دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد از دستگیری معاون یکی از شرکت‌های صنعتی و معدنی بافق به جرم دریافت رشوه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دادگستری یزد، محمدرضا حدادزاده در واکنش به برخی اخبار منتشرشده مبنی بر بازداشت برخی مدیران شرکت‌های معدنی در استان اظهار داشت: پرونده‌هایی در زمینه سوء جریانات مالی برخی شرکت‌ها وجود دارد.

وی افزود: اما بازداشتی که اخیراً صورت گرفته مربوط به معاون یکی از شرکت‌های صنعتی و معدنی بافق است که مبالغ قابل‌ توجهی رشوه به ‌صورت وجه نقد و سکه از برخی از پیمانکاران دریافت می‌کرده و هفته گذشته در حین دریافت رشوه با دستور قضایی دادسرای بافق، توسط مأمورین اداره کل اطلاعات استان دستگیرشده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد خاطرنشان کرد: مجموعه دادسرا و دستگاه‌های نظارتی استان در عین حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری، نظارت خود را بر شرکت‌های بزرگ و قراردادهای آنان با پیمانکاران تشدید کرده‌اند و با مفاسد مالی این حوزه به‌طورجدی برخورد می‌شود، حتی اگر شگردهای سوءاستفاده و دریافت رشوه توسط برخی از آن‌ها تغییر کرده باشد.

منبع: عصر ایران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

برندسازی؛ لازمه ورود صنایع یزد به بازارهای بین‌المللی

معاون امور صنایع کوچک و متوسط شرکت شهرک‌های صنعتی یزد با بیان این‌که دوره آموزش برندسازی برای صنایع کوچک و متوسط این استان برگزار می‌شود، گفت: برندسازی لازمه ورود واحدهای صنعتی کوچک و متوسط به بازارهای بین‌المللی است.

«محمد دهقان» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به ضرورت حمایت از صنایع استان، عدم آموزش برندسازی را یکی از مهمترین دغدغه‌های توسعه اقتصادی در کشور عنوان و اظهار کرد: صنایع کوچک و متوسط به دلیل نوع فعالیت و چابکی خاص خود نقش مهمی در توسعه زود بازده اقتصادی ایفا می‌کنند.

وی حمایت از واحدهای صنعتی کوچک و متوسط را یکی از اولویت‌های جدی شرکت شهرک‌های صنعتی در استان یزد دانست و افزود: ‌خوشبختانه سیاست استان در راستای حمایت از واحدهای صنعتی تقویت و توانمندسازی بیش از پیش در حوزه بازاریابی و ورود به بازارهای بین‌المللی است.

معاون امور صنایع کوچک و متوسط شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد، برندسازی را اولین اولویت صنایع استان یزد برای ورود به بازارهای خارجی دانست و گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی برندسازی از جمله برنامه‌های شرکت شهرک‌های صنعتی یزد برای واحدهای صنعتی کوچک و متوسط است.

این مسئول با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت بومی برای توسعه اقتصادی، تصریح کرد: خوشبختانه یزد از جمله استان‌های غنی کشور در حوزه منابع انسانی متخصص دانشگاهی و اقتصادی است.

وی کیفیت و تنوع را یکی مهمترین ویژگی محصولات بومی در استان دانست و بیان کرد: متأسفانه تاکنون آن طور که باید و شاید به بحث برندسازی ظرفیت‌های اقتصادی داخلی توجه نشده است.

معاون شرکت شهرک‌های صنعتی یزد با اشاره به اهمیت راه‌اندازی مرکز فناوری و کسب و کار در استان، ادامه داد: ارائه مشاوره‌های تخصصی به واحدهای صنعتی کوچک و متوسط از دیگر اقدامات انجام شده و در دستور کار شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد است.

صنعت نساجی یزد فاصله زیادی با عصر بردینگ دارد

«داود احمدی» یک مدرس و کارشناس ارشد حوزه برندسازی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-‌اظهار کرد: به نظر می‌رسد عدم توجه به مقوله برندسازی متناسب با ظرفیت‌های اقتصادی ایران نقش مهمی در جلوگیری از معرفی آن طور که باید واحدهای صنعتی و تولیدی استان و کشور به بازارهای بین المللی ایفا کرده است.

وی افزود: به طور مثال صنعت نساجی یزد که از جمله ظرفیت‌های هنری و اقتصادی این استان است علی‌رغم کیفیت، سابقه و تنوع، به دلیل عدم برندسازی مناسب در حال حاضر به نام برندهای غیر ایرانی در بازارهای داخلی و خارجی عرضه می‌شود.

این مدرس برندینگ گفت: عدم توجه به بحث مهم و کاربردی برندسازی در حقیقت از بین بردن بعد فرهنگی و هویت اصیل ظرفیت اقتصادی و هنری صنایع مختلف نظیر نساجی است.

احمدی توجه به جایگاه امروز صنعت نساجی استان یزد و مقایسه کردن این مهم نسبت به 50 سال گذشته را تلنگری موثر در این خصوص دانست و بیان کرد: متأسفانه در حال حاضر هیچ سازمان و تیم حرفه‌ای برای ساماندهی عرضه بروز محصولات نساجی در استان یزد وجود ندارد.

وی عدم توجه به مقوله بسته‌بندی نساجی، طراحی متناسب با فرهنگ بومی و نیاز مخاطب و عدم بازاریابی بین‌المللی با نام پارچه یزدی و عدم برنامه‌ریزی مناسب برای برندسازی را از جمله چالش‌های جدی در حوزه نساجی عنوان و تصریح کرد: ‌علی‌رغم سابقه دیرینه صنعت نساجی و همچنین تولیدات متنوع و مختلف هنوز هم این مهم در استان و کشور فاقد شعار، لوگو و رنگ ثابت و مشخص است.

این مدرس برندیگ با بیان این‌که شرایط کنونی بازار و صنعت نساجی یزد فاصله زیادی با عصر برندیگ دارد، بیان کرد: عصر برندینگ امروز به مسیری مطمئن برای توسعه اقتصادی در سطوح مختلف تبدیل شده و سعی دارد ظرفیت‌های اقتصادی نقاط مختلف جهان را آن طور که باید به مخاطبین معرفی و علاوه بر افزایش میزان فروش جامعه هدف را با هویت‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی آشنا کند.

فله فروشی، آفت برند نساجی یزد

احمدی توجه به کیفیت خوب، بازاریابی مناسب و هویت شناسی را از جمله عناصر برندسازی دانست و تأکید کرد: متأسفانه در حال حاضر مصرف کننده نهایی در حوزه نساجی بدون شناخت از تولید کننده نسبت به انتخاب جنس اقدام می کند و این از جمله مغایرت‌های فرآیند معرفی نساجی یزد با علم برندینگ است.

وی گفت: فله فروشی یکی از آفت‌های جدی در راستای معرفی بیش از پیش صنعت و هنر نساجی یزدی است که باید برای رفع این چالش اقدامی جدی و در شأن انجام شود.

وی آشنایی کامل مشتری با تولید کننده را یکی از اهداف برندسازی عنوان کرد و افزود: برند در حقیقت ابزاری برای ایجاد ارتباط بیشتری و عمیق‌تر بین مشتری و تولید کننده است.

احمدی عدم آموزش لازم در حوزه برندیگ و عدم آشنایی بسیاری از مدیران صنایع تولیدی کوچک و متوسط را از جمله مهمترین چالش استان و کشور در حوزه نساجی دانست و بیان کرد: نگرش امروز بازارهای بین‌المللی تغییر کرده و اگر صنعتگران ایرانی آن طور که باید خود را به بحث برندینگ و بازاریابی حرفه تجهیز نکنند نمی‌توان آینده‌ای روش برای ظرفیت‌های اقتصادی استان و کشور متصور بود.

این مدرس برندینگ در استان یزد با بیان این‌که فعالیت اقتصادی و برندسازی دو بال پرواز در حوزه صنعتی و تولیدی هستند، اظهار کرد: فرآیند برندینگ به صاحبان صنایع و واحدهای تولیدی کمک می‌کند که مخاطب آن چیزی را که تولید کنند، می‌خواهد در موردش بداند.

این کارشناس ارشد حوزه برندسازی در پایان سخنان خود ارتقای وضعیت اجتماعی و افزایش اعتماد عمومی را از جمله ویژگی‌های توجه به مقوله برندینگ دانست و بیان کرد: برندسازی، توجه به کیفیت و معرفی اصالت محصول فارغ از گرانی و گرانفروشی است.

انتهای پیام

افشاگری درباره فساد کلان در صنعت خودروسازی؛ ۲۵۰ میلیون دلار برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶

نامه سرگشاده کهنه‌سرباز ایرانی به ترامپ

اظهارات تند صباغیان: درب مجلس را ببندید مردم بدانند مجلس ندارند/لاریجانی: رهبری اجازه دادند، ایراد نگیرید

کلیدواژه: بازداشت

منبع این خبر، وبسایت www.asriran.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۵۸۰۵۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • جشنواره شاد و امیدبخش در بافق برگزار شد
 • در شمال‌تهران آب‌معدنی فرانسوی 50هزار تومانی می‌فروشند!
 • آب معدنی ۵۰ هزار تومانی چگونه وارد شد؟!
 • سه‌ هکتار از زمین‌های کشاورزی بافق رفع تصرف شد
 • رقابت بیش از ۲۰۰ نفر اسکیت باز در لیگ باشگاهی
 • ۲۱ تن سنگ معدنی قاچاق در ارزوئیه کشف شد
 • بافق، یکی از شهر‌های امن در کشور
 • درخشش دو دانش آموز بافقی در مسابقات فرهنگی هنری کشور
 • آزاد سازی سه هکتار از اراضی کشاورزی بافق
 • کارمند اداره میراث فرهنگی قم به اتهام اخذ رشوه بازداشت شد
 • کارمند میراث فرهنگی قم به اتهام اخذ رشوه دستگیر شد
 • رشد ۸۰ درصدی ذخایر کشف شده معدنی در خراسان جنوبی
 • دیار نخل و آفتاب میزبان نخستین جشنواره استانی خرما
 • وحشی در یزد جان دوباره می‌گیرد
 • بازداشت کارمند اداره میراث فرهنگی قم به اتهام اخذ رشوه
 • اخبار زنجیره‌ای بازداشت مسئولان شهری به اتهام‌های مالی و اخلاقی با رنگ و بوی سیاست/ آتشی که تنها یک طیف سیاسی را نمی‌سوزاند!
 • غدیر؛ ابلاغ حاکمیت جامعه اسلامی است /پیام برائت، مبارزه با کودک کشی و عربده کشی استکبار جهانی است
 • پرونده معاون وزیر اقتصاد از استعفا تا بازداشت
 • برگزاری یادمان شهدای گمنام روستای دولت آباد بافق