به گزارش وانانیوز، 

برای ما که تیم‌ملی را هم داریم و تازه چند سال است مشتری لیگ برتر روسیه شده‌ایم، گلزنی‌های سردار آزمون شاید تکراری شده باشد اما روس‌ها همچنان دنبال هیجانی تازه و اتفاقی تازه‌تر در مورد این بازیکن ملی‌پوش هستند. بازیکنی که در فاصله هفته‌های پنجم و ششم لیگ روسیه دو گل زده و دو پاس گل داده تا حتی سردبیر روزنامه بین‌المللی «مترو» روسیه هم در تحسینش قلم بچرخاند.
در یادداشتی که ایندیرا شستاکووا در مورد سردار آزمون نوشته، می‌خوانیم: «سردار آزمون از زمانی که به تیم زنیت سن‌پترزبورگ پیوسته، بازیکنی محبوب‌تر شده. شاید به دلیل اینکه زنیت متمول‌ترین باشگاه روسیه و یکی از قدرتمندترین‌ها در لیگ برتر این کشور است. زنیت برای قهرمانی در لیگ برتر روسیه می‌جنگد و در لیگ قهرمانان اروپا هم این شانس را دارد که خودش را به جمع هشت تیم برتر این رقابت‌ها برساند. یادمان نرود که از فصل 2015-16 تا امروز، این تیم برای اولین‌ بار است که سهمیه حضور در لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورده. آنها فصل گذشته بهترین تیم لیگ برتر روسیه بودند و سردار آزمون سهم بزرگی در این موفقیت داشت. او با 13 گل‌، دومین گلزن برتر لیگ روسیه لقب گرفت و این بهترین زمان برای تغییر تیم بود؛ زنیت قهرمان روسیه شده و آزمون هم بهترین بازی‌هایش را به ‌نمایش گذاشته بود. در روسیه اگر بازیکنی در یکی از تیم‌های زنیت، زسکا یا اسپارتاک بازی نکند، نمی‌تواند تبدیل به یک ستاره شود اما سردار آزمون پیش از آمدنش به زنیت نشان داده بود که چه بازیکن خوبی است. او در روستوف بازی‌های تأثیرگذاری از خود به‌ نمایش می‌گذاشت و در لیگ قهرمانان هم دروازه تیم‌های بزرگی را باز کرد.»
در این چند سال، خبر انتقال سردار آزمون به لیگ برتر انگلیس را بارها و بارها شنیدیم اما او همچنان در لیگ روسیه گل می‌زند. بازیکنی که ایندیرا شستاکووا او را تکنیکی و مستعد خوانده و درباره انتقالش به لیگ‌های بزرگ اروپایی چنین نوشته است: «در چند سال اخیر شایعات زیادی در مورد انتقال این بازیکن ایرانی به لیگ‌های معتبر اروپایی مطرح بود اما در نهایت اتفاقی نیفتاد. حالا آزمون بازیکن مهمی برای زنیت است و دستمزد خوبی هم از این باشگاه می‌گیرد. بنابراین بعید است که در شرایط فعلی بخواهد راهی تیمی دیگر در اروپا شود.»
این نویسنده‌ آینده سردار را هم به شکل جالبی پیش‌بینی کرده: «ممکن است سردار چندین سال دیگر در باشگاهی سطح بالا در لیگ برتر روسیه بازی کند. شاید برای رفتن به لیگ سطح بالا دیگر کمی زود باشد اما تمامی اینها بستگی به این دارد که آزمون با زنیت در لیگ قهرمانان چگونه خودش را نشان خواهد داد. اگر او بتواند نشان دهد که چه بازیکن خوبی است، چرا که نه؛ باشگاه‌های بزرگ حتماً برای به دست آوردنش تلاش خواهند کرد. از طرفی بعید است که لیورپول به عنوان مشتری همیشگی سردار در سال‌های اخیر یا باشگاه‌های دیگر دستمزدی را که زنیت به او می‌دهد، به این بازیکن پیشنهاد بدهد. به همین خاطر آزمون برای رفتن به لیگ‌های سطح بالاتر باید خودش را حتی آماده دریافت دستمزد کمتری کند.»
البته که حضور در لیگ‌های سطح بالای اروپا از جمله لیگ برتر انگلیس رؤیای هر بازیکنی است اما اینجا این پرسش مطرح می‌شود که آیا سردار آزمون می‌تواند در سطح اول فوتبال باشگاهی انگلیس بازی کند؟ پاسخ سردبیر روزنامه بین‌المللی «مترو» روسیه این است: «بازیکنان خیلی خوبی در لیگ روسیه بوده‌اند که به لیگ‌های معتبر اروپایی رفتند اما ستاره نشدند. از جمله کوئینسی پرومس، احمد موسی و‌ سیدو دومبیا. شاید بتوان گفت سردار آزمون نسبت به آنها بازیکن بهتری است و به‌گفته قربان بردیف، سرمربی پیشین او، سردار قدرتمندتر از خیلی از مهاجمان اروپایی و حتی انگلیسی است. به طور کلی معتقدم الآن برای چنین انتقالی زود است و اگر اتفاق بیفتد، در زمان درستی اتفاق نیفتاده اما هیچ احتمالی را نمی‌شود نادیده گرفت. با توجه به توانایی‌های سردار و چیزی که قربان بردیف درباره‌اش گفته، باید ببینیم در آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد. هر چند دیدن سردار آزمون در لیگ برتر انگلیس یا لیگ سطح بالای دیگر جالب خواهد بود.»

منبع: وانا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

فشارهای احتمالی ذینفعان بر حنجره شورا/ موج زدن اختلافات در هر دو اردوگاه / شرطی که نیکوخصلت برای ۱۲ نفر دیگر گذاشته است

دخالت غیر شورانشینان در امور و تصمیم گیری‌های داخلی شورا امری نگران کننده است که فشار‌ها را بر حنجره شورای اسلامی شهر تبریز بیش از پیش وارد کرده و به دنبال تحمیل و انتصاب شخص مدنظر به عنوان ریاست باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  تبریز بیدار، با نزدیک شدن به انتخابات هیات رئیسه شورای شهر تبریز در سال سوم، شور و هیجان دو طیف موجود برای مذاکرات و کسب کرسی ریاست بیش از پیش شده است.

پیش از این گمانه زنی ها برای کاندیداهای احتمالی انتخابات برای ریاست این دوره به گزینه هایی چون شکور اکبرنژاد و شهرام دبیری ختم می شد و تلاش دو گروه رقیب در شورا برای جلب نظر و رای اعضا نسبت به این افراد بود. اما دیروز اکبرنژاد رئیس فعلی شورا طی گفتگو با تبریزبیدار بر عدم کاندیداتوری خود برای ریاست شورا در سال سوم تاکید کرد.

اما ورود آجودان زاده، نیکوخصلت، اندیش و حتی محرم محمدزاده به عرصه این انتخابات، معادلات را پیچیده تر کرد. بر اساس اخبار جسته و گریخته ای که از جبهه لیست امیدی های شورا بدست می آید برخی افرادی چون سونیا اندیش اختلافاتی با این جریان حاکم بر شورا پیدا کرده و در صدد اعلام کاندیداتوری برای تکیه دادن به کرسی ریاست است.

وی چندی قبل در گفتگو با تبریزبیدار در پاسخ به این سوال که در سال سوم شورا نامزد عضویت در هیات رئیسه می شود یا نه، گفت: فعلا در این مورد تصمیم نگرفته ام. (جزئیات بیشتر)

اندیش در این گفتگئو علی رغم تاکید بر پاکدستی اکبرنژاد، انتقادی در صورت مغایرت مدیریت بعضی جلسات با آیین کار داشت و بعنوان نائب رئیس، تعداد انگشت شماری از جلسات را در غیاب اکبرنژاد مدیریت کرده است.

سعید نیکوخصلت دیگر عضو اصلاح طلب شورای شهر است که نام او برای سومین بار در طول عمر سه ساله شورای پنجم تبریز بعنوان کاندیدای بالقوه ریاست مطرح و حتی مورد توافق و قبول دو طیف شورا است.

بر اساس گزارشات منابع آگاه، نیکوخصلت شرط کاندیدانوری خود برای ریاست شورا را مشروط به حمایت همه ۱۲ عضو دیگر دانسته و رای حداقلی را خلاف مصلحت عمومی شورا و شهرداری می داند، امری که با وجود سلایق و آمال متعدد اعضا، شاید کمی بعید به نظر برسد.

گفته می شود برخی اعضای لیست امید از جمله محمدباقر بهشتی و محمد فرج قلیزاده میل به ریاست نیکوخصلت دارند اما بر اساس یک ادعای دیگر از سوی منابع آگاه، اعضایی چون کریم صادق زاده و عبدالله تقی پور نظرات متفاوتی دارند.

البته لابی ها و جلسات گروه های سیاسی اصلاح طلبِ خارج شورا با محوریت برخی سیاسیون، سعی در ایجاد انسجام در جبهه امیدی ها و سوق دادن همه آنها به سمت کاندیداهای واحد برای فتح هیات رئیسه حکایت دارد.

اما در سمت دیگر علاوه بر شهرام دبیری که تقریبا تصمیم جدی برای رقابت انتخاباتی برای بازپس گیری کرسی ریاست شورا بعد از دو سال را داد، آجودان زاده نیز سودای مرد اول شورا شدن دارد که در صورت جدی بودن این تصمیم، پیام انشقاق در طیف اقلیت را می رساند.

آجودان زاده یکی از منتقدین جدی رئیس فعلی شورا بوده بطوری که در گفتگو با تبریزبیدار گفته بود: صداقت و پاکدستی از خصوصیات بارز آقای اکبرنژاد است اما اگر در کنار این خصوصیات اگر قدرت مدیریتی نیز داشت، بسیار بهتر بود. ایستادگی و میدان ندادن به افراد زیاده خواه و کسانی که خارج از قوانین صحبت می کنند، یکی از اصل های مهم مدیریتی است که این اصل در آقای اکبرنژاد وجود نداشت و هرکس هرموقع و در هر موضوعی که دوست داشت، صحبت می کرد.(جزئیات بیشتر)

معادله زمانی پیچیده تر شد که یک منبع آگاه در گفتگو با تبریزبیدار از عزم محرم محمدزاده برای نامزدی ریاست خبر داد که گفتگوی اخیر این عضو شورا با تبریزبیدار و ابراز تمایل وی جهت شرکت در انتخابات هیات رئیسه، نیز به نوعی بر آن صحه می گذارد.(جزئیات بیشتر)

آنچه مشخص است اختلاف در هر دو اردوگاه اکثریت و اقلیت موج می زند که می تواند علل مختلفی از جمله تغییر جهش افکار، سهم خواهی، خودخواهی، عود کردن اختلاف آرا و... داشته باشد و به نظر می رسد دست‌های پنهان برخی جریان‌های سیاسی یا غیر سیاسی ذینفع در خارج از شورا در روزهای منتهی به پایان دوره یکساله هیئت رئیسه شورای پنجم در سال سوم، سرنوشت رئیس و ترکیب هیات رئیسه را رقم بزند.

دخالت غیر شورانشینان در امور و تصمیم گیری‌های داخلی شورا امری نگران کننده است که فشار‌ها را بر حنجره شورای اسلامی شهر تبریز بیش از پیش وارد کرده و به دنبال تحمیل و انتصاب شخص مدنظر به عنوان ریاست باشند.

انتهای پیام/

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!|در خیابان‌های تهران قدم بزنید، خواهید دید که مردم ما چقدر بانشاط هستند!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

این عکس برای شهاب حسینی دردسرساز شد +تصاویر

منبع این خبر، وبسایت vananews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۵۸۰۵۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • روس‌ها به طلا خریدن ادامه می‌دهند
 • تخلفات احتمالی شهرداری در دوره‌های گذشته را بررسی کنید
 • معرفی آزادکاران روس در رقابت‌های جهانی
 • سردار آزمون و خاله اش + عکس
 • 2 کشته براثر سقوط بالگرد روسیه در یونان
 • کشته شدن ۲ روس در جریان سقوط بالگرد در یونان
 • استقرار نیرو‌های روس در ادلب پس از تشدید درگیری‌های خان شیخون
 • لاوروف: به هرگونه حمله به نظامیان روس در سوریه پاسخ می‌دهیم
 • آزمایش موشکی روسیه به هیچ سازمانی مربوط نیست
 • رافینیا آلکانتارا، گریزمان و کارلس پرز؛ خط حمله احتمالی بارسلونا در مقابل بتیس!
 • مسی غایب احتمالی بارسلونا مقابل بتیس؟
 • فیلم: خرس قهوه ای مرد روس را زنده زنده خورد!
 • خودکشی نوجوان روس پس از قتل عام خانواده اش
 • هم‌تیمی آرژانتینی آزمون در راه سری A
 • عضو دیده بان شفافیت: متولیان سامانه تی‌تک، مسئولیت تخلفات احتمالی آن را می‌پذیرند؟
 • سردار آزمون: درگیری پایان بازی جزئی از فوتبال است
 • سردار آزمون: درگیری پایان بازی جزئی از فوتبال است/ بازیکنان ما عصبی شدند
 • ارسال تجهیزات نیروگاه هسته‌ای از روسیه به هند
 • بازیکن محبوب استراماچونی غایب احتمالی دیدار با ماشین سازی