجرای احکام نورانی و دستورات دین مبین اسلام را داریم، با توکل بر خداوند متعال و تلاش باید بتوانیم به این مهم جامه عمل بپوشانیم و نگاهی که هم اکنون در سراسر جهان به کشور و نظام اسلامی دوخته شده به این نتیجه و یقین ختم شود که این سخنان، اجرا و عمل شده و ما در سایه اجرای دستورات دین مبین اسلام، حرف جدید برای عرضه به جهانیان داشته باشیم.

حشمتی افزود: اگر ما فرهنگ مقاومت، ایثار، جهاد و شهادت را در همه عرصه‌ها جاری و ساری نماییم؛ خیلی از مشکلات کشور و نظام اسلامی مرتفع خواهد شد و معضلات فعلی که مشاهده می‌شود و خیلی آزار دهنده نیز می‌باشد؛ بدلیل دوری و فاصله گرفتن از احکام نورانی و دستورات و تاکیدات دین مبین اسلام است و در این زمینه هر اشکالی وجود دارد از من مسلمان است و در دین مبین اسلام؛ هیچ ایراد و اشکال و خللی وجود ندارد و این دین برای همه اعصار و زمان‌ها نوشته شده و ایراد و نواقص بدلیل این است که ما مجریان در گفتار و اعمالمان صادق نیستیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر ما بتوانیم این فرهنگ مقاومت را که آزادگان عزیز در زندان‌های بعثی به منصه ظهور رساندند در همه عرصه‌ها در کشور پیاده کنیم؛ با مدینه فاضله مواجه خواهیم بود و تمام بدبختی‌های ما از اینجا نشات می‌گیرد که از این فرهنگ فاصله گرفته ایم و خیلی‌ها به آن توجه ندارند.

رییس کل دادگستری استان تهران گفت: عده‌ای در کشور عزم خویش را جزم کرده‌اند تا امکانات نظام و بیت المال را که متعلق به مردم این سرزمین است را طعمه حساب کرده و انتظار دارند هر کسی به میزان زرنگی خود از منابع ملی و عمومی سوء استفاده کند و در این زمینه باید توجه داشت که بیت المال قداست و حرمت دارد و ما در مضامین دینی و فقهی مفاهیم خلاف شرع، مشروع و نامشروع را داریم لیکن با این وجود، افرادی به واسطه فاصله گرفتن و عدم توجه به این باور‌ها و دستورات مقدس دین اسلام، با مشکل مواجه شده‌اند.

وی مسلمان بودن را تابع رعایت اصول و عقاید اسلامی دانست و تصریح کرد: نفس مسلمان بودن نیازمند شرایط و لوازمی است و باید موازینی در این زمینه رعایت شود و مسلمان بودن و به آن اعتقاد داشتن با انجام امور خلاف شرع اصلاً سازگاری ندارد.

حشمتی افزود: هم اکنون نفس تشکیل پرونده‌های متعدد کیفری و حقوقی به این موضوع بر می‌گردد که عملاً اعتقاد و الزام به قانون وجود ندارد و مشاهده می‌شود افرادی با داشتن تمکن مالی به سوء جریان و کار‌های خلاف قانون رو می‌آورند و این امر به خاطر دوری از دستورات مقدس اسلام و نداشتن انضباط کاری می‌باشد و توصیه بنده به همکاران ارجمند قضایی و اداری این است که توجه خودمان را به این موضوع معطوف کنیم که ما رسالتی داریم و باید همه توانایی خود را برای کار و خدمت و حل و فصل مشکلات مردم معطوف و رفع مشکلات آنان وقف نماییم و غیر از این خیانت به کشور و نظام محسوب می‌شود.

رییس کل دادگستری استان تهران با بیان انتظارات خود از قشر آزاده و ایثارگر عنوان داشت: توقع و انتظار حاکمیت از قشر فرهیخته ایثارگر، آزاده و خانواده معظم شهدا بسیار بالاست؛ چراکه این بزرگواران مصداق فرهنگ مقاومت، ایثار و اعتقادات به باور‌های دینی و مذهبی هستند و در هرجایی که حضور دارند، وجود هر کدامشان می‌تواند کمک موثر و مفیدی باشد و نباید ما در جریاناتی هضم بشویم که اعتقادی به کار جهادی ندارد.

وی با اشاره به برخی هجمه‌ها علیه دستگاه قضا ادامه داد: در نهایت باید به این نتیجه برسیم که این هجمه‌ها به معنی این است که کار ما صحیح و قانونی بوده و از طرفی باید تلاش کنیم که کار و تدبیر ما صحیح باشد و جلوی تمام این جوسازی‌ها گرفته و مقابله اصولی با این سوء استفاده‌ها صورت بگیرد و این امر به تمام بخش‌ها ارتباط دارد و تنها منوط به بخش قضایی و یا اداری نیست.

وی افزود: در این عرصه همه باید بعنوان ید واحد تلاش کنیم و نباید تبعیض در مجموعه دادگستری وجود داشته باشد و امکاناتی که موجود است باید بالسویه میان همه تقسیم شود و همه این احساس را داشته باشند که از نگاه‌ها و امکانات مساوی برخوردار می‌شوند و در این راستا شایسته سالاری باید مورد توجه قرار بگیرد و مورد اجرا گذاشته شود؛ چراکه امروز انقلاب و نظام اسلامی، نیازمند انگیزه و کار انقلابی و جهادی است و همه متدینین انقلابی و ایثارگر باید هوشیار بوده و با آن برخورد کند و همان طور که آزادگان سرافراز ما در هشت سال دفاع مقدس در خانه دشمن مقاومت کردند و با سربلندی به هدف بلند خویش دست یافتند؛ یک جبهه مقاومت در مقابل همه زشتی و کج روی‌ها ایجاد شود تا بدین طریق از نظام و ارزش‌ها دفاع کنیم.

حشمتی در ادامه گفت: بنده اعتقاد دارم که باید پیرو، ولی فقیه زمان باشیم و فرمایشات و ساده زیستی ایشان برای ما حجت است و ما نیز در عمل نباید تحلیل کنیم؛ چرا که در صحنه نمی‌شود تحلیل کرد و آنچه را که امام جامعه تاکید و مطالبه می‌کنند؛ ما به عنوان سربازان ایشان بدون هیچگونه شائبه اجرا نماییم و به ضرس قاطع در وسط میدان از ارزش هایمان دفاع کنیم و در خط مبارزه با مظاهر فساد حضور داشته و این فرهنگ را کل جامعه القا و توجه داشته باشیم که مقابله با فساد کاری اعتقادی، قلبی، شرعی، دینی و قانونی است و اگر در این زمینه کم کاری دیده می‌شود از ناحیه مجریان امر است.

رییس کل دادگستری استان تهران متذکر شد: الحمد ا... در این دوره، با انتصاب شایسته ریاست قوه قضائیه اراده جدی در خصوص مبارزه با فساد وجود دارد؛ چرا که خودش پاکدست و زندگی پاک و شفافی دارد و هیچ تعارفی با هیچ شخصی ندارد و در این مبارزه قوه قضائیه در صف اول قرار دارد و وقتی مشاهده می‌شود که سایر خاکریز‌ها در این زمینه طرح و برنامه‌ای ندارند و جبهه و معبر را خالی کرده‌اند؛ در اینجا تکلیف ما بسیار طاقت فرساست و باید با تمامی مظاهر فساد بطور قاطع برخورد کنیم و این انتظار را از تمام مجموعه دادگستری کل استان تهران و بویژه دوستان ایثارگر که به حضور آنان افتخار می‌کنیم و وجود آنان باعث خیر و برکت این مجموعه است داریم که در این زمینه تلاش وافری داشته باشند.

حشمتی افزود: اگر امروز آمریکا، انگلیس و کشور‌های مختلف بعد از حضور در خلیج همیشه فارس اقتدار و قدرت نظام را مشاهده کردند و به ایران اسلامی التماس می‌کنند که مذاکره و گفتگو کنیم و افزون بر این مقاومتی که در کل دنیا بواسطه عملکرد ایران و نظام اسلامی بر علیه استکبار جهانی ایجاد شده و باعث افتخار است و این افتخارات بواسطه خون‌هایی پدید آمد که در جنگ تحمیلی در شرق و غرب کشور به زمین ریخته شد و عظمت آفرید.

وی تاکید کرد: بدین دلیل باید دست ایثارگران را بوسید و همیشه آنان را بالای سر نگهداشت و این فرهنگ مقاومت و ایثار قابل قیاس و اندازه گیری با هیچ شاخصی نیست و فقط مختص کشور ماست و هم اکنون آثار آن در سوریه، لبنان و یمن قابل مشاهده بوده و این حاصل تلاش رزمندگان، جانبازان، ایثارگران و خانواده شهدا در خطوط مقدم جنگ و دفاع مقدس و پشت جبهه‌ها بوده و این دستاورد به سادگی بدست نیامده و باید آن را حفظ و پاس بداریم.

حشتمی گفت: اینجانب از عزیزان آزاده و ایثارگر خواهش دارم در هر زمان و موقعیت به ما تذکر، برنامه و پیشنهاد بدهند تا در مسیر صحیح قرار گرفته و از آن خارج نشویم و به وظیفه خود بخوبی عمل نماییم و در هرکجا که حضور دارید آنجا را آباد کنند تا به این شکل مقاومت و روحیه جهادی و انقلابی به همه بخش‌های کشور تسری یابد.

انتهای پیام/

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!|در خیابان‌های تهران قدم بزنید، خواهید دید که مردم ما چقدر بانشاط هستند!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

این عکس برای شهاب حسینی دردسرساز شد +تصاویر

کلیدواژه: آزار و اذیت خانواده زندان عربستان مردان

منبع این خبر، وبسایت www.borna.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۵۸۰۱۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کنفرانس سازمان ملل در مصر با محوریت مقابله با شکنجه به تعویق افتاد
 • ناگفته‌هایی از «چمران افغانستان»
 • خط و نشان روسيه براي تروريست ها در ادلب سوريه
 • درماندگی خبرنگار آمریکایی در پاسخ به سوال لاریجانی/ کودتای ۲۸ مرداد را به آقای هوک یادآوری کنید/ برای تمام مناقشات منطقه راه حل‌های مسالمت آمیز داریم/ هیچ وقت دنبال جنگ نبودیم
 • مجلس خواهان استمرار مقابله قاطع و بدون ملاحظه قوه قضائیه با مفسدان است
 • آغاز مبارزه با تخلّفات از درون دستگاه قضا نشان‌ از جدیت برای مقابله با فساد دارد
 • لزوم موضع‌گیری قاطع مجمع درباره FATF
 • وقتی نویسنده در جای خودش نیست/تشابهات دوران مدرن و قرون وسطی
 • دستور شهردار تهران برای برخورد قاطع با متخلفان ساماندهی حیوانات
 • ممنوعیت سفر آمریکایی‌ها به کره‌شمالی تمدید شد
 • شکنجه دختر 6 ساله اوتیسمی
 • برخورد قاطع با مفاسد، توطئه نا امید کردن مردم را خنثی کرد
 • مصر میزبان کنفرانسی در مخالفت با شکنجه؛ حقوقدانان آن را شوخی خواندند
 • آمریکا ممنوعیت سفر به کره شمالی را تمدید کرد
 • آمریکا ممنوعیت سفر به کره شمالی را یک سال دیگر تمدید کرد
 • برخورد قاطع مجید واشقانی با شهرداری+عکس
 • تمدید ممنوعیت سفر آمریکایی‌ها به کره شمالی
 • مهمترین مطالبه مردمی از پلیس برخورد قاطع با مخلان نظم و امنیت اجتماعی است
 • عربستان|نقض گسترده حقوق کارگران خارجی ؛ شکنجه و تعرض جنسی به کارگران زن