پرونده شکایت خانواده‌های دانشجویان جان باخته در حادثه اتوبوس واحد علوم و تحقیقات هنوز باز است و حسام نواب صفوی بازیگر سینما و تلویزیون که در حوزه وکالت نیز فعالیت دارد، وکالت این خانواده‌ها را برای احقاق حقوقشان پذیرفته است.

اخبار چهره ها _ او چندی پیش در گفت‌وگویی در دفاع از دانشجویان قربانی این حادثه از تبعیض مسئولین دانشگاه آزاد میان دانشجویان و مدیران واحد علوم و تحقیقات گفته بود و به این موضوع اشاره داشت که مسئولین دانشگاه از اتوبوس مناسب استفاده می‌کردند اما برای جابه‌جایی دانشجویان اتوبوس‌های فرسوده و فاقد معاینه فنی قرار داده بودند و همچنین هیچگونه اقدامی برای ایمن‌سازی مسیر رفت و آمد از جمله قراردادن بلوک یا گاردریل انجام نداده بودند.

حال طبق اعلام یک کانال تلگرامی سینمایی، نواب‌صفوی به خاطر این اظهارات در آخرین جلسه دادگاه از سوی رییس واحد مربوطه دانشگاه آزاد تهدید به شکایت شد و این در حالیست که مسئولین خاطی دانشگاه آزاد در این پرونده تا صدور رای با وثیقه سنگین آزاد هستند و به گفته حسام نواب‌صفوی قرار است رای این پرونده طی روزهای آینده از سوی قاضی عالیشاه رییس شعبه ۱۰۵۷ دادسرای کارکنان دولت صادر شود.

 

منبع: افکارنيوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

سهم ۴۰ درصدی دانشگاه آزاد اسلامی در آموزش پرستاری

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز به نقل از معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی از سال 64 با چهار رشته پزشکی عمومی، پرستاری، مامایی و علوم آزمایشگاهی در مقطع کارشناسی آغاز به کار کرد و در طی این سال‌ها به آموزش و تربیت دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی پرداخته است.

در کشور شاهد حضور موسسات آموزش عالی و دانشگاه‌هایی هستیم که دارای رشته‌های غیر پزشکی هستند ولی به جز دانشگاه‌های علوم پزشکی دولتی، دانشگاه آزاد اسلامی تنها نهاد علمی خصوصی در کشور است که در رشته دکترای حرفه‌ای (پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی) با توجه به الزامات و قوانین وزارت بهداشت دانشجو می‌پذیرد. ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس اعلام وزارت بهداشت است.

هم اکنون بسیاری از فارغ التحصیلان این دانشگاه به عنوان پزشک، دندانپزشک، داروساز، پرستار و غیره در سمت‌های مختلف اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های دولتی و آزاد، کادر درمانی در بیمارستان‌ها یا در مطب‌های خود در داخل و خارج از کشور خدمات درمانی ارائه می‌دهند.

دانشگاه آزاد اسلامی در حد استاندارد و الزامات وزارت بهداشت به منظور تربیت دانشجویان امکانات آموزشی را فراهم کرده و سعی در ارتقا آن دارد. همچنین از استادان مجرب دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه‌های دولتی در امر آموزش بهره می‌برد، این در حالی است که این دانشگاه از بودجه دولتی استفاده نمی‌کند و هزینه‌های خود را تا کنون از راه شهریه کسب کرده است. البته این دانشگاه تلاش می‌کند تا از راه‌های غیر شهریه نیز بتواند کسب درآمد کند.

در دانشگاه آزاد اسلامی هم اکنون بیش از 48 هزار دانشجوی رشته‌های علوم پزشکی در حال تحصیل هستند و 40 درصد آموزش پرستاری کشور بر عهده این دانشگاه است.

دانشگاه آزاد اسلامی در حال حاضر دارای رشته‌های و مقاطع مختلفی به شرح زیر است:

مقطع

رشته

دکترای حرفه ای

پزشکی

دندانپزشکی

داروسازی

کارشناسی پیوسته

پرستاری

مامایی

علوم آزمایشگاهی

تکولوژی اتاق عمل

بهداشت عمومی

مهندسی بهداشت حرفه‌ای و ایمنی کار

هوشبری

علوم و صنایع غذایی (کنترل کیفی بهداشت)

ساخت پروتزهای دندانی

مهندسی بهداشت محیط

کارشناسی ناپیوسته

بهداشت عمومی

مامایی

ساخت پروتزهای دندانی

علوم آزمایشگاهی

هوشبری

مهندسی بهداشت محیط

تکنولوژی اتاق عمل

کاردانی

بهداشت عمومی (گرایش بهداشت خانواده)

بهداشت عمومی (گرایش بهداشت مبارزه با بیماری ها)

کارشناسی ارشد

مدیریت خدمات بهداشتی درمانی

بیوشیمی بالینی

پرستاری کودکان

سم شناسی

شیمی دارویی

نظارت بر امور دارویی

پرستاری داخلی- جراحی

روان پرستاری

پرستاری سلامت جامعه

زیست فناوری پزشکی

پرستاری مراقبت های ویژه

مهندسی بهداشت محیط

علوم تشریحی

نانوفناوری پزشکی

آموزش بهداشت و ارتقا سلامت

علوم بهداشتی در تغذیه

علوم تغذیه

علوم و صنایع غذایی

بهداشت و ایمنی مواد غذایی

اقتصاد بهداشت

مهندسی پزشکی (بیوالکتریک)

پرستاری سالمندی

دکتری تخصصی

مدیریت خدمات بهداشتی درمانی

اقتصاد و مدیریت دارو

آموزش بهداشت و ارتقا سلامت

فارماکولوژی پزشکی

مهندسی بافت

پرستاری

سم شناسی

نانوفناوری پزشکی

داروسازی سنتی

مهندسی پزشکی (رباتیک پزشکی)

دستیاری

پریودانتیکس

ارتودانتیکس

اندودانتیکس

بیماری‌های دهان، فک و صورت

دندانپزشکی ترمیمی

پاتولوژی فک و صورت

دندانپزشکی کودکان

پروتز دندانی

رادیولوژی دهان، فک و صورت

جراحی دهان و فک و صورت

بیماری‌های داخلی

فلوشیپ

ایمپلنت‌های دندانی

دوره

MBA

یکی از مزایای این دانشگاه حضور دانشکده‌ها و واحدهای مجری علوم پزشکی در 30 استان از 31 استان کشور است که امکان ادامه تحصیل برای علاقه‌مندان در نزدیکی محل زندگی آنها را فراهم کرده است.

دانشگاه آزاد اسلامی در حال حاضر دارای 15 واحد دانشگاهی مجری رشته پزشکی عمومی، 3 واحد دانشگاهی مجری رشته داروسازی، 6 واحد دانشگاهی مجری دارای رشته دندانپزشکی و 100 واحد دانشگاهی مجری رشته‌های پرستاری، مامایی و پیراپزشکی است.

یکی از مباحث مهم آموزش دانشجویان علوم پزشکی آموزش بالینی دانشجویان این رشته‌ها است. دانشگاه آزاد اسلامی علاوه بر فراهم آوردن محیط‌های آموزش مناسب در محیط واحد دانشگاهی (اسکیل لب و آزمایشگاه های متعدد و غیره) در سراسر کشور، به ساخت و تأسیس بیمارستان به منظور آموزش دانشجویان در محیط کلینیکالی که به ارائه خدمات درمانی هموطنان در کنار آموزش می‌پردازد، اقدام کرده است.

در حال حاضر این دانشگاه دارای 11 بیمارستان و مرکز درمانی در شهرهای مختلف کشور است:

نام بیمارستان و مراکز درمانی دانشگاه آزاد اسلامی

شهر

امیر المومنین

تهران

بوعلی

تهران

فرهیختگان

تهران

22 بهمن

مشهد

آریا

مشهد

شاه ولی

یزد

خاتم الانبیا

شاهرود

اصفهان کلینیک

نجف آباد

امام سجاد(ع)

تبریز

احمد نژاد کتالم

تنکابن

امام رضا(ع)

اردبیل

اکثر بیمارستان‌ها و مراکز درمانی این دانشگاه موفق به اخذ درجه 1 اعتباربخشی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور است.

لازم به ذکر است در شهرهایی که این دانشگاه بیمارستان ندارد به منظور تأمین فیلد آموزش بالینی دانشجویان خود با عقد قراردادهایی با بیمارستان‌های آن شهرها این زمینه را فراهم کرده تا خللی به آموزش دانشجویان وارد نشود.

توجه به امر پژوهش در کنار مبحث آموزش دانشجویان علوم پزشکی از دیگر دغدغه‌های معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی است که بر آن تمرکز شده است.

این دانشگاه علاوه بر راه اندازی آزمایشگاه‌های مختلف تحقیقاتی به راه اندازی کمیته تحقیقات دانشجویی، مراکز تحقیقاتی و مراکز رشد همت گمارده است.

در این دانشگاه 36 مرکز تحقیقاتی، 4 مرکز رشد جهت ارتباط با صنعت و 11 مجله مختص علوم پزشکی فعال است.

کمیته تحقیقات دانشجویی که فعالیت‌ها و تحقیقات دانشجویی را نظام‌مند و از فعالیت‌های پژوهشی به طور مادی و معنوی حکایت می‌کند، در این دانشگاه تشکیل شده است.

با توجه به حساسیت رشته‌های علوم پزشکی و تاثیر مستقیم آنها بر جسم افراد، طرح‌های تحقیقاتی و پایان نامه‌های این رشته‌ها نیز با حساسیت‌های خاصی از لحاظ اخلاقی و تاثیری که بر روی موجودات زنده دارد مورد بررسی قرار می‌گیرند؛ به همین منظور ین دانشگاه تا کنون موفق به اخذ کد اخلاق از سوی وزارت بهداشت برای 45 واحد خود شده است.

دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی به لحاظ رتبه ‌‌‌‌بندی، جایگاه بالایی در بین دانشگاه‌‌‌‌های مطرح کشور در این رشته دارد؛ همانطور که در مرحله تخصص آمار قبولی بالایی مربوط به فارغ‌‌‌التحصیلان این رشته است. همچنین فارغ‌‌‌التحصیلان رشته‌‌‌‌‌‌‌های پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی نیز آمار قبولی بالایی در مرحله دستیاری را به خود اختصاص می‌دهند.

طبق مصوبه مجلس، دانشجویان طرح نیروی انسانی دارند که مشمول دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی نیز می‌شود و پرداخت شهریه باعث معافی از انجام تعهدات نمی‌شود ولی تعهد آموزش رایگان با توجه به پرداخت شهریه مشمول دانشجویان شهریه پرداز نمی‌شود.

دانشکده دندان‌‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با دانشگاه جنوا ایتالیا تعاملاتی در مسایل آموزشی داشته و از کشورهای عراق و لبنان و برخی از کشورهای همسایه هم دانشجویانی برای گذراندن رشته‌های علوم پزشکی دارد اخیرا اقداماتی جهت راه اندازی رشته پزشکی در واحد امارات شده و مکاتبات اولیه جهت اخذ مجوز با وزارت بهداشت انجام شده است.

در سال جاری، ۷ رشته‌‌‌‌ در مقطع کارشناسی بخش علوم ‌‌پزشکی دانشگاه آزاد اضافه شده که منتظر تایید نهایی شورای گسترش وزارت بهداشت است. از جمله این رشته‌‌ها می‌‌توان به رشته های بهداشت عمومی اشاره کرد که این رشته ها در دفترچه انتخاب رشته نیست و اگر وزارت بهداشت این مجوز را صادر کند در مرحله تکمیل ظرفیت این رشته‌‌ها پذیرش خواهیم داشت.

حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی طی سالهای اخیر در عرصه های جهانی نیز موفقیت‌های چشمگیری داشته است؛ یکی از این موفقیت‌ها رتبه بندی موضوعی شانگهای 2019 و 2018 بود که دانشگاه آزاد اسلامی در موضوعات مختلف علوم پزشکی در رتبه بالایی قرار گرفته است.

این دانشگاه در رتبه بندی شانگهای 2019 که تیر ماه امسال اعلام شد در موضوعات مختلف از جمله فناوری‌های پزشکی، علوم دهان و دندانپزشکی و داروسازی و علوم دارویی موفق به کسب رتبه‌های درخشان در عرصه دانشگاه‌های جهان شد و توانست در دسته بندی علوم دهان و دندانپزشکی، پس از دانشگاه علوم پزشکی تهران و در رتبه بندی مشترک با دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در کشور قرار گیرد.

همپنین بر اساس این رتبه بندی در داروسازی و علوم دارویی، دانشگاه آزاد اسلامی پس از دانشگاه علوم پزشکی تهران و مشهد و در رتبه بندی مشترک با دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی در کشور جای دارد.

در رتبه بندی فناوری پزشکی، دانشگاه آزاد اسلامی در رتبه بندی مشترک با دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران، شهید بهشتی و تهران در کشور قرار گرفته است.

همچنین رتبه‌های دانشجویان و کسب مدال‌های مختلف در المپیاد‌های دانشجویان علوم پزشکی کشور نشان از تربیت دانشجویان موفق و مستعد این دانشگاه است.

انتهای پیام/

300 / 31 دانشگاه آزاد اسلامی معاونت علوم پزشکی پرستار دندانپزشک آموزش بالینی

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!|در خیابان‌های تهران قدم بزنید، خواهید دید که مردم ما چقدر بانشاط هستند!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

این عکس برای شهاب حسینی دردسرساز شد +تصاویر

کلیدواژه: حسام نواب صفوی بازیگر مشهور ایرانی پرونده دانشگاه آزاد

منبع این خبر، وبسایت www.afkarnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۵۸۰۳۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بازدید مسئولین از اردوی جهادی دانشجویان تهرانی در خوسف
 • خیز بزرگ «ری» برای پایتخت کتاب ایران
 • تهدید آدریان دریا از سوی آمریکا بعد از ناکامی در جبل الطارق
 • یک فرد با اسلحه دانشجویان را تهدید به مرگ کرد
 • حبس و دیه مجازات مقصران مرگ دانشجویان دانشگاه آزاد
 • پوگبا تهدید به قتل شد!
 • جزییات طرح ایران برای مشارکت در بازسازی منا در عربستان
 • سرمربی تیم ملی کشتی همزمان با مسابقات جهانی، تهدید به اخراج شد
 • جشن عید غدیر حوزه نصر از ناحیه روح الله یزد در محله پل نواب
 • طهرانچی مطرح کرد: میزان اشتغال دانشجویان آزاد ۲۰ درصد بیشتر از دانشگاه‌های دولت
 • باید کودکان کار را مانند فرزندان خود بدانیم/ مسئولین بجای شعار دادن به فکر عمل کردن باشند
 • حسام نواب صفوی: حکم حبس تعزیری برای مسؤولان متهم واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد صادر شد
 • خنثی شدن ۳ تیراندازی جمعی در آمریکا
 • دبیر: با نامه‌نگاری نمی‌گذاریم خطری کشتی ایران را تهدید کند/ حدود ۴ میلیارد تومان به اتحادیه جهانی بدهکاریم
 • مقاوم سازی پایه های پل سوم بشار کهگیلویه و بویراحمد
 • نماینده مجلس: حسابرسی به اموال مسئولین باید برای همه اعمال شود
 • نوروزی: حسابرسی به اموال مسئولین باید برای همه اعمال شود
 • گفتگو| رنجبر کرمانی: مصدق می خواست قهرمان باشد/ مصدق کمتر از جانب آمریکا احساس خطر می‌کرد
 • صدورحکم بدوی برای مسئولان دانشگاه آزاد در پرونده اتوبوش دانشجویان