به گزارش وانانیوز، 

در شرایطی که اعتراض‌های جمعی از هواداران استقلال در جریان بازی تدارکاتی مقابل پیکان جو آن بازی را به شدت تحت‌الشعاع قرار داده بود، عده دیگری از هواداران این تیم فردای بازی با پیکان (یعنی دیروز) مقابل در باشگاه استقلال تجمع کردند و باز هم شعارهایی علیه مسئولان باشگاه سر دادند.
هواداران معترض نسبت به عملکرد تصمیم‌گیران باشگاه گله‌مند بودند و اعتقاد داشتند که استقلال با این شرایط نمی‌تواند با دیگر رقبا رقابت کند. موضوعاتی همچون ماجرای میلیچ که در فرودگاه دیپورت شد و اعتراض‌های استراماچونی به وضعیت موجود در استقلال دلیل اصلی معترضان برای تجمع دوباره مقابل باشگاه استقلال بود. البته برخی مسئولان باشگاه کوشیدند با ارائه توضیحاتی هواداران را متقاعد کنند که در این برهه فقط به حمایت تیم بپردازند اما شدت اعتراض‌ها به حدی بود که این توصیه‌ها اثری در رویه آنها نگذاشت.
 به هر حال این اعتراض‌ها در اطراف باشگاه استقلال هر روز بیشتر و بیشتر می‌شود و در حالی که در کمتر از 24 ساعت هواداران استقلال 2 بار علیه سیاست‌های این باشگاه موضع‌گیری کرده‌اند، در یک ماه اخیر نیز به دلایل گوناگون 2 مرتبه دیگر هواداران مقابل در باشگاه استقلال تجمع و نسبت به سیاستگذاری‌ها اعتراض کرده بودند. با این شرایط خیلی بعید است که استقلال رنگ آرامش را به خود ببیند مگر اینکه تصمیم‌گیران در باشگاه استقلال سراغ جذب بازیکنان بهتر بروند و شرایطی برای استراماچونی ایجاد کنند که این مربی ایتالیایی کمتر اعتراض کند تا شاید این هواداران هم نسبت به آینده تیم‌شان امیدوار‌تر شوند. با شرایط موجود بدون تعارف بعید است که استقلال به آنچه می‌خواهد دست یابد و به قهرمانی لیگ برسد. قطعاً یکی از ارکان موفقیت تیم‌ها داشتن آرامش است که اکنون استقلال از آن بی‌بهره است و به قول معروف هر دم از این باغ بری می‌رسد و هر روز مسأله‌ای باعث تجمع و اعتراض‌های اینچنینی می‌شود.
البته باید پذیرفت که جرقه این اعتراض‌ها از زمانی شروع شد که رسانه‌های ایتالیایی با هماهنگی مدیربرنامه‌های آقای سرمربی اقدام به انتشار خبری کردند که کانون استقلال را به حاشیه کشید و بهانه دست همین هواداران داد تا دوباره اعتراض کنند. اگر مدیربرنامه‌های استراماچونی آن خوراک خبری را به خبرنگاران ایتالیایی نمی‌داد و از احتمال جدایی استراماچونی نمی‌گفت، بدون شک هواداران برای اعلام اعتراض خود نه به ورزشگاه پیکان‌شهر می‌رفتند و نه صبح دیروز مقابل باشگاه استقلال حاضر می‌شدند اما رفتار آقای ماچونی مقدمه‌ای شده بر اعتراض‌های شدید‌تر تا استقلال هنوز لیگ را شروع نکرده حوادث متعددی را تجربه کند.
 هر چند که نباید فراموش کنیم سرمربی ایتالیایی نیز برای خود استدلال‌هایی دارد که این ماجرا را کلید زده و مسئولان باشگاه استقلال هم باید آنقدر درایت و آینده‌نگری داشته باشند که بهانه دست سرمربی خود ندهند تا اینگونه علیه تصمیم‌گیری‌ها موضع بگیرد و جمعی از هواداران را به طور ناخودآگاه علیه باشگاه بشوراند.

باخت به پیکان هم بی‌تأثیر نیست
در این میان باید شکست مقابل پیکان را هم یکی از مهم‌ترین دلایل تجمع صبح دیروز دانست. هواداران استقلال وقتی می‌بینند تیم‌شان در اولین بازی تدارکاتی جدی شکست می‌خورد و مقابل پیکان بازنده میدان بازی را ترک می‌کند، بیش از پیش نگران آینده تیم خود می‌شوند. باخت به پیکان در واقع در شرایطی که استراماچونی تلویحاً استعفا داده بود کاسه صبر هواداران استقلال را لبریز کرد تا آنها نیز به صف معترضان ملحق شوند! ظاهراً در این استقلال می‌شود همه را در هیبت معترض دید. گاهی هوادار، گاهی سرمربی و گاهی بازیکن. حالا کی زمان خود مدیران می‌شود، مشخص نیست. هر چند که چندی پیش یکی از اعضای هیأت مدیره هم به دلایلی استعفا داده بود!

منبع: وانا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

بیش از ۸ هزار شکایت و اعتراض بررسی شد

«فریدون جعفری» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه اخبار دانشگاه و آموزش ایرنا با تشریح عملکرد اداره کل بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در یک سال گذشته، اظهارداشت: هشت هزار نامه از ابتدای سال جاری تاکنون به این اداره کل ارسال شد که همه این نامه ها حاوی شکایات نبود.
وی افزود: به عنوان مثال در روزهای نزدیک به کنکور امسال و با توجه به وقوع سیل بیش از ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر از این اداره کل درخواست تعویق در زمان برگزاری کنکور داشتند.
مدیرکل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت علوم در مورد بررسی شکایات و درخواست های ارسال شده به این وزارتخانه تصریح کرد: شکایاتی که حاوی مستندات باشد مورد بررسی قرار می گیرد که برخی از این درخواست ها ادعای صرف است و قابل پذیرش نیست.
جعفری ادامه داد: بنابراین یک نامه مکتوب به استناد مواد ۲۱، ۲۲ و ۲۳ منشور حقوق شهروندی برای آنها ارسال می شود؛ در صورتی که این افراد ادعای دیگری درمورد رفتار و برخورد دانشگاه با آنها داشته باشند به مراجع قضایی شکایت کنند.
وی با بیان اینکه رفتار منصفانه با مراجعه کنندگان مهم است، اظهارداشت: با این حال مردم تصور می کنند در اداره کل بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت علوم توجه ویژه به همکاران خود داریم حتی اگر نقض قانون انجام داده باشند.


شکایات واصله از سامد
مدیرکل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت علوم به عملکرد این اداره کل اشاره و خاطرنشان کرد: چند نوع شکایت از چند حوزه وارد اداره کل بازرسی و پاسخگویی به شکایات این وزارتخانه می شود. برخی شکایات، درخواست های واصله از طریق سامانه ارتباط مردم با دولت (سامد) است که در سال گذشته ۹۴۶ درخواست از سامد به این اداره کل ارجاع شد.
جعفری ادامه داد: از این تعداد ۹۱۷ درخواست مختومه شد و ۲۹ نامه در دست بررسی است. علاوه بر این، در سال گذشته از طریق سامانه سازمان بازرسی کل کشور ۱۲۷ درخواست به اداره کل بازرسی و پاسخگویی به شکایات ارجاع شد که ۹۳ پرونده مختومه و ۳۴ مورد هم در دست بررسی است.  

آمار اعتراض های دانشگاهیان
این مسئول وزارت علوم، ‌ تحقیقات و فناوری درباره نامه های واصله به تفکیک شغل هم یادآور شد: در سال گذشته هزار و ۸۳۱ نامه از اعضای هیات علمی، چهار هزار و ۸۵۳ نامه از دانشجویان، ۶۵۷ نامه از کارکنان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و ۹۹۷ نامه از سایر بخش ها مثل خانواده ها و در مجموع هشت هزار و ۳۳۸ نامه به اداره کل بازرسی و پاسخگویی به شکایات این وزارتخانه ارسال شده.
جعفری بیشترین اعتراض های مربوط به اعضای هیات علمی را جذب متقاضیان هیات علمی عنوان  کرد و افزود:در یک سال گذشته ۸۵۴ درخواست از بورسیه ها و اعتراض به عدم جایابی و عملکردها درخصوص عدم رسیدگی به پرونده های استخدام دریافت شد که از این تعداد، ۶۵۱ نامه را مختومه اعلام و پاسخ های مثبت یا منفی را مستند کرده و به صورت مکتوب در اختیارشان قرار دادیم.
وی ادامه داد: اعتراض به لغو احکام هیات علمی شامل رد صلاحیت های عمومی و رکود علمی ۲۶۴ مورد بود که ۱۶۰ نامه از سال گذشته هنوز در دست بررسی قرار دارد و ۱۰۴ نامه هم مختومه اعلام شد.

میزان شکایات دانشجویان
مدیرکل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت علوم، ‌ تحقیقات و فناوری همچنین درباره شکایات دانشجویان گفت: اعتراض های دانشجویان شامل اخراج، مشکلات آموزشی، دانشجویی و رفاهی است که هزار و ۴۶۶ درخواست از سال گذشته تاکنون به این اداره کل ارسال شد؛ از این تعداد هزار و هزار و ۲۷۴ مورد مختومه اعلام شد و رسیدگی به ۱۹۲ مورد هم باقی مانده است.
جعفری درمورد اعتراض به احکام صادر شده در کمیته انضباطی از سال گذشته تاکنون اظهارداشت: اعتراض به احکام صادر شده در کمیته انضباطی ۹ مورد بود که به همه این موارد رسیدگی شد. بخشی از این اعتراض ها شامل اخراج آموزشی و تقلب است که علیه دانشجویان رأی صادر شده بود و اداره کل بازرسی و پاسخگویی به شکایات به هر ۹ مورد پاسخ داد.
وی خاطرنشان کرد: ۲۵۳ نامه در خصوص نحوه گزینش بدون کنکور برای استعدادهای درخشان، اعتراض به سوءمدیریت عملکرد مسئولان و مراکز آموزش عالی از سال گذشته تاکنون دریافت شد که به ۲۱۷ پاسخ دادیم و ۳۶ مورد دیگر در دست بررسی است.
مدیرکل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد: از چهار هزار و ۸۰۰ مورد اعتراض دانشجویی، دو هزار و ۳۳۶ اعتراض به کنکور بود که به همه این اعتراض ها در قالب بازبینی و بررسی کارنامه کنکور داوطلبان رسیدگی شد.

جعفری ادامه داد: در این زمینه تاکنون یک مورد اشتباه در کارنامه داوطلبان صورت نگرفته است چرا که به علت ماشینی بودن فرآیند بررسی پاسخنامه داوطلبان کنکور، امکان اشتباه صفر است.
وی یادآور شد که بیشترین اعتراض ها به کنکور سراسری بود.

افشاگری درباره فساد کلان در صنعت خودروسازی؛ ۲۵۰ میلیون دلار برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶

نامه سرگشاده کهنه‌سرباز ایرانی به ترامپ

اظهارات تند صباغیان: درب مجلس را ببندید مردم بدانند مجلس ندارند/لاریجانی: رهبری اجازه دادند، ایراد نگیرید

منبع این خبر، وبسایت vananews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۵۸۰۵۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پیکان با دو غایب سرشناس مقابل شهرخودرو
 • آینده ناگوار در انتظار منامه / دمیدن به آتش اعتراض‌های مردمی برای سرنگونی رژیم آل خلیفه
 • کاپیتان پیکان: فقط به حضور در بالای جدول فکر می‌کنیم
 • غدیر فرصتی برای آرامش و توسعه فارس
 • طوری عمل کنیم که مردم احساس امنیت و آرامش کنند/امیال سیاسی و جناحی نباید در تصمیم‌گیری ها تاثیرگذار باشد
 • طوری عمل کنیم که مردم احساس امنیت و آرامش کنند
 • کشتی‌فرنگی قهرمانی جوانان جهان| اعتراض باوفا به عملکرد داوران در دیدار رستمی مقابل حریف آذربایجانی
 • وزیر اطلاعات: طوری عمل کنیم که مردم احساس امنیت و آرامش کنند
 • پیکان هنوز هواخواه دارد؛ مظنه از ۲ تا ۸۰ میلیون تومان!+جدول قیمت
 • انفجار کپسول سواری پیکان ۲ خودرو را به آتش کشید
 • پیکان هنوز هواخواه دارد؛ مظنه از ۲ تا ۸۰ میلیون تومان!
 • دوست داریم پیکان آسیایی شود / کالدرون و استراماچونی می‌توانند لیگ را جذاب کنند
 • 2 كشته و 4 مصدوم در برخورد پژو206 با سواري پيكان
 • چرا هواداران لیورپول سرود ملی بریتانیا «خدانگهدار ملکه باشد» را هو می‌کنند؟
 • حمودی: بازوبند پیکان وظیفه‌ام را سنگین‌تر کرد
 • خلا پیکان در خط حمله؛ فرکی به دنبال مهاجم
 • فرکی: پیکان برای گرفتن سهمیه آسیایی تلاش خواهد کرد؛ از بابت عدم هماهنگی بازیکنان نگران نیستم
 • دوست داریم بازی با پرسپولیس مقابل هواداران باشد/ به تیم‎مان خوشبین هستیم
 • ابوالفضل رزاق پور از پیکان جدا شد؛ تیم بعدی هنوز مشخص نیست