به گزارش وانانیوز، 

 محمد رضا ساکت  در حالی از سوی تاج  به عنوان عضو کمیته فنی فوتسال و فوتبال ساحلی منصوب شد که انصاری فرد در 15 تیرماه مکتوب به تاج گفته بوده در صورت صدور چنین حکمی  از ریاست کمیته فنی و حتی سازمان لیگ استعفا خواهد داد. 

امروز اما حکم ساکت صادر شد و انصاری فرد هم به محض رویت حکم درنگ نکرد و " استعفا نامه بدون بازگشت " خود را منتشر  کرد. ساکت علاوه بر سرپرستی تیم ملی علنا  مدیر تیم های ملی هم هست و به نوعی  دبیر فدراسیون و خیلی های دیگر هم در فدراسیون  امورات را با او هماهنگ می کنند

اوضاع تیم های ملی پایه که مشخص است. آیا ساکت تخصصی در فوتسال و فوتبال ساحلی هم دارد که عضو کمیته فنی شده؟ آیا فوتسال هم به سرنوشت دیگر تیم های ملی قرار است دچار شود؟ 

آیا در فوتبال ما قحط الرجال  است که ساکت عهده دار این همه مسوولیت شده؟ آیا فدراسیونی که نه میلیون دلارش در فیفا بلوکه  شده امروز به این علت ماهها از وزارت ورزش بودجه ای دریافت نکرده که تاج دبیر کل  بازنشسته خود را تبدیل به همه  کاره فدراسیون کرده و در اجرای تمام و کمال قانون بازنشسته ها جز درباره  کفاشیان و اصفهانیان و یکی دو نفر دیگر تمکین نکرده ؟ 

آیا فوتبال ایران و تیم های ملی امروز قربانی حضور پررنگ ساکت در پشت پرده ارکان قدرت فدراسیون شده و یکی از عللی که فدراسیون  بودجه ای را  دریافت نمی کنند همین  است؟ اصولا  آیا این دور زدن قانون نیست که یک بازنشسته به ظاهر کنار برود  اما علنا نسبت به گذشته اختیارات بیشتری داشته باشد؟ 

اصلا چه اصراری هست که ساکت در همه عرصه ها حرف اول را بزند؟ساکت  در زمینه  فوتسال و فوتبال ساحلی چه تخصصی دارد؟ او  چوب جادو دارد یا اینکه می تواند با یک دست ده هندوانه را بردارد؟ 

فارغ از ماجراهای ساکت و مهره چینی هایش در جای جای فدراسیون، ایا  انصاری فرد که با تلاش شبانه روزی خود و همکارانش و مجموعه فوتسال  تحولاتی را در فوتسال ایجاد کرده بود باید  به ماندن با هر قیمتی تن می داد؟ او این ماجرا را برنتابید و  رفت تا فوتسالی ها بدانند که یک غیرمتخصص حق ندارد برای فوتسال و فوتسالی ها  تصمیم بگیرد. 

این دومین استعفای انصاری فرد در این  بیست سال که وارد عرصه فعالیت مدیریتی شده، بود. او  یکبار بعد از اخذ نظر  موافق بابک زنجانی مالک باشگاه  نفت با مربی پرتغالی به توافق رسید و دو روز بعد وقتی که با درخواست مالک متمول برای ماندن دایی مواجه شد  در حضور زنجانی و مربی دلخواهش عطای ماندن در  باشگاه آقای مولتی میلیاردر را به لقایش بخشید و  امروز  با استعفا از هر دو سمت خود در فدراسیون نشان داد که هنوز برایش ماندن روی اصول مهم تر از ماندن به هر قیمتی است.

او رفت تا رفتن اش نماد اعتراضی  باشد به تمامیت خواهی های ابوالمشاغل بازنشسته فوتبال که می خواهد با مهره چینی ها  برای فوتسال و فوتبال ساحلی هم  تعیین تکلیف کند.

منبع: وانا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

مشکلات امت اسلام بخاطر انحراف از خط غدیر است/ بیعت مردم با علی(ع)

آیت الله محسن فقیهی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، در مورد عیدسعید غدیر در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: خداوند به پیامبر اکرم وحی کرد که «یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ وَاللَّـهُ یَعْصِمُکَ مِنَ النَّاسِ» و این رسالت (که مسئله غدیر است) را به پیامبر داد. آنقدر این رسالت از نظر خدا مهم است که اگر پیامبر این رسالت را انجام ندهد کل زحماتش از ارزش می افتد. ارزش رسالت پیامبر و پیامبری او به این است که این رسالت آخر را انجام دهد. اکمال دین و اتمام نعمت خدا بر مردم با این رسالت تمام می شود که آن مسئله غدیر است.

وی ادامه داد: ممکن بود مخالفین و دشمنانی برای این مسئله برای پیامبر به وجود آیند که خدا در آیه قرآن می فرماید «وَاللّهُ یَعْصِمُکَ مِنَ النَّاسِ» یعنی خدا تو را در مقابل دشمنان حفظ می کند. لذا تو رسالت خود را انجام بده. همه علمای شیعه و سنی متفق اند که این آیه در فضیلت امیرالمومنین نازل شده و آن بحث حدیث غدیر که فرمود «من کنت مولاه فهذا علی مولاه» ذیل آن بیان شده و این رسالت پیامبر است که باید انجام شود.

وی افزود: این آیه شریفه و آیه دیگری که در این رابطه وارد شده که «اَلْیوْمَ أَکمَلْتُ لَکمْ دینَکمْ وَ أَتْمَمْتُ عَلَیکُمْ نِعْمَتی وَ رَضیتُ لَکُمُ الْإِسْلامَ دیناً» شیعه و سنی باز متفق اند که آیه اکمال، به مسئله غدیر اشاره دارد و پیامبر رسالت خود را انجام داده اند.

آیت الله فقیهی گفت: لذا مسئله غدیر از اهمیت زیادی برخوردار است. اما چرا اینقدر خدا و پیامبر برای مسئله غدیر اهمیت قائل شده اند؟ به این خاطر که تمام مشکلاتی که برای جامعه اسلامی به وجود آمده بخاطر انحراف از مسئله غدیر است. اگر امیرالمومنین به عنوان خلیفه بعد از پیامبر قرار می گرفت و نظام حکومتی را سامان می داد و بعد از آن ائمه طاهرین بر این مسند می نشستند، این انحرافات و فرقه های مختلف و مشکلات امت اسلام پدید نمی آمد. تمام مشکلاتی که معاویه ها و یزیدها به وجود آوردند، همه به خاطر این است که از غدیر انحراف پیدا کردند.

وی افزود: در مسئله غدیر دو مطلب مهم است. یکی مسئله این است که خدا این امر را تعیین کرده و پیامبر آن را ابلاغ می کند. «بلغ ما انزل الیک» خدا این را دستور داده است. پیامبر می خواهد این دستور خدا را با رای مردم هم هماهنگ کند. لذا در روز غدیر، پیامبر، امیرالمومنین را روی دست گرفت و به مردم اعلام کرد که خدا اینچنین خواسته و مردم هم همه بیعت کردند. یعنی رای مردم را در کنار امر خدا قرار داد. مردم همه بیعت کردند و این بیعت مردم هم مهم است.

وی ادامه داد: هم مسئله فرمان خدا مهم است و ما باید به فرمان خدا توجه کنیم و هم باید به مردم توجه کنیم. هم باید بیعت مردم را داشته باشیم که در کنار احکام اسلام باشند و هم اینکه به احکام اسلام توجه کنیم. اگر این دو همراه هم باشند ما همیشه پیروز خواهیم بود.اگر این دو از هم جدا شوند و ما نتوانیم مردم را در کنار فرمان خدا داشته باشیم، در اهداف اسلامی و انقلابی خود ممکن است دچار مشکل شویم.

آیت الله فقیهی گفت: در زمانه ما، مسئله ولایت فقیه را داریم که ادامه رسالت انبیاء و اولیاست و باید بدانیم که پیروی از ولایت فقیه ممکن است با مشکلاتی همراه باشد. همانطور که خدا به پیامبر فرمود «و الله یعصمک من الناس» یعنی تو حق را بیان کن ولی مشکلاتی ممکن است داشته باشی و باید تحمل کنی و خدا تو را در این مشکلات کمک خواهد کرد، ما هم در رابطه با اطاعت از ولی فقیه باید مشکلات را تحمل کنیم. ما باید سعی کنیم در این خط انحراف ایجاد نشود. همه استکبار دست به دست هم می دهند برای اینکه فرمان خدا را زیر پا بگذارند ولی باید سعی ما این باشد که فرمان خدا به کرسی بنشیند و مردم را در کنار آن داشته باشیم همانطور که پیامبر از مردم بیعت گرفت و مردم را در کنار رهبری قرار داد.

کد خبر 4696689

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!|در خیابان‌های تهران قدم بزنید، خواهید دید که مردم ما چقدر بانشاط هستند!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

این عکس برای شهاب حسینی دردسرساز شد +تصاویر

منبع این خبر، وبسایت vananews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۵۸۰۲۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • استعفای "محمد جواد لاریجانی" تکذیب شد
 • استعفای "محمد جواد لاریجانی" صحت ندارد
 • اسماعیلی: استعفای لاریجانی صحت ندارد
 • استعفای جواد لاریجانی صحت ندارد
 • ستاره مراکش هم تیمی انصاری فرد شد
 • کریستیانو رونالدو: فکر نمی‌کنم کسی در فوتبال به‌اندازه من رکوردزنی کرده باشد؛ شاید سال آینده بازنشسته شوم، شاید تا 41 سالگی به بازی کردن ادامه دهم
 • استعفای رسمی نخست‌وزیر ایتالیا
 • همبازی انصاری‌فرد از مراکش آمد
 • توقف فوتبال بخاطر هجوم زنبور‌ها به پرچم کرنر! +فیلم
 • انتقال ابراهیمی به السیلیه منتفی شد/ تیم انصاری‌فرد پرونده لژیونرهایش را بست
 • فیلم/ توقف مسابقه فوتبال بخاطر حمله زنبورها
 • استعفای اعضای شورای شهر عنبران در استان اردبیل
 • تمرین السیلیه با حضور انصاری‌فرد برای آمادگی در هفته اول لیگ قطر+تصاویر
 • از بازنشسته‌ها خبر دارید؟
 • اگر عرب ۵ پیشکسوت را بشناسد به همه شام و نهار می‌دهم
 • آدرس یک نماینده مجلس به سخنگوی دولت؛ مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان بازنشسته است
 • افشاگری جابر انصاری از دلیل کنار گذاشته شدنش از استقلال
 • انصاری‌فرد که استعفا داد، سریع استعفا دادم/ احترام فالکائو واجب است اما می‌خواهم رکوردم را پس بگیرم
 • انصاری: شفر خوب بود، پسرش مرا نخواست